Konie wielkopolskie/trakeńskie

o Le Ducu sie nie wypowiem,nie widac,nie slychac o jego potomstwie wiec nie moge go ocenic jako reproduktora
ale  taki ogier ma juz renome🙂
http://www.mazurek-konie.pl/?page_id=43
[quote author=Karla🙂 link=topic=96.msg1129238#msg1129238 date=1315899400]


no chyba zeby sie pokusic o jakiegos niemieckiego trakena-nasionko z lacka🙂

[/quote]
Oj tak, szczególnie A.I,lub E.G. po Gribaldim mi się podoba, tylko cena nieporównywalnie większa ,za Watsona zapłacisz 600zł + pensjonat,a za  te niemieckie minimum 600eu, + koszty unasienniania mrożonka, i tylko 50 % pewności, że coś z tego będzie.
tylko po tamtych juz co nieco jest...a po watsonie nie baldzo
no i rodowod bez porownania
jakbym miala wybrac watson a cos od Mazurkow to bym w ogole nie  miala wyboru🙂
ja tam zbieram na http://www.hengststation-geling.de/deutsch/hirtentanz.html -jak juz kryc to nie co roku i nie byle czym  tylko jakims cukiereczkiem🙂
Karla tylko że Pegasus nie kryje, bo startuje
niestety

"Pegasus HB obecnie nie kryje."

czyli wlasciwie teraz wybór między Watsonem, albo czymś od Mazurków? kurczaczek, ja jestem hodowlane zero. moze macie ochotę na zrebaczka revoltowego? wybór ogiera <tylko niech spelnia kryteria minimalne, czyli nacisk na dobry ruch, ramowość oraz "zeby bylo się czym pochwalić" i zebym nie zbankrutowala> zostawiam Wam i zobaczymy co wyjdzie 😉 zrebak ma byc dla mnie, nie chcę go sprzedawac🙂

w ogole czy tylko w tym sezonie?
bo i tak teraz na krycie to juz pozno,mrozonek jego  nie ma?
wybor jest ogromny-zawsze mozna cos sciagnac z Niemiec i to nie w jakis kosmicznych cenach
poszukaj po jakich ogierach konie chodza uj i absolutnie nie kryj na sile
czasem warto poczekac rok dwa i uzbierac na cos porzadnego a nie krycjakims sredniej klasy "lachem"
myslalam o kryciu teraz, żeby zrebak mial sezon pastwiskowy jak najdluzszy w pierwszym okresie wzrostu.
teraz się nie kryje- kryje się styczęń/luty najlepiej wg mnie

Pegasus nie kryje w tym sezonie,a być może potem też nie będzie krył ze względu na treningi, starty itp Albo sport i osiągi albo byzkanie 😂
A tak to trzeba wracać konia, bo klacz ma ruje-potem wrócić znowu bo nie zaskoczyła itp

O szczegóły pytać najlepiej u źródła...albo napisać do Faraa

jak pokryjesz teraz to nie bedzie na pewno najdluzszy ,do tego jakosc trawy w okresie koncowym wypasu ( w naszych warunkach klimatycznych) jest coraz gorsza...
i znow za duży skrót myślowy, chodzilo mi, że MYŚLĘ o kryciu już teraz, żeby wybrać dobrze i pokryc wtedy, żeby zrebak urodzil się w okolicach maja 🙂
ja mam majową klacz 😉
nie mniej polecam rodzić luty- trawa będzie za chwilę,a źrebak ma większą szansę na wystawach,czempionatach bo zawsze to starszy już mimo że rocznik ten sam 🤣
w sumie to bylby dobry wybór, masz rację. teraz zimą kobyl dojdzie do siebie, pokryję tak, żeby w okolicach lutego nast roku się urodzil, a teraz praktycznie caly sezon letni będzie mozna coś z kobyłem porobić, mam tylko szczerą nadzieję, że zaskoczy  😵
IMO najlepszy luty (ale druga połowa), marzec, kwiecień (do pierwszej połowy).
i znow za duży skrót myślowy, chodzilo mi, że MYŚLĘ o kryciu już teraz, żeby wybrać dobrze i pokryc wtedy, żeby zrebak urodzil się w okolicach maja 🙂

Ciążą klaczy trwa trochę dłużej niż 9 miesięcy...
Watson już trochę potomstwa ma i szału nie ma, nic się nie pokazuje. Spotkałam się tez z kiepskimi opiniami na temat charakteru  potomstwa.
To nie widziałaś Regranta, może byś częściowo zmieniła zdanie. co do ilości źrebaków, no cóż prawie wszystkie z Michelina( może 10 by się uzbierało, ale wątpię, bo koń słabo wykorzystany), a nie czarujmy się matki tam są raczej bardzo kiepskie. Z tamtej stajni widziałam dwa dwulatki, może niezbyt duże, ale bardzo szlachetne, wręcz o idealnej tkance. Jak ktoś ma mało szlachetną dużą klacz, to na pewno poleciła bym Watsona. Na drobne się nie nadaje.
mnie kazali w THK pisac nad łóżkiem "każdy ogier jest tak dobry jak była dobra jego matka" i wbijali do glowy, że w pl się hoduje "ogierami" a nie "klaczami" co nigdy nas nie doprowadzi do wysokiego poziomu hodowlanego.
Ja mam siwą klacz wpisana szlachetna półkrew.
Rodzice wpisani do Księgi Stadnej: matka Ulana wielkopolska, ojciec Matyas traken  🤔wirek:
mam pytanie dosyć laickie a dotyczące wielkopolaków:

jak to jest z paleniami? żeby koń mógł mieć wypalone skrzydło Racotu musi mieć coś wspólnego z tym konkretnym miejsce?
mam pytanie dosyć laickie a dotyczące wielkopolaków:

jak to jest z paleniami? żeby koń mógł mieć wypalone skrzydło Racotu musi mieć coś wspólnego z tym konkretnym miejsce?


może to ja nie ogarniam, ale nie chodzi Ci czasem o palenie wielkopolskie? Ono jest takie samo dla wszystkich stadnin, różni się tylko dla księgi głównej i wstępnej.
Racot nie wypala skrzydla,oni maja R ze strzala w koronie ,pala numer i owa Rke
no i wszystko jasne, dzięki. okazuje się, że moja wiedza wyjściowa nie była taka znów kiepska, ale dyskusja mi namąciła w głowie 😉 dziękuję!
Czy miał ktoś z was d o czynienia z ogierem Cedron? Mam okazję kupić klacz po nim.
Czy może ktoś coś słyszał o ogierze King Size? Jakieś opinie, jakie są źrebaki po nim?
A nikt nie wie dlaczego się tak podziało z moją klaczą ? dlaczego ją tak wpisali ? przeczytałam ten wątek nie doszukałam się, może coś przeoczyłam.

matka wielkopolska, ojciec traken a klacz po nich wpisana jako sp  🤔wirek:
Ramirezowa, a jaki jest dolew obcej krwi w rodowodach matki i ojca? Nie znam się na tych sprawach, ale może było tak, że któreś miało za dużo obcych albo niezidentyfikowanych ras i PZHK stwierdził, że Twoja klacz nie może być wielkopolska. Ale ekspertem nie jestem.
Ramirezowa - podlinkuj rodowód.
http://www.bazakoni.pl/horse_77135.html  :kwiatek:

edit. teraz widzę że na bazie od ojca nie jest uzupełniony pełny rodowód, ale tam gdzie są luki są angliki. Matka widzę że czysta.
Ramirezowa, a tak swoją drogą, Ultra to córka Uranii?
tak  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się