Derki

A nie bedziesz golic?  bo jak nie, starczy ci jeszcze drelich i 200gr albo 300,ew. dodatkowa polarowka zeby w mroz zarzucic pod spod. Narzucisz na to ripstop, i na padok tez masz caly komplet. Zazwyczaj w derkach 3 in 1, podpinki grube nie maja rozciec na lopatkach, dla mnie to nie ma sensu do konca, jak to ma byc zestaw padokowy tez. 
a nie uwzględniacie jakiś derek "na zmianę" ?
nie pierzecie derek? ja sobie szczerze mówiąc nie wyobrażam, żeby koń całą zime stał w tej samej usyfionej derce 🤔
Zalezy jaki padok, i co w bokse sie dzeje, i jak sie konia czysci, ale mi sie nie zdarzylo jeszcze prac zimowek po srodku sezonu. 
Piore duzo glownie tylko polarowki, drelichi. Dobre plandeki mozna splukac woda ze szlaufa i wysuszyc w cieplym miejscu na nastepny dzien. 
Wszystko zalezy od konia, ale to chyba zazwyczaj taki ekonomiczny minimum z niegolonym pracuacym koniem to 2 polarowki, drelich, plandeka i zimowka. 
amnestria tak jak napisała arimona. Jesli nie będziesz golić to drelich, 150 lub 200 gr i trzysetka na największe mrozy.
Jak koń bardzo nie zarasta to fajnie się sprawdza (przynajmniej u nas) przeciwdeszczówka na polarze (grubym, np. od ivett) na okres zimowy (oczywiście do największych mrozów)
w co teraz niegolone ubieracie?

rude w polarze stało, podwójnym na grzbiecie, ale rozwalilo, i taka posrednią taką kołderkową ma na sobie na dwa dni, myslę, czy na najwieksze mrozy cos kupować, czy po prostu wsadzić ją w polar plus kolderkę z ocieplinką i tyle 😵
Ja właśne też szukam derki na zimę dla konia niegolonego, który zbytnio nie zarósł i fajnie żeby tak zostało. Tylko właśnie jaka grubość zimówki wystarczy 250 g czy za mało?
dziewczyny ale nie ma reguły. U nas w stajni jeden koń stoi w 100gr derce drugi tylko pod plandeką i oba są naprawdę ciepłe i oba niegolone. Baa ten co stoi w tej cieńszej nawet ma mniej futra. A stoją boks w boks.
mój nieogolony stoi w ripstopie bez wypełnienia.
Już nie mogę się doczekać aż zacznę wsiadać, ogolę i założę pieknego ripstopa z polarem z royal -blue 😍
Dziewczyny kiedy wsadzić konia w 200, narazie stoi w plandece bez polaru. Narazie troszkę obrosła ale niewiele i chciałabym utrzymać taki stan, koń padokowany codziennie od rana do praktycznie zmroku.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 października 2011 09:47
Moje niegolone (i nie będą golone) stoją w ortalionkach na polarze
a na padok 150 g.
Zarosły jak na razie malutko i o to mi chodziło, bo chodzą pod siodłem na dworze
i muszą mieć jakąś ochronkę na megawietrze a z drugiej strony chcę, żeby nie pociły się
mocno, bo zaraz będą chrychać 😉

Anja- jeśli teraz stoi w plandece samej to 200 bym założyła jak temperatura będzie 0 i poniżej.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
19 października 2011 10:20
mój nieogolony stoi już w przeciwdeszczówce na polarze, przy czy
A. mamy bardzo chłodną stajnię,
B. chłopak musi mieć specjalnie pilnowane plecy...
Piorek nieogolony od tygodnia w polar/ortalion, w samej plandece marzł.
agull   Dążąc do celu
19 października 2011 14:59
Forta i korsik pisały o derce przeciwdeszczowej Himalaya Regn - ślicznej brązowo-turkusowej
Patrzcie jaka teraz jest kolorystyka, na nowy sezon, tej dery  😍

