Tanie linie lotnicze - Ryanair, Wizzair i inne

sluchajcie, myslalam, zeby facetowi na urodziny 30 ste za jakis miesiac, moze ciut pozniej, zrobic niespodziankę i zabrac go na weekend, moze 4 dni, do np paryża i blois, ale ja zawsze jezdzilam 26 godzin autobusem, a wolalabym poleciec. ile taki lot kosztować może? bo nie wierze ze tylko 39 zl 🙂 nigdy nie lecialam nigdzie, wiec jakbym mogla prosic ile liczyc na taka przyjemnosc w obie strony od osoby🙂?  :kwiatek:
masz modul rezerwacji na stronie - powpisuj cokolwiek, niekoniecznie swoje dane i zobacz ile ci sie wyswietli. po prostu na koniec nie uiscisz oplaty
Lp. Pozycja Cena

1.
2 bilet(y) wraz z opłatami lotniskowymi
231.00 PLN

2.
Dodatkowe opcje linii lotniczej (Liczba sztuk bagażu rejestrowanego)
126.00 PLN

3.
Opłata transakcyjna za 2 pasażera(ów) czym jest opłata transakcyjna?

120.00 PLN

4.
Cena ubezpieczenia
75.52 PLN

czyli przy jednej sztuce bagazu do 15 kg wyjdzie tyle. tylko chyba jeszcze jakies oplaty dodatkowe są. a sie mówi "bilet 29zl"  😲
bemyself, jesli sie bierze bilety bez ubezpieczenia, bez bagazu rejestrowanego to wychodzi znacznie taniej. ryanem raczej wiekszosc ludzi leci tylko z podreczna torba.

mnie cieszy nowy (stary-nowy, z nowymi trasami) przewoznik - olt jetair https://www.jetair.pl/ - do berlina w dwie strony 120zl razem  😜 czyli mniej niz w jedna(!) strone pociagiem czy tez autobusem  😎
W rajanie właśnie tak jest, że płacisz dodatkowo za bagaż, ten normalny.
Ale jeżeli polecisz tylko z bagażem podręcznym, to masz cenę od 39 zł. Te ceny są też sporo ruchome, czyli nie lecisz wtedy kiedy chcesz, tylko wtedy, kiedy jest tanio  😁

Właśni tak mi się wydawało, że widziałam pakowanie wózków na końcu 🙂
A! Ważne!! Aż wstyd pisać.  😡
Rezerwowano dla mnie bilet i rezerwujący online wpisał tylko pierwszy człon mojego nazwiska.
Dobrze, że mnie piknęło i przeczytałam małe literki przy odprawie on line.
Musiałam dopłacić 20 euro za zmianę.
Gdybym tego nie zrobiła to opłata już na lotnisku byłaby 100 euro.
Czyli mój bilet przez niedopatrzenie aż taki tani nie był.
Ja raz leciałam jako obywatel Portugalii  👀 udawałam, że nie zaważyłam. Nikt nie zwrócił uwagi na szczęście.
Pracuję teraz dla Ryana, i naprawdę przeraża mnie, że ludzie 10 razy dostają informację o jednym bagażu podręcznym, czytamy o tym przed odlotem, a i tak się pchają z pięcioma...  🙄
bo w niektórych tanich liniach mozna wziąc i bagaz podręczny i torebkę i np laptop jako jedna sztuka bagazu podrecznego a w ryanie i wizz air jest na przekót temu i jedno to jedno nawet jak mala damska torebka z torba podrozna to liczą jako dwa  😤
Prawda, ale informacje o tym, ile w danej linii można wziąć bagażu na pokład są bardzo jasne, więc nie ma co mieć pretensji, wiemy jakie są zasady.
raz leciałam WizzAir, miałam torebkę i aparat w specjalnej torbie, czyli 2 bagaże podręczne, co zrobiłam? kupiłam reklamówkę, włożyłam do niej i aparat i moją torebkę 😀 przeszło, nikt nic nie mówił  🤣
akurat Ryanair robi wszystko co mozliwe zeby zedrzec z pasazera - jak dla mnie. Totalna glupota jest to, ze zakupy ktore robisz na lotnisku musisz wepchac do torby - nie miesci sie? Doplacasz do bagazu. Zadna linia lotnicza czegos takiego nie praktykuje.
Jeszcze tylko dodam ze duzo tez zalezy od lotniska - we Wroclawiu mierza, waza, licza wszystko, w Poznaniu nie (pewnie tylko wtedy mierza jesli bagaz wyglada na za duzy). Wiele razy mialam w Poznaniu czy Berlinie torebke osobno i przeszlam normalnie.

