Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Lov   all my life is changin' every day.
16 września 2011 19:01
calore, jak 65 to nie tak dużo, to gicior 😁
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 września 2011 19:03
Lov, 65 stopni to normalna temperatura grzejącego pieca. U nas jest stała 40 a jak grzejemy do kąpieli to podgrzewa do 60 😀 A głośno chodzi bo pewnie zaczął grzać.
calore, u nas piec był ustawiony na grzanie o konkretnych godzinach więc da się, zapewne zależy od modelu ale się da 😉
ale ja mam model "made in prehistoria" ;p ładujesz węgiel, czekasz jakiś czas i zamykasz. kiedyś to chyba do 90 doszło, ale faktycznie, tata stara się ok 60 trzymać 🙂
a zresztą, fajnie, że grzejecie Lov, ja sobie marznę trochę ;p
czy któraś z was miala podobny telefon? dzwoniła do mnie dzisiaj jakaś babeczka z wydawnictwa X (nie dosłyszałam) najpierw się mnie zapytała czy może zadac mi kilka pytan na temat jedzenia. zastanowiło mnie skąd ma mój numer - zapytałam Pani podała mi jakaś nazwe firmy którą w ogóle wyszukiwarka mi nie wyszukała... mówiła chyba z 10 minut o jakimś jedzeniu, przepisac ''szybko i smacznie'' jakoś tak to się nazywa. I że ona ma mój adres i za 3-4 tygodnie wyslą mi darmową paczke z przepisami jakimiś i torbą podróżna(?  🤔 ) natomiast zanim się zaczęłam nad tym zastanawiać babeczka się pożegnała i rozłączyła.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 września 2011 20:19
Są wydawnictwa wysyłające darmową paczkę z czymśtam a później za miesiąc kolejna za którą juz masz zapłacić. Jakby paczka przyszła to po prostu nie odbieraj i tyle, powiedz też wszystkim domownikom żeby nie odbierali. Ktoś w wątku o naciąganiu pisał o podobnych sytuacjach...

edit: to była Katija, tu cytat:

to wydawnictwo rowniez robi inna rzecz dezorientujaca starszych ludzi. wysylaja "darmowe paczki". paczki z ksiazkami, przynosi listonosz, nie trzeba placic. nie trzeba? nie, nie trzeba. aaa... no to ja wezme moze... a w paczce- co za radosc! album o papiezu, biblia dla najmlodszych, ktora babcia natychmiast uradowana niesie wnusiowi, i poradnik "jak gotowac przy nadcisnieniu/cukrzycy/grzybicy stop/zezujacym oku? smaczne i zdrowe posilki". a za miesiac- dwa przychodzi za ksiazeczki rachunek, 200-300zl. z informacja, ze ksiazki oczywiscie mozna zwrocic. nieuzywane... tymczasem poradnik "jak gotowac" poplamiony tluszczem, biblia dla najmlodszych pokolorowana, a album o papiezu tak sercu bliski, ze rozstac sie z nim nie idzie...
[quote author=Bogdan link=topic=20.msg1130981#msg1130981 date=1316022822]
Ile biorą elektrycy za wykonanie tzw. punktu?

30-60 zł, zależnie od regionu. Ale kluczem nie jest cena za punkt, ale sposób ich liczenia: np. dla jednego gniazdo 3-fazowe to jeden punkt, dla drugiego 3 punkty ( osobno za każdą fazę ), a trzeci - krakowskim targiem - policzy za 2 punkty. Najlepiej dogadać ryczałtową kwotę za całość roboty zamiast wykłócać się o punkty.
[/quote]

dzięki 🙂
emade, nie odbieraj, bo najprawdopodobniej okaze sie wlasnie tak jak w przytoczonej wypowiedzi. przydzie ci pozniej rachunek. a jak nie bedziesz chciala zaplacic to ci powiedza, ze maja nagrana rozmowe jak sie zgadzasz. jesli dostaniesz ta przesylke to ja zwroc do nadawcy z adnotacja, ze ty tego nie zamawialas.
Lov, 65 stopni to normalna temperatura eksploatacyjna pieca. jesli nie rosnie ( a pewnie nie bo masz termostat) to nic sie nie dzieje, nagrzeje sie woda i tyle. jesli bedzie rosla to sie zacznij niepokoic przy 85 😉 ale wtedy po prostu rozczaj na programatorze jak zmniejszyc temperature albo wylacz piec 😉
Misskiedis, tylko to miało być coś na zasadzie 'paczka będzie darmowa, tam Pani dostanie kartke z numerem faxu, adresam emailowym oraz numerem telefonu jakby Pani nie chciała więcej dostawać paczek prosze zadzwonić lub wysłać emaila że pani nie chce w ciagu 10 dni jednak jesli pani się nie odezwie to będzie znaczyło że pani dalej chce otrzymywać paczki'

