SIODŁA

tańszych siodeł można polecić WINTECA 250.Te egzemplarze z którymi ja się spotkałam były bardzo bardzo wytrzymałe i raczej wygodne.Nowe kosztują około 900zł , ale widziałam na allegro uzywane za 600.

A spotkaliście sie kiedyś z siodłem Ratomka Germida? Jakie opinie ?
Ratomka Germida ma podobno tak twarde ławki ze juz nie jeden koń po niej miał bóle pleców , weterynarze je bardzo odradzaja i uważają ze nie powinny byc w ogóle uzywane.
Ponia   Szefowa forever.
27 listopada 2008 23:45
A czy ktoś z Was miał może doczynienia z Passierem Marcus Ehning? Szukam 2 siodła skokowego i to mnie bardzo zainteresowało.
Chodzi mi o to jak się sprawuje przy skokach, szczególnie tych wyższych ok.130 i wiecej, czy mogłobybyć dla dość wysokiej osoby? Mam 174cm;]
Oczywiście napewno jeśli będę kupować to najpierw wypróbuje ale jestem ciekawa waszych opini.
deborah   koń by się uśmiał...
28 listopada 2008 08:28
magdaszka
używam Ratomki od pół roku... nie widzę u swojego konia żadnych negatywnych objawów. a obserwuję go bardzo dokladnie. okolice grzbietu nie wykazują bolesności, nie zmieniła się też motoryka. używam matesa więc nawet jeśli ławki są twarde to nie ma to żadnego wpływu na konia

słyszałam wiele opinii nie popartych konkretnymi przykładami, podobne do opinii ciski. Trudno mi się do niej odnieść bo nie mam złych doświadczeń z tym siodłem a jego ławki nie wydają się być twardsze od passiera czy euroridinga jakimi dysponuję

dla mnie jest wygodne mocno trzymające. jedną jego wadą jest to że ma zbyt długie tybinki jak na mój wzrost co w pewnym stopniu blokuje nogę i nie pozwala na pełną swobodę.
caroline   siwek złotogrzywek :)
28 listopada 2008 11:08
deborah napisał: jego ławki nie wydają się być twardsze od passiera czy euroridinga jakimi dysponuję
eeee... wszystkie ławki są "twarde" - plastik, drewno... 😉
chodzi o to, ze w ratomkach one SZTYWNE, nie pracuja z grzbietem konia.

co do opinii - ja slyszalam opinie weta o tym siodle i efektach jego uzytkowania. Mnie to wystarczy zeby tego siodla nawet kijem nie dotknąć.
O właśnie coś mi się wydawało nie tak ...
Znalazłam jednak, że Wintec 250 ma jednak system wymiennych łęków (: [[a]]http://animalia.pl/produkt,10901,524,Wintec_Siod%C5%82o_Wintec_250.html[[a]]) ?
jakie macie opinie o tym siodle:
PRESTIGE TOP DRESSAGE SP
Jak pod wzgledem jakosciowym trzymaja sie wam Doge'i z tej starszej serii?
Bo jakosc skory nowej troche mnie przeraziła.
mój jest półtoczny mniej więcej więc to raczej nie jest ta stara wersja
trzyma się bardzo bardzo dobrze
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 listopada 2008 23:15
Mój ma półtora roku, żyje całkiem nieźle, jedyne co to miejscami mu skóa jakby lekko zbrązowiała, ale to trzeba się przyjrzeć, żeby zauważyć.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
04 grudnia 2008 12:48
Nie ma tematu o strzemionach ale nie bedę zaczynac nowego bo właściwie mam tylko małe jedno pytanie związane  z siodłem, więc zapytam tutaj
Bardzo proszę o opinie na temat Strzemion kompozytowych dokładnie tych. http://www.okser.pl/sklep/201600-strzemiona-kompozytowe-p-1518.html?osCsid=02e3cf4b18b0b281672cb5c42b657c35

