Kącik Rekreanta cz. IV (rok 2011)

Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 września 2011 14:30
No z dojazdem może być Ci ciężko...Ale robota fajna  🙂
wątek zamknięty
Burza, Aaaa, jaki Piorrro! On Idzie! I nie człapie 😍 Świetnie wyglądacie.🙂

milusia, Jakie delfinki 😀 Ale przynajmniej derka oszczędna. I bardzo piżamkowa. 😉 Na Zwiastunie wyglądasz jakbyś nie miała zdrowotnej przerwy.🙂 Obyś szybko wróciła do pełnej sprawności!

Tristia, No to przed świtem na rowerek i jazda do Janowa. 😉 btw, cóż tak z xx na oo? 🙂

Magdzior, No, tempo na tej lonży ma niezłe. Nie da się jej trochę.... zwolnić? Będzie lepiej pracowała. 🙂 Może to tempo jest "głownym prowodyrem" problemu.

Łaaaa. A my już na rozruchu! 😍 Pakuję mu nogi w owijki i ochraniacze dla spokoju sumienia. Na razie jest faaaajnie.

edit: literówka
wątek zamknięty
Burza i mnie się strasznie podobacie, super, jest się czym pochwalić 👍

U nas nogi już lepiej, obeszło się bez weta, opuchlizna sama zeszła po kilku dniach schładzania. A na początku baaardzo nieciekawie to wyglądało. No, więc mam nadzieję za parę dni powoli wracać do roboty, bo ta deszczowa pogoda jest dla nas w sam raz 😎
wątek zamknięty
Tristia, fajnie, zazdroszczę jJanowa! Chociaz torów niekoniecznie  👀
wątek zamknięty
Magdzior a dlaczego wewnętrzny jesy krótszy a nie są równe?
wątek zamknięty
A ja byłam dziś wreszcie u konia 😅 Ja już chcę go przywieźć spowroteeeeeeem. Jeszcze tylko hmm... parę tygodni...



milusia derka w delfinki - odjazdowa 😉
tristia do Janowa można tak wejść 'z ulicy', czy trzeba się jakoś umówić? Miałam w planach kiedyś tam pojechać i pooglądać...
wątek zamknięty
Magdzior
wypinacze w pozycji wyjsciowej, powinny być rowne i dopasowane tak aby w żaden sposób nie ograniczały konia.
Jak od tej pozycji skrócisz wew. wypinacz spowodujesz ograniczenie ruchy wew. strony, łopatki i wew. przedniej nogi potem dochodzi wypadanie zadu... dlatego od ustalonej i wytrenowanej pozycji wypinaczy (obu równych) przechodzisz do nadania wygięcia powodując wypinaczem, ale nie przez skrócenie wew. a przez wydłużenie zew.

wątek zamknięty
Sankaritarina- Świetny pomysł z rowerkiem o świcie, szczególnie zimą, hehe 😉
Alice- No, fajnie. Tory mnie kręcą (tak z dołu) ale na obcym koniu, w niecodziennym stylu i tempie jazdy czułam się nieswojo póki co.
Ale to na pewno kwestia przyzwyczajenia  🏇
Mo B.- Ja się umawiałam, ale jak wejdziesz, to nikt Cię nie wygoni. Co najwyżej do stajni nie wpuszczą 😉
A w ten weekend Jesienny Pokaz koni arabskich 🙂
wątek zamknięty
Mo.B a gdzie Siwy jest? W klinice, dobrze kojarzę?

Burza, jesteście dla mnie wzorem solidnej pracy nad sobą, a jednocześnie niesamowicie potraficie się sobą cieszyć. Oby więcej takich par! :kwiatek:

Milusiu, on się dalej rozrasta! Duszkowi przywieszę fotę Zwiastuna, niech ma idola 😜


