Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Stiepan   can i ask you for something?
01 września 2011 09:07
Notarialna bardzo fajny, przemyślany kadr. Podoba się! Jedyne co bym zmienił, to lekkie przejście w lewą stronę tak, żeby było widać wnętrze dłoni, bo z tej perspektywy wygląda na czteropalcego dżonego. Swoją drogą za co ten Twój model próbuje się złapać?!

A teraz ja, jako że mam dostęp do komputera(a nie komórki), zabawię się w cytowanie.

Stiepan: Czyli teraz poglądy się zmieniły: Jednak nie chodzi o to, że cytuję podręcznik. Okazuje się również, że w swoich radach miałam rację. Nie mam problemów z wysławianiem, teraz kaleczę język (Czyli jest gorzej).


Nigdy nie chodziło o to, że cytujesz podręcznik. Napisałem "Troszkę to wygląda tak, jakbyś przeczytał(a) jakiś podręcznik podstawowej wiedzy fotograficznej i wcielał(a) go w życie w swoich radach". O cytowaniu podręcznika nigdzie nie było mowy, ani tym bardziej zamysłu.
Rady których udzieliłaś w komentarzu, o którym ja mówiłem, to użycie centralnego kadru, żeby się "fajnie zamykał"(swoją drogą dla mnie nonsens) i "poczytać dużo od strony technicznej". Moje zdanie w tej materii się nie zmieniło - to strasznie dziwne wskazówki.

Problemy z wysławianiem(w tym wypadku z przelaniem swoich myśli na ekran komputera) przejawiały się niejasnymi stwierdzeniami, dziwną składnią i stylem, a to wszystko według mnie mieści się w zakresie znaczenia "kaleczenia języka", dlatego własnie użyłem tego wyrażenia zamiennie. Przekładając to na zbiory logiczne kaleczenie języka będzie zbiorem nadrzędnym.

Sądzisz, że jestem niekulturalna po moich słowach na poprzedniej stronie, i porównujesz to z przekleństwami? (Wybacz, ale powstrzymam się od komentarza).


Zobacz na swój post u góry strony. Już wiesz do czego się odnosiłem? Sama szydziłaś ze swojej niekulturalności(a w zasadzie z jej braku) wskazując na to, że nie ma tam wulgaryzmów. Ja tylko napisałem, że niekulturalność objawia się nie tylko używaniem przekleństw(bo uwaga uwaga.... przekleństwa to wulgaryzmy!). Nie wymagam od Ciebie znajomości swoich postów rok wstecz, ale to przecież ta sama strona tego samego wątku. Wypadałoby się orientować chociaż mniej więcej co się pisało.

To mam dwie drogi: pisać bez konkretów (czyli bez sensu), pisać z konkretami kalecząc język. Wybieram drugą opcję, a właściwie wysławiać się nauczę.


Są też drogi trzecia i czwarta: przemyśleć dwa razy to, co się piszę udzielając rad, a nie pisać co ślina na klawiaturę przyniesie. Można też w ogóle nie pisać.

W mojej rozmowie z Tobą chodziło mi o dwie rzeczy - o jednej piszę od początku, drugą napisałem w którymś z kolei poscie - chodziło o ton wypowiedzi. I nie wiem, jaki jest sens pisania o ujawnianiu tego niczym Renia Beger w komisji śledczej, bo to nigdy nie było utajnione. Napisałem to prosto z mostu i nie było trzeba połączonych sił CBŚu i FBI żeby to ze mnie wyciągnąć.

Rozmawiałem z Tobą jak z rozumną osobą dorosłą, nie myślałem, że każde swoje zdanie będę musiał dogłębnie tłumaczyć i interpretować, bo najwidoczniej nie rozumiesz tego, co piszę. W dodatku jesteś kolejną osobą która widzi w postach innych słowa, stwierdzenia i sformułowania, których ktoś nie używa. Wydaje mi się, że jest na to odpowiedni termin w słowniku medycznym.

Dla mnie ta rozmowa i kłótnia jest skończona. Operujemy na nieco innych poziomach komunikacji i mamy kompletnie inne poglądy, których żadne z nas nie zmieni(i takie nasze święte prawo w wolnym państwie). Dlatego ja w tym temacie zdejmuję moje niewyparzone paluchy z klawiatury. Low, pis i po.
Stiepan:Wszystko pięknie i cudownie. Po kolei się rozpisywać już nie będę, bo to i tak nic nie da (W sumie cały czas się powtarzasz i cytujesz te same wypowiedzi). Tylko chciałabym jeszcze czegoś się dowiedzieć: Czemu w swojej wypowiedzi ustosunkowałeś się do wszystkiego, a nie odpowiedziałeś na jedno pytanie, które może nie wprost ale zadałam w poprzednim poście: Czy twoje dokładne analizowanie i cytowanie każdego fragmentu mojej wypowiedzi jest spowodowane moim niekulturalnym postem na poprzedniej stronie? I czy na siłę starałeś się mi dogryźć, bo nie spodobał ci się mój niekulturalny ton? Bo jeśli tak, to oczywiste jest, ze oceniałeś moje porady bardzo stronniczo, od razu ze złym nastawieniem. Ot cała tajemnica  🤣
Jeśli chodzi o moją niekulturalną wypowiedź, to postaraj się ją przeczytać jeszcze raz, a najlepiej 3 razy. Złośliwa może jest, ale nie chamska, niekulturalna i inne tam epitety.
A co do cytowania poradników to czy dosłownie, czy w przenośni doskonale wiesz, że zarzuciłeś mi to, oczywiście podkreślając, że dokładnie ich nie przytaczam, bo one są zrozumiałe.

