tragedia - 9 koni zaczadzonych

udalo sie jej wyleczyc te kopyta ? ...

z tego co mi wiadomo to tak - jakimiś preparatami sprowadzanymi bodajże z Niemiec
pamiętam przypadek podpalenia z południa małopolski i znajomego, który leczył kopyta jednej z poparzonych klaczy... dramat


Mówisz o Złocieniu?
Wtedy zginęło bodajże 8 koni...
trzynastka   In love with the ordinary
05 grudnia 2008 22:51
straszne są takie historie.
Lata temu podpalono stajnie w której jeździłam, nikt nie zginął ale te przerażone konie...

😕 przykro się robi jak się pomyśli, że człowiek jest do tego zdolny. Tylko koni żal.. 😕

Mówisz o Złocieniu?
Wtedy zginęło bodajże 8 koni...

nie - akurat miałam na myśli podpalenie w Nowym Sączu
asds   Life goes on...
06 grudnia 2008 17:28
Tak czytam czytam o tych podpaleniach i po prostu strach sie bac.....Człowiek całe życie haruje , chce swoje marzenie spełnic  , a tu przychodzi taki człowiek i pstryk  wszystko zniszczone...
Tak czytam czytam o tych podpaleniach i po prostu strach sie bac.....Człowiek całe życie haruje , chce swoje marzenie spełnic  , a tu przychodzi taki człowiek i pstryk  wszystko zniszczone...

tylko po to, by sie zemscic, zabawic [?]. to jest cos strasznego....🙁
i dla co niektorych osob pojawia sie pytanie: czy warto ryzykowac i spelniac swoje marzenia czy lepiej sobie odpuscic?
strach sie bac...
CeraŁ   dużo dużo zmian..
10 grudnia 2008 12:20
to chyba jakis seryjny podpalacz normalnie ;/. STARA PIŁA w Tychach też została podpalona, na szczęście zdołano wypuścić wszystkiekonie... stajnia doszczetnie spalona.
właśnie też słyszałam o Starej Pile. Wiadomo jak do tego doszło?
Policja mówi, że to przypadki, ale sprawa będzie rozpatrzona.
Już się boję o moją stajnią.
CeraŁ   dużo dużo zmian..
11 grudnia 2008 15:09
taa przypadki..  🍴 fakt trudno znaleźć dowód podpalenia ale to tak jakos dziwne że tak nagle spaliły się te 2 stajnie i to calkiem blisko siebie ;/.
W Starej Pile w Kobiórze zabardzo napalili w kominku, ktory jest w pomieszczeniu przy stajni, Z powodu nieszczelnego komina poszła iskra i wszystko sie zajęło. A ze wody nie ma na miejscu to spłonęło wszystko, konie zdążyli wypuścić. Po stajni został tylko komin.

Wiem to od osoby która rozmawiała z ludzmi tam obecnymi.

Stajnia pod Orzeszem została podpalona. Tak, że obu zdarzeń nie należy wiązać ze sobą.
[b]ogłoszenia mają swoje miejsce   /o
szkoda ze post zostal skasowanyl bo jak najbardziej popieram wystawianie rzeczy na aukcje w celu zbierania pieniedzy dla p.Marka na odbudowe podpalonej stajni...
moze w zlej formie byl napisany...

moze ktos ma w pace niepotrzebne rzeczy, ktore moglby wystawic na allegro, a pieniadze byly by wplacane na konto fundacji??  🙄  🙁
Pomysł na akucje tego polara z logo CSI jest zorganizowane przez Organizatorów w celu zebrania pieniążków dla Marka Szwedy.
Kurtka jest jedna wystawiona na aukcje żeby zebrać wieksza kwotę pieniędzy na tym polega licytacja. Zapraszam na Licytacje cel jest szczytny.....
my_karen   Connemara SeaHorse
15 grudnia 2008 11:59
opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 grudnia 2008 12:57
Przepraszam, mój błąd. Prosze nastepnym razem opisać aukcję, bo ja nie musze wiedziec, że p. Marek to właściciel stajni.
Cofnę Ci ostrzezenie, jak tylko bede mogła. Moderator też człowiek.
ja się nie gniewam mój błąd że nie opisałam że ta aukcja charytatywna.....czy w takim układzie mogę linka do aukcji jeszcze raz wkleić w temat ponieważ w ogłoszeniach rozmyło sie i za bardzo nie widac go?
Pozdrawiam 🙂
http://www.tvs.pl/informacje/6736/