A my z Duszyną w nowej stajni już 😅 Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze mieszkało
Zamieszczam fotkę (by efka) z "wesołego" treningu z Zielonek

wątek zamknięty
amnestria tak, w klinice. Niestety daleko (pod Nasielskiem), więc nie mam jak tam dojeżdżać 😉
wątek zamknięty
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 września 2011 06:48
Mo.B, to jak będziesz jechać znów do zwierza (który jak sądzę siedzi u jedynego weta, ktoremu ufam na 100%), to może stare śmieci odwiedzisz? Parysa-wiecznego-kulawca  wymiziasz? 😉
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
09 września 2011 06:54
Tristia-zaraz Ci nakopie w tyłek  🤬 jak to nie ma rewelacji??? Moim skromnym zdaniem nastapił jakis tam przełom, teraz bedzie tylko lepiej  😉
Forta-trzymam kciuki za pomyslny rozruch i powrót na parkury  🙂
Sankaritarina-ciesze sie, ze na fotach nie widać mojego ,,klaectwa"  😁
Dawaj fotki swojej Buły  🙂
Mo.B-jakie siwy ma rokowania? Zdrówka  :kwiatek:
Amnestria-bardzo, ale to bardzo podoba mi się jak go jeździcie, to jak fajnie niesie szyję.Zawsze jest taki okragły i swobodny.Widać że zwierzak też zadowolony z pracy  😀
Co do Zwiastuna to mi się wydaje, ze jego jest cały czas tyle samo  🙂 ale ja go widze codziennie...
Magdzior-to lonzowanie wyglada fatalnie  🙁 Koń leci nałeb na szyję.Nie da się jej zwolnić? moze duza ilość rozłozonych dragów na kole w odpowiedniej odległości wyreguluje tempo i wydłuży wykrok,plus masa, masa przejść(zaczyna gonic przejscie do stepa, tylko sie uspokoi znowu klus), bo tak to nie widze sesu takiego lonżowania  🙄
wątek zamknięty
Tristia, Oj tam, zimą na hulajnodze 😁 😉 Też Ci zazdroszczę tego Janowa!
Absolutnie inaczej nie da się tam dostać? Tyrając piechotą z najbliższego przystanku? Czy to jest w kompletnej głuszy z dala od jakiejkolwiek cywilizacji? Kurde, w tamtych okolicach byłam, a nie wiem gdzie stajnia janowska dokładnie leży. 😡 Albo może by się komuś do samochodu ładnie wprosić? 😉 🙂

amnestria, Jaki śliczny Duszek 😍 Grzywka klasa. Jeździj, jeździj, dobrze Ci to wychodzi 😉

milusia, Fotki Buły będą, będą. Może i dzisiaj! 🙂

Mo B., Fajne, futrzaste uszy mu wyszły na tych zdjęciach. 🙂
wątek zamknięty
milusia jak go przywiozę spowrotem to zaczniemy szaloną 1 minutę klusa, a po 6 miesiącach powinien móc wrócić do treningu.
Lanka_cathar nawet o tym myślałam, w jakich godzinach tam jesteś? 😉 czemu Parys kuleje? 🙁
sankaritarina on takie ma, nawet w środku lata 😉
wątek zamknięty
Tristia jak dobrze kojarzę to tam są tereny Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Pięknie musiało być, tym bardziej, że z perspektywy jeźdźca.
Milusia ja muszę Ci wysłać filmik z naszego "para lonżowania", żebyś na nas pokrzyczała a wsiądę dopiero jak przyjedziesz. Ktoś musi krzyczeć "siedź"jak już będę miała zamiar spadać.
wątek zamknięty
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
09 września 2011 08:31
Koniczyna-Ty jeszcze nie zdażyłaś wsiąść a juz o spadaniu myślisz? 🤬 😁
podeślij, podeślij filmik  🙂
A z przyjazdem to nie wiem kiedy niestety się uda  🙁 ale to Ci pisałam na pw kilka dni temu-dostałaś?
wątek zamknięty
Milusia- Pod Twoim nadzorem coś wychodzi, ale jak jeżdżę sama, nie zawsze się udaje  🙄
Wczorajsza jazda była beznadziejna. Dopiero sam koniec ok 😉
Koniczyna- No, ładne tereny, chociaż byłam przejęta koniem i nie podziwiałam za dużo 😉
Sankaritarina- Mój dojazd wygladałby tak, że wstawałabym o 5 albo wcześniej (zima zaczynają pacę o 6 a latem nawet od 4 wsiadają!) i autobusem miejskim na PKS, stamtąd busem do Janowa a od przystanku do stadniny jest 2 km, więc piechotka. Dodatkowo taki koszt dojazdów wyniósłby mnie około 400 zł.
Jeśli jednak znajdę osobę, która dojeżdża do Janowa autem i mogłabym podzielić koszty paliwa- jestem zdecydowana na okres próbny 😉
Zobaczymy jak wyjdzie 🙂
wątek zamknięty
Milusia nic nie dostałam na pw, sprawdziłam. A wsiadać się boję, bo mój dosiad to jakaś masakra a jak patrzę co Matador wyrabia na łące to będę się modliła żeby pode mną takich sztuczek nie próbował  🙇
wątek zamknięty
Magdzior chciałam napisać coś więcej ale dziewczyny już to zrobiły. to żadna robota na takim wypięciu i w takim tempie chodu, może poproś kogoś, niech Ci na miejscu pokaże jak prawidłowo to ma wyglądać?
wątek zamknięty
No to pierwsze koty za płoty 🙂
Zdjęcie z zawodów w Racocie:



