siodło ujeżdżeniowe

Możecie mnie bić i dręczyć 😀 ale ani Ulla ani Kieffery nie podobają mi się. Akurat jest ten temat bardzo bieżący, bo wybieram sobie nowe (nowe zupełnie sklepowo) siodło i dręczę pupę czym się da, lub raczej co na Lordka zarzucić się da, bo to dość ciężki do doboru siodła koń. W tej chwili mam trzy siodła na próbę, Ulla odpadła: Prestige, Jorge Canaves, Stubben. Canaves jeszcze nie wiem, ale najbardziej Stubben... Nie jest to oczywiście "proteza" 😀 ale bardzo przyjemne, korygujące, wygodne, siodełko 🙂 O Canavesie coś napiszę z trzy dni 🙂
No to ja przyokazji powtarzam moje pytanie. Czy ktoś z was jeździł w Kieffer Ulla?? Jakie odczucia??


Ja mam Ulle i kocham to siodło miłością ogromną. Jak brałam siodła do przymiarki to powiedziałam: żadnych Kiefferów i żadnych siodeł z bananami i wzięłam.... Ulle.
Jest bardzo wygodna, fajnie usadza, jeździ mi się w niej naprawdę bardzo dobrze.
a poduszki masz skórzane czy pokryte tym "innym" materiałem??
Całe ze skóry

co do kiefferów ujeżdżeniowych to ja też się zarzekałam ale to wygląda naprawdę fajnie, może i ja zaryzykuje  😀
IloveMosiek   Mościsław & Co
09 grudnia 2008 13:22
ja kocham miłością zupełną i nieogarnioną moją ujeżdżeniówkę... Otto Schumacher Profi Dynamic Dressage. jest bezbłędna xD
Ja za kiefferami uj nie przepadam, ze względu na ich dość dużą wagę, duże poduchy i wysoczyste tylne łęki ( nie we wszystkich oczywiście ). Ale z drugiej strony to są bardzo wytrzymałe siodła, na długie lata i to im się niewątpliwie chwali. Osobiście wolę coś bardziej close contactowego, ale jeśli komuś kieffery leżą to warto w nie zainwestować.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
09 grudnia 2008 15:08
Może to już niemodne ( :hihi🙂 stwierdzenie, ale ja nadal kocham Kieffery, kocham ich wygodę, kocham ich skóry, wytrzymałość, kocham swobode/ wygode konia pod nim (tak przypuszczam na podst. obserwacji, w przypadku mojej w kiefferze).

Dlatego ponawiam pytanie o model Kieffer Lech Dl Profi najlepiej vs Wien Dl.  Pilna sprawa.  😀🙇

Prestige Lucky dressage




Jorge Canaves
[img width=640 height=548][/img]


Passier Grand Gilbert na różnych koniach






Passier GT


Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
09 grudnia 2008 19:34
Ja od pół roku mam Euroriding'a Diamant'a i bardzo go sobie chwalę, mieciutkie, nie ortopedyczne, ale dobrze usadzające, dosc glebokie (piszą ekstra głebokie ale nie ma porównania do schumacher'ów) dla mnie wystarczy.

kocham to siodło  😍 😍 😍
asior   -nothing but eventing-
09 grudnia 2008 20:13
Mam CTD Revolution, straasznie fajnie mi sie w nim jezdzi, ale swoje lata juz ma, trzebaby porozgladac sie za nowym siodlem...



Zakochalam sie za to w Makili Devoucoux.  😜 Siedzi sie super, jak dla mnie idealne.
deborah   koń by się uśmiał...
10 grudnia 2008 07:32
ciach  /o
ciach  /o
deborah   koń by się uśmiał...
10 grudnia 2008 08:11
ciach /o
ciach /o
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
10 grudnia 2008 20:30
BABY  🚫
Od takich spraw jest pw !!!
Laguna
ile masz wzrostu? coś chyba koło 160cm? w którym z tych siodeł było Ci najwygodniej?
moim laickim okiem w pierwszym wyglądasz najlepiej
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 grudnia 2008 06:40
  Dziewczyny proszę o spokój i zakończenie tematu! Od tego są PW. Bo będę ostrzegać.  /o
Mam 160 cm wzrostu i ważę ok 45 kg.

