Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

ciri napisał: Jak to jest z kolorem oczu u Syberianow Husky (i chyba niektorych kotow i psow innych ras?)? juz precyzuje o co dokladnie chodzi
Jesli u czlowieka ma miejsce mutacja somatyczna to moze on miec rozne kolory oczu, nie jest to dziedziczne i jest wynikiem tylko i wylacznie mutacji genowej
wiec psy, ktore maja rozne kolory oczu tez maja zmutowany gen odpowiadajacy za barwe oczu? bo zwlaszcza u Syberianow jest to dosc czesta cecha, a mutacje raczej tak czesto nie wystepuja

mam nadzieje, ze ktos bedzie umial odpowiedziec na to pytanie, bo nauczycielka w skzole nie potrafila...😉

nikt nie wie?🙁
Pytanie natury fizjologicznej. Słyszałam od kilku studentów AWFu że jak człowiek się mocno poci to znaczy,że ma dobrą wydolność organizmu ale żaden nie potrafił tego wytłumaczyć..

Wydawało mi się,że jest raczej odwrotnie dlatego mnie to trochę nurtuje.. 😉 Ktoś wie?? 🙂

Ps. Gilian ja miałam mega mocno obgryzione paznokcie i nałożono mi tipsy więc na bank da się to zrobić na króciutkim paznokciu..
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
02 grudnia 2008 01:43
Querido - nie jestem pewna, ale tak na chlopski rozum, to moze chodzic o to, ze przy duzym wysilku i jednoczesnym poceniu organizm w jakichs sposob ochladza sie, przez co temperatura "wewnatrz" nie jest tak wysoka, co prowadzi do tego, ze organizm szybciej wraca do "stanu spoczynku".
Mam nadzieje, ze idzie cos z tego zrozumiec
Czy przeglądarkę internetową Mozilla Firefox można zainstalować na komputerze w firmie? Jest to oprogramowanie do pobrania za darmo w internecie więc wydaje mi się,że tak ale wolałabym się upewnić 😉
hilfe hilfe
cos mi się zawiesiło w wordzie i pojawiły się te symbole oznaczające moje klikanie enterem ... nie wiem jak je włączyłam i za nic nie pamiętam jak wyłączyć a jest ich bardzo dużo i przeszkadzają troche ...
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 grudnia 2008 14:55
gabik na pasku na górze nacisnij znaczek entera lub równoczesnine wcisnij control shift i klawisz cyfry 8
uf dzięki
ta kombinacja klawiszy pomogła 🙂
ssandraa napisał:

jak się ten "wynalazek" nazywa?

jak się wynalazek nazywa to nie wiem, ale wiem że używa tego zawodniczka para ujeżdżenia z którą pracuję, głównie dlatego, by jej niesprawna ręka nie powodowała "podszarpywania" wodzą, gdy nastąpi chwilowa utrata równowagi. Oczywiście w obu wodzach, by nie było dysproporcji.
UWAGA UWAGA! Błagam o pomoc🙁((( jestem zdesperowana! czy ktoś wie gdzie można dostać brelok do kluczy-karabinek o taki:

http://www.agencja.aktivus.pl/gadzety_reklamowe/breloki/brelok_z_karabinkiem___kc2222_p1664.htm

tylko żeby był wygięty w kształt glowy konia???
mam taki ze stanów różowy, kiedyś były takie w amigo ale już nie ma🙁 strasznie mi zależy!!!!! help🙁 może ktoś widział gdzieś w swoim stacjonarnym sklepie końskim w mieście? albo gdziekolwiek???
Czy istnieje coś takiego jak normalne rajtki (typu cienkie, nie takie materiałowe) z ocieploną częścią na stopę? Tak, żeby na samej stopie było grubiej.

Szukałam na stronie Gatty, na Allegro, nie znalazłam... A nie wierzę w to, żeby nie było takiego fajnego patentu.

Pliz o pomoc, bo szukam takich na prezent dla rodzicielki  🙇
Nie widziałam czegoś takiego... żeby było cieplej w rajtach, wystarczy na stópki założyć skarpety...😉
Czy przeglądarkę internetową Mozilla Firefox można zainstalować na komputerze w firmie? Jest to oprogramowanie do pobrania za darmo w internecie więc wydaje mi się,że tak ale wolałabym się upewnić 😉

Możesz o ile Twoja firma zezwala na instalowanie na służbowym sprzęcie innego oprogramowania. Ja bym założyła, że tak 🙂
właśnie odebrałam nowy dowód osobisty - gdzie jeszcze, oprócz urzędu skarbowego powinnam zgłosić nowy numer i serię?
właśnie odebrałam nowy dowód osobisty - gdzie jeszcze, oprócz urzędu skarbowego powinnam zgłosić nowy numer i serię?

