PSY

Blow jacy fajni z Was akrobaci 😀 .. pierwsza fotka -  hehe no niesamowici są  💘
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 września 2011 07:36
JARA ale czaderski owczarek z tyłu ..to tez Twój ? .. jeju ja mam 5 psów  ..a marzy mi się ONek

Nie, owczarek jest mojego kuzyna 😉
Blow, uwielbiam Twoją parkę! 😁
To trochę nerosławka 😀





i coś z naszego debiutu
jaką karmę polecicie dla szczeniaka wyżła weimarskiego?
Gosia, dopiero zaczynamy i bardzo nam się to podoba mimo przydużych(psich! choć moich też) gabarytów..a może i właśnie nie mimo a dlatego?Lubimy wyzwania 😉

Dworcika, moja jest tylko połowa tej pary 😉 dziękujemy!

W&W, jak dawno Was nie było!Gratuluję debiutu!Jaki wynik?Mi też już się marzy ALE...wakacyjna przerwa wszystko przekreśla... 🙄
pierwszy dzień
J01 - 2 miejsce
J02 - 3 miejsce
Agility 0 - 2 miejsce
w łącznej 1 miejsce

następnego dnia

J01 - 1 miejsce
J02 - 1 miejsce
Agility 0 - 1 miejsce
w łącznej 1 miejsce

teraz niestety ominą nas zawody w warszawie 🙁 niestety  wziełam i się uszkodziłam 🙁
Jednym słowem-wymietliście, super!Debiut pirsza klasa 🏇

Pamiętam swój debiut w obi....detka w pięknym stylu 😍
spoko detki też już mamy za sobą hihiihihih na ostatnich zawodach zebraliśmy piękny komplecik ale tak to jest jak przewodnik myli kolejność toru hihihihihi albo pokazuje tunel myśląc że pokazał hophkę hihihihihih
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 września 2011 17:00
W&W - łaaaaał! Jaka sierść  😲  😜

A my pozdrawiamy z szaleństw w Zalewie Szczecińskim 😉



Mój "wodołazik" kochany!  😍
Pozwoliłam sobie przekopiować fragment z kociego wątku...

Pozwolilam sobie przekopiowane z fb, mam nadzieje, ze nie jest to sprzeczne z regulaminem r-v a jesli tak, to modzi w tym przypadku przymkna oko..

""Kochani, sytuacja jest tragiczna. Zapadła decyzja o likwidacji schroniska w Józefowie, 600 psów i 30 kotów ma być uśpionych. Błagam was, rozpowszechniajcie tę wiadomość. Może ktoś wziąłby na dom tymczasowy jakiegoś zwierzaka. Będziemy też zbierać karmę, pieniądze na hoteliki, by choć trochę ich uratować. Do mnie dziś przyjeżdża kot nez łapki. Mój nr tel. 668249268 Ula Kurek 880822051"
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 września 2011 21:55
Rude dzisiaj się spisało, weszłyśmy do finału dog dartbee( top 8), i przeze mnie skończyłyśmy niestety na tej 8 pozycji. Natomiast z moją koleżanką zajęła 2 miejsce! (ponad 50 startujących par). 💃
Probably the best cattledog in the World... 😎
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
04 września 2011 22:13
Wojenka, gratuluję! 😅

Wpadłam dziś na chwilę popatrzeć na Dog Chow na pola Mokotowskie, jutro jak zgram to wrzucę parę zdjęć. Szkoda że miałam mało czasu bo popatrzyłabym jeszcze na latające psiaki 😀 Denerwowały mnie jedynie dzieci biegające przy bandzie i wbiegające w kadr 😁
Widziałam właśnie, że Olga Rudej też rzucała-ale pisała o 14tej lokacie ❓
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 września 2011 06:31
Wojenka, to "probably" Ci się przez przypadek tam zaplątało, zdecydowanie nie powinno go tam być 🙂😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
05 września 2011 07:33
Dziewczyny czy spotkał sie ktos kiedys z sytuacją że związek kynologiczny zabrał rodowód?
MI przy rejestracji Kesza w naszym związku babka kazała zostawic rodowód.... i głupia zostawiłam, zapytałam hodowcy Kesza i wczesniejszej wlascicielki i ponoc to nie jest normalne....zaczynam sie martwic a zwiazek nie odbiera 🙄


