transport koni - cennik

[quote author=bera7 link=topic=9602.msg345316#msg345316 date=1254320651]
[quote author=xxagaxx link=topic=9602.msg343794#msg343794 date=1254133801]
bez kitu, tylko trzeba kupić kilka przyczep i wypożyczalnie założyć. Kasa byłaby taka że szok. Bo i tak zawsze wyjdze taniej wziąć przyczepę niż komuś płacić...


Taaa.... kup przyczepki po średnio 15 000zł szt, ubezpiecz, naprawiaj po klientach. Stawka za wypożyczenie około 100zł za dobę. Obłożenie przy dobrych układach niech wyniesie 100 dni w roku. MEGA biznes  😂
[/quote]


no patrz, a niektórym się to opłaca....Bo rozumiem że Ty próbowała skoro tyle wiesz...
Nie trzeba kupować 20 przyczep i nie trzeba kupować po 15 tyś. Ale chyba nie o biznes planie tu gadamy.
[/quote]

Akurat tak się składa, że 2 lata woziłam konie i dokładnie wiem jakie jest zapotrzebowanie, ile co kosztuje i czy to się opłaca. I uwierz mi, że gdyby były z tego kokosy to do dziś bym konie woziła. Jasne, że można mieć 1 przyczepę, tylko pamiętaj, że najwięcej chętnych jest w weekend, a w tygodniu prawie nie ma zleceń (zawody). Do tego cena przyczepy idzie w parze z jej jakością. Chciałabyś jako klient brać przyczepę z której koń może wypaść? Czy wzięłabyś u konkurencji nawet 10zł drożej ale "prawie nówkę"?
Nawet sama wożąc konie i dbając o sprzęt miałam jakieś naprawy. Bo do stajni nie prowadzą szosy, ale często polne wyboje. Bo koń kopnął nieprzyzwyczajony do jazdy. Nawet zamek w przednich drzwiczkach mi koń z kopa połamał i ponad miesiąc szukałam pasującego. A na każdy nowy kurs przyczepa musiała być sprawna technicznie.
W Warszawie na Szyszkowej wypożycza producent przyczep. Dlaczego? Bo ceną przyczepy jest koszt jej produkcji a naprawy są dużo mniejszym kosztem robione. Pozatym to jest Wypożyczalnia. I nie żyją tylko z końskich przyczep bo by z głodu padli 😉
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
01 października 2011 12:09
czy teraz wszyscy przewoźnicy już nie schodzą poniżej 2zł/km?

potrzebuję z okolic Tarnowskie Góry- Lubliniec kogoś z dwukonną przyczepą na środę... przewożę zwierzaki na ok. 10 km, prawdopodobnie rano z Tworoga do Kalet, a po południu z Kalet do Tworoga. konie pewne w transporcie!

akcja charytatywna. 🙇
Chyba bardziej będzie się opłacało te 10km przejść się z końmi na piechotę 😉
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
01 października 2011 12:37
Chyba bardziej będzie się opłacało te 10km przejść się z końmi na piechotę 😉


Nie ma opcji. Młody nieujeżdżony (bo też i ma na to jeszcze czas0- nikt mi na nim nie pojedzie. Kobyła- socjopatka, sama ich dwóch nie przeprowadzę/ nie przywiążę młodego do niej na lonży/ nie da rady... kobyłę tylko tam potrzebuję, ale Młody nie zostanie sam, więc jedzie ze mną tylko po to, żeby stać, skubać trawę i ładnie wyglądać...

zdarzyło już mi się konia przewozić na odległość 5km, więc rady o przeprowadzeniu koni na 10km schowajcie sobie do kieszeni. widocznie sytuacja wymusza takie, a nie inne postępowanie.

z resztą- dzisiaj ja potrzebuję przewieźć konie na 10 km, a "jutro" ktoś z moich stron będzie potrzebował przewieźć konia na 100km. myślę, że każde info o przewoźnikach (albo prywatnych osobach które mają bukmankę i czasem coś wożą) i cenniku będzie cenne.
Hegemonia, po to jest emotka 😉 na końcu zdania, żebyś je odebrała w taki a nie inny sposób. Jeszcze zacznij tupać nóżkami...
Witam szukam przyczepy jednokonnej w okolicach lub w Warszawie. Zależy mi by wypożyczenie nie przekraczało 100 zł. Zwracam się głównie z prośbą do prywatnych posiadaczy przyczep.
moze mi ktos pomoc i powiedziec jakie sa stawki we Wroclawiu ile za km, ile w okolicach i w obrebie Wroclawia?

z gory dzieki :kwiatek:
Z moim chlopakiem wzielismy sie za transport koni. Startujemy z okolic Warszawy i bierzemy zwykle 1,4 z km. To chyba niezbyt wygorowana stawka 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 października 2012 13:32
Angeel ale netto czy brutto? 😎
Bierzemy 1,4 jeśli klient nie chce faktury, jeśli kient życzy sobie fakturę to 1,4+VAT. 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 października 2012 14:21
Ale to singiel prawda?
Bierzemy 1,4 jeśli klient nie chce faktury, jeśli kient życzy sobie fakturę to 1,4+VAT. 🙂


ciekawe co skarbówka na to.  😀iabeł:
U nas w Warszawie (😉) niedaleko stajni, w której trzymam Karsona przewoźnik bierze 1,5 zł. Ma bardzo fajny koniowóz z kamerką i naprawdę fajne podejście. Wiozłam z tym przewoźnikiem mojego konia na operację i z operacji.
Ktoś - prawda.
[quote author=Artudito link=topic=9602.msg1553006#msg1553006 date=1350219935]
Bierzemy 1,4 jeśli klient nie chce faktury, jeśli kient życzy sobie fakturę to 1,4+VAT. 🙂


ciekawe co skarbówka na to.  😀iabeł:
[/quote]

Skarbówka ma się bardzo dobrze 🙂 Zresztą to chyba widać? 😎 Jak by nie patrzeć jestem bardzo uczciwym obywatelem 🙂 Wszystko jak by nie było odbywa się legalnie 🙂
To ja chyba jestem chowana w innym poczuciu uczciwości. U mnie czy klient chce fakturę czy też nie, to całe 23 % płynie równym strumieniem do Wielkiej Studni Bez Dna, a też wolałabym zostawić sobie coś niecoś na waciki bo kokosów z tego nie ma.
Natomiast inną sprawą jest chwalenie się tym publicznie  😉
X

Przepraszam, uciekam do ogłoszeń bo tu jednak nie wypada.
:kwiatek:
Ile płacicie w kujawsko-pomorskim za sam najem przyczepy? Bez przewożenia, bo auto do tego mam 😉.
:kwiatek:?
Szukam transportu konia z Brandenburgii (de) do Krakowa. Orientuje się czy ktoś w lubuskim/dolnośląskim, niedaleko granicy ma bazę transportową lub koniowóz do wynajęcia?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 czerwca 2020 10:47
Pytaj u Wiktora Larkowskiego.
lusia dzięki 🙂 już wczoraj pytałam. Cenę ma nienajgorszą, ale jednak szukam kogoś bliżej granicy.
transportkoni.com.pl
Tomek Bucki
Szczecin czyli raczej blisko granicy
_Gaga dzięki, zapytam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się