Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Toporzysko 5-6.11
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 października 2011 21:57
A w Nielepicach będzie Hubertus? 🙂
Tabun 29.10
Mam dwa pytania:
1. Co z tymi wyścigami na Błoniach? Podobno mają się odbyć.
2. Co zrobi pan ze zwykłej krakowskiej pralni jak się zamelduję z naprawdę BRUDNĄ derką?
Tania jakimi wyścigami?


Pójdz to się dowiesz :P Wydaje mi się że jest w Krakowie taka pralnia końska a przynajmniej przyjmująca końskie rzeczy, ale gdzie to juz kompletnie nie pamietam.
Tania, jakie wyscigi? brzmi ciekawie 😍 na chwile obecna PSL robi tam kampanie wyborcza: owce, zapchlony pies uwiazany do budy i klacz ze zrebakiem 🤔wirek:
No właśnie zamiast owiec i zapchlonego psa mają być prawdziwe wyścigi!!
Takie z maszyny startowej i w ogóle.
I ja chcę lecieć po kapelusz .Taki jak w Ascot z klatką z papugą.
Bo jak się inaczej tam pokazać??
Raczej w taki dzień ludzie się będą jak na kaczkę-dziwaczkę patrzeć 😁 Kapelusze w Polsce to tylko na Derby 😎
Byłam w pralni. Pan się krzywił ale zgodził. Tylko zapłaciłam dużo.
60 zł . Za dwie derki. Tyle samo co za jedną i więcej. Bo się płaci za wsad.
Pogadaliśmy, że w Krakowie brak takiej pralni. Co popierze i zrobi drobne naprawy.
Obiecał przemyśleć temat.
Adres : Ul.Domki 13
Pan Klimek.
To jest blisko hm... Cmentarza Rakowickiego .
A w Nielepicach będzie Hubertus? 🙂
W Nielepicach 22 października mamy hubertusa.
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
04 października 2011 18:03
Hubertus w Botoi 22.10

tak tak w Krakuszowicach jest Hubertus 22.10🙂

Słyszał ktoś o stajni w Podskalanach (Tomaszkowice)? Mam tam zajęcia z jeździectwa i chciałabym cokolwiek wiedzieć 🙇 Zrezygnowałam z zajęć w Edenie i tylko taka opcja mi została🙂 Dalsza ale mam nadzieję że lepsza🙂
Jak zrezygnowałaś w Edenie to wszedzie bedzie lepiej 😀 Wiem że tam był obóz UR w tym roku, napewno ktoś z HiUK był to się moge zapytać. Ale była dyskusja już na ten temat, ale chyba pod kontem pensjonatu. Także nie wiem ja tam nie byłam, okolica bardzo ładna, a po Polsadzie to naprawde raczej bedzie lepiej...
Jeśli masz zajęcia z jeździectwa w Tomaszowicach z p. Zielińską to nic się nie martw. Konie spokojne, niektóre do pchania jednak dobrze ujeżdzone. Atmosfera super, jedynie ten namiot cyrkowy, zdecydowanie lepiej jezdzi się na ujezdzalni. Hubertus 8.10 o 10.
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
04 października 2011 19:47
Stajnia Podskalany w Tomaszowicach 🙂
Maja tam Hubertusa chyba w tą sobotę i z  ulotki zapowiada sie bardzo ciekawie, dużo atrakcji.
Zastanawiałam sie na wstawieniem tam konia, bo duże pastwiska i hala ( namiot cyrkowy), ale cena jaką zaśpiewali za warunki jakie oferowali sprawiła ze postawiłam konia gdzie indziej.
Jesli chodzi o rekreacje, to kiedys koleżanki tam jezdziły ( tzn jakies pol roku temu) i byly calkiem zadowolone. Nie wiem czy taki sam poziom bedzie utrzymany jak bedą  jazdy w ramach WF.
Na plus napewno jest  mozliwość jazdy w "hali" i bardzo fajne tereny.  No i dojazd jest w miare, jeszcze jak skonczą rondo Kraka to bedzie lux🙂

