wielkość avatara

Mam pytanie skąd pojawiła się optymalna wielkość 110x110?
Ramka forum przewidziana na opis uzytkownika ma odgórnie 170 pikseli. Obrazek mający (jak na Volcie) 130x130 w żadnym razie nie rozjeżdża forum.
Dlaczego więc avatary mają być mniejsze, mniej czytelne i wyraziste skoro bez krzywdy dla forum mogłyby być większe?


Czy są szanse, że uzyskam odpowiedź na pytanie od którejś z Pań Moderatorek?
Odpowiem za modki, chociaż one mogą mieć inne zdanie 😉

Na poprzednim forum, volcie zastępczej chciano w ten sposób ułatwić ładowanie się forum.
Tutaj wątek o zmianie avatarów został po prostu przeklejony i jakoś nikt nie wpadł na to, aby avatary były większe.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 grudnia 2008 17:12
jak wstawic avatar i zmienic podpis?
odpowiedź powinna być w FAQ! ustawienia profilu, dane publiczne i tam😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 grudnia 2008 18:25
Ascaia ja Ci chętnie odpowiem - sprawa wygląda tak, że wątek o avatarach przyszedł z nami z Voltyzatępczej. Źródłem tego pomysłu były dozwolone wielkości na starej Volcie - 110 na 130 pikseli (jak dobrze pamiętam). Na zastępczej powstala prośba o zmniejszenie ich do nieznacznie mniejszych rozmiarów. Nie mamy - my moderatorki - jakichś osobistych sentymentów do tej wielkości. Możecie zadać pytanie Quancie, jeśli większośc chce większe avatary (choć jak dla mnie te są ok) to może ona poda wielkośc, która nie zamuli forum, a będzie zbliżona do Waszych wymarzonych.
My nie chcaiłysmy mieszać, żeby ktoś, kto się dostosował wcześniej nie pozostał w poczuciu krzywdy.
Sluchajcie... tak sie wlasnie zastanawiam. A co to wlasciwie za roznica jakiej wielkosci sa avatary?? W sensie, dlaczego to takie straszne, ze wielkosc jest dosc ograniczona?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 grudnia 2008 19:34
Na sterej Volcie, podobnie jak na zastępczej, chodziło ot o, żeby nie zapychać forum. Dobrze jest, jeśli avatary sa jednakowej wielkości, bo wtedy się forum nie rozjeżdża.
opolanka, to wiem. Pytalam o co innego. Mianowicie dlaczego wielu osobom tak strasznie przeszkadza to ograniczenie??
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 grudnia 2008 19:38
aaaaa sorry zacma jakas.

podobno dlatego, ze małe, malo widoczne i wogole  😜
No, ale co to za roznica czy avatar ma 100 czy chocby 130 pixeli. W ogole co to za roznica?? Wlasnie to nie bardzo rozumiem.
busch   Mad god's blessing.
09 grudnia 2008 19:50
Klami- oświecę cię. Chciałam mieć taki fajniacki avatarek:

ale nie mogę mieć bo w wielkości 110x110 napisy przestają być czytelne i trzeba się domyślać, co tam jest napisane. w 130x130 już jest w porządku
oczywiście z mordą pojednania też jakoś daję radę ale mimo wszystko jeżeli można większe, to czemu nie?  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 grudnia 2008 20:07
bush- bo potem dochodzi do tego, że forum wygląda tak:
http://tokiohotel.freiheit89.forumcommunity.net/?t=18030585

nie wiem co to za forum, po prostu wpisałam najgłupszą rzecz, jaka przyszła mi do głowy ;]
Magiczne zaklęcie brzmi: wyostrzanie 😉

margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 grudnia 2008 20:36
czemu nie dam rady ustawic daty urodzenia?! 🤔
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 grudnia 2008 07:45
Dżizas  HEEEELP!
Zniknął mój avatar.Czy ktoś może mi powiedzieć co się z nim stało???
bush, wybacz, ale nie rozumiem motywu zadan wiekszych avatarow. Co niby tak strasznie waznego jest w tym czy mam taki czy owaki avatar. Co za roznica. Nie wiem, moze dla mnie nie jest to tak starsznie wazne jak bedzie wygladal przypisany mi w wirtualnym swiecie obrazek.