jeszcze jedno pytanie, jak mam promocje biletów z wizz airu na listopad załóżmy 78zł to czy ta cena ulegnie zmianie za tydzien?
jett   success is the best revenge
17 września 2011 14:15
Da się jakoś zablokować z komputera wstęp na zagraniczne strony? I wyszukiwanie w google?
Ja mam czysto techniczne pytanie,czym wyczyścić zamszowe kozaki.Kremowe,z nieładnymi zaciekami.A teraz to juz po tych specyfikach obuwniczych w sprayu mają na cholewkach przebarwienia(niewielkie mało widoczne ale mnie wkur...). Gdzie to oddać do czyszczenia? Samodzielnie już nic nie poradzę,próbowałam nawet pianke samochodowa do tapicerki .
Drugie tez zamszowe sa w kolorze ciemnej zieleni i tez wymagają solidnej renowacji,bo upackałam smarem samochodowym u dołu  😕. Do Karchera to oddać czy jak,bo już mi ręce opadły.
Nie chcę ich wyrzucać  😕
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 września 2011 19:09
pokićkało mi się coś z klawiaturą i jak nacisnę alt to wysyła mi wiadomość na gg, co z tym zrobić?  👀
emade cena biletu lotniczego może niestety ulec zmianie. Jeśli jest promocja na low cost'a to trzeba ją łapać 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 września 2011 20:49
mandi, możesz spróbować... gumką do mazania. najlepiej białą, dość miękką. część zabrudzeń powinna zejść. serio :-D a jak nie, to spytaj u szewca, może będzie miał czyszczenie butów.

czy wymiana zamków w czapsach długości ok. 35cm może u szewca kosztować aż 70zł, jeśli dostarczam swoje zamki?! czy to norma, czy na takiego szewca trafiłam?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
17 września 2011 21:13
Ja miałam wymieniany jeden zamek nie dawałam własnego i zapłaciłam około 20 złotych
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 września 2011 21:14
Facella, ja za wymiane jednego zamka w oficerce z zamkiem od szewca placilam 20 zl. Wiec...ograbil Cie 😉
,czym wyczyścić zamszowe kozaki.

Świeżym chlebem lub mąką ziemniaczaną. Ale jak używałaś patentów w spreyu, to mogłaś je utrwalić i niekoniecznie się uda.
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
18 września 2011 07:03
[quote author=mandi link=topic=20.msg1133409#msg1133409 date=1316282717]
,czym wyczyścić zamszowe kozaki.

Świeżym chlebem lub mąką ziemniaczaną. Ale jak używałaś patentów w spreyu, to mogłaś je utrwalić i niekoniecznie się uda.
[/quote]

Świeżą, ale SKÓRKĄ chlebową.

A Ja mam takie pytanie, może już się ktoś spotkał z tym zjawiskiem, mianowicie:

Od pewnego czasu zdarzają mi się "napady" na jedzenie dużych ilości słodkiego w jednym momencie. Czekolada i inne łakocie. Jak mam akurat w domu to nie ma problemu, ale gdy nie mam to staje się to wręcz obsesyjne. Coraz bardziej mi się tej czekolady chce i chce i chce i pewnie jak by w takim momencie ktoś stanął w pobliżu, jedząc coś słodkiego, wydarła bym mu to spod ust. Jednak jeśli nie zjem w najbliższych kilkunastu minutach ów słodkości robi mi się słabo, zimno, boli mnie głowa, chce mi się spać, wczoraj dodatkowo spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja że dostałam dreszczy, wręcz drgawek. Nie wiem cóż to może być, ale cukrzykiem nie jestem. Cukier mam w normie, nie za niski i nie za wysoki. Nawet pokusiłam się wczoraj i zmierzyłam glukometrem. Nie jestem typem biegania po lekarzach, z resztą trzeba by mnie tam wołami ciągnąć. Więc pytam tutaj i tylko chce się upewnić czy nie umrę  😉
Tak myślałam, czy to dobry wątek na takie pytanie, ale może nie bd krzyczeć 🙂 8 letniemu dziecku lepiej kupić kamizelkę ochronną całkowitą, czy tylko taki pancerzyk na plecy? Możecie polecić jakieś fajne firmy takich kamizelek?
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 września 2011 09:41
Facella, ja za wymiane jednego zamka w oficerce z zamkiem od szewca placilam 20 zl. Wiec...ograbil Cie 😉

tak mi się wydawało, chwała że mu nie dałam tych czaspów...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 września 2011 10:18
[quote author=BASZNIA link=topic=20.msg1133550#msg1133550 date=1316290484]
Facella, ja za wymiane jednego zamka w oficerce z zamkiem od szewca placilam 20 zl. Wiec...ograbil Cie 😉

tak mi się wydawało, chwała że mu nie dałam tych czaspów...
[/quote]