Ogolnie nie ma co narzekac, bo ceny maja naprawde dobre i nie powiem, to poki co przewoznik nr 1 z ktorego uslug korzystam.
asds   Life goes on...
06 lutego 2012 16:12
Oj nie powiem......Na kierunkach Lotowskich jak jeszcze na lotnisku pracowałam, kazali namc zasem z wagą chodzić i podręczne wazyc. Jezeli był nadbagaż juz nawet po dodaniu kg do bagazu nadanego to musielismy odsyłac ludzi do kasy na tranzycie aby zapłacili za nadbagaż bo inaczej nie polecą. Takie sytuacje miały miejsce w gate przed samym wejściem do rękawa...
Ja już wiele razy leciałam RyanAirem i naprawdę te procedury z 1 bagażem są wkurzające... Ostatnio miałam za ciążki bagaż, ten podstawowy, i żeby nie płacić włożyłam wyjęte z niego rzeczy razem z bagażem podręcznym do dużego worka na śmieci 😀 Odpowiednio poupychany spełniał wymogi co do wielkości, nie ważyli mi już go. Trzeba ostro kombinować, bo lecąc gdzieś na 2 tygodnie bardzo ciężko zmieścić się w ich limitach (przynajmniej mi).
Ale tanie linie typu Ryanair czy Wizzair to w zasadzie "tramwaje", którymi leci się na krótkiej trasie, zazwyczaj też na krótki wypad. Jasne - jak komuś przypasuje to i wakacje itd. nimi obskoczy, ale tu musi się liczyć z dodatkowymi kosztami za bagaż. Dla stałych klientów, którzy regularnie latają na jakichś trasach to doskonała opcja, bo tacy zazwyczaj mają ze sobą przyslowiowe 2 pary majtek na zmianę, szczoteczkę do zębów i ew. laptopa czy coś w ten deseń - a to da się zapakować do damskiej torebki w często wybieranym rozmiarze XXL.

Co do upierdliwości samej odprawy to mocno zależy od danej ekipy na lotnisku. Jedni przymkną oko, inni przyczepią się o każdy centymetr czy 0,5kg. Ale zasady są znane wszystkim. A przynajmniej powinny być 😉 Jeśli wiem, że mój bagaż nie spełnia warunków, to liczę się z tym, że mi go cofną i mnie to tam nie wzrusza.
no niestety pasazerowie zawsze maja pretensje, ze obsluga się "czepia" że za duże czy też że za dużo bagażu. ale po 1sze. to później my mamy problemy, dostajemy upomnienia czy nagany za to, że nie przypilnowaliśmy bagażu podręcznego, bo ten się nie mieści w luku, później trzeba go zabrać, opisać i nadać i proszę, samolot opóźniony.  pasażerowie nie rozumieją, że ktoś wyżej nad nami stoi i egzekwuje wymogi.
a po 2gie. weźcie pod uwagę to, że wszystko jest dla WASZEGO/pasazerów bezpieczeństwa... jak taki bagaż podręczny, który powinien ważyć 6kg, waży 18 i spadnie w trakcie turbulencji komuś na głowę, to obawiam się, że mogłoby się to naprawdę bardzo źle skończyć... a poza tym, każdy samolot jest wyważany, żeby mógł się podnieść z ziemi. obliczana jest srednia waga pasażerów, bagażu rejestrowanego i bagażu podręcznego. jeśli 20 pasażerów ma 20 bagaży podręcznych po 6kg, to daje 120kg. jeśli każdy bagaż będzie ważył 15kg, to jest to ponad 2 razy więcej... 

jednak jak ktoś jest po tej drugiej stronie to zaczyna trochę inaczej na to wszystko patrzeć 😉
Kiedyś jak kobiecie powiedziałam, że i zakupy, i torebkę musi schować do walizki to się dowiedziałam, że ośmieszam Polskę  😎 czytać co się kupuje, a problemów nie będzie  😎
Nigdy się nie spotkałam z ważeniem bagażu podręcznego bezpośrednio przy wejsciu do samolotu  🤔
owszem, zdarzało mi się sprawdzać wymiary walizki przy użyciu tego metalowego ustrojstwa, ale w sumie to zrozumiałe, no bo jak za duży bagaż ma się zmieścić później w luku?

