Stajnie w okolicach Bielska-Białej

Bischa   TAFC Polska :)
24 sierpnia 2011 10:02
Likwidują stadninę? Czy jakąś inną stajnię? Czytam ten wątek i najpierw zrozumiałam, że likwidują jakiś klub sportowy zdaje się, teraz wnioskuję, że stadninę, skoro piszecie, że nie będzie słychać o koniach z Ochab...
Ochaby były podzielone na dwie części rekreacyjno/sportową i hodowlaną. Na części sportowej powstał dionpark a część hodowlana ma być zlikwidowana do dwóch lat - wyprzedają więc koniki 🙁
Niestety stado już sie zmiejszyło z ponad 200 koni na niecałą setke 🙁
Te lepsze już poszły i to szybko w dodatku że tak powiem : po cenie mięsa 🙁
Niestety taka prawda, ale tak to jest jak nie chce sie robić z konmi i sprzedać surowego za 1/10 wartości konia bo przecież musi wystarczyć tylko na wypłaty.
Ehh.. szkoda gadać 
laura ale zostały już same młodziaki prawda? matki wyprzedane? a 3-4 latki wszystkie surowe?
Jak byłam były chyba 2-3 starsze klacze tak po 10-12 lat. Młodziki czesc po torach - 2 zerwane ale "wyleczone". Naprawde jest jeszcze co wybrac jak ktos chce tanio konia do zrobienia pod siebie 🙂
Osobiście upatrzyłam sobie tam 3 konie z tego tylko jeden zrobiony starszy juz wałaszek 🙂
Nie wiem jak wyglada spawa ze zróbkami ale tez beda sprzedawac za niedługo. Kolezanki ze stajni dziś tam były i sa konie juz nawet za 1500 zł...masakra  😵
ooo, no z listy koni do sprzedazy wywieszonej na stronie nic takiego nie wynika.
A pan mowil ostatnio ze chca ograniczyc liczbe matek do 20-30 i tak zostac, jak tylko inwestor zaakceptuje pewne rzeczy.
Jesli mowisz ze do 2 lat maja zlikwidowac to znaczy ze co, inwestor nie zaakceptowal>
a co z uprawami, przeciez maja tam ponad 200 ha, i co ze stawami ybnymi, tez naleza do stadniny....
Do dwóch lat maja całkiem usunac stajnie i wszytsko, niestety. Przynajmniej tak wiadomo jest i raczej sa to sprawdzone informacje.
Do nas na stajni juz trafiły 2 konie z Ochab, ale przyjdą chyba jeszcze dwa bo za takie pieniadze to szkoda puszczac dobre konie w świat.
Jutro moge dowiedziec sie czegoś wiecej na temat koni bo moze tam bede
http://www.facebook.com/#!/pages/KJK-ROMICO-SPORTOWA-SZK%C3%93%C5%81KA-JE%C5%B9DZIECKA/167110240010348      😲 że tam sa konie szkólkowe?
A co w tym dziwnego? Owszem są
za pewnych czasów to było "bez prywatnego konia nic sie tam nie ździała"
No ale odnosnie tego linku, to był tam ktos na jazdach? ile jest koni? Jaki koszt jazdy?
Rekreacja jak rekreacja. Nie wiem ile kosztuje - musiałabyś zadzwonić i zapytać. Koni jest 5 czy 6. Raczej kuce
chyba jednak nie taka zwykła rekreacja jeżeli konie skaczą na wypinaczach...  🤔wirek: polecam galerię na FB i gratuluje komuś pomysłu wypięcia prawie wszystkich koni na skokach. sam zamysł szkółki to super sprawa bo w sumie rekreacja na podbeskidziu lekko kuleje ale jeżeli tak to ma wyglądać...
pod jednym ze zdjeci pani ada sie wypowiadała dlaczego tak a nie inaczej...
a wie ktoś kto tą rekreacje tam prowadzi czy coś
Rekreację prowadzi Patrycja Cieślar. Są także prowadzone jazdy dla osób dorosłych. O więcej informacji radzę po prostu zadzwonić bądź też napisać na facebooku 😉
Hej 🙂 jesli ktoś z Was ma nr telefonu do stajni w Pawłwicach - stajnia Borki prosze o pw z numerem 🙂
i jakies dokładniejsze informacje na temat tej stajni - ale to moze juz byc na forum, zeby było takze dla innych 😀
Jakoś odpowiedź pod zdjęciem mnie nie przekonuje wnioskując z napiętych wypinaczy i zaciągniętego wędzidła  😤

