Zawody Hipodrom Sopot i okolice.....

Nie będzie dobrego i skutecznego podłoża, nawet jeśli wymienią je na najlepsze na świecie, jak się hipodromowiczom nie będzie chciało sprzątać po swoich koniach. Podłoże na hali to nie jest ściółka i nie służy do tego, żeby konik mógł załatwić swoje potrzeby. A jak załatwi, to się bierze łopatkę i się po nim sprząta... I jak się utrzymuje czystość, to podłoże jest dobre. na hipodromie nie ma na nie co liczyć.


Jak fajnie, że mój sie nie załatwia na jeździe
deborah   koń by się uśmiał...
04 grudnia 2008 14:35
pytanie czy udałoby sie zobligować wszystkich do sprzątania po sobie..

zawsze podziwiałam jak to zorganizowane u Lostak.. jak ktoś na ziemi stoi zbiera kupy po tych co jeżdżą..
pytanie jak sprawdziłoby sie to w takim dużym kompleksie jak hipodrom...

wiadomo już co ze szkółkami?> kto sie wynosi kto zostaje itd?
a ja mam takie pytanie do ludzi z pomorza, czy jakaś strona pomorskiego związku jest obecnie odstępna?? bo nigdzie nie moge znalesć...
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
04 grudnia 2008 18:57
afhata raczej nie , też szukałam ale nie znalazłam :/
Moon   #kulistyzajebisty
04 grudnia 2008 18:59
pytanie czy udałoby sie zobligować wszystkich do sprzątania po sobie..
Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić, patrząc na codzienne zachowania i odzywki niektórych, ale ja może niedowiarek jestem . ;-)

Afhata, kiedyś strona POMZJ-tu była na www.pomzj.glt.pl, potam na www.pomzj.pl, ale też ostatnio czegoś szukałam i w ogóle nie znalazłam nic z pomorskiego...
afhata raczej nie , też szukałam ale nie znalazłam :/

tak właśnie myślałam...

a czy licencjami dlaej zajmuja się Ci co zajmowali? czy moze jakieś rewolucje miały miejsce?
bo ja troche "wczorajsza" jestem teraz i mogło mnie co nieco ominąć
a ja mam takie pytanie do ludzi z pomorza, czy jakaś strona pomorskiego związku jest obecnie odstępna?? bo nigdzie nie moge znalesć...

POMZJ ze względu na napiętą sytuację na Hipodromie (siedziba spółki i POMZJ mają ten sam adres) zeszedł do podziemia.

Chcesz wstąpić do końskiej partyzantki?  🙂

Domena www.pomzj.pl należy do portalu dressage, inne też są przedmiotem zainteresowania kolekcjonerów.
Mysle ze pojecia nie macie o czym piszecie.
Jest to normalne ze na takich podlozach sprzata sie po sobie, w wiekszych stajniach jest do tego zatrudniony pracownik, w mniejszych sprzata sie po sobie, czy to po kolezensku kto akurat jest na ziemi czy to inaczej.

W stajniach z takim podlozem jest nakaz sprzatania, a nie dostosowanie soie do niego jest zlamaniem regulaminu rownoznacznym z kara pieniezna czy to wymowieniem.

Po zatym Droga Strzygo na hipo nikt nie sprzata bo 30 lat temu nie bylo czegos takiego, podloza sie wymienialo na nowe trociny z piachem i nikt nie myslal o sprzataniu. A sprztanie po sobie teraz nie wiem czy cos da, ale jak masz chwile mozesz poudzielac sie spolecznie.
Pozdrawiam.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 grudnia 2008 19:22
Droga Crazy, piszę o tym, że nowe podłoże nic nie da, jeśli się po sobie sprzątać nie będzie.

Udzielać się społecznie ludziom, którzy i tak tego nie docenią i potrafią tylko narzekać jakoś nie jest dla mnie zbyt atrakcyjne. Ale skoro o tym pomyślałaś, to może sama spróbuj?
To Ty masz z tym jakis problem.. Nie ja, ja po sobie umiem sprzatac.
to nie jest dla nikogo problem, w wiekszych stajniach jest to normalne, chcemy jakosci, to sami tez musimy pilnowac.

Po za tym nie sadze zeby nowe podloze bylo dzis czy jutro.. wiec chyba nie musisz o tym tak intensywnie myslec.
[quote author=afhata link=topic=129.msg111844#msg111844 date=1228417001]
a ja mam takie pytanie do ludzi z pomorza, czy jakaś strona pomorskiego związku jest obecnie odstępna?? bo nigdzie nie moge znalesć...

POMZJ ze względu na napiętą sytuację na Hipodromie (siedziba spółki i POMZJ mają ten sam adres) zeszedł do podziemia.

Chcesz wstąpić do końskiej partyzantki?  🙂

Domena www.pomzj.pl należy do portalu dressage, inne też są przedmiotem zainteresowania kolekcjonerów.
[/quote]


oczywiscie że do konskiej partyzantki 😉 bo tak w moim przypadku jest i bedzie tak najlepiej😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 grudnia 2008 19:34
Ja nie mam absolutnie żadnego problemu, zwłaszcza jeśli o hipodrom chodzi  😎

Skoro nie jest to żaden problem, to ja się bardzo cieszę, dobre podłoże to podstawa pracy koni.

