Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Edyp mialiardy razy lepiej było mu w długiej grzywie :/ może i nie ogarniętej ale jak dla mnie w porównaniu z tym co było wygląda teraz beznadziejnie 🙁
emptyline twój koń ma bardzo zaniedbaną grzywe i to widać ale ma prawo taką mieć skoro masz go tak krótko 🙂 proponuje zamiast robienia irokeza który IMO na tarancie nie będzie wyglądał jakoś superowo obcięcie na szport którtką grzywe która zawsze wygląda ładnie i schludnie + pobawienie sie różnymi odżywkami (mi np. życie uratował Carr&Day&Martin Canter Mane & Tail Conditionier spray który z mojego konia z ogonem pare kłaczków na krzyż który w życiu nie widział grzebienia w połączeniu z regularnym wyrównywaniem i podcinaniem końcówek dla ich regeneracji i codziennym czesaniem sprawił że Kary ma teraz piękny zadbany falujący się gdzie niegdzie i całkiem bujny ogon :kocham🙂 I pamiętaj też że to tarant i im będzie starszy tym bardziej to że jest tarantem będzie robiło swoje i tym bardziej będzie miał 3 kłaczki na krzyż i nie wiadomo jak i czy wogóle będzie w stanie odrosnąć ci z irokeza 🙂
Edyp, w tych ujeciach ciezko porównac szczerze mowiac, ale widac ze ladna konina, tylko ten nachrapnik aż mnie boli na pierwszym zdjęciu...

Emptyline, spróbuj moze najpierw na szportowo, bo na irokeza zawsze sie da ciachnąć, spróbuj po podcieciu na dlugosc , metodą pikowania ( miedzy dwa palce lewej reki pas wlosów, prawą ręką przecinasz głównie koncówki, trzymajac nozyczki pionowo, tak jak wlos idzie) sprawić, zeby nie byla taka pod linijkę. ewentualnie mozesz trymerem z żyletką od wewnetrznej strony grzywy jakby zaokrąglać pasma, cięzko to wytlumaczyc, ale wtedy duzo latwiej sie uklada. takie fryzjerskie porady bardziej niz estetyczne mogę dać 😉 ladnie by wygladala ta część jasna, gdybys calosc przemywala wodą z cytryną. kwasy zamykaja luski wlosa przez co stale sie gladszy i bardziej lsniący, a przy okazji moze lekko rozjaśnić jasną część. wstawiaj zdjecia  😅

my dzis podetniemy chyba irokeza troszkę. bo kobyl mial wyciapany kawal grzywy, więc trzeba bylo pojechac calosc na mega krótkiego irokeza. powoli staramy sie dojsc do ladu z wlosami, choc z tak mizernym i krótkim ogonem nie ejst to latwe 🙁
Ruda77 Koń wygląda po ścięciu genialnie, naprawdę super. <3 Zupełnie inny koń.

Edyp Mnie osobiście też Twój koń bardziej podobał się z dłuższej... I cóż, popieram kwestię nachrapnika.
Edyp - I w irokezie ładnie wygląda, ale nie wiele koni w tej fryzurce co masz na pierwszym zdjęciu tak świetnie wygląda, tak powinien zostać.
A co do skośnika to chyba coś za mocno zapięty  🤔
Ruda77 no i teraz jest zdecydowanie lepiej 🙂
Yhm, tak oglądam photoblogi i czy czasami zdjęcia Edypa nie są tej dziewczyny:
http://www.photoblog.pl/asiiiix/92149624/zamelusiak.html
A zdjęcia są jak sam Edyp napisał (lub napisała, bo już się gubię) dwóch różnych koni  👀
Ale przynajmniej pokazał jak fajnie koń wygląda w takiej grzywie jakie jest powyżej podane zdjęcie 🙂 Chociaż nachrapnik razi 😵
Anetkis, a to nie twoj kon jest na tych zdjeciach?
Anetkis, a to nie twoj kon jest na tych zdjeciach?


Nie 🙂 Ale Katija dobrze, że jesteś, to zdjęcie jest kradzione, bo rozmawiałam z właścicielką tego photobloga i to jest koń jj byłego "szefa" i jest pewna, że on tutaj tego zdjęcia nie wklejał, bo zdjęcie jest jej własnością 🙂
hahaha i katija do mnie napisała haha. Chociaż ciekawe dlaczego sądziła, że to koń Anetkis. Dobra, mniejsza swój swojego pozna, co nie katija :]
Korki-róże, dziubała moja siostra:

Kobyła ma dość gęstą i stosunkowo długą grzywę 😉
Elbus, BOSKIE!!
Chociaż ciekawe dlaczego sądziła, że to koń Anetkis.

moze dlatego, ze piszesz z nia z jednego komputera. tym bardziej dziwi zglaszanie przez nia, ze kradniesz zdjecia. ale moze to byc wynikiem mojej malej prowokacji. w kazdym razie Anetkis, dyskutujacej ze swoim drugim wcieleniem, nie ma juz na forum.
Ściełam ostatnio mojej kobyle grzywę i "nie wygląda" spierniczyłam na maxa, część fajnie leży, a część poszła na górę  🤦
chyba znów poleci irokez  🤔
tajnaa, A tam, zapuść znowu 🙂 Jak będzie normalnej długości, to podetniesz inaczej i będzie fajnie. 🙂

Btw, łoł, mamy osobnika z rozdwojeniem jaźni? 👀
co wakacje robią z 15 latkami  😲 po co 😲 😲 😲???

