wasze ulubione seriale

busch   Mad god's blessing.
04 grudnia 2008 20:30
właśnie łyknęłam dziś dwa ostatnie odcinki "Dextera" i stwierdzam, że tym samym dex przeskoczył "Prison Break" bo im dalsze odcinki, tym więcej emocji i lepiej się ogląda (PB drugiego sezonu do końca nie umiałam zmęczyć, trzeci to podobno już poracha).
W pierwszym sezonie napięcie stopniowo rosło by w ostatnich dwóch odcinkach osiągnąć apogeum, drugi sezon to tykająca bomba z zepsutym zegarem od początku. Pomijając już bohaterów pobocznych, którzy stają się coraz bardziej "prawdziwi", wielowymiarowi i pełni sprzeczności (już nie tylko Dexter jest chodzącą zagadką, ale właściwie wszyscy).
No i dodatkowa wyższość nad PB- w PB cała akcja koncentrowała się głównie na tym, co Michael zrobi, powie lub też nie powie wobec rosnących wokół niego utrudnień, jakby trzymał sobie w kieszeni całą akcję, a cała reszta bohaterów nie wiedziała za bardzo, co by tu ze sobą zrobić. W "Dexterze" jest przeciwnie, nieobliczalne postacie z dalszego planu robią sieczkę z planów Dextera i też okazuje się, że jest kilka osób tak samo inteligentnych jak główny bohater, lub nawet inteligentniejszych- on sam często wygrywa tylko dlatego, że miał głupiego farta.

Taak, wiem, jestem już nudna ze swoimi zachwytami. To może jeszcze coś o doktorze Housie- też oglądam, chociaż z dużo mniejszą pasją niż "Dextera", głównie dlatego że nie przekonuje mnie sposób organizacji odcinków- każdy z nich ma własny wstęp, rozwinięcie i zakończenie, chociaż sam główny bohater i dziwaczne choroby też fajne  😁
IloveMosiek   Mościsław & Co
04 grudnia 2008 21:12
w u Pana Boga w ogródku rozbraja mnie wszystko od początku do końca. ale zdecydowanie najbardziej - proboszcz i jego umiejętności manipulacyjne😉
Dr.House , jak widac przoduje... i słusznie. 😎
A oprócz tego serialu , oglądam jeszcze:
Grey`s Anatomy i Private Practice
Mam świra na punkcie Bones .... polecam.
I nowe , które dopiero się zaczęły:
Fringe , The Mentalist , Apparitions
czy jestem już serialomaniakiem ? 🤔 🤣
kpik   kpik bo kpi?
05 grudnia 2008 17:32
ktoś oglądał Lipstick Jungle?
duza podróbka sex in the city czy poszli w troche innym kierunku?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 grudnia 2008 21:37
A co powiecie na to, ze będzie niedługo 2 seria '39 i pół'?
strasznie ten serial lubiłam 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
05 grudnia 2008 22:48
ktoś oglądał Lipstick Jungle?
duza podróbka sex in the city czy poszli w troche innym kierunku?


Widziałam co prawda jeden odcinek ale wydaje mi się podobne, w ten sam smak tylko nie ma tych rozmów o seksie. 3 przyjaciółki, problemy miłosne, zawodowe, rodzinne. spotykają się, rozmawiają. Może ktoś widział większa ilość i się wypowie 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 grudnia 2008 08:38
Zaczęłam oglądać 1 odcinek i nie wytrzymałam do końca - takie to.... żadne :/
Ja bardzo lubię:
dr. House, 😍
różnego rodzaju CSI'jki.
Kości.
I może nie serial ale: Miami Ink.  na Discovery Travel and Living
Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 grudnia 2008 17:48
busch, widzę, że coś tu Dexter nie ma za dużego wzięcia . . . ludzie nie wiedzą, co tracą.
Bardzo bałam się, że w 3 serii Dextera stanie się to samo, co w Prison Break - czyli że serial stanie się tak niewiarygodny, że aż komiczny (Prison Break przestałam oglądać, żartowaliśmy z moim chłopakiem, że niedługo Michael przy kopaniu kolejnego tunelu wyląduje na wyspie z Lost i zakocha się w Kate...  😉 ).
Ale Dexter trzyma klasę. Do tego ten klimat, muzyka, zdjęcia, i cała grupa bohaterów (Masuka, hehe 😉...  👍 dla producentów,scenarzystów i aktorów.
A ostatni odcinek...  😜 już nie mogę się doczekać poniedziałku  :hurra:

House'a
a też lubię, głównie za sarkazm i ironię, jednak każdy odcinek ma ten sam schemat i na dłuższą metę jest to nużące.