Tak czy inaczej dobrze że klub otwiera się dla ludz "z zewnątrz" bo do tej pory większość jest przekonana że nie można tam wejść "od tak sobie" a jednak jest tam sporo interesujących rzeczy do "podpatrzenia" zwłaszcza dla właścicieli stajni i pensjonatów.

Z innej beczki: Czy ktoś może się orientuje czy będą przejazdy dla amatorów 25-26 w kasztance w żywcu? Chodzi mi o konkurs otwarty gdzie ustawiają zwykle niższe przeszkody niż LL.
Bronze   "Born to chase and flee.."
13 września 2011 18:43
Zapraszam do ogłoszeń jeśli ktoś szuka miejsca dla swojego konia w okolicach Bielska  😉.
Jeżeli ktoś chętny to w październiku zwalnia sie jedno miejsce dla konia w naszej stajni. Jest też możliwośc wstawienia konia na dwa miesiące ( listopad i grudzień ) bo jeden z koni wyjeżdża na wakcje ;-) Może ktośc chętny spędzić te dwa miesiące z koniem w stajni z halą.
Więcej info o stajni na naszej stronie www.stajnia-na-gorce.pl
platka   Audere est facere
29 października 2011 07:21
Czy w okolicach Bielska planowane są w najbliższym czasie zawody (skoki, ujeżdżenie)?
platka - radziłabym Ci zwrócić uwagę na Czanki, Międzyrzecze (na górce) i Żywiec 🙂
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
29 października 2011 20:40
W Czankach ze względu na zmianę właściciela w tym roku nie będzie zawodów. W przyszłym roku pewnie już znów tak 🙂
platka   Audere est facere
30 października 2011 09:49
"Na Górce" są organizowane zawody?
W Żywcu na razie nic, nie reklamują się nigdzie, ani nie odpisują na maile...

Zbrosławice i Rybnik chyba tylko pozostają, ale to kawał drogi...

Jakby ktoś coś wiedział, to prosze o info  :kwiatek:
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
30 października 2011 14:55
platka, propozycje do Romico najszybciej pojawiają się na ich facebooku - tam zerkaj 😉 z tego co wiem od znajomej najbliższe skokowe to zbrosławice.
platka   Audere est facere
31 października 2011 07:14
aniapa dziękuję za info 😉
w takim razie czekam bo do Zbrosławic się nie wybieram...
platka, a Jastrzębie ?
np equi verso ? 🙂
platka   Audere est facere
02 listopada 2011 06:38
Jastrzębie też jest daleko...
Niestety bardziej zależało mi jak na razie bliżej pojeździć. Ale uznałam, że chyba Rybnik będę odwiedzać i Zbrosławice a jak się coś ukaże to jeszcze Żywiec.
W ogóle w Żywcu organizowane są halówki?
Są ale raczej w okresie wiosennym.
Jak zacznie padać śnieg to raczej nikt do Żywca by nie dojechał  😁
trzynastka   In love with the ordinary
02 listopada 2011 13:20
Własnie salto, zawsze mnie to zastanawiało 😉 Jak wy zimą wyruszacie koniowozem na jakieś zawody? Przecież do was latem jak się jedzie już jest cieżko i stromo.
Bronze   "Born to chase and flee.."
11 stycznia 2012 18:40
Drodzy revoltowicze.

Szukam namiarów na stajnie w Janowicach - ma ktoś ?? Może byc na priv. Z góry wielkie dzięki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się