sznurkersi - czyli natural w roznych odcieniach

Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
02 grudnia 2008 18:23
Nie widzę zbytniego sensu w kopiowaniu i wklejaniu wszystkich artykułów tutaj 🙂
Wszyscy chyba potrafią wejść na stronę o której pisałaś już bodajże w 5 postach...
haha pytal ktos o  zabawy z koniem wiec ma 🙂
potrzebe to mam -rozmnażania hahahaha
polecam

mleko proszę o rozmowę na temat, do pogaduszek jest forum towarzyskie
Averis   Czarny charakter
02 grudnia 2008 19:48
Mleko nie wiem co chcesz osiągnąć ,ale wychodzenie z pozycji 'naturalnej' alfy i omegi z pewnością nie przysporzy nowych adeptów temu jeździeckiemu zagadnieniu, najwyżej ugruntuje opinię (przynajmniej u osób nie do końca rozeznanych w temacie naturalnego jeździectwa), że naturalny = człowiek z palącą potrzebą nawracania 'niewiernych' + syndromem Ja Wiem Lepiej. Mówię to w kontekście Twoich wypowiedziach w innych wątkach tego forum . Nawet jeśli to prowokacja, to nieśmieszna. Nie jest to w żadnym wypadku atak na Ciebie, po prostu fascynuje mnie Twoje zachowanie z punktu czysto socjologicznego i chciałabym zgłębić jego podłoże. Pozdrawiam cieplutko 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
02 grudnia 2008 19:51


jaką książkę dla początkujących polecacie? Taką w ramach rozszerzania horyzontów.


hop hop 🙂 leżę chora, chętnie bym coś poczytała 😉
Ninevet -Marka Rashida proponuję.
Po prostu uczy🙂 jest rewelacyjna.
trzynastka   In love with the ordinary
03 grudnia 2008 22:58
jutro wysyłam lubego na poszukiwania 🙂
Averis   Czarny charakter
04 grudnia 2008 15:59
No to my też się tu podczepimy 🙂 Kary to typowy lewopółkulowy introwertyk. Rzadko pzrechodzi na prawą półkulę, ale za to pytania typu 'Dlaczeegoooo, po co mi tooo i co ja z tego będę miał' są na porządku dziennym, ale powoli dogadujemy się. Mój zwierz nigdy nie bał się ludzi, ale dopiero od niedawna widać, że zaczyna pragnąć kontaktu z człowiekiem, przychodzi , nastawia się do pieszczot (wcześniej takiego zachowania nie zauważyłam, czasami potrafił 20 minut zastanawiać się czy aby na pewno ma ochotę podejść- na szczęście miałam wtedy jakiś taborecik i dobrą książkę ) Bestia jest inteligentna,sprytna ( potrafił podporządkować sobie personel całej stajni i przeciągać go gdzie mu się żywnie podoba- na szczęście to już przeszłość) ale i dość wymagający-szybko traci zainteresowanie i trzeba nieźle się nagimnastykować, żeby zainteresować tego konia. Dzięki PNH nasze relacji wkroczyły w nowy, fascynujący etap, wiem, że ta droga jest dla nas najlepsza. Powolutku podążamy sobie programem L1 przeplatając to długimi spacerami po leśnych ostępach i nauką ,mniej lub bardziej, użytecznych 'sztuczek'- coby konisko nie umarło z nudów.To by było na tyle, a tak na marginesie, to nie wiem, czy to tylko moje odczucie, mam wrażenie, że natural robi się coraz popularniejszy- aż serce rośnie jak się na to patrzy 🙂
To teraz mikroskopijna dawka zdjęć. Wrzucałam je na starą Voltę, ale póki co nie mamy lepszych sznurkowych (zabawa z koniem połączona z jednoczesnym robieniem zdjęć jest, póki co, poza moim zasięgiem :P).