No i jeszcze Family Guy i NCIS  🤣

I wciąż uważam, że oglądanie jakiegokolwiek z tych seriali z dubbingiem to zbrodnia -  50% filmy jest "lost in translation".
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 grudnia 2008 17:52
Uwielbiam Miami  Ink, są boscy ;]
A ma ktoś dobre linki do 1 serii Grey's Anatomy? Ściąga mi się wieki, albo przerywa
busch   Mad god's blessing.
11 grudnia 2008 22:49
ER   😍
długo, długo nic i cała reszta typu Kochane kłopoty, Gotowe na wszystko itp 😉

bush a jest gdzieś ER do sciągniecia? bo przejrzałam te stronkę która wstawiłaś i ni ma 🙁
busch, widzę, że coś tu Dexter nie ma za dużego wzięcia . . . ludzie nie wiedzą, co tracą.
Bardzo bałam się, że w 3 serii Dextera stanie się to samo, co w Prison Break zakocha się w Kate...  😉 ).
Ale Dexter trzyma klasę. Do tego ten klimat, muzyka, zdjęcia, i cała grupa bohaterów (Masuka, hehe 😉...  👍 dla producentów,scenarzystów i aktorów.
A ostatni odcinek...  😜 już nie mogę się doczekać poniedziałku  :hurra[b]:
\


zgadzam sie w 100% Dextera trzeba ogladac ciagiem np po 2-3odc dziennie(heheheh mnie tak wciągało) każda seria rozkreca sie mniej wiecej przy 8odc..wiec to serial dla cierpliwych🙂 ale opłaca sie czekac bo zwroty akcji są zaskakujace...
Mnie rozbraja Batista...rewelacyjna kreacja!
busch   Mad god's blessing.
11 grudnia 2008 23:26
Ja waliłam na klatę po 3-4 odcinki dziennie bo tak mnie wciągnęło  🤔wirek:  . Dziś oglądałam 3x11 i już nie mogę doczekać się nocy z niedzieli na poniedziałek kiedy będę zasysać ostatną część sezonu  😉  . Z resztą początek 11stki w nawiązaniu do 10tki to było zaskoczenie totalne, spodziewałam się wszystkiego ale nie TEGO  😁

Też bym chyba bombę wysłała reżyserowi jakby spaskudził Dextera tak, jak PB. Lotnaa- zgadzam się z tobą całkowicie, zwroty akcji są naprawdę zaskakujące, a przy tym niewymuszone (w PB niektóre naprawdę były jakby z dupy wzięte za przeproszeniem oczywiście). Masuka powala, z resztą nawet trzecioplanowi bohaterzy typu Anton też mają coś do powiedzenia, a nie stoją jak cielęta na polu i czekają na głównych bohaterów.
Jak na razie mój faworyt to seria 2 (najlepiej trzymał w napięciu, ta brytyjska lafirynda była fajna i starcie Dex-Doakes), 1 i 3 plasują się razem na drugim miejscu. Ciekawe, co wykombinują na 4 sezon  😍 . No właśnie, kolejny plus- każdy sezon jest naprawdę przemyślany, od początku do końca spójny.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 grudnia 2008 23:51
😵 Bush, właśnie mi uświadomiłaś, że to OSTATNIA CZĘŚĆ! Niesamowicie szybko zleciało!!!!  👿
I co ja teraz będę oglądać?
Prison Break?  🤔
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
12 grudnia 2008 08:59
Dałam się wciągnąć w Dextera
😍
Właśnie ściąga się drugi sezon (za krótkie te święta, za krótkie...)
Lotnaa   I'm lovin it! :)
12 grudnia 2008 12:44
Alvika  💃 następna ofiara Dextera  😁
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
12 grudnia 2008 19:38
Ja Dextera oglądałam urywkami - w ramach nocnego ślęczenia nad projektami. Tak naprawdę tylko jeden odcinek obejrzałam w całości i celowo - Dex "rozpoznał" wtedy braciszka (te wspomnienia...  😉 ) + ratunek przyrodniej sister.
Czy jakaś dobra duszyczka rzuci mi linkę do całej trzeciej serii Dextera, bardzo ładnie proszę....  🙇
(same pojedyncze odcinki na torentach łapię, chyba złe wyszukiwarki do roboty zaprzęgam)