JARA popatrz jaką informacje znalazłam o naszym czołowym hodowcy ON 😲
kupiłam pieska z hodowli WILCZE SERCE i szczerze ODRADZAM
pieska kupiłam za bagatela 2600 zł co było dla mnie gwarancja tego że piesek będzie zdrowy lub jesli pojawia sie jakies problemy ze zdrowiem hodowca poczuje sie do odpowiedzialnosci

u mojego pieska w wieku niespełna 6 mcy pojawiła sie dysplazja łokciowa- hodowca na informacje o tym odpowiedział "zycze wytrwałosci w leczeniu pieska"

w umowie sprzedazy maja punkt mowiacy "hodowca nie odpowiada za wady psa niewidoczne w momencie sprzedazy psa"- czyli nie odpowiadaja za nic, moga sprzedac psa z wada ktorej nie widac gołym okiem i jesli masz pecha kupic chorego pieska to nie mozesz liczyc na zadna rekompensate. w klubie PKPR (wydajacy te pseudorodowody tym fabrykantom żywego mięsa) też nic nie zdziałasz ponieważ klub utworzyli znajomi sobie hodowcy.
WAŻNE: rodowody piesków z wilczego serca nie są uznawane przez ZWIAZEK KYNOLOGICZNY W POLSCE wiec tak na prawde są nic nie warte!!!

jesli ktoś jest zainteresowany prosze pisac na maila ania.adamska3@wp.pl

pieski z wilczego serca nie zaprzeczę mają świetną psychikę i to mogę pochwalić ale jesli kupuje sie pieska za 2600 zł i piesek po 2 miesiącach okazuje sie ma dysplazje to mozna się czuc mocno OSZUKANYM
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 września 2011 08:04
WAŻNE: rodowody piesków z wilczego serca nie są uznawane przez ZWIAZEK KYNOLOGICZNY W POLSCE wiec tak na prawde są nic nie warte!!!

To kto w takim razie ten rodowód wydał skoro związek go nie uznaje?

EDIT:
Musiałabym zerknąć na moją umowę kupna Zivy i tam też chyba był punkt, że pies nie posiada wad widocznych gołym okiem. Więc musiałabym psa zabrać przed kupnem na kompleksowe badania.

Poza tym do takich spraw podchodzę z dystansem, bo niestety może to być tylko plotka konkurencyjnej hodowli. Ewentualnie żal, bo ktoś kupił psa i niestety przez "zaniedbanie" ( za dużo jedzenia, za mało jedzenia, kiepskiej jakości, przemęczanie psa, brak suplementów chroniących stawy) pies zaczął się "składać". U ras jak owczarki gdzie ryzyko dysplazji jest ogromne przed kupnem szczeniaka chciałabym badań rodziców. Bez badań za taką kasę bym psa nie wzięła.
Niestety często się zdarza, że ktoś pochopnie kupił psa, bez wiedzy o chorobach i jak wyszły wady to szuka frajera, który za to odpowie i najlepiej kasę zwróci.

Ile w tym prawdy nie wiem i nigdy się nie dowiemy.

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
05 września 2011 08:11
nie moge teraz znalezc innego postu, ale ponoc znajomi J. założyli wlasne stowarzyszenie, który nazywa sie chyba F.C.I.?? czyli różni sie kropkami, w ten sposob nie oszukuja ludzi bo podaja jakie stowarzyszenie uznaje ich rodowody, tylko że tacy zieloni ludzie daja po 3 tys za psy które sa przeciez elitarne 🤔 😵
maja nawet wlasne wystawy...dlatego sa tak mocno utytułowane

na szybko wygooglałam:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,900,123644431,123644431,Miedzynarodowa_Wystawa_Psow_Rasowych_F_C_I.html
http://pkpr-wroclaw.strefa.pl/wystawy.htm
http://www.webfci.org/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 września 2011 08:24
Osoba, która kupiła tego szczeniaka musi mieć pretensje chyba tylko do siebie.
W jakim wieku jest ten szczeniak ?
Skoro kupowała psa to chyba miała jakieś pojęcie o rasie? I chyba wiedziała, że do stycznia 2011r długowłosy owczarek niemiecki nie był uznawany przez FCI 😉 Więc jak chce mieć rodowód od PZK dla psa nieuznanego? To samo tyczy się pit bulli. Można mieć rodowód z USA albo innego federacji polskiej, ale nie od FCI.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
05 września 2011 08:30
tu znalazłam jeszcze rodowód tej federacji http://herbuczarnywilk.pl/npsy.html
Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 września 2011 08:32
Widziałam właśnie, że Olga Rudej też rzucała-ale pisała o 14tej lokacie ❓



Gdzie pisała? Może z Mają była 14? Nie znam dalszych lokat.
Gdzie pisała? Może z Mają była 14? Nie znam dalszych lokat.

