Oficerki

Ponia   Szefowa forever.
04 grudnia 2008 22:16
A jakie skokowe polecacie??
Koniecznie wiazane.
Hippika odpada. Myslalam o SG (chyba Bergamo) albo Cavallo jakies.


Klami, Cavallo model sydney  wyglądają super, to jest prawdopodobnie jeden z modeli jaki oglądałam.
masz tu :
http://www.lamri.pl/cavallo/cavallo-oficerki-skokowe-sydney.html
Wygladaja calkiem calkiem. Jakie sa w rzeczywistosci?? Jak dobrze rozumiem ogladalas je??
Ponia   Szefowa forever.
04 grudnia 2008 22:37
Właśnie tak mi się wydaje,że to te koleżanka kupowała w dojczladnii była/ jest bardzo zadowolona, bez wielkich nakładów czyszczenia świeciły się jakby były przed chwilą polerowane😉
Do tego mówiła,że wygodne😉
Chciałam przymiezyc nawet ale na moja łydkę były za wąskie  🙁
Słuchajcie.... nie wiecie, gdzie można znaleźć takie oficery bardziej kawaleryjskie niż jakiekolwiek inne? Takie z tych starych, wciąganych, piechurowych... na rozmiar mniejszy niż 45  😉
a co wiecie o oficerkach firmy deNiro?
ja miałam oficerki Petrie, nie pamiętam modelu, ale jazda w nich to masakra. Tak usztywniały kostkę, ze nie mogłam trzymać pięty w dół. Do tego jakoś nie czułam przez nie konia. Czekałam półtora roku aż się przyzwyczaję i w końcu sprzedałam. ale jakość dobra, wyglądały jak nowe 😀
No i stałam się posiadaczką Konigsów Favorite Special. Narazie o użytkowaniu nic nie powiem bo zaczne u zytkować dopiero po Wigilii... 😉 Ale mam pytanie. Miałam dylemat, bo obwód łydki mam ok. 35 ale buty z obwodem 35cm były mocno dopasowane a te obwodem 37 z kolei luźne. A 36 nie bylo, bo produkują rozmiary co 2cm  🤔 no i tak mierzyłam raz jeden raz drugi... i w końcu wzięłam te 35. I teraz moje pytanie: czy one się trochę rozejdą? Bo teraz jak zakładam je na bryczesy i długie skarpety to są BARDZO dopasowane... Skoro to skóra to chyba trochę powinny dopasować się do nogi... ?
Libella- mysle, ze jak w nich troche pojezdzisz to sie dopasuja do nogi i bedzie ok 🙂

ja mam Petrie Hampshire, kupione wlasciwie przypadkiem, tylko ze wzgledu na okazyjna ocene jaka mi zaproponowano, bo moje wymarzone oficerki mialy byc ujezdzeniowe :P ale narazie sprawdzaja sie super. po pol roku uzytkowania sa zupelnie jak nowe.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
13 grudnia 2008 10:22
Libella, napewno troszkę się rozejdą, ale nie licz na dużą różnicę.
Ja zawsze biorę oficerki trochę szersze niż normalnie wypada (ok. 1,5-2 cm.), bo łydka potrafi puchnąć i wtedy jest problem.
Normalnie mam obwód około 34 cm. a oficerki mam 36 i czasami jest tak, ze noga w skarpetce + bryczesach wchodzi ciężko.
Hm... No właśnie ja mam tak, że na bryczesy i skarpetę wchodzą "na styk" czyli mogę wcisnąć powiedzmy 2 paluchy i nic więcej... Kurde. Bo jak się rozejdą tak z centymetr to spoko ale jak nie to moze rzeczywiście wymienić na te 37? Tylko że w tych to mogłam całą rękę wmontować...
KuCuNiO   Dressurponyreiter
13 grudnia 2008 10:30
Jeśli wchodzi ci tam cała ręka to rzeczywiście są dużo za duże.
Libella, można oficerki spróbować trochę "rozbić".
Każdy szewc Ci to powinien bez problemu zrobić.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 grudnia 2008 18:25
Libella, ja myślę, że się mogą sporo rozejść.
Ja mam Favorit Dressage. Jak kupiłam, to ledwo mogłam wcisnąć, a jak już wcisnęłam, to mi tak nogi pulsowały, że strach. Teraz, po ponad 2 latach, wchodzi mi noga w rajstopach i bryczesach nawet bez pomocy haków do wciągania.
Dokladnie. Ja mam tez Favorit Dressage i na poczatku byly na maxa dopasowane. Teraz jest super.  🙂 Troche cierpliwosci.
a ile kosztują  favorite special lub fevorite dressage? chciłabym coś kupić na wiosnę, ale mam b.ograniczony budżet
teraz mam petrie prefect-są na mnie za duze wszędzie gdzie mogą być 😁
pojeździłam kilka razy, latały mi po nodze, odstawiłam i stoją, a szkoda (teraz trzeba się ich pozbyć  😀iabeł:  )

a co myślicie o FAVORIT

cholewa wygląda jak z innej skóry

na mustangu zdjęcie tych oficerek jest całkiem inne:
Ja mam Favorit Dressage i są super 😍 i wbrew wszelkim opiniom- ekipa Mustanga bardzo dobrze zmierzyła mi nogę i oficerki leżą ok. Co nie zmienia faktu, że po roku użytkowania rozwaliłam suwak, ale to trzeba być mną 🤔
a favorit i faorite dressage to inne modele, prawda?

madzia zdradzisz ile zapłaciłaś?
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
15 grudnia 2008 01:10
ja mam ponad 4 lata oficerki hippki, przez 2,5 roku używane codziennie, nigdy nie dbałam o nie specjalnie, potrafią leżeć brudne przez długi czas. a mimo to dalej super cię trzymają. nie poszły nitki, suwaki, skóra też jest e bardzo dobrym stanie. jedyny minus to to że oderwał mi się znaczek i wyrosłam z nich - są trche zakrótkie.