Mój koń wrócił z zawodów z grzybem, akurat w miejscu popręgu i go tam strasznie boli. W związku z tym zamiast skokówek w niedzielę czeka mnie x czasu jeżdżenia na oklep i lonżowania  🙄 Jak nie urok to sraczka  😵  😁
wątek zamknięty
milusia Zwiastun jak zwykle rewelacja 😜 fajnie, że już możesz jeździć :kwiatek:
Tristia jeśli masz okazję to skorzystaj 😉 zawsze się czegoś nauczysz i zdobędziesz większe doświadczenie. Przyznaję, z dojazdem może być problem. Tym bardziej, że busów też nie za wiele ale może akurat uda Ci się znaleść kogoś z samochodem i będziesz miała okazję zobaczyć jak to wszystko wygląda.
amnestria świetne zdjęcie 😉
Frania ale ładnie skaczecie! jak poszło?
wątek zamknięty
Generalnie poszło dobrze. Zajeliśmy 5 miejce. Cross czysto tylko ze spóźnieniem (trener kazał jechać zachowawczo, żeby ze mną nie poszedł), po ujeżdżeniu byliśmy drudzy. Gdybym przez swoje gapiostwo nie zepsuła skoków to byśmy wygrali. Zagapiłam się i nie ogarnełam, że skoki są od razu po czworoboku, i skończyło się na tym, że jechałam parkur wcale go nie znając, z rozpiętym nachrapnikiem i praktycznie nie rozprężona.  🤬
wątek zamknięty
Ponia   Szefowa forever.
09 września 2011 18:50
Frania super!  🏇

po cichu sama dojrzewam do startu w wkkw 😉
wątek zamknięty
Frania super gratuluję!

Ok dzięki dziewczyny za rady co do lonżowania bo wiadomo nikt celowo nie chce źle robić więc jestem otwarta na rady. Z tym, że najpierw po krótce odpowiem żeby nie robić zbyt dużego OT. Ona ogólnie lonżowana wcześniej jakos specjalnie nie była wiec to jej hm 5-6 raz na lonży na jakimkolwiek wypięciu. Na pierwsze 2-3 miała duzo dłuzsze z tym, że wtedy to bylo jakis czas temu walczyła z nimi mocno w ogóle nie odpuszczałą itd, potem trenerka poradziła zapinać niżej (w sensie, ze jeszcze nizej niz najnizsze kółko) żeby bardziej w dole pracowała. Dlaczego wew krótszy? - tak jak juz ktos powiedział zeby sie zgieła na kole, z tym, zę u nas to zgięcie jest podwójnie ważne bo ona ma taki schemat prostuje się - napiera na wędzidło i pędzi i aby to wyeliminować zaczynamy od jazdy z większym zgięciem szyi i stopniowo odpuszczanie i prostowanie jak ona odpusci i zwolni - pod siodłem to super działa, w prawo w ogóle jest gorsza więc to zgięcie jest tym ważniejsze. MOże rzeczywiscie z długoscia tych wypinaczy przegięłam - czyli oba powinny byc dłuższe? czy moze lepiej spróbowac polonżować na czyms innym?
Całkiem bezcelowe to lonżowanie nie było bo dzisiaj byłą genialna pod siodłem, żuła wędzidło nie pędziła, odpuszczała itd naprawdę dobrze nam się dzisiaj jeździło.
A i jeszcze co do tempa to naprawde duzo za szybkie? Bo to i tak jest już kilkakrotnie wolniejsze niż na początku, momentami miałam wrażenie, że nawet za słabo szła (choc faktycznie były też momenty gonienia  - szczególnie po galopie, bo to damo jest pod siodłem.)
Ale raz jeszcze dzięki za rady jak tylko będzie okazja to dopytam jeszcze następnym razem kogoś madrzejszego🙂