Jak one sie sprawuja, czy nie pękają jest to przeciez tworzywo sztuczne? Polecacie je czy lepiej kupic metalowe?
proszę o radę.
Ja mam wyglądające identycznie strzemiona, też z tworzywa. Używam ich od chyba 2 lat, lubię je i nic się z nimi nie dzieje złego, przynajmniej nic na ten temat mi nie wiadomo.
Wielką zaletą jest to, że są lekkie, łatwo je utrzymać w czystości. Ale ta lekkość ma i swoje złe strony - jak się zgubią to je ciężko połapać.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
04 grudnia 2008 12:53
jakie macie opinie o tym siodle:
PRESTIGE TOP DRESSAGE SP


mi nie leżą te duże banany. pozatym siodło jest dość płytkie w porównaniu z innymi, w których jeździłam. ale sporo osób na forum ma i chwali sobie.
co do Prestige'a to polecam Venus. fajne siodełko, dające dużą swobodę, dość wąskie w siedzisku. ale w Polsce trudno dostać używane.
Moon   #kulistyzajebisty
04 grudnia 2008 12:56
Poniuś, ja ogólnie Passiery kocham miłością wielką, bo lubię twardsze siodła, mimo że 130 to ja raczej ni skaczę.
Ale przynajmniej mi ten model baaardzo pasował - jam szczupła (no dobra, chuda :P) i wysoka (172) - nic mnie nie uwierało, i mimo, że siodło jest raczej płaskie to całkiem fajnie trzymało, ale nie zakleszczało.
Chyba jedyny minus to taki, że Passiery raczej ciężkawe są...
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
04 grudnia 2008 13:06
Dzieki, właśnie o taka odpowiedź mi chodziło
deborah   koń by się uśmiał...
04 grudnia 2008 14:56
Gracja uwazaj z tymi tanimi plastikowymi strzemionami.. testowałam ostatnio takie u trenera bo dostał na testy od producenta
wyglądały bardzo podobnie..
płekła górna część w terenie w galopie a zakręcie..
byłabym ostrożna
Ponia   Szefowa forever.
04 grudnia 2008 16:12
Poniuś, ja ogólnie Passiery kocham miłością wielką, bo lubię twardsze siodła, mimo że 130 to ja raczej ni skaczę.
Ale przynajmniej mi ten model baaardzo pasował - jam szczupła (no dobra, chuda :P) i wysoka (172) - nic mnie nie uwierało, i mimo, że siodło jest raczej płaskie to całkiem fajnie trzymało, ale nie zakleszczało.
Chyba jedyny minus to taki, że Passiery raczej ciężkawe są...

Dzięki bardzo za odpowiedź🙂
Wiesz jest napewno miękciejszy niż ten mój stubben.
Muszę sie rozejrzeć za takim, i pożyczyć chciaż na 2 dni na test😉
Bede jeszcze oprócz tego szukać jakiegos Jorge Canaves.
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
04 grudnia 2008 21:57
Gracja uwazaj z tymi tanimi plastikowymi strzemionami.. testowałam ostatnio takie u trenera bo dostał na testy od producenta
wyglądały bardzo podobnie..
płekła górna część w terenie w galopie a zakręcie..
byłabym ostrożna


pomimo fajnego wyglądy i lekkości strzemion nie będę ryzykować, gleba w w galopie nie należy do najprzyjemniejszych więc zdecyduję się na tradycyjne
a może komuś zbywają strzemnionka i puśliska sórzane?
Bez przesady. W strzemionach kompozytowych jezdzi na prawde mnostwo ludzi i nikomu sie krzywda nie dzieje. Wielu skoczkow na wysokim poziomie uzywa Prestige Silk.
To, ze komus jakas tania wersja trafila sie bublowata nie znaczy, ze te strzemiona sa niebezpieczne. Rownie dobrze moze sie nagle cos stac takim metalowym.
http://www.allegro.pl/item490442842_siodlo_kentaur_seneca_17_5_cala.html
co myslicie o takim siodle? mial ktos kiedys takie?? 
jakie byscie poleili siodlo, uzywane czy nowe?
Moon   #kulistyzajebisty
07 grudnia 2008 16:16
Aurea, nie widzę aukcji.

