demobil - ubrania

Zastanawiam się jak załatwić ubranie z polskiego wojska.
Przeglądam allegro w poszukiwaniu kompletu goretexowego na małego ludzia i nic.
Ktos z was moze miał do czynienia z taką możliwością?
A moze znacie jakies miejsca gdzie można kupić demobil w małych rozmiarach?
a tu? http://www.demobil.pl/glowna/
w Poznaniu jest taki sklep, ale jak wygląda rozmiarówka nie mam niestety zielonego pojęcia.
sęk w tym ze wszędzie są rozmiary takie ze ja ze swoją siostrą bliźniaczką bym się zmieściła
dlatego doszłam do wniosku ze moze najprościej z polskiej armii tylko jak dojscie znaleźć
Myślę że trudno dostać, bo w myśl ustawy z 2005 roku obowiązuje zakaz noszenia mundurów polskich przez nie wojskowych. Nie wiem jak to wygląda dokładnie od strony prawnej ale jeśli wpiszesz w google: mundur zakaz znajdziesz kilka odnośników.
Jest firma krawiecka w poznaniu która szyła mundur np. dl gen. Sikorskiego (teraz po ekshumacji). Podnobno mogą uszyć wszystko. A chodzi o aktualny mundur? Sznurka co ty kombinujesz? Joanna D'arc ?  🏇 czy bedziesz antyglobalistką?  😀
abre hmm brzmi sensownie ale na allegro ich od groma więc ciekawe jak to się ma możliwość handlu nimi dla cywili
jur co ty, na selekcję się wybieram 😅 😉

ja szukam czegoś używanego, szkoda mi na mundur 500 zł 🤔
Sa niemieckie flaktarny ale sa średnio twarzowe
Nie słyszałam o zakazie handlu używanymi mundurami, pamiętam też że jakiś czas temu wojsko wyprzedawało zalegające magazyny stare mundury. Ale nosić ich nie wolno 😉

Natomiast z tego, co kojarzę, nikt nie zabrania noszenia innych mundurów niż polskie...
sznurka poszukaj spisu jednostek wojskowych- ja rok temu  pokupowalam koce wojskowe rogatywki oficerki i wojskowe bryczesy po 1-5zl za sztuke w ramach  przetargu😀zadzwonilam wyslalam mailem i faxem oferte i potem tylko odebralam🙂
teraz kupuje skrzynie do stajni po 5zl😀
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
05 grudnia 2008 20:31
Fachowo to się nazywa Agencja Mienia Wojskowego, a umundurowanie przypada pod rzeczy ruchome niekoncesjonowane.
Bardzo, bardzo przydatna jednostka :-)
ushia   It's a kind o'magic
05 grudnia 2008 20:59
alez wolno nosic mundur, o ile jest pozbawiony dystynkcji 🙂
Ja znalazłam tyle

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia 19 października 2005 r.
w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części
(Dz. U. z dnia 31 października 2005 r


§ 2. 1. Wprowadza się zakaz używania:
  1)   munduru wojskowego, o którym mowa w § 1 ust. 1,
  2)   części munduru wojskowego, o których mowa w § 1 ust. 2
- przez osoby nieuprawnione, chociażby przedmioty te zostały pozbawione oznak wojskowych.
2. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, obejmuje:
  1)   mundury galowe generalskie wojsk lądowych oraz wojsk lotniczych wzór 92;
  2)   mundur galowy admirała wzór 92;
  3)   mundury galowe wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej wzór 92;
  4)   mundury wyjściowe i letnie generalskie wojsk lądowych oraz wojsk lotniczych wzór 92;
  5)   mundur wyjściowy i wyjściowy letni admirała;
  6)   mundur wyjściowy marynarski;
  7)   mundury wyjściowe i letnie oficerskie wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej wzór 92;
  8)   mundury służbowe generalskie, oficerskie i Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej;
  9)   półfrak i spodnie ubiorów wieczorowych wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej;
  10)  płaszcze sukienne oficerskie i Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego wojsk lądowych, wojsk lotniczych oraz Marynarki Wojennej;
  11)  mundur polowy wzór 93 (z nadrukiem pantera);
  12)  mundur polowy tropikalny wzór 93 (z nadrukiem pantera);
  13)  mundur polowy tropikalny w kamuflażu pustynnym;
  14)  ubranie ochronne (z nadrukiem pantera);
  15)  kombinezony pilota;
  16)  kurtka polowa wzór 93 (z nadrukiem pantera);
  17)  koszulo-bluza polowa wzór 93 (z nadrukiem pantera);
  18)  berety koloru: czarnego, bordowego, brązowego, niebieskiego, szkarłatnego, szarego i zielonego - ze znakiem orła wojskowego;
  19)  czapki rogatywki;
  20)  czapki garnizonowe Marynarki Wojennej oraz wojsk lotniczych;
  21)  furażerki wyjściowe i polowe wojsk lądowych oraz wojsk lotniczych;
  22)  sznury galowe;
  23)  pas żołnierski;
  24)  pas żołnierski z klamrą MW;
  25)  oznaki wojskowe.


oraz


ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
z dnia  2006 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu używania
munduru wojskowego lub jego części


Na podstawie art. 12. ust. 2 ustawy z dnia 21 grudnia 1978 r. o odznakach
i mundurach (Dz. U. Nr 31, poz.130, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

§ 1. W rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej dnia 19 października 2005 r. w sprawie zakazu używania munduru wojskowego lub jego części (Dz. U. Nr 216, poz.1827) wprowadza się następujące zmiany:
1) w § 1 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. Mundur wojskowy składa się z kompletnych ubiorów: galowego, wyjściowego, służbowego, ćwiczebnego, polowego, specjalnego i wieczorowego.”;
2) w § 2 po ust. 2 dodaje się ust. 3 w brzmieniu:
„3. Zakaz, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy używania munduru lub jego części, pozbawionych oznak wojskowych, określonych odpowiednio w § 2 ust. 2 pkt 11, 12, 16
i 17, przez młodzież, instruktorów i specjalistów zrzeszonych w stowarzyszeniach lub organizacjach społecznych, które zawarły porozumienia o współpracy z Ministrem Obrony Narodowej, a ich statuty przewidują prowadzenie działalności na rzecz obronności państwa, oraz młodzież szkolną i akademicką realizującą przedsięwzięcia w ramach przysposobienia obronnego, obozów specjalistycznych i podczas uroczystości o charakterze patriotycznym.”.



Nowszych nie znalazłam.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się