tu sznurek był troszkę za długi, ale halterek był pożyczony- obciąć niepodobna 😉


Averis, uroczy kary. Też mam lewo półkulowca i też (najprawdopodnie bo jeszcze do końca się nie poznaliśmy) ekstrawertyka, więc witam w świecie 'a pooo cooo' ;-)
Averis   Czarny charakter
04 grudnia 2008 16:07
MoniaaA dziękuję  :kwiatek: . Cóż-taki nasz los, ale jaka satysfakcja jak w końcu zobaczy się w oczach takiego konia choćby wątły cień zainteresowania 🙂 Bezcenne  😎
O tak, odkad mam młodego (od września) zdarzyło się raz, że mały przez cały dzień miał 'dzień dobroci dla zwierząt' i łaskawie się mną interesował a tak to, można z nim robić wszystko, łącznie z wyrywaniem nóg a on i tak będzie stał jak po głupim jasiu 😉
Może jeszcze kiedyś dojdziemy do takiego poziomu żeby nasze konie tryskały energią 😉
kpik   kpik bo kpi?
04 grudnia 2008 16:16
czy ktoś może wstawić link do tego testu na półkule końskie?
ja jakis czas chętnie bym go zrobila, teraz jeszcze za wcześnie
kpik   kpik bo kpi?
04 grudnia 2008 16:18
dzięki
Averis   Czarny charakter
04 grudnia 2008 16:21
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
04 grudnia 2008 16:21
MoniaaA jeśli Twój koń jest lewopółkulowym ekstrawertykiem to nie pyta się a "pooo cooo", takie pytania zadają lewopułkulowe introwertyki😉 Lewopółkulowy ekstrawertyk to koń chętny do zabaw, lubi jak stawia mu się nowe wyzwania, potrzebuje urozmaicenia, szybko się nudzi.

Ale te dwie osobowości się przenikają - mój koń raz jest LP ekstrawertykiem, zaczepia ludzi i zwierzęta (uwielbia koty, psy i inne małe stworki), uwielbia jak się dużo dzieje wokół, ciągle coś bierze do paszczy, liże, wszystkiego jest ciekawy, wszędzie wsadzi głowę. a jak niczego od niego nie chce np podczas jazdy czy zabaw to "zamula". i wpada w LP introwertyzm - "aleee mi się nie chce, daj mi lepiej jakiś smakołyk". 🙂
diakonka, przejęzyczenie, chodziło mi o ten sam charakter co koń Averis czyli introwertyk 😉
Mój młody również tylko czeka na coś dobrego. Narazie jedyną szansę na dostanie czegoś pysznego z ręki ma przy zabawie 'marchewkowe wyginanko' 😉 Tzn rozciąganie wyciąganie i wszelakie rewolucje z szyją i nogami, mniej więcej bawimy się 2,3 razy w tygodniu w takie pyszności.
Na najbliższy czas mamy za zadanie powoli zacząć uczyć się sideways, zobaczymy jak nam pójdzie 😉
Słuchajcie, czy ktoś mi może wytłumaczyć jak wypełniać wykres? Albo podać link do instrukcji obsługi? 😉

Pytam, bo nie jestem pewna czy mam wypełniać wszystko, czy tylko to co pasuje... itd  😡
Sierka, nie musisz wypełniać wszystkiego. Wypełniasz to co pasuje, w której ćwiartce więcej kropek, wychodzi Ci charakter 🙂
Hm, czy to znaczy, że mój Czardasz - tak jak Diakon Diakon'ki - ma dwie przenikające się osobowości?

To nasz wykres, mam nadzieje, że dobrze go zrozumiałam, i mnie - blondynkę - nie przerosło wypełnianie tego diagramu 😉

Czy to możliwie, aby był aż takim "lewopółkulowcem"? Czy takim chce go widzieć? 😉
Sierra, bardzo możliwe że jest 'aż takim lewopółkulowcem' 😉. Myślę, że znasz go na tyle dlugo aby stwierdzić, że on naprawdę taki jest a nie jak to powiedziałaś 'takim chcesz go widzieć' 😉
Mój wykres jest bardzo bardzo podobny 😉
Averis   Czarny charakter
04 grudnia 2008 18:06
Mój także jest typem mieszanym (choć ciągle totalnie lewopółkulowym). Jednak znacznie większa część jego koniobowości mimo wszystko jest introwertyczna 😉 Uwielbiam ten typ konia (tzn. lewopółkulowca), zawsze można pogadać i podyskutować, choć czasem zajmuje to troooochę czaaasu, przecież nam się nigdzie nie spieszy  😎 No i jak znienacka zaatakuje nas wielka płachta niebieskiej folii, to mamy duże szanse, by ujść z życiem (u ans jest tak, ze prędzej ja umrę na zawał, niż Kary łaskawie rzuci okiem)
Averis ile kary ma lat?
Rzuć jakimiś fotkami jeszcze 🙂
Averis   Czarny charakter
04 grudnia 2008 18:29
Źrebaczek ślązaczek półtoraroczniaczek 🙂 Dlatego napisałam ,że idziemy powolutku przez L1, bo w międzyczasie po prostu czerpiemy radość z przebywania ze sobą 😀 Mizianie, spacerki, różne ćwiczenia co do wizyt kowalowo-weterynaryjne, od czasu do czasu klikamy 9choć clicker coś mi się zgubił ostatnio - -'😉. Na początku naszej znajomości określiłabym go mianem  rozkapryszonego dzieciaka, teraz widzę zmianę na duuuuuuży plus (przynajmniej w stosunku do mnie, innych czasami jeszcze gdzieś poprzeciąga). A gry wplatamy podczas spacerów albo czyszczenia, na luziku, bez stresu. Wcześniej bawiłam się z 11-letnim wałaszkiem-który był swego rodzajem naturalnym profesorem, baardzo miło wspominam tę współpracę. To nie jest tez mój pierwszy źrebak, niestety, mój poprzedni podopieczny (nie był moim koniem) zmarł na kolkę.
A tu zdjęcia 🙂