A kto ma tam WF?
Po wielu próbach z kilkoma pralniami wożę derki do pralni na Kalwaryjskiej, płaciłam 21 zł za derkę(tyle samo za polar z ortalionem,jak i zimówkę z wypełnieniem 300 g). Nie robią problemów, trzeba zapakować w worek i uprzedzić, że to od konia. Potem prałam u nich wiele derek ze swojej stajni i zawsze było ok- derki świetnie doczyszczone,cena ta sama, a i pani nie uciekała z krzykiem  😉
W KKJK hubertus (a przy nim potęga skoku, zawody rekreacyjne i lis) jest 5 listopada 😉

A focił ktoś może na MM w skokach?
chodzi mi o takie 3 potwory z juniorów młodszych na kucach 😉
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
05 października 2011 07:55
A kto ma tam WF?

Może źle zrozumiałam sformułowanie "zajęcia z jeździectwa" i  że przedtem były w Edenie, jakoś mi się od razu zsumowało że chodzi o WF na studiach. Dawno, dawno temu jak ja studiowałam to można było odrabiać WF właśnie chyba w Edenie.
Jeśli mi się pomerdało, to przepraszam. 😡
No tak tak, ale potem cos było o zajęciach  z jeździectwa w Podskalanach (czy jak to sie tam odmienia) i o to pytam. Bo UR ma jakieś zajęcia w Polsadzie (obawiam się że poziom tych zajęc jest mizerny ale to inna sprawa). Dlatego moje pytnaie było o Podskalany 😉
Zorilla
jedź do Podskalan
tam prowadzi zajęcia Bartek, są elementy woltyżerki i nawet dżygitówki  😲 Bartek zajmowal się dżygitówką profi i to co on potrafi zrobic na koniu w pełnym galopie to opad szczeny.
Jedź dopytaj, wiem że kiedyś można było się umówić w ramach jazdy rekreacyjnej na właśnie woltyżerkę czy dżygitówkę 🙂
Miejsce jest śliczne, urokliwe, super tereny i mają namiotową halę 🙂
ww wisi w necie 🙂

edit, znalazłam ww
http://stadnina.podskalany.pl/
wow, w Tomaszowicach - znam okolice, naprawdę zapowiada się fajnie... byleby w końcu mieć kasę na powrót do jazdy  😎
Ponieważ znaleźli się chętni do wystartowania w zawodach ujeżdżeniowych na poziomie regionalnym - przedstawiam propozycje (już ostateczne) zatwierdzone przez MZJ:


ZAWODY REGIONALNE oraz ZAWODY TOWARZYSKIE W UJEŻDŻENIU  W KJ Facimiech

www.kjfacimiech.pl

Adres Klub Jeździecki Facimiech Facimiech 1, 32-051 Skawina

Kontakt Joanna Mandecka-Turczyńska + 48 603 93 20 24

Kategoria          Zawody Regionalne i Towarzyskie w Ujeżdżeniu:

Termin         22.10.2011

Komisja sędziowska Sędzia główny: Ewa Zaręba
Sędzia MZJ:                      Barbara Zygmunt

Komisarz zawodów: Jerzy Szumilas
Weterynarz Zawodów dr.n.wet: Agata Porzuczek
Obsługa komputerowa      Bogusława Długosz

WARUNKI TECHNICZNE
Plac konkursowy         czworobok 20x60m, podłoże piasek kwarcowy
Rozprężania czworobok 20x60m, podłoże piasek kwarcowy

ZGŁOSZENIA
Termin zgłoszeń 19.10.2011 godz. 20.00
Adres zgłoszeniowy facimiech@gmail.com

W zgłoszeniach prosimy podać: imię i nazwisko zawodnika, przynależność klubową, nazwę konia, konkurs oraz numer kontaktowy.
Lista zgłoszonych zawodników i koni ukaże się w dniu 21.09 na stronie www.kjfacimiech.pl

PROGRAMY: wg. zgłoszeń zawodników

WARUNKI FINANSOWE
Opłata organizacyjna : 20zł za start w zawodach towarzyskich i 25zł za start w zawodach regionalnych (Za konie zgłoszone po terminie pobierana będzie opłata w podwójnej wysokości).