Intensywnie się nie zajmuje i zajmować nie zamierzam, także nie wpadaj w panikę.
deborah, ami_071 dziękować  :kwiatek:
Btw widze jakieś szaro-siwe stworzenie w avatarze  😜 Wnosze o pokazanie pięknoty w wiekszym formacie  😀

kpik fajniutki i jak równo pomalowany. Koniecznie zdjęcia pod siodłem.

wawrek czarne perły ehh coś pięknego  💘
Czy ktos sie moze orientuje jak to z tymi zawodami ma byc?? Kiedy w sobote / niedziele da sie w ogole pojezdzic??
Klami zawody zaczynają się o 9, listy mają być dzisiaj na stronie skj, więc zerknij sobie, to będziesz wiedziała kiedy mniej więcej się skończą.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
05 grudnia 2008 13:11
W sobotę będę od 12.15 do  13.30-14. Ktoś sobie życzy jakieś zdjecia?
W niedzielę może też będę, ale jakby co, to piać.
Lena, dzieki. Zupelnie zapomnialam, ze na ujezdzeniowkach jest przeciez w miare dokladna rozpiska.
W sobotę będę od 12.15 do  13.30-14. Ktoś sobie życzy jakieś zdjecia?
W niedzielę może też będę, ale jakby co, to piać.


a to peszek... Kamera padła, fotek też nie będzie. A może to i lepiej, bo pewnie jak zobaczę jak wygląda moja jazda, wpadnę w depresję 😉

W niedzielę podobno ma się skończyć wcześniej, tak dzisiaj w klubie mówili.
kilka strzalow z soboty.. odrobine monotematycznie mi wyszlo, ale to tak na szybko..










Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
06 grudnia 2008 23:31
Magda, więcej!
Niech wiem, co straciłam  🙁
jutro bedzie wiecej zapewne :] tylko nie wiem czy tu.
Magda, świetne zdjęcia! (pomijając moją minę:P)
i wiem która to ty🙂 jeśli miałabyś jeszcze jakieś moje to ładnie uśmiecham się o wysłanie ich na maila🙂 (qaida@wp.pl)
Też już wiem, która to Ty, Magdo 🙂 Raz przejechałam jakiegoś Pana, który stał pod krzaczkiem niedaleko Ciebie.

A zawody na plus, ktoś musi zaklepywać ostatnie miejsca w niskich klasach 8)
Rewir, jechałaś na takim gniadym koniku w beżowym padzie? Jeśli tak, to też wiem która to ty 😉

Ja okupowałam drugie i zarazem ostatnie miejsce w C 😎 i musze napisać o jeszcze jednej rzeczy, bo w dalszym ciągu jestem w szoku. Po niedzielnym kurze przyszła do mnie Karolina (z którą przegrałam 0,2%) i powiedziała, że nie zasłużyła  na ten puchar, bo mój przejazd był lepszy. Naprawde wielki szok i postawa godna podziwu. A ja szczerze mówiąc ze swoich przejazdów zadowolona nie jestem, za dużo było błedów których można było uniknąć...
A no i jeszcze jedna sprawa, czworobok był za duży 🙄 nie wiem czy zauważyliście ale w kurach wszystkim brakowało czasu... Nieźle trzeba było manewrować, żeby dobrze skończyć 🙂
Qaida ja tam się błedom nie przyglądałam, ale okiem amatora zrobiłaś od zeszłego HPP ( 2007 ) duży postęp z kobyłą, soboty nie widziałam, w niedzielę mi się podobało, widać zrobioną pracę.

Rewir a Ty tak nie przeżywaj, raz się jest na wozie, raz pod. Wiem coś o tym  🥂

Magda dawaj jeszcze parę fotek 😉 Może masz Harolda? On wygląda jak koń z greckiego posągu.
A ja gratuluję wszystkim przejazdów  🙂. I wpraszam się z folblutem na następne ujeżdzeniówki ( w kalendarzu są 4 stycznia).
Magda prosimy o więcej zdjęć  🙂!
Może sie nawet spotkamy na czworoboku, na co się wybierasz?
Rewir a Ty tak nie przeżywaj, raz się jest na wozie, raz pod. Wiem coś o tym  🥂
Dobra no, ryczałam tylko w sobote xD

Tak, to ten beżowy pad. Siedziałam na tym koniku tylko dwa razy przed zawodami. KOń całe życie skoki chodził pod córkami właścicielki, jego pierwsze uj., a ja go na Nki wypchnęłam to mam. Ale się spisał, wszystkie czworoboki na okolice 57% 😉

Qaida - Ty z Dziemian jesteś? I jechałaś Nkę na takim kucu z irokezem?

Qaida jechała na gniadej kobyłce C klasę.

Kuc z irokezem to zdaje się inna zawodniczka z tej samej stajni 😉
Tych 4 stycznia chyba nie będzie, będą dopiero te w lutym.

Lena dzięki, HPP 2007 to były nasze zupełne początki, ciesze sie że to już za nami. Kobyłka wściekała się, że po 2 latach przerwy poszła do roboty, a ja wściekałam sie na nią, że nie robi tego co ja chcę i jest wredna 😉

Rewir, to nie ja na kucyku jechałam tylko moja koleżanka, ja jechałam Ctki no, ale w sumie na moim koniu też wyglądam prawie jak na kucyku więc niewiele sie pomyliłaś 😎. Teoretycznie jestem z Dziemian, tzn  jeżdżę jako PLJ, ale przez całą klase maturalną mam konia bliżej domu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się