w damskim siodle

W ten wekeend w SK Janów Podlaski odbywają się zawody w damskim siodle, a w piątek maja być warsztaty z jakimś(nie pamiętam nazwiska) znanym trenerem.
slojma   I was born with a silver spoon!
05 października 2010 08:29
milusia- nie wiem czy wiesz ale w wiatrach mają trzy damskie siodła i może by ci pożyczyli oni teraz coś tam próbują stworzyć jakąś sekcję jazdy w damskim siodle czy coś.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
05 października 2010 09:13
Owszem, ja właśnie tam trzymam konia. Jedno z tych siodeł jest moje, ale więcej w remoncie niż w uzytku i moze na jakiegoś konia pasuje, ale na mojego nie bardzo. Po Mistrzostwach w Janowie chętnie odsprzedam. Dwa pozostałe są z innej firmy, duże i ciężkie, dobre na duże konie. Nasze dziewczyny zamierzają na nich wystartować w Janowie. Ten angielski trener nazywa się Roger Philpot i teżzgłosiłam się na jego konsultacje, choćby z samej ciekawości.
arabiansaneta, ty kupilas to siodlo spinaldi/spanaldi? toz to najgorsze co sie moze przydazyc- czy to w wersji rekreacyjnej, hiszpanskiej, damskiej, czy sportowej. jakosc skor i calej reszty wykonania dramatyczna.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
11 października 2010 20:57
Zgadza się, na takie właśnie dałam się nabrać. W rezultacie w Janowie musiałam wystartować na pożyczonym.
arabiansaneta, pieknie i stylowo!
witam Was🙂
czy ktoś z Wrocławia lub okolic posiada damskie siodło i jest chętny udzielić kilku lekcji🙂
na allegro jest siodlo damskie,to chyba nie czesto do kupienia w PL,sama chcialabym zaczac jezdzic w damskim, no, moze kiedys..

http://allegro.pl/siodlo-do-jazdy-po-damsku-siodlo-damskie-na-pokazy-i1513785438.html

spanaldi za darmo bym nie wziela...
na innej aukcji jest takie samo wystawione za 1500.
NIe wiem nie znam sie i nie siedzialam w takim siodle.
Walkiria, nie chodzi konkretnie o damskie. te siodla sa straszne. doslownie pare postow wyzej arabiansaneta, pisala, ze musi sprzedac to siodlo.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
20 marca 2011 17:15
Na szczęście juz sprzedałam. Damskie musi być cholernie dobrze dopasowane, właściwie na miarę - na allegro ani tym podobnych nie radzę kupować.
Hej 🙂
Jakoś nie mogłam nigdy znaleśc wątku o damskim.... Ale widzę że i tak ledwo żyje 😉
Mi zdarza się coraz częściej siadać w damskim, mam do dyspozycji tylko daw-magowskie juz paaaaaro letnie ale jakoś daje rade 😉
Piszcie dziewczyny coś więcej. Gdzie w Polsce odbywają sie jakies sensowne kursy, szkolenia. Ktoś się tym zajmuję w Małopolsce?

Jak rysują się ceny damskiego siodła? Wiem że nowy daw mag ok 8k. Jakie marki są znośne i jakie są to ceny? Istnieje wyraźne rozróżnienie na siodła ujeżdzeniowe i do skoków?

A właśnie! Jak powinien wyglądać czaprak pod damskie siodło? Wiem że są/były typowe czapraki pod damkę, o odpowiednim kształcie. Planuje taki uszyć 🙂

Mam ciekawy filmik z 89 roku z Saumur, trwa jakies 13min ale może uda mi się go wrzucić np na YT to podeśle 🙂 Własnie taki szkoleniowy. Super dziewczyny skaczą krosówki - robi wrażenie 🙂 Oczywiscie wersja francuska, ale myśle że dla osoby nie znającej jezyka bedzie chociaż trochę zrozumiałe.
galopada_   małoPolskie ;)
17 czerwca 2011 06:50
kilka zdjęc z pokazu speclajnego podacza XIV Narodowego Młodzenieżowego Championatu Koni Małopolskich. Na zdjeciach Dana Konończuk i Dziryt młp









Madeleine   Real girls ride aside!!!
23 sierpnia 2011 21:17
Witam, jestem tu nowa, ale w swiecie jeździeckim od dawna 😉
Od pół roku dość intensywnie ćwiczę jazdę po damsku i przyznaję że zakochałam się w tym stylu jazdy!!!
A w Warszawie gdzieś są jazdy po damsku?  🏇 chciałam zawsze, ale nie znalazłam do tej pory nic.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
06 września 2011 17:50
W samej Warszawie to może nie (przynajmniej nic o tym nie wiem), ale blisko Warszawy w Huzarze u Kseni Samsel i Dana Konończuk też udziela lekcji
Staruje ktoś w Mysłowicach za 2tyg??
Dziś i jutro MP Amazonek w Mysłowicach. Mam nakręcony konkurs strojów to jak zmontuje coś to wrzuce 🙂
A narazie 3 moje zdjęcia:
Eee no ślicznie.
Strój wyszedł jak widze niczego sobie 😀
Mi pozostaje popatrzeć na Was zza komputera - mój były mąz tam grasuje z aparatem  😁 . Może za rok sie w końcu zbiorę, dzwonilam do rymarki, moje siodło może dojdzie na mistrzostwa Warszawy i Mazowsza na za dwa tygodnie  😉
A jak nie to cała zima przed nami żeby się przywrócić do damskiego i żeby uszyć sobie wsyztsko zawczasu.
Dużo jest Amazonek na zawodach?
Po pierwszych zdjeciach na fb widzę, że czeka mnie dużo pracy nad doprowadzeniem mojej Grubej do takiego poziomu elegancji...trza coś z tymi drutami zrobić i wysmuklić się no i w ogóle uładzić zeby zwierz konia przypominał i nie straszyl wśród takich eleganckich wierzchowców  😀
prosze sie z tym udac do ogloszen, ale zanim to zrobisz skroc linki tak, aby nie rozjezdzaly forum. 🤬
Widziałam te propozycje. Wszystko fajne ale brak karetki  ta klauzula do podpisania o zrzeczeniu się roszczeń w razie wypadku -  😵 😵 😵 😵 ręce opadają.
Widziałam te propozycje. Wszystko fajne ale brak karetki  ta klauzula do podpisania o zrzeczeniu się roszczeń w razie wypadku -  😵 😵 😵 😵 ręce opadają.


