Kącik Ujeżdżenia

No moja znajoma w tym roku była dwa razy trzecia w L-ce, raz wygrała 80 zł, raz ogłowie plus jakieś gadżety. Pojechała na jeden dzień, więc odpadł nocleg i boks. Dojazd i opłaty ok 220 zł ( jechały dwa konie więc się podzieliły kosztami przejazdu).  Z tego co zauważyłam w moim regionie, to za te P w skokach można wygrać  od 200 do 400 zł, N od 300 do 700 zł, C dochodzą do 1000 zł chociaż są większe wyjątki.  Zakładając że są to zawody 2-dniowe i zawodnik musiał dojechać wykupić nocleg, boks, wyżywienie, opłaty, to się okazuje że tylko ten zwycięzca, ewentualnie z drugiego miejsca  z konkursu C mają  szanse na zwrot  kosztów. Ja nie twierdzę że nagrody powinny być kosmiczne i można na nich zbić majątek, ale żeby przygotować siebie i rumaka do danego konkursu trzeba poświęcić czas i kasę. I chciałabym doczekać kiedyś takich nagród że tym najlepszym w danych konkursach chociaż zwrócą się nakłady na same zawody.
lostak   raagaguję tylko na Domi
09 września 2011 05:59
lostak, lostaczku, czy ty dostałaś wiadomość ode mnie na face? Jak nie, to prześlę Ci to w inny sposób 🙂


epk!!!!

jestes aniolem, dojechalam na lotnisko, odebralam trenerke, dodatkowych gosci, ktorzy tym samym samolotem lecieli i dotarlam na partynice.  twoj opis byl THE BEST!  jeszcze raz dzieki za pomoc.... bardzo.
I znów wracamy do początku tematu zawodów - aby były wyższe nagrody trzeba by zrobić wyższe opłaty. Aby ludzie chceli startować opłaty trzeba by maksymalnie obniżyć... Jednym słowem nie da siezadowolić wszystkich - lepiej zatem moim zdaniem - robić zawody podwórkowe z niższymi nagrodami, za to z większą liczbą startujących. Może tacy jeźdźcy, jak  wruda nie wystartują, ale za to więcej zawodników to rozwój dycypliny, a przecież o to w tej zabawie chodzi 😀
czy sa gdzies wyniki z MP i CDI on line?
Pytanie: dlaczego na kazdych zawodach musza byc boksy?

... bo jak się jedzie np. z dwoma końmi, z drugiej części Polski, bez luzaka  to trochę ciężko bez boksu dla konia😉 nawet na ten jeden dzień.

christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
09 września 2011 10:22
Koniczka ewidentnie szukasz dziury w calym. osoba do noszenia arkuszy? cholera jak ja sekretarzowalam to albo w przerwie jeden z sekretarzy zbieral i lecial, a do otwierania czworoboku wystarczy jedna osoba z obslugi parkuru, ktora i tak jak nam wyszlo z Gaga w kosztach nie jest taka droga. swoja droga jezeli chodzi o sciolke no wiadomo tez koszt, ale z drugiej znowu wracajac do wyliczen powinno sie zwrocic przy odpowiedniej ilosci koni, a z trzeciej mozesz zawsze napisac w propozycjach ze organizator nie zapewnia sciolki i po klopocie.

skad inad przy zalozeniu zawodow dwudniowych koszty boksow dziela sie "przez dwa" bo jedna osoba jest jeden dzien druga drugi.

i przepraszam Was drogie pingwiny, ale Wam to sie za przeproszeniem w dupach po przewracalo. ze skoczkowie maja lepiej bo sa bardziej popluarni? cholera jasna u nas w C klasie norma to 300zł za pierwsze miejsce na zwyklych, psich ZR czasem jak jest sponsor sie trafi wiecej. u nas mozna tylko pomarzyc, zeby sie zawody zwrocily ba mozna pomarzyc zeby miec tak jak u pingwinow 700zl za C klase na regionalkach. poza tym u nas stoi w kolejce po kase srednio po 40 zawodnikow w kazdym konkursie, a u was jak dobrze powieje w okolicach 10 czyli znowu skoczki maja trudniej. przepraszam ale jak chcecie zlotych klamek i gigantycznych nagrod pienieznych to placcie tyle ile trzeba za zawody i nie bakajcie pod nosem ze drozyzna.

edit. przepraszam bo w nerwach zapomnialam. ja jestem osoba pomyslowo i kiedys zdarzylo mi sie fascynowac ujezdzeniem dlatego chcialam Wam troche pomoc wymyslajac jak by tu zrobic taniej, przyjemniej i zeby byly nagrody...tylko jak otwieram byle zawodow ujezdeniowych wyniki tam nie ma mowy o nagrodach pienieznych (stad krotki moj wniosek, ze ich albo nie ma, albo sa tak mikre ze wstyd pisac) a tu mi nagle wyskakujecie z kwotami po 1000zl na ZR i oglowiami, czaprakami, pucharami i Bog jeden wie czym jeszcze przy bardzo skromnej konkurencji. przykro mi ale przy takich nagrodach to ja dzisiaj nie wsiadam z trenerem na skoki a ide zuzlowac w ujezdzeniowce...

