Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

Anderia   Całe życie gniade
07 września 2011 20:56
koniara10001 no brak słów... jeśli podłoże było jakie było to tym bardziej powinnaś być ostrożniejsza. Nic nie usprawiedliwia ciasnych najazdów.
I może zmień tego "trenera" na prawdziwego trenera? Skoro każe Ci radośnie popitalać nie zważając na nic innego, to gratuluję. I jemu, i Tobie.
tylko niestety mój koń jest trudnym koniem na parkurze i ciężko go opanować.
i uważam,że mój trener jest "prawdziwym" trenerem i wie co dla nas dobre 😉
to oddaj go komus kto go opanuje
Nigna   Warto mieć marzenia...
07 września 2011 21:13
koniara10001 : siwa też bez tępa nie potrafi skoczyć i nic jej nie pasuje. I uwierz mi że trudnym koniem była do skoków. Może warto zmienić konia skoro trener sobie nie radzi z jego ułożeniem , może jest dla ciebie za trudny? A mistrzem techniki w skokach to on na pewno nie jest ... ma coś z araba ;D ?  albo może warto zrezygnować ze skoków na jakiś czas i zająć sie posłuszeństwem konia. Ja przestałam trenować , zaczęłam ćwiczyć ujeżdzeniowo i koń nie do poznania. Przestała zapierdzielać i reaguje na moje sygnały.
Anderia   Całe życie gniade
07 września 2011 21:17
Nigna ale z tego co wiem to jest to własny koń koniary więc nie bardzo może go sobie zmienić...
koniara, skoro jest, jak mówisz "trudny", to pracuj z nim, z trenerem z prawdziwego zdarzenia. Uwierz mi, w miarę właściwego treningu konie miękną i pokornieją, niestety nie ma nic od razu. I pokazuj się na zawodach dopiero jak będzie się czym pochwalić  😉
Nigna   Warto mieć marzenia...
07 września 2011 21:20
Anderia: zawsze można sprzedać i kupić konia z lepszymi predyspozycjami😀    Ja tak z moja miałam zrobić ale wolałam zrezygnować ze skoków niż z mojego siwego wariata : D
Anderia   Całe życie gniade
07 września 2011 21:22
Jak kto uważa, osobiście jestem zdania, że jak się już za jakiegoś konia brać, to brać, a nie za 2 miechy sprzedawać, "bo sobie nie daję rady".
Predyspozycje jak predyspozycje, akurat konik koniary wygląda mi na fajnego i zdolnego (przynajmniej na podstawie filmików), ale żeby w pełni ukazać swoje umiejętności musiałby być jeszcze prawidłowo trenowany... No właśnie  🙄
Nie ciągnijmy offa.
Nigna: on jest w "całości" arabem 😉
ale moim zdaniem jak zobaczyliście jeden filmik z parkuru i to w dodatku na czas,to nie myślcie że tylko ja tak tam zapiepszałam...
i że na każdych zawodach mój koń nie potrafi wyrobić na zakrętach i się potyka 😉 to jest tylko jeden filmik który o niczym jeszcze nie świadczy :]
a to,że trener stwierdził (jak i potwierdził) że dla nas na parkurze będzie lepsze szybsze tempo to nie jego "głupi" wymysł,tylko bardzo dobra rada 😉 ponieważ jego zdaniem zapobiega to u konia rozmyślenia się przed przeszkodą,jakiegoś wyłamania itp. :> a ja się z tym w 100% zgadzam 😉

a tak poza tematem:trenujemy pod okiem Michała Siedlaczka...może kojarzyćie,może nie 😉 ale jeździ on po zawodach w Polsce i sąsiadujących krajach 😉
koniara10001 jak takie zapitalanie może być  "dla was najlepsze"?! Przy takim tempie nie ma się ŻADNEJ  kontroli nad koniem, więc nawet nie można dobrze podprowadzić konia do przeszkody i ustalić dobrego miejsc odskoku.
Wiem, co mówię, bo sama mam klacz, która ma w dupce turbodopalacz.
Proponuję zasięgnąć porady u innego trenera/ instruktora. W sumie każdy mający jako takie pojęcie o skokach powie ci, że parkur, to nie tor wyścigowy, a koń powinien być prowadzony energicznie, ale spokojnie, a nie w sposób, w którym każda przeszkoda po kolei jest dla niego zaskoczeniem.

edit. jeszcze taki schemacik:
duże tempo galopu ---> brak kontroli nad koniem ---> koń może robić co chce, więc w efekcie, to nie zapobiega wyłamaniom, a czasami wręcz przeciwnie. Także  👍 dla "trenera".
koń nie wyłamie, jeśli zamknie się go w łydkach, przypilnuje wodzami nie pozwalając mu uciec, jednocześnie aktywizując go łydkami !
Anderia   Całe życie gniade
07 września 2011 21:33
ale moim zdaniem jak zobaczyliście jeden filmik z parkuru i to w dodatku na czas,to nie myślcie że tylko ja tak tam zapiepszałam...