Sory, zagadka wyjaśniona, rzucałą dwóm kotletom 🤣
a my pozdrawiamy, z konia 😀 strasznie mu wygodnie było. spodobało mu się leżenie na koniu i na każdego potem chciał wejść.  😁
Moje jajogłowe po badaniu BAER ...  🙄

Wojenka   on the desert you can't remember your name
05 września 2011 14:52
Sory, zagadka wyjaśniona, rzucałą dwóm kotletom 🤣


To prawda, jeszcze siostrze miotowej Rudzielca rzucała  🙂

qniara, coś się świnki pospały  🤣

edit: Rude ma nową smycz i obrożę  🏇








Wojenka, szłowo! Gdzie taką dorwaliście?

exploited,martva, jakie cudne jacusie!

JARA, Zairka, ale jakie oszukanie? O czym wy mówicie? Dysplazja to jedna z chorób, które ujawniają i rozwijają się z wiekiem. Nie prześwietla się szczeniaków, ponieważ stawy ciągle się rozwijają i tak na prawdę nic nie widać co może dać wiarygodną opinię, że psiak jest chory/zdrowy.
Jakie "płacę 2600 za psa więc powinien być bezpieczny pod względem chorób"? Przecież od tego są obowiązki badania w kierunku pewnych chorób i niedopuszczanie do hodowli psów poniżej jakiegoś wyniku, że są rasy mniej lub bardziej podatne na pewne dolegliwości. To o jakiej pewności mówimy? Nigdy nie ma 100% pewności. I nie ma 100% czystych rodowodów.

W&W, wooow dorósł Ci chłopak! Piękny jest. Gratuluję wyników!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 września 2011 19:38
JARA, Zairka, ale jakie oszukanie? O czym wy mówicie?

O czym MY mówimy?

Ja nie pisze o niczym innym jak baba dała się w konia zrobić na własne życzenie 😉 Pretensje to może do pana boga mieć jedynie.


edit:
W ogóle we Wrocławiu jest bardzo popularne prześwietlanie 4-6 miesięcznych psów! I gorące namawianie właścicieli na operację, zwłąszcza po super cenach 400zł za jedno biodro.
exploited świetny maluch  🙂

Blow bardzo fajny pies i pozytywne zdjęcia  😀

Jednak nie wziełam tego Blackiego. o głębokim przemyśleniu doszłyśmy z mamą do wniosku, że nie jesteśmy w stanie mu zapenić odpowiednich warunków bo od stycznia przeprowadzamy się do mieszkania, a on jest przyzwyczajony do tego, że ma dużo przestrzeni. Jakby nie patrzeć źle tam nie ma. Jeść dostaje, wszyscy go głaskają i bawią się z nim, dbają.


Moja sunia uszkodziła sobie rogówkę i w miejscu tego uszkodzenia powstał wrzód  😵
Słuchajcie, naszło mnie...za oknem szaleje burza...a ja wspominam właśnie upływające wakacje...eh, cudnie było 🤣

http://vimeo.com/27545553
JARA, oszukać dała się jeśli chodzi o to czy pies ma papiery czy nie. Ale osoba, która się nie zna totalnie może nie wiedzieć, że kropki lub ich brak robią różnicę.

Ale pretensje i poczucie bycia oszukaną bo u psa wyszła dysplazja? A miało być tak pięknie bo psiak kosztował? No nie przesadzajmy. Każdy pies może zachorować i stety niestety ale w tym wieku to trochę loteria. A nie wciśnięcie chorego psa.


edit. dla mnie to naciąganie ludzi na kasę kosztem zwierząt, bo w tym wieku nie da się określić jak dalej się rozwinie biodro. Ono przechodzi gro faz i grzebanie w nim to jakaś paranoja! To jakby dla noworodka robić operację na wyrostek, żeby potem się nie rozchorował lub artroskopię i Bóg wie co jeszcze na zaś. Na wszelki wypadek.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się