Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

emptyline   Big Milk Straciatella
25 sierpnia 2011 21:55
A tam, ja przerywałam pojęcia o tym nie mając, w kilku miejscach opitoliłam za bardzo, ale to odrośnie 🙂 Kiedys się trzeba nauczyć



do offtopu: bo to był pierwszy dzień tego siodła, potem się wzięło rozklapaciało. ale szerszy łęk i tak będzie. tylko na razie siedzę w domu, do konia dopiero za tydzień 🙁
w końcu wystarczyło mi odwagi i mamy irokeza

kiedyś było tak:



potem tak:



a teraz iro



chyba mi się podoba 🙂
Bosko!!!!
ivett srokate w irokezie to jest to! super wygląda! 😍
Mam do was pytanie...
Bardzo chciałabym zrobić młodemu irokeza, ale boje się, że nie wyjdzie. Chłopak ma okropnie gęstą grzywę.(gdzieś 7 cm  😲 ) Czy z tak gęstej grzywy da się zrobić ładnego irokeza (oczywiście nie biorę pod uwagę zniszczeń wykonanych moimi nieokiełznanymi dłońmi  🤣 )
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
28 sierpnia 2011 20:36
ivett, piekny irokez! Swietna ma grzywe!

Pacia, spojrz kilka str. wstecz i zobacz mojego Rivaldka. Ma strasznie gesta i mamy takiego irokeza 🙂
troszkę mamy kłopocik z białymi kłakami. Czarne pięknie sterczą, a białe skręcają się w loczka
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
28 sierpnia 2011 20:42
ivett, loczki? Hihi, skad u niego loczki? 🙂 Strasznie mi sie podoba. Chyba oficjalnie zostalam fanka irokezow.
to baba 🙂
a białe kłaki i tak są nieposłuszne🙂
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
28 sierpnia 2011 20:47
Ojej! Przepraszam  😡
emptyline   Big Milk Straciatella
28 sierpnia 2011 21:56
ivett, prześlicznie w iroku wygląda, tylko ja bym tę grzywkę pod linijkę zrobiła jednak naturalną. Jakoś mi te garnki nie podchodzą w ogóle.
Hej . Jakie są najlepsze nożyczki do obcinania grzywy??? Co myślicie o fryzjerskich nożyczkach?? Takich do cieniowania i zwykłych prostych?
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
29 sierpnia 2011 18:55
Konikowa, ja mam takie z Decathlonu. Sa naprawde bardzo dobre ale bardzo drogie poniewaz kosztuja prawie 50 zl ale sa warte swojej ceny. Mam juz je 3 lata prawie i sa tak samo ostre jak na poczatku 🙂
a ja mam świetne fryzjerskie nożyczki z Makro , kosztowały coś ok 15-20 zł i są poprostu genialne! Podcinam nimi ogony, grzywy ( jeden z moich koni ma baaardzo gęsty ogon), te 'włoski' przy pęcinach i generalnie do tej pory mi się nie stepiły  😉 naprawdę warto się wybrać do Makro, może jeszcze można dostać coś w tym stylu.
emptyline   Big Milk Straciatella
29 sierpnia 2011 23:42
A ja ponowię moje pytanie.
Mam takiego oto popaprańca:


Biała część grzywy znikoma, mniej więcej na 1/3 idąc od uszu do kłębu, jest tych włosów o wiele więcej. Grzywa ogółem w stanie super średnim. I teraz moje pytanie: Czy jak mu ciachnę to na króciutko na irokeza, to mnie koń potem w odwecie zadepcze na śmierć, czy nie będzie wyglądał jednak jak ostatni debil? Szyjki kawałek chłopak jednak ma i posturę osiołka.
Grzywa ogółem w stanie super średnim.

grzywa w stanie fatalnym- niepodobna no niczego. nie musisz od razu ciac irokeza, ale zrob z nia cokolwiek, bo teraz wyglada okropnie.

edit:lit.
emptyline   Big Milk Straciatella
30 sierpnia 2011 09:55
Wygląda jak normalna grzywa... Ścięłabym ją tylko dlatego, że włosy są średniej jakości, mamy jakieś cuda na wzmocnienie etc, ale to nie spowoduje jej nagłej poprawy w miejscach gdzie jest po prostu zniszczona, ale tego akurat nie widać z daleka, a zwłaszcza na tym zdjęciu. 🙂 Nie obetnę jej pod linijkę, bo mi się to straszliwie nie podoba, stąd pomysł na irokeza.
moim zdaniem wlaśie obcięcie 'pod linijkę' dodałoby kucykowi uroku🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
30 sierpnia 2011 10:55
Kurczę, chyba się nie przekonam, no Jakoś mi nie podchodzą te grzywy, poza tym będzie pewnie strasznie nierówno, bo biała część grzywy jest płaska i ma tam 3 włosy na krzyż, a w ciemnej (do dziś nie rozszyfrowałam co to za maść w sumie jest, oprócz tego, że srokato-tarantowata) ma miejscami busz.

