Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Ale Heroina zna przepisy :P Z tego, co ja zrozumiałam jej chodzi tylko i wyłącznie o to, że o zdobyciu pucharu decyduje tylko i wyłącznie łut szczęścia (oczywiście wśród osób z czystym przejazdem)
To jakie rozwiązanie proponujesz??
Może ja?  😅
Proponuję rozdawać zdjęcia pucharów  😀, w takiej ilości, ilu zdobywców pierwszego miejsca  🙂
kermit   Horses horses everywhere ..
05 września 2011 07:25
Może ja?  😅
Proponuję rozdawać zdjęcia pucharów  😀, w takiej ilości, ilu zdobywców pierwszego miejsca  🙂

Jestem za  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:

Heroina pewnie wolałabyś samo flo dostać tak jak wszyscy inni ?

Ja żałuję, że nie mogłam zobaczyć zawodów, nigdy nie byłam w ranchu. Dajcie jakieś zdjęcia tu !!
Milla po wypowiedzi "W 100 % czyli właśnie wynikiem, czystym przejazdem i czasem" widać, że niekoniecznie zna przepisy...
jakby to ująć...gdyby ktoś pojechał do np.Gajewnik to nie miałby problemu "łutu szczęścia" i nagród-tam się nic nie losuje -ma się tylko flo
rozumiem, że lepszym rozwiązaniem jest brak pucharów w LL i nagród,wtedy będzie "sprawiedliwie" -podsunę ten wątek Panu Snycerzowi żeby za rok były tylko flo....
Halo- no z tym zdj to zaraz będzie, że nie w takiej rozdzielczości albo co😉

co do zawodów.........niestety ale tam nie trafilismy ......krążyliśmy pół godziny po wsi......i juz w koncu zrezygnowane wróciliśmy do domu wiec tyle by było na ten temat
lenka wysle Ci na pw moj numer na przyszlosc  i po prostu dzwon🙂 bede pilotowac🙂
skoro dopilotowano  Tomka Kleina to wszystkich damy rade🙂
Pal sześć rozdzielczość dajcie zdjęcia bo sama jestem ciekawa. Nie mogłam dojechać bo w pracy siedziałam.

A co do nagród... to czy w takich zawodach nie chodzi raczej o fun niż kto jaki puchar dostał/wylosował?
Mnie tam rozwiązania nie obchodzą, ja tylko wyjaśniłam "co autor mógł mieć na myśli" ;]
Przepraszam, że się odezwałam, już nie będę  🙄
Ma ktoś jeszcze zdjęcia z zawodów w Ranczu? Z towarzyskiego LL?  :kwiatek:
Witam Szanowne Panie...Panów.KIlka zdjęc z wolnej reki  z Gajewnik z wczoraj...jest juz na moim pweb......można zajrzec..>>>>>

https://picasaweb.google.com/Grzykrzy/VIIIFestiwalJezdzieckiGajewniki2011?authuser=0&feat=directlink
Pozdrawiam
sei   . let's grow old together & die at the same time .
06 września 2011 13:58
Karla 🙂, słyszałam że pojawienie się Tomka Kleina wzbudziło sporo emocji 🙂 szczególnie u młodszych startujących. super sprawa naprawdę!
co do wysokości konkursów. jeżeli L jest pełnowymierowe jest 100 cm i obniżymy je o 'niewiele' o te 7 cm to to już jest pełnowymiarowe. ale LL 😉

a odnośnie losowania pucharów jak dla mnie - jest to ok. w konkursie LL takim jak był rozgrywany wszyscy z czystym kontem zajmują to samo pierwsze miejsce. czy losujemy puchar, maskotke, czaprak czy cokolwiek innego jest to rodzaj dodatkowej 'pamiątki' a nie jakiegoś szczególnego wyróżnienia. osobiście uważam że nie ma w tym nic złego. jak ktoś chce startować żeby zdobywać puchary to nikt nie broni jechać na dobre (dobrze sponsorowane) zawody regionalne lub ogólnopolskie w 'nieco' wyższych konkursach niż LL 😉

a zdjęcia z Rancza są na ŚK chyba jakieś 🙂
dlatego to sa "tylko" towarzyskie konkursy, w sumie 5cm margines jest dopuszczalny nawet na najwiekszych zawodach...
tak czy tak zawody udane🙂
sei gratuluję decyzji o przeniesieniu się do nowej stajni🙂😉)
Tutaj jest jeszcze trochę zdjęć z Rancza.  😉

http://www.swiatkoni.pl/gallery-photos/1164.html

sei, tylko połowa przeszkód w parkurze ma mieć maksymalne parametry. A LL to 90 cm, nie - 95.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
09 września 2011 12:54
Karla, gratulacje to w zasadzie nie dla mnie tylko rodziców 😉 ale nie ma co ukrywać jest póki co super. koń się zmienił - taki dumny jest  😁 no i caaały boży dzień na padoku więc spokojny jak baranek.