ms_konik, ja twoj avek widze.
Klami - kolorowy obrazek, który ma 130 pikseli z pewnością lepiej służy do wyrażenia skomplikowanego przekazu, który zazwyczaj zawiera avatar, niż jakieś marne 110 pikseli...  😉 Tak długo jak forumowiczki/forumowicze nie robią avatarów ze swoich zdjęć zrobionych "letnią porą" na plaży, tak długo nie sądzę, by owe 20 pikseli robiło istotną róźnicę  🙂
busch   Mad god's blessing.
10 grudnia 2008 16:07
klami- być może to jest jedynie taka moja głupia, egoistyczna potrzeba, coś jak chęć zeżarcia batonika albo patrzenia na piękny obraz.

odpowiedź jest: nic nie jest obiektywnie ważnego w avatarach, równie dobrze mogłoby nie być ani avatarów, ani nicków, ani podpisów- nic by to nie zmieniło w naszych dyskusjach, no może by było mniej kłótni. ale czy naprawdę wszystko musi być takie straszliwie ważne, żeby istniało?
Podejrzewam, że dozwolony rozmiar avatarów będzie niebawem zwiększony 😉 Ale jeszcze troszkę cierpliwości,ok?
a pomniejszy mi ktos avatar? bo nie moge tego wstawic...

nie mogę dodać avatara, po kliknięciu zachowaj zmiany nadal jest tak samo, tak mam od kilku dni ;/
o co chodzi?


Singaja, a skąd bierzesz avatar? Z własnego kompa czy zewnętrznego serwera? W które pole wpisujesz ścieżkę dostępu?
cieciorka   kocioł bałkański
10 grudnia 2008 19:27
ja jestem za 130x130
poza tym zauwazylam nawet, ze jesli ktos ma nie wymiarowy to rozpycha tylko swoj post, a nie cala strone 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
10 grudnia 2008 19:45
Zgadza się, ale mnie to np. przeszkadza 😉 Nie lubie, jak jest tak nierówno, jakby zostało wygryzione 😉
taka elape np....
busch   Mad god's blessing.
12 grudnia 2008 11:46
abre- dzięki za dostosowanie królika z ciastkiem na głowie do forum, na pewno za jakiś czas zamieni się miejscami z mordą pojednania  😉
a tymczasem: w jakim programie można tak fajnie wyostrzać i czy ta funkcja ma jakąś magiczną nazwę?
W Photoshopie np. A opcja nazywa się wyostrz 😉
To agresywne wyostrzanie. Jeśli chcesz mieć obrazek o długości jednego boku 100 px robisz tak:

- kopiujesz warstwę z obrazkiem
- zmniejszasz obrazek do 167 px (mnożysz wymiar docelowy przez 1,667)
- wyostrz na górnej warstwie
- wyostrz
- wyostrz
- zmniejszasz do docelowych 100 px
- ustawiasz przezroczystość górnej warstwy wedle uznania
- zapisujesz jako jpg
Pursat   Абсолют чистой крови
14 grudnia 2008 19:47
Użytkownik kare_szczescie ma za duży avatar.





Poszło PW z prośbą o zmianę. Jeśli avatar nie będzie zmieniony poleci ostrzeżenie.

A na przyszłość:
http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,467.0.html

D.
wpisywałam ścieżkę i nie działało, jak zrobiłam ze swojego kompa to ok
hej i jakie postanowienia w związku z tym co napisała Quanta? Powiększamy avatary do 122x122? czy zostaje 110x110?:>
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się