to ostatnie jak był jeszcze malutkim synkiem mamusi 😉

Miło, ze się podobamy  :kwiatek:
tak właśnie myślałam, że to jeszcze pchełka 😉
Bardzo mi się karus podoba 😉
Skoro jesteśmy w temacie źrebaczkowym, to mój młodzian jako świeżo urodzony pajęczak:

A wyrósł taki byk 😉


Averis   Czarny charakter
04 grudnia 2008 18:50
Bardzo mi się karus podoba
MoniaaA Tak mi mów, tak mi mów  :kwiatek:
Kary ma na imię Junior, ale może spuśćmy nad tym zasłonę milczenia  😎 (imiona nie wybierają). Wy znacie się od początku rozumiem? I od kiedy złapaliście naturalnego 'bakcyla' 🙂? Wyrósł Ci chłopak, wyrósł, zdjęcia z pierwszych chwil są wspaniałą pamiątką 🙂


jaką książkę dla początkujących polecacie? Taką w ramach rozszerzania horyzontów.

Ja polecam gorąco Sally Swift "Dosiad naturalny- Harmonia Jeźdźca i Konia 2"- nie stricte naturalna, ale jest dla mnie kopalnią wiedzy i inspiracji, wszak świadomość własnego ciała jest niezbędne do dobrej komunikacji z koniem, obojętnie w której dziedzinie jeździeckiej  😉
Averis, imię równie piękne jak młodzian! ;D Zawsze strasznie chciałam mieć źrebaka i nazwać go Junior lub Fast and Furious 😉
Nie znam się z moim małym od początku a od września tego roku. Jeżeli chodzi o jego pierwsze dni i dalsze życie do momentu gdy go kupiłam, to znam na pamięć i dzięki milionom zdjęć i filmików mam wrażenie, że znam go od urodzenia 😉 Ludzie, od których kupiłam Wezyra są naprawdę niesamowici i nie dość, że znam całe jego dzieciństwo to jak wspominałam mam mnóstwo zdjęć 😉
Mały jest pierwszym koniem, z którym zaczęłam pracę naturalną. Wcześniej miałam pare koni i zawsze interesowałam się nh ale dopiero gdy kupiłam swojego konia (którego notabene już nikt mi nie zabierze ani mam nadzieje nigdy nie będe musiała się z nim rozstać) postanowiłam zająć się dogłębnie PNH 🙂

Ja jako zawsze głodna zdjęć, czekam na więcej kochani 😉
a ja mam takie pytanie drodzy sznurkowcy 😉 Gdzie w internecie (w Polsce najlepiej) można kupić te wszystkie liny, carrot sticki, halterki itd.? Chciałabym zacząć się trochę bawić z koniem a nie mam pojęcia, gdzie mogę te rzeczy kupić. W google wszystkie kombinacje halterkowo-karotstikowe wpisalam, ale mi same fora wyskakiwały 😁. Chciałabym chociaż halterek kupić i niby w innych sklepach internetowych są, ale nie wiem czy się do czegoś wogóle nadają, czy poprostu wiszą "dla ozdoby". Ładnie o pomoc prosze :kwiatek:
Co do koniobowiości - tak w skrocie
mało jest koni o prostej koniobowości mieszczacych się w jednej cwiartce
moje rude małpki są obie w czterech cwiartkach
Averis   Czarny charakter
04 grudnia 2008 20:26
aniaaa
http://www.parelli-info.waw.pl/forum/viewthread.php?forum_id=13&thread_id=357

Link do forum SPNH, cały temat o alternatywnym sprzęcie i jego producentach. A jeśli interesują Cię oryginały to tylko www.parelli.com alboczekać na zamówienie zbiorowe na wyżej podanym forum, ale póki co jedno jest w trakcie realizacji, także myślę, że kolejne nie będzie tak szybko.
dzieki wielkie :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się