Z mojej strony koniec  🚫 bo nie znoszę się ciągle i ciągle i ciągle powtarzać.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
01 września 2011 13:25
Dawno mnie nie było. Dalej bawię się cyfróweczką i robie portrety według swojej wizji 😉 Oto dwa z dziś.
Stiepan   can i ask you for something?
01 września 2011 19:29
Bardzo poprawne portrety. Przysłowiowej "dupy nie urywa"(taka forma zdjęć dla mnie jest po prostu nudna), ale pod względem technicznym nie ma się do czego przyczepić. A tak na marginesie to dobrze, że kolega nie mieszka w mojej okolicy, bo szybko okoliczni troskliwi rycerze w szeleszczących zbrojach spytaliby się go, czy ma jakiś problem. Zdarzył się już przypadek ściągania takich ozdób "na żywo", brrr...

Cuban co to będzie miało na celu? Ja odpowiem Tobie, Ty odpowiesz mi i tak dalej... Po cholerę nam taki uroboros zaśmiecający wątek? Dlatego nie odpowiem na Twoje pytanie. Nie mam ochoty na bezpłodne dyskusje i dalsze tłumaczenie swoich słów. Ciebie, przy odrobinie przyzwoitości, też proszę o to, żebyś dalej nie ciągnęła tematu. Dajmy innym i sobie żyć.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 września 2011 19:30
Stiepan, No chyba nie jajka, bo jajek nie było 😁
Nienawidzę wycieczek organizowanych (każdy gna jak głupi 😤 ), bo posiedziałabym tam dłużej. Bardzo spodobała mi się tam jedna komnata, ciepłe światło, jasno, nie za ciemno. Jak wrócę do domu to wstawię jeszcze kilka innych 😉
Stiepan:Ja już napisałam, że koniec  🚫
Libella, zdjęcie bardzo ładne. ja bym się skupiła na tej osie? pszczole? niemniej na owadzi bym się skupiła, zwiększyłabym ogniskową/podeszła bliżej (-;

Facella dzięki za opinię :kwiatek: Ten robal szczerze mówiąc mnie zaskoczył trochę i nawet nie zdążyłam dobrze pomyśleć o tym, co z nim zrobić mądrego 😉 Muszę jeszcze refleks wyćwiczyć.
A żeby tak trochę powrócić to tematu, to jeszcze jedno moje spacerowe:

I jedno wygrzebane węgierskie:

I tradycyjnie czekam na info, co poprawić 🙂
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
03 września 2011 14:13
Probuje uporzadkowac zdjecia i przy okazji cos wstawie 🙂 Jak zwykle - robale 😉



tu niestety z bialymi kwatkami nie wyszlo, ale owad mi sie podoba 🙂

Facella   Dawna re-volto wróć!
03 września 2011 15:10
Libella, na pierwszym dałabym minimalnie więcej góry. a na drugim przeszłabym trochę w bok, żeby sylweta zasłoniła ten słup w tle (-; a tak to jak zwykle mi się podobają!

viikaa, te zdjęcia są mocno kadrowane i/lub wyostrzane?
białe kwiatki zbyt jasne są.
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
03 września 2011 16:12
Facella tylko pierwsze zdjecie jest troszke przyciete i oba lekko wyostrzone po zmniejszeniu.
Poza tym zwiekszony kontrast i nasycenie, ale staram sie jak najmniej poprawiac na zdjeciu, bo laptop do obrobki zdjec nie bardzo sie nadaje i czasem tak jest, ze u mnie wyglada ok a inni widza ze za jasne, za ciemne, kolory nienaturalne albo przeostrzone 🙁
Kwiatki na drugim niestety sa przepalone 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 września 2011 16:38
viikaa, też mam laptopa i widzę, że oba zdjęcia są przeostrzone. nie jakoś bardzo, ale lekko. szczególnie pierwsze.
co do kadru jeszcze. nie wiem czy wszystkie zdjęcia robisz jak te, centralnie. a jeśli robisz, to postaraj się pokombinować, zostaw więcej z którejś strony. zdjęcia będą ciekawsze (-;
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
03 września 2011 16:54
Stiepan dziękuje 😉 ja bardzo lubię takie zdjęcia i zależało mi właśnie na poprawności technicznej w miarę, lubię fotografować ludzkie głowy 😁
a kolega jest indywidualistą u mnie "na wsi" zdarzają się jakieś komentarze itp ale żeby go ganiali to jeszcze nie 🤣
Takie amatorskie,robione cyfrówką 😉 Wszystkie rady mile widziane