halo, wiem że LL to 90
sei, to skąd pomysł, że 93 cm (100 - 7) to LL? Skoro w LL maksymalna (!) wysokość wynosi 90 cm i taką wysokość powinna mieć tylko połowa przeszkód?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
09 września 2011 13:18
stąd, że w L też jest dopuszczalne +- 5cm wiec jak obniżysz przeszkode 95 cm to masz LL. i stąd że nierzadko nie da się idealnie ustawić 90 cm, a na regionalkach gdzie stawiają pełny wymiar mogą się takie przeszkody po 91-93 cm trafić (i trafiały. często mierzyliśmy centymetrem żeby sprawdzić).

ta maksymalna(!) wysokość (nie tylko w LL ale i w innych konkursach) w przepisach sobie, a w praktyce sobie.
Tak, mają prawo się trafić (!) i +- 5 cm obowiązuje. Ale cały parkur 93 cm nie będzie parkurem LL - jeszcze kwestia ilości przeszkód. O parametrach konkursu decyduje gospodarz toru, zatwierdza sędzia główny. Warto wiedzieć, że wysokość przeszkód powinna być mierzona od rzeczywistego poziomu punktu odbicia (GT bierze na to poprawkę) niekoniecznie od powierzchni piasku przy przeszkodzie (jak często mierzą zawodnicy).
Powiedzmy - jest 10 skoków, 5 o wysokości 100 cm, 5 o wysokości 95 cm. Obniżenie o 5 cm nie zmieni tego parkuru w parkur klasy LL (5 przeszkód powinno mieć maks 90 cm, reszta - niższa (!), tylko... w L obniżone np. ze względu na warunki dyktowane przez podłoże lub/i mały plac.
Wreszcie udało mi się uporać z tymi wszystkimi fotkami 🙂 a wiec dla was świeże i jeszcze pachnące
fotki z Gajewnik 😉
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.153075748112496.41295.100002302153455

oraz z zawodów w Las Pegaz ( pani trener Wanda Wąsowska jak zawsze cudowna)jeśli chodzi o zdjęcia z Las pegaz jeszcze jestem w trakcie...zmiana kompa i tak dalej .....
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.152825934804144.41233.100002302153455

oraz pokaz damskie siodło Manufaktura😉

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.152329211520483.41122.100002302153455


mimo wszystko nie znalazłam jeszcze serwisu który nie leciał by po jakości ;0 W Ranczo w  Dolinie też mieliśmy być ale jak już pisałam .....
na 99,9  procent bedę w ŁKJ 17 😉 wiec bedą kolejne fotki
jak ktoś chce foty zaczepiać rude babsko z aparatem pod ręka.🙂
o a cos w Łkj jest? może po zawodach piweczko 🙂? jak komus potrzeba noclegu na zawody jakiekolwiek z lodzi, to oferuję 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
13 września 2011 16:58
A kiedy będzie coś w ŁKJcie? Może i ja się pojawię pofocić.
W tą sobotę jest MR w ŁKJ.
oo, sluchajcie, moze któraś się skusi pojechac na moim koniu coś małego? bardzo by mi i jej się to przydalo 🙂? udostepniam konia, sprzet, nawet mogę przewiezc-choc bardzo blisko jest tak czy siak. tylko jakby pojezdzil przed weekendem 🙂
bemyself teraz to juz za pozno na takie propozycje  🙂 Ja chetnie, bo teraz nie mam konia do startow i nie moge bronic tytulu  😕
W jakiej stajni stoisz? Macie komplet przeszkod do treningu?
PW🙂
JA SIE PISZE NA WSPÓLNE PIFKO 😉
super! to zbierajmy ekipę! 🙂  mozemy wziąc jeepa, to więcej tam sie nas i naszego sprzetu zmiesci  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się