A skąd wiesz? Ja widziałam na volcie Ciebie i Twoje przeboje jak między innymi kłus po betonie na bosym koniu już dużo wcześniej i powiem tyle... biedny koń.
A co do trenera... miszcz nie miszcz, liczy się podejście. Jeśli kazał Ci na łeb na szyję najeżdżać na przeszkodę, żeby koń przypadkiem nie wyłamał, to nie mam już pytań.
Nigna   Warto mieć marzenia...
07 września 2011 21:37
koniara10001: wiem o co chodzi bo siwa ma to samo , szybkie tempo - brak wyłamań ,  ale na dłuższą mete tak nie można bo wyobraź sobie że galopujesz tak strasznie szybko do przeszkody ... i nagle postanowi wyłamać : ) Albo coś koniowi nie pasuje... Nie dosć że ty masz glebe murowaną to bardzo niebezpieczne dla konia. Nie bez powodu zawodowcy jeżdżą jak ty to określiłaś "parkurowym" galopikiem  : )  A arabowi cieżko wmówić do łba że można normalnie skakać ; P Moja jest tylko pół arabką a jako konia skokowego nigdy bym jej 2gi raz nie wybrała : D Cóż życzę owocnej pracy ; D Nikt tu nie chce źle , po prostu nie chcemy tu tragedii ; )
koniara10001 Nie wyobrażam sobie Twojego przejazdu po mokrej trawie  😲 😲 😲
może źle sądzę...ale po jedym filmiku z przejazdu(i to w dodatku na czas) nie można nic sądzić o technice konia,jakiego mamy trenera i czy w ogóle go mamy 😉
o tym,że mój koń jest biedny.
i gdyby było aż tak źle,byśmy nie jeździli na zawody  😉
koniara - gratuluje wygranej 🙂

czasami mam okazję obserwować przejazdy "na czas" Twój i tak w miarę fajnie się oglądało  😁

ciasne zakręty hehe co niektórzy to chyba ciasnych zakrętów jeszcze nie widzieli i nie mówie o parkurze kl LL  😁

słuchaj trenera i trenuj - powodzenia na kolejnych zawodach  😀

zawody skokowe, nizszej rangi ZWLASZCZA towarzyskie, nie wymagaja praktycznie zadnych ponadprzecietnych umiejetnosci  🙄 nawet krowa metr skoczy to raz, a dwa na towarzyskie sie jezdzi gdy brak odznaki, badz sa tez jakies inne przeslanki ku temu, moze jako początek startów. wiec nie mów mi tu, że to, że jezdzicie na zawody jest jakimkolwiek wyznacznikiem umiejetnosci...
co za roznica w przejezdzie na czas/nie na czas? technika powinna byc taka sama. a kon talentu nie ma, ale nie kazdy musi miec. ale do P się da na praktycznie kazdym pojechac, o ile nie braknie pokory i checi nauki  😉 wiec zycze powodzenia i dalszej pracy z konikiem
O ile konik sobie wcześniej nóg nie urwie, no ale to arab - bywają twarde  🙄
musiałby się bardzo postarać  😀
koniara co innego kontrolowana jazda na tempie a co innego wpędzanie konia na przeszkody. Ani koń nie doprowadzony, odskoki żadne, przez to i Ty nie jesteś w stanie pozostać w równowadze. Skoro takie historie są w LL to strach pomyśleć co będzie wyżej, bo zapewne chcecie iść dalej. I to nie jest kwestia tylko tego filmiku ale także innych na tym kanale (bo to chyba też Wy). Ćwiczcie z głową żeby to ogarnąć.
musiałby się bardzo postarać  😀

Wręcz przeciwnie - wystarczy, że raz! jeden raz "zapomni" się postarać 🙁 (na takim podłożu)
Mój trener tak przygotowanym koniem na tym podłożu nie pozwoliłby raczej startować w ogóle, o ściganiu - zapomnij.
Wszystko dobrze żre - dopóki żre. Czasem jednak żreć przestaje  🙁 Tempo pomaga na "niedoróbki", ale wraz z tempem rośnie ryzyko. No ale - ja weta (ani ludzkiego lekarza) finansować nie będę, więc - co kto lubi  🙄
halo - daj spokój to LL jest nie popadajmy w paranoje. Też nie jestem za ściganymi konkursami i osobiście wolę zrobić woltę na parkurze niż wpakować konia z krzywego najazdu, ale takie konkursy jak widać istnieją i chyba nic na to nie poradzimy. A podłoże swoją drogą, ja np wolę piach niż trawę, zawody mają to do siebie, że nie zawsze jest super, i o ile LL czy L mogę sobie wyobrazić to na wyższe konkursy konia bym nie posłała, ale ja panikara jestem i bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.

a wypadki się zdarzają i nie koniecznie podczas skoków...

towarzyskie LL-ki sa dla początkujących jeźdzców lub koni i nie chodzi tu o ściganie się,tylko o dobry styl. Jak się człowiek nauczy jeździć stylowo i technicznie,to może zacząć myślec o jakimś ściganiu się,czy dziwnych najazdach,ale to raczej nie w klasie LL ,tylko w powazniejszych klasach 😀. ale koniec offa. 🤣
masz rację  😀
Nigna   Warto mieć marzenia...
08 września 2011 20:18
Dlatego dziwie sie ze ktoś rozegrał towarzystkie zawody na czas .-.

Ta dla skończenia offa:

Haha a ja marudze jak mój koń niechętnie zagalopowuje 😀



Polska wieś o.O 13 latka lonżuje konia który bez żadnego wysiłku może ją przeciągnąć. Dookoła bardzo bezpieczne rzeczy a lonża wygląda mi bardziej na smycz o.O


Edit swoją drogą ciekawe czy to zwykłe lenistwo , brak umiejętności babki czy też ten koń nie umie chodzić na lonży o.O
zosia1990   Synesthete: sight-hearing-touch
08 września 2011 20:30

wracając do szybkich przejazdów


i coś wesołego
Mistrzowska gleba  😁


Świezy jeszcze film, mnie osobiście rumak zadziwił 🙂
😲 😲 😲 ja chce takiego konia!!!!! :>:>
A jeździec jaki refleks 😁
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
09 września 2011 15:02


dobra wiem nie znam się, ale czy tak powinien wyglądać trening?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 września 2011 15:55


dobra wiem nie znam się, ale czy tak powinien wyglądać trening?


nie

to jakis latynoski wymysł - psudopiaf czy coś
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się