Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

wiem, że ktoś z nas na forum jest psychologiem ale nie pamiętam kto, czy moglibyście mi powiedzieć? Potrzebuje pomocy do pracy na uczelni  lub jak wiecie jakie organizacje zajmują się pomocą dla osób które próbowały popełnić samobójstwo
ash   Sukces jest koloru blond....
13 października 2011 14:53
Chuda napisz do Dzionki!
dziękuje  :kwiatek:
albo do Opolanki 🙂
albo do kociarni  🙂
Orientuje się ktoś jak długo idzie przelew na konto prywatnej osoby nadany na poczcie? Podobno ktoś wpłacił kasę w śr a nadal nie mam na koncie? Czy to możliwe?
w te srode? bardzo mozliwe.
Tak w tą środę. Pytam bo nie miałam z tym styczności jeszcze a czekam na pewną kwotę... 👀
no niestety z poczty bywa ze i 5 dni idzie przelew.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 października 2011 11:45
można gdzieś zanieść trencz albo ciuch w ten deseń, do wszycia danego wzoru?
noen   A story of a fighter of our human race
14 października 2011 12:04
madmaddie, raczej kazda krawcowa Ci to zrobi 🙂 Poszukaj jakiejs najlepszej z Twojego miasta, i sie spytaj, czy dalaby rade 🙂
agulaj79, ja od ponad 5 dni już czekam na przelew nadany na poczcie 🙄
Anderia   Całe życie gniade
15 października 2011 14:41
Z jakimi biletami jeździ się w kolejce wkd (w Wawie)? Mogą być takie zwykłe jak do autobusu, tramwaju czy metra, czy są jakieś specjalistyczne? Jeśli tak to gdzie je kupić  😡
To o co się teraz spytam jest na prawdę mega głupie, ale miesiączkując od 14 lat nadal tego nie wiem :P
Dlaczego podczas "tych dni" nie można się kąpać? Pomijając oczywiście względy higieniczne, jest jeszcze coś dlaczego nie? Wszyscy wiedza ze nie można, ale nikt nie wie dlaczego właściwie.. :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 października 2011 16:45
To o co się teraz spytam jest na prawdę mega głupie, ale miesiączkując od 14 lat nadal tego nie wiem :P
Dlaczego podczas "tych dni" nie można się kąpać? Pomijając oczywiście względy higieniczne, jest jeszcze coś dlaczego nie? Wszyscy wiedza ze nie można, ale nikt nie wie dlaczego właściwie.. :/



Kąpać się można np w basenie 😉 Uwzględniając oczywiście tampony.
Jeśli chodzi o kąpiele w wannie to ciepła woda rozszerza naczynka krwionośne i więcej krwi leci 😉
to znaczy ze jest to niebezpieczne w jakimś stopniu czy po prostu leci więcej krwi? kąpiąc się w wannie też chyba można używać tamponów? Czy to jest w jakimś stopniu niebezpieczne? Szczerze to zawsze używam tamponów i się z nimi również kapie w wannie ale czy można dostać krwotoku czy cóś? Czy jak się ma tampon to nie?
Ujście szyjki macicy jest trochę rozszerzone, dlatego kobieta jest bardziej podatna na infekcje podczas okresu, z tego, co pamiętam 😉
Miałam kiedyś taką meeega starą książkę dla kobiet (coś typu jak samemu uszyć podpaskę) i tam był jakiś patent na kąpiele w ,,te dni" z rurką, do odprowadzania krwi, nie wiem co to było dokładnie nie wczytywałam się... Myślę, że tampon najlepszy pomysł, skoro na basenach się sprawdza to i wannie. Tylko uważaj z wodą, nie powinna być mocno gorąca.
a ja się kąpię "na goło" i chyba jest dobrze... jakoś nie widzę powodów, żeby siedzieć w wannie z tamponem. nie lepiej się tam przemyć? oczywiście nie używam "mocno gorącej" wody, po prostu ciepłej. zresztą prysznic jest lepszy i z niego najczęściej korzystam.
Lov   all my life is changin' every day.
15 października 2011 20:31
Dlaczego po zaktualizowaniu mozilli zacina się przy wejściu na co drugą stronę? jeju, co za badziew 👿
a ja się kąpię "na goło" i chyba jest dobrze... jakoś nie widzę powodów, żeby siedzieć w wannie z tamponem. nie lepiej się tam przemyć? oczywiście nie używam "mocno gorącej" wody, po prostu ciepłej. zresztą prysznic jest lepszy i z niego najczęściej korzystam.

no ja zawsze siedzę w wannie z tamponem a potem wypuszczam wodę wyciągam tampona i się przemywam. Wydaje mi się ze kompanie się bez jest raczej nie higieniczne.
Anderia, wkd mają własne bilety, koszmarnie drogie zresztą. Kupuje się je w kasach wkd (na centralnym po prawej stronie korytarza do peronów są trzy kasy sprzedające takie bilety). Nie radzę jeździć bez, bo kanary tam równie wypasione jak cena przyjemności telepania się tym wehikułem;]
[quote author=calore link=topic=20.msg1158462#msg1158462 date=1318702640]
a ja się kąpię "na goło" i chyba jest dobrze... jakoś nie widzę powodów, żeby siedzieć w wannie z tamponem. nie lepiej się tam przemyć? oczywiście nie używam "mocno gorącej" wody, po prostu ciepłej. zresztą prysznic jest lepszy i z niego najczęściej korzystam.