edit 2. skoro zawody sie zwracaja tylko w klasach N i wyzej to leciec do stajni i trenowac, a nie wylewac zale ze sie tylko 100zl za L ke zgarnelo (przykro mi ale w skokach za L klase jest tylko uscisk dloni prezesa)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 września 2011 10:28
ale Wam to sie za przeproszeniem w dupach po przewracalo

wyższa kóltóra jazdy to się zwie 🤔wirek:

a tak w ogóle to po cholere karetki na zawodach? To jest jakiś wymóg?
A juz na ujeżdżeniu z założenia niewywrotenj dysc to chyba ewidentna przesada
Bez karetki Sędzia Główny nie ma prawa rozpocząć konkursu... w ujeżdżeniu też zdarzają się wypadki...
Do noszenia arkuszy bierze się wolontariuszy. Jak nam ostatnio na MO zabrakło , to zawodnicy przynosili - da się to załatwić...
Otwierać i zamykać czworobok też można "swoimi zawodnikami" jest to wszystko do ogarnięcia po niewielkich kosztach...
A nagrody - w skokach na regionalkach rzeczywiście wcale wyższe nie są , za to konkurencja o wiele większa... za to w ujeżdżeniowych Lkach zdarzają się nagrody - ostatnio w Łobzie na ZR za 1 mce było bodaj 100 zł, co przy 2 koniach w konkursie jest sporą sumą...
mtl   I M Equestrian
09 września 2011 11:34
lostak, śniło mi się że zrobisz 61% w piątkowym konkursie MP, nie wiem skąd mi się to wzięło 🤣 tak czy inaczej trzymam kciuki!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 września 2011 11:37

Bez karetki Sędzia Główny nie ma prawa rozpocząć konkursu...

No więc tym bardziej w interesie organizatorów leży urządzanie towarzyskich gdzie idiotycznych i podrażających zawody przepisów brak.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
09 września 2011 11:41
ale nikt na takie zawody nie przyjedzie bo nie daja regulaminowych oczek do klas/licencji.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 września 2011 11:41
przyjadą ci, co ich oczka nie interesują
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 września 2011 12:24
Połaczenie regionalek i towarzyskich to dość ciekawa sprawa 🙂
Ci, co potrzebują punkty zapłacą więcej (wyższe koszty organizacyjne)
a towarzyscy zapłacą mniej.

Aha, ja bym chętnie posekretarzowała, gdyby paliwo na dojazd mi się zwróciło
a lapka też mogę wziąć, chociaż szybciej piszę ręcznie.
Miałam  sędziowską  III-kę  (pewnie wygasła). 
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 września 2011 12:26
w Aro często takie zawody organizują. Z tym że oplaty są takie same dla wszystkich.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 września 2011 12:50
Nio wiem ale dla kogoś z północy/zachodu (a kilka stajenek jest: Wiktorowo/Poczernin/okolice Łomianek a nawet okolice Legionowa/Jabłonnej) na pewno wygodniej by było dotrzeć do
Bajardo (nie przebijamy się przez Wawę choćby i nie tłuczemy zbędnych kilosów).
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 września 2011 18:29
christine, nie szukam dziury w całym, mówię co jest jeszcze potrzebne. Sekretarz muszący lecieć do biura zawodów z arkuszami mocno zwolni przebieg konkursu, bo przeważnie zaraz po tym jak sędziowie skończą wypisywać noty puszcza się następnego zawodnika. Żeby można było boksy podzielić na dwa to musiałoby być tyle samo zawodników na skoki i ujeżdżenie. W innym wypadku to organizator będzie musiał dołożyć połowę ceny boksu. 700zł w C klasie na regionalkach w ujeżdżeniu nigdy nie widziałam, było za wygranie MWiM. Z tego co pamietam, to koleżanka za wygranie MWiM w skokach dla zawodników z III klasą dostała 1000zł.

ElaPe, moim zdaniem i na towarzyskich akurat karetka być powinna. Koń to tylko zwierzę i o wypadek łatwo. Pamiętam jeszcze z czasów jak przepis o karetkach nie był tak przestrzegany, jak koń podczas przejazdu się wspiął i się wywrócił z zawodniczką na szranki przygniatając ją. Karetki brak, na szczęście wśród publiczności był lekarz.
Hej, hej, czy ktoś wie, dlaczego nie ma nigdzie wyników juniorów ????
chodzi Ci o MP ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 września 2011 19:51
na dressage.pl też są 😉
u nas ostatnio w amatorach w L za pierwsze miejsce było 500zł, drugie 300zł, trzecie 200zł. Im wyższy konkurs, tym nagrody wyższe rzecz jasna. Nagrody przyzwoite a obłożenie zawodów było minimalne. Byli Ci co zawsze.  😉
tulipan, Koniczka, teraz już są 😉

btw. tulipan gratulacje !! 🙂
croopie  :kwiatek: Jak dla mnie Waldek spisał się świetnie jak na pierwsze poważniejsze zawody po kontuzji  😉
tulipan, tego właśnie gratuluję 🙂 Naprawdę dobry wynik, po takiej przerwie ! 😉
Trochę się obawiałam startu na MP bo w tym sezonie startowałam tylko kilka razy na Partynicach w regionalkach, a wszystkie błędy tego przejazdu były tylko i wyłącznie moją winą. Koń psychicznie (co było kiedyś problemem) idealny  🙂 Jeszcze raz bardzo dziękuję.
Próbuję obejrzeć relację z wrocławia online, pojawia mi się okno do oglądania, ale jest cały czas czarne, mimo że naciskam play - czy coś muszę ściągnąć dodatkowo?
A na jakiej stronie jest taka relacja dostępna? 🙂
http://www.cdiwroclaw.pl/tv.php i u mnie jest tylko czarny ekran. HILFE
kpikJa nic nie ściągałam i od razu się włączyło.
kurcze, korzystam z hotspota w mac'u - moze to dlatego...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się