A jutro sama jetem ciekawa jak nam to ujeżdżenie wkkwowskie pójdzie, bo na treningach na pewno jest duuużo lepsza niż kiedyś, ale niekoniecznie będzie to już widoczne na czworoboku podczas zawodów, zobaczymy🙂
wątek zamknięty
amnestria, Duszek to taka porcelanowa laleczka, jeden z najdelikatniejszych chyba koni na r-v 🙂 więcej zdjęć, może jakiś filmik? 🙂

Frania, ale super, gratuluję!! 🙂

Magdzior, co do tempa to ona pruje jak motorówka a nie kłusuje we własnym rytmie 😉 nie myślałam, że AŻ tak fruwa 😀 ma wkraczać i się skrócić ale w spokojnym aktywnym rytmie a tu jest jedno wielki frrruuuuu 😉
wątek zamknięty
Dzięki dziewczyny  😀
Marzyłam o startowaniy wkkw od dawna i nareszcie się udało  🏇 Od przyszłego sezonu już będę na dobre jeździć 🙂 Tylko szkoda że trenejra mam ponad 200km ode mnie 🙁
wątek zamknięty
Sankaritarina :kwiatek: a grzywo moim zdaniem paskudna i już poprawiłam 😀 tzn nie wiem czy jest lepiej, bo jego by trzeba przerwać, ale nie bardzo się daje, a i mi niezbyt to idzie i potem takie efekty 😀

milusia, dziękuję, Twoje słowa dużo dla mnie znaczą :kwiatek: staram się, żeby Duszko chodził pode mną jak pod efką. Daleeeeka droga przed nami 😂 ale jest dobrze 🙂

neśka, dziękuję 🙂

Burza, dziękuję za komplement! jeden z piękniejszych jakie słyszałam :kwiatek:

Frania szacun, fajnie że spełniasz marzenia 🙂
wątek zamknięty
Dobra tak patrze i patrze i rzeczywiscie jest za szybko więc juz po zawodach na spokojnie będziemy cwiczyc i uspokajac, pod siodłem juz jest ok, na lonzy jak widac nie zawsze wiec mam nadzieje, że uda nam sie poprawić🙂
wątek zamknięty
Lov   all my life is changin' every day.
09 września 2011 22:38
Frania, gratulacje! Mi się zawsze wkkw marzyło 😉 może kiedyś... 😁
Ponia, przerzucasz się na inną dyscyplinę? 😉

A ja skakałam wczoraj na Gadzinie, cały parkurek, murki i płotki, i niech nikt mi już nie mówi, że mój koń nie bryka 😁 zapuścił mi wczoraj po przeszkodzie takie petardy, że aż się zdziwiłam. I idzie do przodu jak burza ( 😁 ), trochę dzisiaj nawet mną targał, ale się nie dałam 😉
wątek zamknięty
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
10 września 2011 07:59

Lanka_cathar nawet o tym myślałam, w jakich godzinach tam jesteś? 😉 czemu Parys kuleje? 🙁



W poniedziałki, wtorki i środy jestem od rana do 14, w czwartki, piątki i niedziele - cały dzień, w soboty od 13. A Parynio jakiś taki nie fartowny jest, on nie może być zdrowy, to nie w jego stylu. Tym razem wjechał do wody, wyjechał z rozciętą nogą. Ranka niby mała, a jednak egzemplarz znów miał wolne, jest po antybiotyku. Antosia mówi, że można powoli zacząć rozruch po miesiącu laby.
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.