no ja zawsze siedzę w wannie z tamponem a potem wypuszczam wodę wyciągam tampona i się przemywam. Wydaje mi się ze kompanie się bez jest raczej nie higieniczne.
[/quote]
a możesz konkretniej? co, jak, dlaczego? a co, jeśli ktoś nie używa tamponów, tylko podpasek? domyślam się, że chodzi ci o siedzenie w tej wodzie z płynami itd. ale co złego jest w prysznicu?
[quote author=calore link=topic=20.msg1158462#msg1158462 date=1318702640]
a ja się kąpię "na goło" i chyba jest dobrze... jakoś nie widzę powodów, żeby siedzieć w wannie z tamponem. nie lepiej się tam przemyć? oczywiście nie używam "mocno gorącej" wody, po prostu ciepłej. zresztą prysznic jest lepszy i z niego najczęściej korzystam.

no ja zawsze siedzę w wannie z tamponem a potem wypuszczam wodę wyciągam tampona i się przemywam. Wydaje mi się ze kompanie się bez jest raczej nie higieniczne.
[/quote]
i serio to jest temat na ten watek? sa watki typowo kobiece, ja nie mam ochoty czytac o menstruacyjnych zwyczajach Artanis, czy calore, i sadze, ze nie tylko ja.
wszystko to wszystko ;p ale w sumie można przenieść. mnie tam zainteresowało, co nie pasuje Artanis
[quote author=Artanis link=topic=20.msg1158604#msg1158604 date=1318711874]
[quote author=calore link=topic=20.msg1158462#msg1158462 date=1318702640]
a ja się kąpię "na goło" i chyba jest dobrze... jakoś nie widzę powodów, żeby siedzieć w wannie z tamponem. nie lepiej się tam przemyć? oczywiście nie używam "mocno gorącej" wody, po prostu ciepłej. zresztą prysznic jest lepszy i z niego najczęściej korzystam.

no ja zawsze siedzę w wannie z tamponem a potem wypuszczam wodę wyciągam tampona i się przemywam. Wydaje mi się ze kompanie się bez jest raczej nie higieniczne.
[/quote]
i serio to jest temat na ten watek? sa watki typowo kobiece, ja nie mam ochoty czytac o menstruacyjnych zwyczajach Artanis, czy calore, i sadze, ze nie tylko ja.
A możesz naprowadzić? Bo nie wiem gdzie można napisać, bądź się o takie rzeczy spytać. 🙁
[/quote]ja nie mówię o prysznicu tylko o siedzeniu w wannie bez tampona.. chodzi mi o to, że jak siedzi się w wannie z napuszczoną wodą bez tampona, to chcac nie chcac płyny z Ciebie się wydobywają, i się myje w tym wszystkim.
Można używać też podpasek i na czas kąpieli tylko tampona zakładać. Można używać podpasek i kąpać się tylko pod prysznicem, co kto lubi. Ja na przykład nie lubię się myć pod prysznicem, bo mi wiecznie zimno, a w wannie pełnej wody jest przyjemnie i ciepło.
Używam tylko tamponów zawsze odkąd pamiętam (no pomijając czasy gdy miałam 10 lat i mama mi kupowała podpaski), podpasek nie cierpię i są DLA MNIE obrzydliwe. Nie potępiam jeśli ktoś ich używa.. jak pisałam "co kto lubi", ja nie lubię 😉
Przy każdej zmianie tampona jak mam możliwość, się podmywam, nigdy nie kąpałam się bez tampona, zastanawiam się po prostu, czy pomijajac wzgledy higieniczne (to o czym pisałam na początku posta) są jakieś inne przeciwskazania do tego by kąpać się bez tampona.
w gruncie rzeczy to wanna i tak jest trochę niehigieniczna. ale nieważne już. pytanie normalne mam. prał ktoś torbę podróżną, ale taką w typie sportowym, nie walizkę? można próbować w pralce, czy lepiej od razu pchać się do pralni?
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
16 października 2011 18:57
calore, ja pralam wielokrotnie wszystkie tego typu torby- do pralki szly i wychodzily jak nowe.
Pragnę donieść tak pro forma,dla Wszystkich którzy mieliby ten sam problem co ja kilka stron wyżej,odnośnie czyszczenia zamszowych kozaków(jasnych),nie działa skórka chlebowa,potem w kolejności specyfiki czyszczące różne,tudzież pranie i etc! Zadziałał spray czarny i z beżowych zrobiłam czarne super bucisławy!  🤣 Polecam!
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
17 października 2011 21:23
Kupiłam nową kamerke, pomiałam sobie tydzien i klops. Co mam zrobic, jak kamera robi zdjecia, a nie czyta obrazu mi na komputerze? Nie mam podgladu, tylko czarne tlo. Odlaczalam, resetowalam i nic.  😵 Pomozcie  😕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się