Ja się ogromnie cieszę, że mrozy trochę zelżały, bo się zaczynałam martwić wylotem. Jutro znowu śmigam do Madrytu, ryanairem właśnie  😉
Niewiarygodne, ostatnio miałam wrażenie, jakbym się teleportowała, przespałam całą podróż. Miałam wrażenie zagięcia się czasoprzestrzeni, 3000km w 5 min!  😂
Ponia   Szefowa forever.
07 lutego 2012 00:38
Ja się ogromnie cieszę, że mrozy trochę zelżały, bo się zaczynałam martwić wylotem. Jutro znowu śmigam do Madrytu, ryanairem właśnie  😉
Niewiarygodne, ostatnio miałam wrażenie, jakbym się teleportowała, przespałam całą podróż. Miałam wrażenie zagięcia się czasoprzestrzeni, 3000km w 5 min!  😂

hihihi miałam tak samo ostatnio, dość często latałam. Wsiadam do samolotu, od razu w kimę - budzę się i - "o, już jestem  😉 "
Ja nie potrafię, muszę nos wlepić w okno i wyglądać, a jak jest jakaś mijanka, to jestem w siódmym niebie. Ostatnio jak leciałam to w pewnym momencie przeleciał jakiś cień po skrzydle, pierwsza myśl - "ptak.... no ale zaraz, na takiej wysokości???" Patrzę do góry, a tam samolot nad nami przeleciał  😎  💘  💘  💘
ostatnio jak leciałam miałam możliwość podziwiania Madrytu nocą.
Coś przefantastycznego!  😍 Absolutnie zapiera dech w piersiach, p-r-z-e-p-i-ę-k-n-y widok!
Dziś pewno w samolocie spać nie będę, mimo zawrotnego rytmu życia, jakie ostatnio prowadzę, będę siedzieć jak na szpilkach  😂
Ja też zawsze śpię w samolotach 🙂 Oglądać to lubię Polskę jak kołujemy w drodze powrotnej - jak na google maps widzę wszystkie stajnie, które znam, swój dom i inne miejsca, które normalnie umiem rozpoznać - super super 🙂
Czy Ryanair dodał ostatnio jakieś nowe destynacje? Bo w styczniu przeszperałam sieć wzdłuż i wszerz i dam sobie rękę uciąć, że do Brukseli jedynie wizzairem w Warszawy była możliwość się dostać, a teraz patrzę, a tu taniutkie loty ryanairem z krakowa na Charleroi 😅
Do Charleroi z Krakowa od dawna Ryan lata... Z nowych destynacji to na stronie Ryana można znaleźć info jaka trasa i kiedy się otwiera.
no patrz! to wyjątkowo nieuważnie szukałam wcześniej 😉 najważniejsze, że mam połączenie 😉
Szpeciku, pewnie miliony razy pisałaś, ale przypomnij mi: Ty pracujesz na lotnisku w Krakowie właśnie czy w W-wie?
szepcik krakow, ovca wroclaw a ja warszawa 😉
a no wiedziałam, że lotniska w polsce mają dobrą obstawę revoltową 😁 a w Pyrzowicach nikogo nie ma? 👀
ovca   Per aspera donikąd
06 marca 2012 19:40
wendetta ryan otwiera bazę we Wrocławiu i pod koniec marca wchodzi kilka nowych połączeń: Hiszpania, Kreta, Malta, Piza, Wenecja, i coś nowego do Szwecji, Paryża i UK.

edit: a do Brukseli Charleroi ryan lata od nas już od dawna 🙂
azja   koń pleśniowy
06 marca 2012 19:48
wendetta ryan otwiera bazę we Wrocławiu i pod koniec marca wchodzi kilka nowych połączeń: Hiszpania, Kreta, Malta, Piza, Wenecja, i coś nowego do Szwecji, Paryża i UK.


byłoby rewelacyjnie. do tej pory okupowałam Hahn do Barcelony. Zawsze to jeden dzień podróży do przodu. Gdzieś można znaleźć już szczegóły?
ovca   Per aspera donikąd
06 marca 2012 20:19
azja z hiszpańskich ryanów będzie Barcelona Girona, Malaga  i Alicante. Letni rozkład wchodzi stopniowo 24-30 marca, wszystko będzie odlatywać już z nowego terminala (o ile uda się go oddać do użytku  😂 )
najlepiej śledzić stronię http://www.ryanair.com/pl, tam są zawsze najbardziej aktualne inf.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się