Właśnie skończyłam S05E11 House MD, E12 będzie dopiero 19. stycznia. Tego moje nerwy mogą nie znieść  👿
busch   Mad god's blessing.
14 grudnia 2008 10:12
coś dla fanów House'a  😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 grudnia 2008 11:46
🤣tylko busch to mogła wstawić  😁
a dla ulubionym serialem, będą 'zagubieni'. jakoś tak.

busch - niezłe 😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 grudnia 2008 13:45
Następny sezon Dextera dopiero za rok, jesienią  🤔
Ale przynajmniej można mieć nadzieję, że poziom utrzymają.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
14 grudnia 2008 16:43
bush- Huddy?

wrzucałam to już kiedyś, ale Wilson song jest absolutnie boska:
ER w sieci przetłumaczone jest tylko do 6 sezonu ( włącznie). 🙁 A może ktoś się podejmie... 😜
Dla miłośników fantasy polecam Merlina ... może nie rewelacyjny , ale ciekawy. I troche słabszy Legend of Seeker .
Appartition coraz ciekawszy ... chociaż z początku wydawało się , że będą dłużyzny .
A sc-fi  ktoś lubi ?
Stargaty ... hihii... uwielbiam  👀... zwłaszcza Atlantis.
No i dziwnie się rozwija historia braci Winchester ...  🤔
coś ty, do 10 jest w sieci z napisami 😉 lektor mnie nie interesuje 😉 11 będzie w PL w styczniu a reszta może za 100 lat? :/
a skąd sciągałas do 6 sezonu?
p2p  😀
ściągnąć można i 13 czy 14 sezon , niestety nie znalazłam napisów. A te ściągałam różnie... w zależności od sezonu.
Też nie lubię lektorów i tych tv naszych tłumaczeń. Housowi obcinają conajmniej połowę najzabawniejszych textów. 😤
a co sądzicie o Prison Break? bo dla mnie już niepotrzebnie ciągną dalej. już nie patrzą czy on jest jeszcze fajny, tylko kasa.
Czytałem, ze 4. sezon to ostatni. Dobre i to 😉

A o 'Lostach' mówcie sobie co chcecie  😀 Chociaż przesadzają z liczbą sezonów.
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
15 grudnia 2008 00:31
widziałyście już 13 odcinek GG?;>

kocham ten serial! i z niecierpliwościa czekam na kolejny odcinek;D
podobno Georgina ma wrócić 😀iabeł: 😀iabeł:

ja czasem też oglądam bez napisów, wlasnie po to zeby szlifowac jezyk.
Moje ulubione "taśmy" na daną chwilę:
-Generation: Kill -->drętwe i nie przystające do tego co się dzieje na ekranie tłumaczenie w wersji polskiego HBO  🙁  (trailer tu:
)
-Kompania Braci - ech, zbierałem szczękę z podłogi, kiedy w końcu doczekałem premiery w HBO
-Californication
-Pitbull - rewelacyjna 1 seria, dobra 2 i strasznie nierówny 3 sezon
-Dexter - im dalej w las, tym niestety gorzej  🤔 
-Dr House - od przypadku do przypadku, ale lubię sobie obejrzeć
-Trawka - raczej z powodu aktorki grającej główną bohaterkę

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się