[img]http://imageshack.us/photo/my-images/546/dsc01180f.jpg/[/img]
[img]http://imageshack.us/photo/my-images/269/dsc05607e.jpg/[/img]
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
03 września 2011 18:01
A ja ,a ja ?  Co myślicie?


viikaa   Kucykowy jezdziec :)
03 września 2011 19:11
Facella dzieki  :kwiatek:
Staram sie unikac kadrow centralnych, ale jak robactwo zbyt szybko sie rusza to roznie wychodzi, czasem nawet nie zdaze pomyslec  😁
Poza tym w przypadku drugiego zdjecia u mnie widac minimalna roznice miedzy wyostrzonym i niewyostrzonym  🙄 Szkoda, ze nie mam dostepu do normalnego monitora 🙁

juliadna mi troche wodze przeszkadzaja, lepiej byloby je odpiac do zdjecia, szczegolnie ta z prawej wychodzi z pyska konia 🙂

A tu jeszcze dwa moje, z pierwszego jestem bardzo dumna, bo boje sie pajakow i pierwszy raz odwazylam sie zrobic fotke 🙂



juliadna, za dużo z prawej, za mało z lewej. Ale oprócz tego to całkiem miły dla oka portret 🙂
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
03 września 2011 20:30
🚫

mam jedną fotke robioną kompakte z MPMK mojego dziecioka, ale jest taka se...Mógłby mi ktos ja w PS podciągnąć🙂 ??
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
05 września 2011 14:19




aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
05 września 2011 14:24
Kilka zdjęć z pikniku lotniczego. Ogólnie lubię zdjęcia ciemne i kontrastowe, ale brak mi wyczucia i przeginam Oceńcie proszę poniższe pod tym kątem - z jednej strony mi się podobają, a z drugiej mam odczucie, że chyba przesadziłam.






trzynastka   In love with the ordinary
05 września 2011 16:14
Witam po przerwie 😉
Znacie jakieś filtry, programy, strony internetowe przez które można przepuscic zdjęcia i uzyskać jakiś fajny, śmieszny efekt ? Mam milion zdjęć z wakacji, większość to pamiątkowe pstryki i chciałabym je jakoś upstrokacic. Zależy mi by dało sie to zrobić hurtem, bo fot mam łącznie z 6 tys. w tym 1500 moich 😉

Zależy mi by pasowało do klimatu wakacji, czyli były śmieszne, kolorowe, pozytywne, niekonieczne piękne ;P
Stiepan   can i ask you for something?
05 września 2011 16:25
najłatwiej zrobić to w lightroomie i pobierając(lub tworząc) do niego odpowiednie wzorce przerabiania zdjęcia i później zaaplikować to do całości zaimportowanych fotek. Picasa też ma jakieś masowe filtry i jest dużo łatwiejsza w obsłudze od lightrooma, można też pobrać darmowe pluginy w stylu fun photo effects.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 września 2011 20:52
Się wtrącę jeszcze z warszawskimi 'artami'

(Widać minimalne ziarno, co mnie wkurza niemiłosiernie.  😤 )






Wszystko robione Heliosem od Zenith'a. Powiem szczerze, że tak się przyzwyczaiłam do manualnego, że na sigmie automacie czuję się dziko.... 🤔wirek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
05 września 2011 21:05
Not, fajna głębia  🤔zok:
Uh, mam możliwość kupna Olympusa E520 z dwoma obiektywami kitowymi 14-42 oraz 40-150.
Czy warto to kupić? Dziś kumpel, który to sprzedaje przyniósł mi go na próbę, będę walczyć.
Byłaby to taka moja, moja, moja pierwsza lustrzanka.
Wcześniej bawiłam się nikonem D3000.
trzynastka   In love with the ordinary
06 września 2011 10:45
Stiepan - dziękuje, w sumie sobie poradziłam sama, bo picasa mnie wkurzyła po minucie a lightroom jakoś wolno mi chodzi od zawsze :/
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
06 września 2011 10:46
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 września 2011 14:54
ninevet, a w jakim programie?
Aniapa dwa ostatnie do mnie bardzo przemawiają! Lubię w zdjęciach takie mocne barwy, więc mi akurat nie ani trochę nie przeszkadza to o czym piszesz 🙂
Efka nie wypowiadam się ogólnie na temat pozostałych zdjęć, bo sama jeszcze mało wiem, natomiast zupełnie nie rozumiem zamysłu w tym trzecim zdjęciu? Jeden koń ucięty, drugi z połową ogona? To było zamierzone?

Wrzucam jedno zdjęcie, bo ciekawi mnie, co o nim myślicie:
Notarialna
Wszystkie bardzo mi się podobają, a najbardziej książkowa sepia. Bardzo przyjemnie ogląda się Twoje prace  👍
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
07 września 2011 23:54
armara, Dziękuję 🙂

Wiecie co? Jednak 350d ma w sobie to coś. 😜 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się