Co do strzemion to był wątek na starej volcie.
Ogólnie to wszystko zależy od tego co komu leży (nawet nie czuję kiedy rymuję  :cool🙂
Ja w plastikach w ogóle nie umiałam się odnaleźć, a nie daj Bóg, zgubić to strzemię gdzieś na parkurze...
Zdecydowanie lepiej jeździ mi się w strzemionach elastycznych - bardzo wygodne, ale i cięższe.
sorki pomyslilo misie juz poprawilam🙂😉
A ja w październiku zostałam szczęśliwym  właścicielem siodła skokowego Chamberlain. Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu, folblut też nie narzeka 🙂 .
Czy ktoś z Was jeździł może na siodle tej firmy?
Mały off-topic, lecz, jak sądzę, bardzo przydatny 🙂 Postanowiłam, po dłuższej chwili nie używania, sprzedać moje wszechstronne siodło (Lemetex), które kupiłam z myślą o wypadach w teren. Wypadów brak :] więc postanowiłam je sprzedać, i zainwestować w drugie siodło ujeżdżeniowe. Pierwszą moją myślą był e-bay, tym bardziej, że mieszkam w Niemczech 🙂 Był u mojego konia siodlarz zmierzyć Lordka, co bym wiedziała czego szukać. Przestrzegał mnie jednak przed zakupem siodła na e-bay'u, głównie ze względu na jakość (najmarniejszą) siodeł... Wizualnie wyglądają ok, lecz technicznie... podaję więc dalej: OSTROŻNIE!!!

caroline   siwek złotogrzywek :)
07 grudnia 2008 21:17
trafilam na bardzo ciekawa strone internetową: http://vikaro.com/index.htm

to jest strona... DAW-MAGu stworzona dla angielskich klientow (w Anglii siodla Daw-Mag sa sprzedawane pod marka VIKARO)
polecam przeklikac sie przez to - sa zdjecia i opisy jak produkuja te siodla: http://www.vikaro.com/make_saddle.htm

a z ciekawostek:


IT’S THOSE SEAT BELTS AGAIN!!!!

What did saddle makers do before seat belts were invented?  This is a dressage saddle with a point strap.  We don’t like point straps, they’re only necessary in advanced dressage with a heavy rider and a flat backed horse.  Fact: in the last year we made just over 200 dressage saddles of which 5 had point straps.  This is a saddle which was returned and replaced with a ‘classic’ 2 strap dressage saddle since the rider rightly considered it restricted the shoulder too much.  We consider saddles with point straps a necessary evil together with Pelhams, standing martingales, cruppers and spurs – best avoided unless absolutely necessary.  (End of sermon).

http://www.vikaro.com/make_saddle11.htm

bardzo to ciekawe, co sądzicie o tym stwierdzeniu: This is a saddle which was returned and replaced with a ‘classic’ 2 strap dressage saddle since the rider rightly considered it restricted the shoulder too much. ?
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
08 grudnia 2008 13:21
apropos dopasowywania siodła polecam, ze strony ihaha.pl
jak dopasowac siodlo do konia w pigulce
http://www.ihaha.pl/info_pages.php?pages_id=14&osCsid=1a9044c058ed722ee0af8446dcaa16da
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
16 grudnia 2008 11:09
Ja do samego końca byłam wierna siodłom UBO. Mam w domu 2 i choć już nie jeżdżę i części sprzętu się pozbywam to siodełka zostaną bo kto wie.. Może się jeszcze kiedyś przydadzą (mam nadzieję).. 😉

A marka choć mało znana to mega wygodna jak dla mnie i trwała.. Może siodła mają oba minimum 15 lat (dokładnego wieku nie znam bo kupiłam je już jako używane) a nadal są w bardzo przyzwoitym stanie.. 🙂
Gillian   four letter word
16 grudnia 2008 17:31
aleqsandra,  Henri de Rivel jak najbardziej - bardzo fajne siodło! wygodne, nie trzyma ale siedzi się na nim pewnie. Przyjemne do jazdy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się