Elbus, wyglada ladnie, choc szczerze mówiąc bardziej by mi sie podobala w ciasnym dobierancu przy łuku szyji, schodzacym dopiero na koncu w dół.  bo korki wolę mniejsze i bardziej sterczące 😉
Dzięki dziewczyny  🙂
bemyself, właśnie mnie się w dobierańcu nie podobała...i jeszcze z zaplecioną grzywką, fuj. Co kto lubi 🙂
ChingisChan   Always a step ahead! :)
06 września 2011 15:26
bemyself o to chodzi, że już jest szkoła 😁.
emptyline   Big Milk Straciatella
06 września 2011 20:35
Okej, wyglądamy tak:


Zdjęcie koszmarnie koszmarne, ale coś tam widać. Dziś poszła jeszcze grzywka, bo też już wymagała pielęgnacji. Z tym sterczącym fragmentem - nie mam pojęcia co zrobić, chyba przykleję na cukier.  😀iabeł: Poza tym jest krzywo, codziennie coś docinam i równam, więc może za tydzień dojdziemy do jakiegokolwiek ładu. Lepiej tak?
jasne że lepiej!  🙂 na sterczącego 'cosia' z grzywki jest chyba tylko jedna rada: urosnąć. U mojego konia było takich znacznie więcej jednak w końcu wszystkie odrosły na długość i elegancko się położyły 😉
emptyline, duzo lepiej, ale nie podcinaj, tylko przerwij do rownego.
tajnaa, A tam, zapuść znowu 🙂 Jak będzie normalnej długości, to podetniesz inaczej i będzie fajnie. 🙂


Chyba zostawię, wygląda tragicznie, część wstała.  🤔
Ja bardzo lubię długie grzywy, ale niestety u nas mimo suplemetacji, odżywkowania i podcinania końcówek mamy cienki włos 🙁 idzie jesień i myślę o wzmocnieniu jakoś tej grzywy. Co radzicie zrobić? Dodam, że koń z potężną szyją. Tutaj najbardziej aktualne foto podglądowe:



I na poprawienie humoru wszystkim, którym też coś kiedyś nie wyszło - moje zimowe obcinanie grzywy nożyczkami 🙂 wstawiałam foty w wątku o bezterlicówkach kiedyś...

aien, a próbowałaś zaplatać w warkoczyki? Moja koleżanka ma klaczke tarantke, też pogrubioną, co ma taką cienką grzywe, a koleżance sie marzy taka gesta i długa. Od paru miesięcy zaplata w warkoczyki, przeplata co tydzien dwa, i grzywy jest o 1/3 więcej
To jest koń tarzający się masakrycznie, mimo to się utrzyma? Jakie warkoczyki? Jeden duży czy małe?
tak to jest jak ktos "wprawny" dostaje nozyczki do reki.
od zawsze-zawsze przerywalam swoje konie, kobyla jest pierwsza ze mnie naszlo na podcinanie  🤔
zobaczcie co wyszlo


znaczy i tak chyba lepiej niz bylo  🙄
Arimona, u Ciebie nie jest tak źle 🙂
To jest koń tarzający się masakrycznie, mimo to się utrzyma? Jakie warkoczyki? Jeden duży czy małe?


małe, tak ok 10 wychodzi. Jak mocno zapleciesz i dobrze związesz to powinno wytrzymać 😉 przy rozplataniu są spryskiwane czymś tam do grzywy do rozczesywania, zeby wlosów nie wyrywać.
michal dzięki wielkie  :kwiatek:
tajnaa ta Twoja kobyłka ma bardzo ładną głowę, moim zdaniem pasowałaby jej grzywa troszeczkę dłuższa niż ta teraz . Może dałoby się położyć te włosy z góry jakimiś warkoczykami?
Arimona nie jest źle, jeden z moich panów ma bardzo podobny gatunek włosa i raz też go tak urządziłam nożyczkami po niefortunnym przerwaniu( po ciemku). Po tygodniu wyglądało lepiej, ale do tej pory nie mogę uhodować mu tego, co miał kiedyś (a było tak):

moim zdaniem była to 'fryzura życia' dla tego konia.
teraz już prawie odrosło do niegdysiejszego stanu ale mimo wszystko to nie to...
aien tak czy siak super ta blond czupryna  🙂



nie polecam zaplatania, latwiej sie wyrywają wlosy, i jest jeszcze biedniej. wiem jak zostawilam swoje tarzadlo kiedys, polowy grzywy rano nie bylo.

predzej jeden dobierany przy linii szyjki sie sprawdzi,
Aien, moze podcinaj po kawaleczku, zeby pobudzic wzrost i w wypadku takiej jasnej grzywy bardzo ladnie bedzie wygladala po plukance z woda z cytryną, nawet ciut sie rozjasni  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się