Już do mnie leci  😅
no proszę, bardzo ładna, gdzie kupowałaś?
będziesz z niej zadowolona 🙂
chyba wpisują się w eskadronowe trendy, bo ta turkusow-brązowa jest idealna do choco-petrol, ta też w eskadronowych kolorach. Gdzie kupiłaś? ciekawe czy robią takie z wypełnieniem
agull   Dążąc do celu
19 października 2011 15:18
Forta, korsik w horsepolu. No lolorystyka podobna do navy-green (co mnie osobiście bardzo cieszy)
Mają z wypełnieniem (300g) również. Może w tamtych na nowy sezon też jest nowa kolorystyka? Trzeba by zapytać.
Edit: korsik mnie już uprzedziła  🤣
Edit2: na stronie tej kolorystyki jeszcze nie ma ale przy zamawianiu pani mnie oświeciła, że mają nowy kolor już.
może jeszcze różowa?
ta która jest na zdjeciu na stronie wygląda bardzo podobnie do corriander-wine
Tańsza kopia Eskadrona!  😉
Wiem, że cały wątek jest o tym (z grubsza go przeczytałam) wiem, że to zależy od konia ale potrzebuję pomocy z doborem derek  😉
Jaki zestaw derek powinnam mieć dla golonego w całości konia, chodzącego na hali, wychodzącego na padok tylko na trochę?
Zastanawiam się na tym już dość długo i ciągle wydaje mi się że będzie źle...
Na zimę wystarczy 300 g i ewentualnie polar na większe mrozy czy lepiej kupić 400g?
arabeczka mój koń golony, padokowany 3-4h dziennie, chodzący na hali stał zimą w 360 gr i było ok.
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
19 października 2011 21:02
ja sobie opracowalam zestawy, ktore wspaniale mi dzialaja juz na ladnych "kilku" koniach. od najcieplej do najzimniej przedstawiam
drelich
tu nastepuje golenie
200g
350g
350g + polar
350g + 2 polary
planuje jeszcze dokupic na zawody turbo dere 500 g dla jednego konia, ktory jest wiecznie zmarzniety.

na padok ortalion + polar bo
a) wychodza na krotko
b) non stop biegaja
deborah   koń by się uśmiał...
19 października 2011 21:18
christine, 350 gr plus 2 polary? to musi być strasznie uciążliwe do zakładania
Moim golonym od 2 lat wystarcza taki zestaw:
-ripstop bez podszycia
-150-170gr.
-300gr
Dzięki dziewczyny za sugestie i rady :kwiatek:

Arimona, no to chyba się nie zdecyduję 😉 (jak to się mówi - jak coś jest do wszystkiego to... :cool🙂 Ale już sobie upatrzyłam parę derek (w tym używek) i może nie będę zmuszona przez te zakupy w zimie głodować 😉 dzięki za pomoc :kwiatek:
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
20 października 2011 09:24
jest cholernie, ale co ja poradze? dlatego planuje turbodere z reszta dobrze o tym wiesz 😉
a nie uwzględniacie jakiś derek "na zmianę" ?
nie pierzecie derek? ja sobie szczerze mówiąc nie wyobrażam, żeby koń całą zime stał w tej samej usyfionej derce 🤔


Mam konia niegolonego. Mam 2 derki bez podszycia, jedną z polarem i jedną z grubym wypełnieniem. Zazwyczaj starcza mi tona cały sezon i po sezonie leci do pralni (i zszywalni heheh). Po prostu na każdą derę wychodzi coś koło miesiąca, do półtora miesiąca.

Raz tylko miałam szybką akcję w środku zimy jak koń sobie zapragnął popływać w stawku przy minus 20 stopniach... (pierwotnie chciał jeździć po lodzie, ale lód nie wytrzymał😉. bardzo ciężko się wiozło do pralni ripstop z wypełnieniem w polowie zamarznięty a w połowie cieknący🙂
Hej a ja mam  pytanie o rozmiarowke derek angielskich. Jak w przeliczeniu z ich miary wychodzi 220cm to, to jest dlugosc dolnej czesci tak ? A zeby byl normakny romiar to -50cm ?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
21 października 2011 12:47
hilfe

Jak się ma rozmiarówka Jacson'owych padokówek- czy tak jak polary jest lekko zaniżona? Chodzi mi o Jacson stretch 300 g
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się