Zorilla kochana takie klauzule są podstawą na całym świecie. w każdej dziedzinie sportowej. Nie żądamy badań lekarskich od lekarza sportowego (które de facto daje ginekolog).

Jest na miejscu lekarz i szpital jest poinformowany o zawodach.
Koszt karetki wynosi 200 zł na godzinę i dojazd. Na zawodach nie zarabiamy. Nie stać nas dokładać :-(. ot tyle
Konkurs dla dam ma być formą sprawdzenia, spotkania i mile spędzonym czasem :-)
Ja rozumiem ale nie wystartowała bym w takich zawodach poprostu, ja osobiście.

Nie wiem jak wygląda prawnie sprawa karetki ale wiem że 'kazanie' zrzeczenia się odpowiedzialności jest nie fair i po zdarzeniu ewentualnym nawet podpisane nie ma mocy. Tylko trzeba to wiedzieć. Oczywiscie nie chodzi tu o kopnięcie przez konia czy kradzież to jest oczywiste że nie wina organizatora, ale np. zawalenie się dachu.

To jest moje prywatne zdanie i u mnie budzi niesmak. No niestety.

Ale opisz koniecznie po zawodach i jakieś zdjęcia, może ten wątek jakoś by ruszył! 😉
Zorilla, ale ta klauzula dotyczy tego, ze jak fikniesz na leb z wlasnego konia, to nie bedziesz miec pretensji do organizatora. o to chodzi. wiadomo, ze za rzeczy zawinione i tak organizator poniesie odpowiedzialnosc.
No ja o tym mówie - to jest sprawa jasna.

Okej przeczytałąm to jeszcze raz, faktycznie wielokrotnie jest tam podkresiole "z jazdą konną" a nie "ze wszystkim co się stanie" więc może juz mi lepiej 😀

Zaraz wrzuce moje zdjęcia z MPA 🙂

obiecanki: [url=https://picasaweb.google.com/105325594399713782544/MistrzostwaPolskiAmazonekWDamskimSiodle#5660117185849389570]klik[/url]
Mówiąc szczerze - jakoś rozczarowały mnie te zdjęcia. Jazda po damsku zawsze kojarzyła mi się z super elegancją, takim dopieszczeniem szczegółów - jeszcze wdzięk, lekkość, uśmiech...
No trochę elegancja się przewija...
Weszłam, żeby zobaczyć "samo piękno" a tu nagle paskudne, zużyte czapsy wystają spod kiecki 🙁
Hah no niestety też jesteśmy ludźmi 😀
I nikt raczej nowych czapsów nie kupuje na tą okazję. Chociaż wypastować można, nie przeczę. 
Ja bym poprawiła jakość i wyglad czapraków głównie, ale to takie zboczenie 'zawodowe' może.
I cześć w konkursie elegancji to tak średnio, część troche kiczowata ale każdy wystartować może 😉

Generalnie było naprawdę bardzo bardzo fajne 🙂 Organizacja OK, w niedziele się posypało im bliżej końca ale naprawdę miła impreza.
pani biala beza tragiczna, pani rude liscie tez. pani renesansowa co jej ordynarnie prawy but wystawal tez nie bardzo. pani w cylindrze z woalka- bardzo elegancka i w tradycyjnym kielznaniu, najbardziej mi sie podoba. pani na karym slazaku bardzo ladnie, tylko szkoda, ze munsztuka nie ma, u rudej pani w granatowym aksamicie tez szkoda, bo reszta baaardzo ladnie. ajj i pani w kobaltowej sukni i czarnym zakiecie tez ladnie wygladala. i ta w zoltym zakieciku 😀 konserwatywnie uwazam, ze prawego buta nie powinno byc widac. nie podobaja mi sie za krotkie suknie, rozgogolone panie- to nie ten klimat imo. a brak nakrycia glowy- ogromne faux pas. i nie, ze jakas scierka, tylko melonik, cylinder, kapelusz, toczek.
na zakonczenie jeszcze pani w bialej sukni, czarnym zakiecie i cylindrze prezentowala sie ladnie.
najlepiej prezentuja sie stylizacje klasyczne, te sredniowieczno-renesansowe nie bardzo 🤔
Hah no niestety też jesteśmy ludźmi 😀

Nie wątpię. Ale myślałam, że także damami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się