No ale może się skuszę, najwyżej ciachnę jeszcze krócej. Jakiej długości winna być grzywa?
emptyline to moze przerwij ten ciemny busz a białej nie - trochę się wyrówna jej gęstość a potem tylko nożyczkami skrócić i wyrównac.
Mnie bardziej razi siodło, a grzywa u kuca ma być bujna i puszysta, jak nie jest to trzeba dosuplemetować, dokarmić włosy od środka 🙂
Wygląda jak normalna grzywa...

wyglada jak zaniedbana i dziwnej dlugosci. nie wyglada jak normalna grzywa, tylko wyglada brzydko. jesli sie boisz iroka, to przerwij ja ladnie i tyle. na polowe obecnej dlugosci najwyzej.
ivett - moim zdaniem w krótkiej grzywie było lepiej.

Tylko to drugie zdjęcie ładniejsze jest. Fajny łatek 😀
ChingisChan   Always a step ahead! :)
02 września 2011 17:23
emptyline według mnie kucyk by szałowo wyglądał w irokezie 🙂.
Czy ktoś ma zdjęcia gumeczek z kokardką na grzywie? Jestem ciekawa jak to wygląda 🙂.
emptyline -  🤔 Pytam się gdzie jest ta zadbana grzywa? Gdzie to jest? Bo u Twojego konia JA tego nie widzę.
W całości zgadzam się z Katiją.
Ja bym równo obciął ten ogon (jeśli wystaje za pęciny to do pęcin, jeśli nie to tylko podetnij by był równo), do tego jeśli nie chcesz irokeza (co ja uważam, że by wyglądał dosyć przyzwoicie i w końcu miałby ładną grzywę) to zrobić grzywę jaką pokazała ivett na drugim zdjęciu.

Mój ma irokez i chociaż bardzo się przed tym przestrzegałem (chociaż wszyscy się śmieją, bo co faceta obchodzi jaką fryzurę ma koń  😂 ), ale dziewczyna mnie namówiła i teraz wygląda super. Może niedługo wkleję zdjęcie 🙂
Było tak:


a teraz jest tak:
Ruda77 - super!!! Nawet grzywa wydaje się całkiem inna, CAŁKIEM INNY KOŃ!!  👍
emptyline   Big Milk Straciatella
02 września 2011 18:45
Edyp, czy ja gdziekolwiek napisałam, że kuc ma ZADBANĄ grzywę? W obu moich postach padają słowa "super średniej jakości" i "zniszczona", więc średnio wiem o co Ci chodzi. Chciałam ciachnąć na iroka (na czym się pewnie skończy), właśnie dlatego, żeby mu odrosła zdrowsza. Czesać i cokolwiek poważniejszego z nią robić zaczęłam dopiero ja, a mam go 2,5 m-ca. Cieszę się, że udało nam się ją przełożyć na jedną stronę przede wszystkim.

Phi, ogonek to on ma długości do stawu skokowego i mizerny. Magia taranta. I podcinam go systematycznie, ale odrobinkę, bo tu nie ma z czego skracać.


W każdym razie, grzywę ciachnęłam, kuc wg mnie wygląda jak debil, ale jutro będę robiła poprawki, zobaczymy. Jak nie to go na łysą pałę strzygę i już. Trudno. Odrośnie przecież 🙂 Dzięki za rady!


ps: o siodle było już sporo razy, nowy łęk się zaraz pojawi.
ps2: Edyp, dawaj zdjęcie swojego 🙂
Coś znalazłam 🙂


Niestety w długiej nie mam, ani z jednej pozy (ogólnie jak patrze to całkiem dwa różne konie 🙂😉.
Ruda77 kolejny dobry przykład na to, że ładna, zadbana grzywa stanowi element ozdoby konia 😉 super wygląda!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się