Siodło skokowe

Moon   #kulistyzajebisty
21 września 2011 12:01
Jeździłam w Parisie D. Duuużo czasu upłynęło zanim się w nie wjeździłam, jak dla mnie było zdecydowanie za miękkie. Poduszki może i małe, jeździłam w siodłach które miały mniejsze ;-)
Generalnie - tyłka nie urywało.
na ihaha zauważyłam ofertę siodeł Pessoa 😉
Ceną całkiem niezła-niższe nie Prestige,a jak z jakością?
U nas nie są specjalnie popularne chyba?
Wygląda fajnie-łęki wymienne, mi się podoba to:
http://www.ihaha.pl/product_info.php?products_id=771
Mam Pessoa Special Envoy. Skora swietnej jakosci, kilka jazd trwalo, zanim nauczylam sie w nim siedziec. Byl to moj pierwszy cc. Moj model ma tylko waski paseczek klocka z przodu, a wiec daje duzo swobody, nic nie trzyma, oprocz poprawnego dosiadu. W pracy jezdze rozne konie i wole wziasc Forestiera, bo tego cuda mi szkoda.
Ktoś jeździ w Paris Prestige? Jak wrażenia? Wyszukiwarka nic nie wypluwa więc pytam 🙂


Kolezanka przesiadla sie z venecji na parisa i jest zachwycona.
deborah   koń by się uśmiał...
21 września 2011 17:43
dotarło HB contact.
wizualnie jest cudowne. zapięłam je w pasy na przednim siedzeniu i dumnie jechałam przez miasto 😉

już się nie mogę doczekać kiedy w nie usiądę
ja jeżdżę w parisie D i jestem bardzo zadowolona. Nie jest ono moje ale jak już będę kupowała to własnie takie siodło  😉
deb koniecznie zdjęcia!!!!!!!
deborah   koń by się uśmiał...
21 września 2011 20:59
foto robocze 🙂



🏇 🏇 🏇 🏇 💃 💃 💃 💃
To ja może pokażę mój HBC:


(sory za to coś między siodłem a czaprakiem, ale testowałam sobie jak siodło leży z podłożeniem czegoś, bez podłozenia, z różnymi czaprakami - cienkimi/grubymi.. a akurat fotke robiłam wtedy. I sory za puśliska, ale jeszcze nie kupiłam nowych :P popręg nie jest dociągnięty na tym zdjęciu, jakby dla kogoś ta informacja była ważna).

Lepszych zdjęć ze mną na razie nie mam:
deborah   koń by się uśmiał...
21 września 2011 21:04
jakie malutkie ma siedzisko w porównaniu do mojego 😉
Bo to 16,5 😉 wszelkie 17 zawsze były na mnie za duże.

Przy okazji jaka różnica w długości konia 😀
Deborah  "Wrotki black classic" - takie jak moje. Co jazdę odkrywam coraz to nowe jego zalety.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 września 2011 21:10
Deb,Branka cudowne🙂
deborah   koń by się uśmiał...
21 września 2011 21:10
ja mam nadzieję odkrywać je jak koń wróci do zdrowia 🙂
NO to będę polować 🙂
Ja polecam siodła coraz częściej rozpoznawane w Polsce renomowanej francuskiej firmy Devoucoux. Aktualnie mam model Biritz. Siodełka są wykonane z rewelacyjnej skóry, bardzo ładnie wykończone a co najważniejsze trwałe. Jak się raz wsiądzie to już się z nich nie wysiada. http://www.devoucoux.com/devoucoux_fr/contenu/eu/boutique_eu/fiche_prod.php?fam=selle&prod=BIA- ja posiadam kolor ciemno wyśniowy wpadający w ciemny brąz. Polecam
Jak dla mnie to siodła wstawione przez Deborah i Brankę są za wąskie. Lecą w tył niemiłosiernie. Czy tylko jak mam takie wrażenie?
Gillian   four letter word
22 września 2011 14:20
też odniosłam takie wrażenie.
hanoverka, branka napisała, że jej siodło nie jest dociągnięte popręgiem - a to sporo zmienia.
epk ok, nie doczytałam, ale i tak wydaje mi się, że nie jest to do końca to co powinno być.  Siodło Deborah wygląda źle, przedni łęk wąski, tył leci mocno. Siodło Branki dopasowane ciut lepiej, ale szału nie ma. Samo wykonanie bardzo ładne.
Gillian   four letter word
22 września 2011 14:36
siodło Deb chyba też nie jest przypięte?"
weź pod uwagę, że mam gruby czaprak i coś między siodłem a czaprakiem.
Przykładowo z cienkim czaprakiem pod ciężarem jeźdźca i z dociągniętym popręgiem ledwo się mieści mały palec między kłębem a łękiem.

U mnie jest też taki problem, że kobyła pracowała pod siodłem jak była mierzona - teraz nie robi zupełnie nic od kilku miesięcy.
Dobrze zatem powstawiajcie siodła tak jak powinny być pokazane w docelowym czapraku i zapiętym popręgu. Wtedy bedzie można to obiektywnie ocenić, a to że siodła są ładne wizualnie to widać.  😉 Na tą chwilę nie podobają mi się oba obrazki, tyle.
Ale to nie jest wątek o dopasowaniu siodła. Wrzucam siodło by było je widac wizualnie i tyle. Jak będę chciała skonsultować dopasowanie to wrzucę zdjęcia z dopiętym popręgiem itp do odpowiedniego wątku 😉
aha no to fajnie 😉
branka, to siodlo pasuje na cienkim czapraku, a na grubym nie? i jesli kon pracowal jak byl mierzony, a teraz nie pracuje to powinien miec pod siodlem wiecej miejsca teraz a nie mniej?
Nie mówię czy pasuje czy nie - mówię jak jest  z cienkim czaprakiem z dociągniętym popręgiem i jeźdzcem. O tym jak jest z grubym, z dociągniętym popręgiem np nic nie pisałam.
Tak czy tak - zdjęcia to zdjęcia, zobaczenie jak siodło leży po jeździe na żywo daje zupełnie inny obraz niż przed. Moim zdaniem ono jest lekko za szerokie co widać właśnie jak sie pojeździ te 30 min.
Mogę porobić trochę zdjęć w weekend i powrzucać do odpowiedniego wątku jak bardzo chcecie.
Mogę porobić trochę zdjęć w weekend i powrzucać do odpowiedniego wątku jak bardzo chcecie.
chcemy!
Branka mówiłaś że nie jeździsz bo nie masz czasu i że mi na kilka dni pozyczysz je 😀 Proszę nie jeździć 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się