Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Kayra   Kucusiowy wariat :P
15 października 2011 22:12
Dziewczyny, szukam dobrego filmiku jak krok po kroku zrobić dobierańca z grzywy. Może któraś z Was ma taki? 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
16 października 2011 08:54
armara, dziekuję :kwiatek:
Nie wytrzymałam. Po tym jak moja wytarła sobie przy kłębie (dzieje się tak co jesień - w sezonie meszek) zdecydowałam się ciachnąć grzywę wbrew sprzeciwu ze strony męża i osób postronnych. Małe porównanie (tego zęba w zasadzie nie ma, jakoś tak na fotce wyszło a lepsze zdjęcia mam ale tylko z tej gołej strony 😉 )

falbana i chwała ci że to zrobiłaś, bo klacz w długiej grzywie wyglądała wręcz tragicznie natomiast teraz wygląda świetnie, do tego grzywa robi wrażenie o wiele bardziej zadbanej i schludnej 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 października 2011 22:59
falabana teraz wygląda świetnie 🙂 Tak grzecznie 🙂
Baaardzo grzeczna 😉



Ale tak mi się wydawało, że wygląda bardziej korzystnie. Inni nie chcą mi przyznać racji ale klacz ma bardzo fajną szyję której trochę szkoda nie eksponować a długa grzywa była już całkiem zniszczona. Mimo wszystko, zastanawiałam się czy nie przesadziłam.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 października 2011 23:18
Pamiętaj - włosy nie ręka, odrosną🙂 a odrosną zdrowsze 🙂 fajnie wygląda 😉
falbana i chwała ci że to zrobiłaś, bo klacz w długiej grzywie wyglądała wręcz tragicznie natomiast teraz wygląda świetnie, do tego grzywa robi wrażenie o wiele bardziej zadbanej i schludnej 🙂

I tu powstaje pytanie.  Długa grzywa to tragedia i zaniedbanie?  🤔
Czy może to zależy od czegoś. Nie mówcie że to moda.
kokakola, moda? dluga, fredzlowata grzywa to wiocha i tyle.
Bujna, zadbana grzywa ze zdrowym wlosem przy odpowiednio zbudowanym koniu moze wyglądać fajnie. Natomiast zapuszczanie wysuszonej szopy czy grzywy zadkiej jak kupa jeszcze przy krotkich czy cienkich szyjach to jakaś pomyłka. Najpierw zdrowy wygląď, potem długość 😉
Bujna, zadbana grzywa ze zdrowym wlosem przy odpowiednio zbudowanym koniu moze wyglądać fajnie. Natomiast zapuszczanie wysuszonej szopy czy grzywy zadkiej jak kupa jeszcze przy krotkich czy cienkich szyjach to jakaś pomyłka. Najpierw zdrowy wygląď, potem długość 😉

Dokładnie, długa grzywa pasuje tylko niektórym koniom, w szczególności oo, fryzom, pre itp.
A możne mi ktoś podpowiedzieć czy mam mu obciąć czy zostawić?  😉
ciąć
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
17 października 2011 11:54
ja bym nawet zaryzykowała irokeza. 😉
zdecydowanie ciac. a raczej przerwac.
U nas dobierany się w ogóle nie sprawdził. Przeszłam znów na normalne warkocze... Może zbyt szybko się poddałam? Odniosłam wrażenie, że podczas tarzania się w piasku czy w innych pachnących miejscach na padoku wiele włosów wyłazi z dobierańca, łamie się i wygląda to tragicznie.
.
Mojemu ogierowi kładzie się grzywa po irokezie. Chciałam mu ją zapuścić i przerwać, jednak po przerwaniu już kiedyś grzywa odrosła od dołu i wszystko mu dziwnie sterczało. Jest na to jakaś rada?
glanek ja bym uciachała tak na długość tej 'falki' widocznej bliżej kłębu, uprzednio przerzedzając bliżej uszu ( ale tak nie za dużo 😉 )  Powinno być ładnie.
Przede wszystkim dać grzywe na drugą stronę kucykami, zeby zakryć ten wytarty czy wygryziony odcinek. Potem dopiero skracać
Jak przełożyć grzywę na jedną stronę?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 października 2011 23:02
np. warkoczyki / kucyki
a ja bym obrzympoliła na irokeza. fajnie i charakternie by wygladał/a no i odrastałaby już równo.
glanek ja też bym ścięła na irokeza  😀
Czy produkt Leovet Riders Magic jest w większych opakowaniach niż 200ml? Cudowny środek, tylko co z tego jak ja potrzebuje "pół"opakowania na jedno stosowanie. Jadę do stajni wyzerować pojemniczek  😁
.
Amarotsa widziałam tylko po 200 ml
No właśnie i każdy 60 zł. Trochę za drogo wychodzi, a przy naszej grzywie. Bez komentarza. Muszę znaleźć coś tańszego, ale równie skutecznego...
Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 października 2011 20:01
Zastanawiam się co zrobić z grzywą mojego Młodego. Kusi mnie ścięcie grzywy na krótko, chociaż u araba to zbrodnia  😉. Włosy ma suche i puszyste, teraz intensywnie odżywkuję, bo przez 7 miesięcy nie widział szczotki i sheena...
Ale krótka grzywa wygląda ładnie jak koń ma szyjsko, a on dopiero będzie zaczynał trening, w treningu wyścigowym tez specjalnie mu się ta szyja nie umięśni...Nie wiem czy nie będzie głupio wyglądał...

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się