wypieki i słodkości domowej roboty

albo przez ta ilosc alkoholu nie czuc- albo jest juz w sumie pozniej wszystko jedno 😁

wyprobuje- nadchodzi ciastowy weekend!  dobrze, ze ja nie lubie slodyczy..
strzyga u mnie w sklepach są
zen zaszalałam i nakupiłam foremek, papilotek
jak wariatka...
a byly tam takie gumowe (silikonowe) formy do ciast? ale nie te male kwadraciki..
hmm nie wiem juz
podlinkować jeszcze raz ci przedmioty użytkownika?
Zerknijcie do Czerwonej maszyny ,fajne i nietypowe formy ciastowe.

http://www.czerwonamaszyna.com.pl/flexi-profi-flexi-royal,1548,cat.html

to jest super:

http://www.czerwonamaszyna.com.pl/forma-blankenburg-lurch-flexi-royal,3286,p.html

Kami przepis wrócę jak pojadę do domu co będzie za tydzień🙂
sznurka, juz odszukalam, nie ma tego o czym mysle- ale papilotki sa kuszace i jeszcze jak mowisz ze to latwe, to kupilam 🤔wirek: i jeszcze posypke 🤔wirek:
w ciastki 😅?
hahhahaa, nie w ciastki 😁

ty sie nie ciesz, bo jak tylko papierki dojada to nie uwolnie cie od gg dopoki mi muffinka nie wyjdzie 😍
Własnie robię tort bezowy z kremem kakaowym.
Jeden krązek bezy suszy sie w piekarniku 3 godziny. Ale jest nieporównywalny z kuowanym 😅
Piernik
70dkg mąki
75dkg miodu
10dkg masła
7 jaj
35dkg cukru
1 szklanka mleka
1 szklanka soku
1 1/2 łyżeczki sodki
1 słoik konfitur
3 paczki korzeni
1 olejek migdałowy
10dkg rodzynek
10dkg skórki pomarańczowej
35dkg orzechów włoskich
30dkg figi + daktyle + suszone morele
5dkg migdałów
1 łyżeczka kakao
1 łyżeczka cukru na karmel
żółtka utrzeć z cukrem, miód rozpuścić z przyprawami, wlać do żółtek i rozmieszać. Wsypać bakalie, dodać mleko, sok, karmel i przesianą mąke z sodką. Na koniec piane.
U mnie dodaje się domową konfiture wiśniową i sok z wiśni, nie wiem jakim kupnym sokiem można to zastąpić. Piernik musi przynajmniej dwa tygodnie postać, za to wytrzyma do Wielkanocy.
Teo, to jest od lat u nas standardowe ciacho. Już mama je podlewa od tygodnia.

Zdaje się, że to przepis Kręglickiej albo Gessler, był w Wysokich Obcasach. Uważam, że o ile Kręglicka ma wydumane przepisy i słabe, to Gessler daje przepisy zawsze na pychę. Co się nie zrobi to supcio 🙂
a ja własnie czekam az blok wystygnie 😜
Eurydyka   tu stać się może coś nowego
05 grudnia 2008 15:08
Wczoraj mnie zainspirowałyście i właśnie wyjęłam z piekarnika moje muffinki z bananem i cynamonem. I jedną, jeszcze gorącą już zdążyłam wciągnąć  🙂
A macie jeszcze jakieś przepisy na ciasteczka/ciasta ale takie żeby nie trzeba było mieć miksera (bo ja nie mam :icon_redface🙂
muffinki te o ktorych pisalam miesza się łyzką
ja tez wczoraj upieklam (wszystko przez sznurke i dzieki sznurce 🤣 ) fajne ciasto z wisniami. w ciagu chyba godziny od wyjecia juz go nie bylo- ale blacha malutka 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 grudnia 2008 11:02
Muffinki sie udały, choć nie do końca wyrosły. Ale były bardzo smaczne ;]
Strzyga moze to byla kwestia mieszania - moje z tego przepisu jak sklepowe wyglądąły
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 grudnia 2008 11:36
Nie wyszły zakalce, nie miało to też żadnego wpływu na wartości spożywcze, ale możne to dlatego, że najpierw wszystko wymieszałyśmy, a na końcu dodałyśmy mleko, bo trzeba było iść po nie do sklepu...
zartujesz prawda? 😂

specjalnie dla was 😅

żeby nie było wątpliwości - foremkę natłuścic 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 grudnia 2008 11:45
Nie, my pieczenie traktujemy jako sztukę dość swobodną 8)
Sznurka, muffinki mam zamiar przetestować jutro, chciałam już dziś ale nie ma nigdzie u mnie tych papierowych foremek i muszę do marketu jechać i poszukać.

Ja polecam taki przepis jeszcze:
PRZEPIS NA KRUCHE CIASTECZKA
Składniki:
• 1/2 kg mąki
• 1 kostka margaryny
• 2jajka
• 1,5 szklanki cukru
• 2 łyżeczki proszku do pieczenia
Przesiewamy mąkę z proszkiem do pieczenia. Żółtka oddzielamy od białek i wlewamy na mąkę. Dodajemy posiekaną w kostkę margarynę (w tej postaci łatwiej jest zagniatać ciasto) oraz cukier i zagniatamy wszystko razem. Jeśli mimo długiego wyrabiania, ciasto nadal jest bardziej sypkie niż zwarte, może się okazać, że potrzebne jest dodanie jeszcze jednego żółtka.
Z zagniecionego ciasta formujemy ciasteczka.
Ciastka pieczemy w 180°C na zloty kolor.
Ciasteczka można robić w wielu wersjach smakowych z kakao, kawą, cynamonem lub wiórkami kokosowymi.

Ja robiłam zawsze z połowy składników, a i tak wychodzi ich dużo. I można cukru dać trochę mniej, bo są dosyć słodkie.
Przepraszam za głupie pytanie, ale co dokładnie znaczy: "Przesiewamy mąkę z proszkiem do pieczenia" ?  😡
Czyli że co mam z tym zrobić ?
W poniedziałek mam prawie cały dzień wolny więc wypróbuję wasze przepisy  🙂
Tylko że tych papierków do muffinek nie mogę dostać  😤
dodajesz do mąki proszek i przesiewasz przez sitko
Ogurek - i wszystko jasne  :kwiatek: 
Bo ja początkująca raczej kucharka jestem  😉
u nas dzisiaj blok sznurkowy 👍
jest podobno super, nie probowalam, bo, hmmm, nie lubie slodyczy 🤔wirek:
ale chyba polubie wypieki! kurcze, co ta sznurka ze mnie zrobila 😅
Dziewczyny, jakiego mleka używacie do muffinek, będę robić jak się wyśpię i nie wiem jakie kupić :P
przez Was bede dzisiaj kuchnie okupowac 😀
co ta volta robi z ludzi... 😉
i jeszcze ciacha dla kobylki musze zrobic 😀
hahahah nie pozwólcie mi pisac w tym wątku bo widzę ze moje gadanie o słodkościach jest  zaraźliwe
nawet tak nie mow!
muzo ty nasza  👍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się