Siedze właśnie w tych moich Favoritach Specialach 35 w łydce. Dopływ krwi mam 😉 Wciągnęłam je bez haków. O zdjęciu bez pieska nie ma mowy😉 z tyłu i przy łuku mogę wcisnąć nawet 3 palce, ale od wewnętrzej strony wchodzi 1-2... Czuje że są ciasnawe ale chyba bedę liczyc na to, że staną się z centymetr luźniejsze i będzie w sam raz.
Moona myslałam o tym, żeby je trochę rozbić ale... trochę boję się dać do szewca buty za 1160zł... wolałabym żeby się nie zniszczyły na dzień dobry 😉
libella- foty  😎 migusiem  😁
a ja chce te... kto mi kupi?  😁


edit:
jeszcze te są fajne ;D
[IMG]http://i15.ebayimg.com/03/i/001/23/55/0362_1.JPG?set_id=7[/img]
libella sproboj rozciagacza do skor
ja moje tak rzbijalam ze psiakałam mnostwo do srodka cala cholewe wsadzalam noge ( nieprzyjemne bo mokro ) i tak paradowałm po domu
ładnie sie rozeszły tz mialam na styk albo i bardziej na styk bo musialm miec skarpetke stopke i najciensze bryczesy i to podciagniete pod kolano niemal takze warto sprobowac
kujka   new better life mode: on
28 grudnia 2008 22:58
edit
we wtorek odbieram moje hippiki..az sie boje 😡
Jestem po pierwszych jazdach w moich przeboskich oficerach.... 😍
Ciesze się, że wzięłam te węższe bo okazały się w sam raz, w tych szerszych bym pływała zapewne. Jestem na etapie nauki jazdy w noych butach, bo nie powiem- jest ogromna różnica po sztybletach i sztylpach 😉
Może ktoś mi dziś fotke cyknie to stawie 😉
Jestem po pierwszych jazdach w moich przeboskich oficerach.... 😍
Ciesze się, że wzięłam te węższe bo okazały się w sam raz, w tych szerszych bym pływała zapewne. Jestem na etapie nauki jazdy w noych butach, bo nie powiem- jest ogromna różnica po sztybletach i sztylpach 😉
Może ktoś mi dziś fotke cyknie to stawie 😉


A widzisz. Zawsze mowilam, ze Favorit Dressage dobre sa.  😅
Mi sie bardzo podobają Cavallo model sydney, widziałam na żywo i miło zaskoczona byłam  😎 a ja osobiście mam jakieś dziwnej firmy, kupione we Włoszech..

caroline   siwek złotogrzywek :)
29 grudnia 2008 22:13
ja uzywam petrie anky elegance (to te z zamkiem) i tez jestem zadowolona 🙂
i szczerze moge polecic sklep Karina w Warszawie - panie wymierzyly mi nogi bardzo skrupulatnie, potem caly czas monitorowaly zamowienie i informowaly mnie na bieżąco - że zamowienie złozone, ze maja info, ze Petrie cos do nich wyslalo, etc. i wreszcie - ze mają już moje oficerki 🙂 (a nawet zanim zadzwonily sprawdzily czy wymiary sie zgadzaja z zamowieniem - zeby nie bylo przykrego rozczarowania przy mierzeniu 😉)
i... wszystko sie zgadzalo 🙂 oficerki pasują tak jak chcialam i jestem z nich naprawde bardzo zadowolona 🙂

poprzednio mialam Konigs Favorit Dressage - sprzedalam je poniewaz mialy jedną wadę - dystrybutorem Konigsa jest sklep Mustang - gdzie zle zmierzono mi nogi i w efekcie wcisnieto mi oficerki za wąskie i za niskie. gratis dodano gburowatą obslugę  😤
Ja mierzyłam i kupiłam właśnie w Mustangu. Obsługa była miła- spędziłam tam chyba 2 godziny i nikt mnie nie wyrzucił  😉 Jeśli chodzi o to jak mi dopasowano oficerki... Pani upierala się, żebym wzięła szersze. A ja się uparłam, że wezmę węższe 😉 I ja miałam racje. Wchodze w nie nawet bez haków więc jestem zadowolona z mojego wyboru 😉
kujka   new better life mode: on
29 grudnia 2008 22:26
edit
caroline   siwek złotogrzywek :)
29 grudnia 2008 22:30
kujka, jakby nie patrzyl - wybrala inaczej niz jej mustangowcy zalecali - i jak sie okazuje wybrala lepiej niz jej owi "specjalisci" doradzali

co do moich oficerek - po niecałych 2 tyg. od pierwszej jazdy byly juz suuuuper (chociaz masakryczne byly w nich tylko pierwsze 3-4 jazdy, potem zaczely puszczac i bylo coraz lepiej)
mam je od poczatku wakacji (jakos tak - nie pamietam dokladnie, chyba koniec czerwca/poczatek lipca)

edit:
znalazłam - pierwszy raz jezdzilam w nich na poczatku lipca 🙂
to sa fotki z pierwszej jazdy:
   

a tak oficerki wygladaja po 3-4 miesiącach używania*:
   

* używania czyli tylko i wyłącznie jeżdzenia - nic wiecej w oficerkach nie robie, to buty do jazdy konnej, nie do chodzenia  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się