jak masz umowę o pracę, to pracodawcy.
Abre dzięki 🙂
Upewnię się jeszcze u doktora ale nie sądzę by miał coś przeciw, a ja zdecydowanie wolę Firefoxa niż IE 🙂
Ostatnio w Galilleo (?) obalali mit tego, że obcinanie włosów wzmacnia je. Powiedzieli, że skracanie łodygi włosa nie ma zupełnie wpływu na cebulkę, więc jest to mit. Niby brzmi rozsądnie ale...
...dlaczego w takim razie im częściej golimy nogi tym grubsze, twardsze i bardziej czarne mamy na nich włosy? ^^
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 grudnia 2008 18:45
bo życie jest wredne ;p
busch   Mad god's blessing.
11 grudnia 2008 23:47
Bo obcięty, wyrastający włosek ma ostrą końcówkę i dlatego kłuje oraz wydaje się sztywniejszy 😉
Jak to jest teraz ze służbą wojskową?
Mój syn kończy studia za rok- jakiś pobór go czeka?
Tania już nie, ostatni pobór z tego co mi wiadomo był pare dni temu
szepcik nowy numer powinno sić również podać firmą, z którymi podpisywałaś jakieś umowy np. telefon. Wszelkich informacji udzielaja w salonach, albo przesyłają sami albo proszą o przesłanie faksu-ksero nowego dowodu z dopiskiem aktualizacja danych
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
13 grudnia 2008 17:53
Dlaczego jak ktoś się potknie to i odzyska równowagę to parę kroków biegnie? tzn. przyspiesza krok?
Ostatnio w Galilleo (?) obalali mit tego, że obcinanie włosów wzmacnia je. Powiedzieli, że skracanie łodygi włosa nie ma zupełnie wpływu na cebulkę, więc jest to mit. Niby brzmi rozsądnie ale...

ale za to bez rozdwojonych końcówek wydają nam się ładniejsze i zdrowsze- więc coś w tym jest 😉
ushia   It's a kind o'magic
13 grudnia 2008 18:36
trupka - bo inercja go pcha - a wlasciwie ciagnie, bo warunkiem zachowania rownowagi jest ustawienie srodka ciezkosci nad stopami - jak sie potykasz przesuwa sie przed nie i musisz go "dogonic"
to samo sie dzieje jak pochylasz sie na koniu - przesuniecie Twojego srodka ciezkosci prowokuje go do przyspieszenia
Bo obcięty, wyrastający włosek ma ostrą końcówkę i dlatego kłuje oraz wydaje się sztywniejszy 😉

nie prawda chyba, cały jest dużo grubszy i mocniejszy. Tak mi się przynajmniej wydaje.
I dlaczego w takim razie jak depilujemy włosy depilatorem to stają się coraz słabsze?
Taniu bez obaw,Wojtek do wojska nie pójdzie.
Zgłosi się na WKU z dyplomem i po 12 miesiącach zostanie przeniesiony do rezrwy.(z tego co wiem o ukończeniu szkoły zawiadamia sama uczelnia,więc nie pamiętam czy trzeba coś jeszcze donosić).
Normalnie po licencjacie po upływie roku wraz z tytułem licencjata chłopak zostaje przeniesiony do rezerwy.W tym przypadku istnieje szansa,ze go wezmą na 3 miesiące,ale baaardzo nikła.
Nie wiem,czy tyczy to się lek.wet ,ale pielęgniarki i lekarze też podlegają obowiązkowi służby wojskowej,dostają przydziały mobilizacyjne,ale raczej nie.
Dzięki Dexter.
cieciorka   kocioł bałkański
14 grudnia 2008 19:28
co to było??
historia rodzeni==ństwa- wielu braci, jedna siostra,]. oni zmienili się w łabędzie, a ona im szyła swetry z pokrzyw?
cieciorka, chyba chodzi Ci o Dzikie łabędzie H.Ch. Andersena. Sama bajka bazuje na surinamskiej baśni o nieznanej siostrze, bracia tam zmieniali się w papugi a nie łabędzie  😀 Na końcu bracie zamienieni w ptactwo ratują siostrze życie
ushia   It's a kind o'magic
14 grudnia 2008 21:53
zdecydowanie chodzi o Dzikie Łabędzie - dziewczyna miała na imie Eliza i chcieli ja spalic za czary, przez co nie skończyła ostatniej koszuli i najmłodszy brat miał jedno skrzydełko 😉
bosko te bajke sparodiował Sapkowski
Czemu wszyscy pytacie w wątku w siodłach o skakanie 160 cm na piff beauty?
Horn ma czy co?
Dobry jeździec skoczy i na takim.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się