Czy to normalne to zależy od krawca.
Kiedyś zepsuł mi się zamek w kurtce i chciałam wymienić. Krzyknął mi 1zł za 1cm. Zamek miał 70cm = 70zł, a kurtka kosztowała 39,90zł.
Facella, ja też się spotkałam z ceną 1 zł za 1 cm zamka (w Poznaniu).
kolorwiatru, moja przyjaciółka ma coś podobnego, tylko u niej bierze się to z bardzo nieregularniego spożywa posiłków (np małe śniadanie i obiado-kolacja lub zupka chińska czy inny "drobiazg" wieczorem). Potrafi zjeść całe piętro, a czasami całe pudełko ptasiego mleczka i ma problemy z cukrem, bo jak tylko jest senna czy zmęczona, zje batonika i robi jej się lepiej. Może u Ciebie jednak coś z tym poziomem cukru jest nie tak?

Jeśli chodzi o mierzenie poziomu cukru, to trzeba przez miesiąc trzy razy dziennie to robić, żeby można było stwierdzić, że wszystko jest w normie 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 września 2011 11:35
jak dla mnie 1zł za 1cm to zdzierstwo straszne. za wymianę zamków mogłabym sobie nówki sztuki kupić  🤔

no nic, poszukam innego szewca, dzięki  :kwiatek:


Od pewnego czasu zdarzają mi się "napady" na jedzenie dużych ilości słodkiego w jednym momencie. Czekolada .....

Magnez i potas. Brakuje Ci. Jedno i drugie jest w ziarnach kakao. Stąd mogą być te "instynktowne" napady. Magnez z czekolady jest przyswajalny tylko po rozpuszczeniu w tłuszczu odzwierzęcym: czyli popijaj czekoladę jogurtem, śmietaną. Lub przegryzaj smalcem 😀
Dzięki za rady odnośnie czyszczenia butów  :kwiatek:
Niestety domowe sposoby(typu skórka chleba) średnio się zdały,potem dopiero poszły specyfiki obuwnicze plus na koniec pianka do tapicerki samochodowej w akcie desperacji. Spróbuję jeszcze u szewca zapytać,albo oddam do Karchera słowo daję,bo juz mi pozostało jeno wyrzucenie.
A pralka?? 👀
😵
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
18 września 2011 15:24
mandi, jak juz bedziesz o tyle >---------< od wyrzucenia, to zawsze mozesz ryzykowac pralke. Albo sie rozkleja, albo wyczyszcza 😉 ja kiedys oddalam kurtke zamszowa do profesjonalnego czyszczenia- zaplacilam jak za zborze, a wyszla moze ciut czystsza,przybrudzenia przy rekawach itp zostaly.

kolorwiatru, mi tez to wyglada na spadki cukru i niedobory magnez/potas. mam podobnie  z czekolada i w zwiazku z tym mam 'dyzurny' sloik nutelli. Jak mam 'napad' to lyzeczka-dwie zalatwiaja sprawe 😉
Właśnie przypomniałas mi,jak to kiedys oddałam płaszcz zamszowy do czyszczenia i efekt podobny,na dole i przy rękawach jak było tak zostało.
Szkoda mi najbardziej tych ciemnozielonych,bo fajne takie z jajem mellery...ale upaćkałam w aucie gdzieś smarem cały nosek i pół boku  🤔
Tak to jest jak się człowiek w zamsz pakuje... i w smar....
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
18 września 2011 16:14
kolorwiatru mialam to samo.
Zdarzylo mi sie nawet zaslabnac na zajeciach, na szczescie w katedrze fizjologii 😉 Okazalo sie, ze to spadek cukru. Lekarka zalecila regularne badania cukru - niestety nie zrobilam bo nie mialam czasu. Przypuszczalnie bylo to spowodowane nieregularnym jedzeniem i bardzo aktywnym trybem zycia. Poradzila porzadnie sie odzywiac i w sytuacjach awaryjnych zjesc batonika lub napic sie coca-coli 😉
Minelo samo, jak zmienilam tryb zycia. Teraz odkad zaczelam chodzic na silownie znowu mam straszna ochote na slodkie 🙂
Ponowie pytanie, bo zależy mi na odp.  8 letniemu dziecku lepiej kupić kamizelkę ochronną całkowitą, czy tylko taki pancerzyk na plecy? Możecie polecić jakieś fajne firmy takich kamizelek?
Interbeta zajrzyj lepiej do wątku o kaskach i kamizelkach. możliwe, że ktoś już o tym pisał -> http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,153.0.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się