WARUNKI OGÓLNE
dla uczestników zawodów regionalnych:
Zawody będą rozegrane zgodnie z aktualnymi przepisami dyscypliny. Obowiązuje aktualna dokumentacja zgodna z przepisami i regulaminami PZJ, MZJ i weterynaryjnymi. Zawodnicy nieposiadający wymaganych dokumentów nie zostaną dopuszczeni do startów. Koń aby startować w zawodach musi mieć wykupioną roczną opłatę rejestracyjną według cennika swojego WZJ. Licencja roczna szczebla centralnego nie uprawnia do startu w zawodach regionalnych. Istnieje możliwość wykupienia dla konia jednorazowej opłaty licencyjnej – na zawodach, u Pani Barbary Zygmunt.
dla uczestników zawodów towarzyskich:
obowiązuje zgoda rodziców dla osób niepełnoletnich, zaświadczenie lekarskie o zdolności do wzięcia udziału w zawodach, dla konia paszport.

INFORMACJE DODATKOWE

Organizator nie zapewnia boksów ani stanowisk.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania zawodów w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych
Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności w razie wypadków i zachorowań zawodników, luzaków, koni, jak również w przypadku kradzieży, zniszczeń, pożarów i innych zdarzeń losowych.

Propozycje zatwierdzone przez Małopolski Zwiazek Jeździecki
Dnia 5.10.2011 r. V-prezes ds. sportowych Jacek Wisłocki
A propo stajni w Tomaszowicach i tamtych okolicach powoli powstaje hotel w Bolechowicach. Jak na razie zapowiada sie obiecująco zobaczymy jak pójdzie dalej🙂 będzie duuużo miejsca i super tereny do jazdy, duże padoki i 3 ha pastwisk a do okoła ogromne tereny PGR-u🙂 
Kami   kasztan z gwiazdką
05 października 2011 13:21
Stella w którym konkretnie miejscu  👀
Jest to centralnie na samym wjeździe do bolechowic od strony Ujazdu na początku ogrodzenia jest tabliczka Bolechowice. W Ujeździe skreca sie w prawo jadac od Tomaszowic przy kościele i już cały czas prosto🙂
Halo czemu wmawiacie mi że chce odrabiać wf w polsadzie i jeździć do Podskalan! Wcale się nie wybieram.
Mam gdzie jeździć. Poprostu byłam ciekawa czy tam też odrabia jakaś uczelnia WF (czysta ludzka ciekawość)
Ale fajnie wiedzieć że takie cuda tam robią to ciekawa sprawa a nie ma gdzie spróbować 🙂


fabapi programy kompletnie dowolne? czyli nie robicie rund? de facto można po prostu 'nabić' sobie % do klas?
Dzięki dziewczyny jak zawsze można na Was liczyć 🤣 Tak tak chodziło mi o wf i zajęcia z p. Zielińską 🏇 Trzymam konia i jeżdżę gdzieś indziej ale z braku laku postanowiłam odrobić wf na UR właśnie na zajęciach z jeździectwa, ale jak usłyszałam o Edenie to byłam zrozpaczona 😵 naszczęście pojawiła się opcja w Podskalanach🙂
Himenez   Koń ma pięć serc z czego cztery w kopytach...
06 października 2011 10:42
Weszłam na stronę  stajni w Podskalanach....Eh! Tereny miażdżą! Cud miód🙂. A namiot cyrkowy bardzo mi się podoba. I całkiem dużo w nim musi być miejsca. Jeździł w nim ktoś?
Tak, na środku są 4 słupy, piasku dość dużo ale dla zwykłego tupania idzie przeżyć. Fajnie tam jest, spokojnie.

Byłam dziś u Szarych, tam jest tak:  😍 😍, i chyba Latino (jeśli źle pisze to proszę poprawić) głaskałam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się