Najlepiej mi się jeździ w Prestige'u, bo jest najlepiej do mnie dopasowane wymiarowo (16"😉.
Jednak uwielbiam też Grand Gilberta. Gdyby było mniejsze (to na fotach to 17"😉 to by mi się w nim lepiej jeździło niż w Lucky dressage.

Poza tym BARDZO dobrze mi się jeździło w County Competitor, którego foty musiałam skasować z mojego postu. W tym siedziało mi się wręcz idealnie mimo, że to był dla mnie mega rozmiar- 18".
Tak więc gdyby te wszystkie siodła były w rozm 16" to u mnie zajmują miejsca:
-County competitor
-Passier Grand Gilbert
-Prestige Lucky Dressage
-Jorge canaves
-Passier Lenox
-Passier GT
Ja mam Stubbena Tristan Dressage  😅 i bardzo dobrze mi się w nim jeździ i jestem starsznie zadowolona pomimo że kupiłam to siodło używane.
POMOCY! Drogie ekspertki, 🙂 chciałabym kupić siodło PRESTIGE, mod. MODENA (tylko!), rozstaw ławek 29, rozm. 17. U mnie, w DE kosztuje to siodło 1650 EUR, w PL widziałam 4900 PLN. Jakie sklepy internetowe, lub jakich innych sprzedawców możecie mi polecić (też PW)? Chodzi tylko o nowe siodło. Pomóżcie... poszukiwania zaczynają być rozpaczliwe 🙂 W grę wchodzi tez SOMMER PASSION 🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
11 grudnia 2008 11:03
lets-go to jest nieco irytujące, ze te same posty wklejasz w kilku wątkach. domyslam się, ze robisz to zeby uzyskać wiekszą skuteczność przekazu, tym niemniej jest to irytujące i byłoby miło jakbyś zaprzestała tej praktyki.
Myślę, że ilość tematów zbliżonych, często nie tylko mnie utrudnia zamieszczenie odpowiedniego postu w odpowiednim temacie. Nie są to jednak takie same, "wytnij-wklej" posty, przeczytaj, owszem podobne. Nie wiem też w którym temacie bardziej odpowiada zamieścić takie pytanie - zamieściłam w obu. Trzeba sobie w końcu jakoś radzić.  :kwiatek: Tym nie mniej, mam nadzieję, że możesz mi w tym temacie pomóc, bo widzę że masz dobry sprzęt, i zapewne, musisz go gdzieś kupować, bo nieba nie spada (szkoda  :icon_rolleyes🙂

Poza tym BARDZO dobrze mi się jeździło w County Competitor,


Popieram, miałam przed Kiefferem. Fantastyczne siodło, bardzo wygodne, świetnie się w nim siedzi.
Musiałam niestety sprzedać, bo miało za krótkie tybiny na moje długie nogi.
caroline   siwek złotogrzywek :)
11 grudnia 2008 13:58
lets-go niestety ci nie pomoge - moje siodło kupowałam w... Niemczech  😉

Ok, mam te dwie szesnastki 😉 Moge prosić o ocenę? W obu jeździ mi sie bardzo dobrze 😉

1.


w strzemionach

i bez


2.


w strzemionach:

bez:



Wiem, że trybinki mogłyby byc krótsze.. Ale chyba az tak krótkich nie znajde :P A w tych naprawde jeździ mi się bardzo dobrze. Co sądzicie? które lepsze?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 grudnia 2008 13:54
Pierwsze jest moim zdaniem źle wyważone, ponieważ przedni łęk jest praktycznie na wysokości tylnego.
Poza tym 1 leży chyba wyżej nad kłębem niż 2 - nie za wysoko?
Laguna - na zdjęciu widzę, że masz strój konkursowy...
wybaczcie oftopa, ale czy w ujeżdżeniu wolno startować w ochraniaczach? lub owijkach?

Alice - pierwsze mi się bardziej podoba, ale przecież to tylko rzecz gustu, a to nie kupiłabym go, bo moim daniem fatalnie leży na koniu i ma napewno  za mały łęk, reszta nie wiem, bo słabo się znam... 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się