http://www.tvs.pl/informacje/6911/

przypominam tylko ze nr konta jest na poprzedniej stronie... (dotyczy stajni w Orzeszu)  :kwiatek:  🙇
slojma   I was born with a silver spoon!
27 grudnia 2008 18:42
Znowu tragedi tym razem w Redzie przed chwilą słyszałam, że trzy konie nieżyja stajnia się zapaliła [*]
a cos więcej?
Chodzi o stajnie Pegaz. Powodem prawdopodobnie byla instalacja "lampek". Jak na razie jest informacja o tym, ze 3 konie zginely. Co z reszta nie wiem, a stoi tam kolo 60 sztuk.
dzieki. narazie te pożary mają swoje powody zaistnienia, bo az strach mysleć ze może grasowac jakis piroman.
tak tak 3 konie zgineły a 3 sa jescze pod czujnym okiem weta. troche koni zostało wywieznionych a reszta zsoatałą w stajni . wielkie dzieki dla właścicieli po ratowali po pierwsze konie a po drugie nasz sprzet całkowice zostawiajac swój dom ....i za to ze szli jak burza po konie które tzreba było wyciagac juz ...
dzieki. narazie te pożary mają swoje powody zaistnienia, bo az strach mysleć ze może grasowac jakis piroman.


Hmm...z tego co wiem, Reda leży gdzieś w woj.pomorskim, więc to raczej byłoby mało pradopodobne...tylko jakieś 650km od Orzesza i Kobióra.
slojma   I was born with a silver spoon!
28 grudnia 2008 07:17
Ale mówiąć tak szczerze ostatnio stale słychać o jakis pożarach w stajniach. Nie wiem czy zawsze tak było tylko się o tym nie mówiło/pisało czy to jakis fatalny rok. Po tych wydarzeniach boję się, że któregoś dnia w mojej stajni coś się stanie  😕
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
28 grudnia 2008 11:40
Wiecie co ja mam tego dość...zabiłabym tych wszystkich ludzi, którzy podpalili te stajnie...nieweim czy słyszeliście ale napewno tak...lecz spłoneła też stajnia w Redzie i w wywiadze włąściciel mówił że uratowano ok. 30 koni...kilka jest w baaardzo ciężkim stanie a 3 spłoneły 😕 😕 😕
Takich ludzi co to robią...co wogóle krzywdzą zwierzęta to powninni gfinąć tak się nierobi!!!! ;( ;( ;( 😕 😕 😕
Tyle koni...tyle bólu przez jakichś palantów!!!
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
30 grudnia 2008 13:19
AgataKoniara Nie podawaj błędnych informacji, P.Ania nie mówiła że jakiekolwiek konie spłonęły, bo tak sie nie stało, 3 konie się zaczadziły, 3 w poważnym stanie z czego 2 niestety przegrały swoja walke o życie.
Nie było to podpalenie, nie wiadomo co było przyczyną, trwa dochodzenie.
A poniższy link prowadzi do wątku gdzie opisany jest przypadek stajni w Redzie.
http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,1008.0.html

[*] [*] [*] [*] [*]
Możliwe no to sory, ale ja słyszałam nie z wypowiedzi tej Pani lecz z innych informacji, że spłoneły...sory...i bardzo mi przykro, ze te koniki zmarły, przez zaczadzenie pzdr 😉
Co do Starej Piły to również wiem z pewnego źródła, że zapaliła się od kominka.
Ale przyznam, że z początku wszystkich właścicieli stajni w okolicy ogarnął strach, w końcu 2 spalone stajnie w pobliżu w ciągu tygodnia....

Ale co do pożarów w stajniach, to zdażają się tak samo jak i inne pożary.
A powód zwykle ten sam: niedbałość o bezpieczeństwo.
Instalacje elektryczne robione "po taniemu", gaśnice, które nawet jeżeli są, to i tak nie działają, a w dodatku pewnie nikt nie wie jak je obsłużyć.
No bo o instalowaniu czujników dymu czy temperatury, to już nie wspomnę. :]
Ot, taka nasza polska rzeczywistość.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się