Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 października 2011 18:10
ja mam 173 🙂 wez pod uwage ze jestem lekko pochylona 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
10 października 2011 21:48
właśnie tak myślałam, że to też trochę wina perspektywy (-; no to i tak jesteście podobnego wzrostu...
to tak dla przypomnienia mój folglucik mierzący 170cm - na szczęście właśnie przestała rosnąć 😉




wiem, że 170 to teoretycznie wcale nie taki wielki koń, ale jak na folglucika to się jej zdecydowanie przerosło :P
escada, przez to że jest taka delikatna, to zupełnie po niej tego nie widać - ale piękne konisko 🙂
wiem, że 170 to teoretycznie wcale nie taki wielki koń, ale jak na folglucika to się jej zdecydowanie przerosło :P


Dlaczego jak na folbluta?  😲
Znam kilka xx powyżej 170, to nie takie wyjątkowe.
właśnie tak myślałam, że to też trochę wina perspektywy (-; no to i tak jesteście podobnego wzrostu...

Moim zdaniem 170 cm to maks wzrost tego konia, zabeczka złap kogoś z miarką, zanim się rozpocznie voltowa wyliczanka  😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 października 2011 17:25
a na moje oko będzie więcej (-; 172-173
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 października 2011 17:33
hehe spoko być może macie racje. Ja jak podchodze do konia to mam wrazenie ze jest wyższy w kłębie ode mnie.. dlatego napisałam ,,ok. 175" 🙂 ale dokładnych danych póki co nie mam 🙂
Teraz z Gandalfem możesz jeszcze wpisać się do wątku o srokaczach.  😀

Piękny ten Twój prezencik.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 października 2011 14:07
hehe jak znajde czas to zapewne to zrobie 🙂 dzieki  😍
jest pokrewny temat dla końskich lilipucików ?
było chyba coś takiego "Małe jest piękne", czy jakoś tak
Dzięki, zaraz poszukam
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
23 października 2011 14:12
u nas w stajni stoi jeden siwek duzo wyzszy ode mnie, a ja mam 185 😀 moze uda mi sie na dniach cyknac mu pare fotek 😜
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
24 października 2011 10:06
Przeglądam tak te nasze wielkonie i nie mogę się oprzeć wnioskowi, że Qusław jest moim ulubionym koniem.. nie wiem, czy to zasługa zdjęć Jessy, na których nawet największy brzydal wygląda jak światowy model, ale mmmm  😍
Co tu tak cicho!
Mamy śliczną pogode, wstawiajcie fotki swoich rumaków 🏇

Jessy czekam na fotorelacje siwka bo mnie zaintrygował i czuje, ze już się zakochałam 😜

Ja mam jakieś tam fotki z ubierania więc wstawiam. Przypomne ja mam 171/2, Rudy 181/2. Juz nie pamiętam tych końcówek, zawsze mi się mylą.
u nas w stajni stoi jeden siwek duzo wyzszy ode mnie, a ja mam 185 😀 moze uda mi sie na dniach cyknac mu pare fotek 😜

Łał co to za mastodont, zdjęcia, zdjecia Jessy 🙂
[quote author=Cień na śniegu link=topic=26709.msg1154497#msg1154497 date=1318334709]

Dlaczego jak na folbluta?  😲
Znam kilka xx powyżej 170, to nie takie wyjątkowe.
[/quote]

to cały wątek do wywalenia - przecież jest tyle wielkokoni więc żaden nie jest wyjątkowy 😉

kilka - to raczej stanowi wyjątek i nie jest to prawidłowe, większość glutów 160 nie przekracza, w polskich hodowlach niestety robi się gluty jak popadnie i przez to wychodzą niektóre takie wielkie. To że 170 jak na konia to wzrost przeciętny to wiem, ale jak na gluta to duży.
Nigna   Warto mieć marzenia...
14 listopada 2011 08:52
My mamy w stajni wielkokonia : D Nie mam pojęcia ile ma wzrostu ale ... :

oceńcie sami. Zdjęcie robione  kilka lat temu, siedze na nim ja . Miałam wtedy jakieś około 155
A jaki to słodki "ciołek" to nie mam pytań 😀  Koń oczywiście nie mój , jest w rekreacji w stajni Gostar : D
Myśle że powyżej 180 ma ; )
to może i my się przypomnimy🙂
Koń 175 ja ok 177-178
http://imageshack.us/photo/my-images/256/hubertusl.jpg/
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
14 listopada 2011 19:43
My się pokażemy. w obiektywie mbalicka Ja (182cm) i Luck 😉)

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 grudnia 2011 15:41
Wpisuję się z kobyłką rekreacyjną na której jeżdżę. Ja mam 168 a ona 178 😁

Może i my się przypomnimy
https://picasaweb.google.com/106349668580189665302/NadzafIInni#5683503893307329938

https://picasaweb.google.com/106349668580189665302/NadzafIInni#5686752694284142674

Koń 175 a ja stoję trochę niżej (nigdzie nie było równego miejsca w starej stajni) ja ok 175-176
ja chce takie nogi! (rzecz jasna jak amazonka, a nie kon  😁 )
Katja a to do kogo ? Dużo osób dodawało zdjęcia🙂
to o Twoje nogi chodzilo  🥂
a dziękuję bardzo 😉 ale tu już kolejny  🚫 tworzymy 🙂
Super koniska! Ja doszczętnie pokochałam wielkie rumaki 😜

A jak wyglądają relacje Waszych  pociech w stadzie? Ze względu na swój wzrost są postrachem i dominują, czy raczej uległe? Wiadomo trzeba tu dorzucić jeszcze osobowość konia, ale wzrost jakiś udział pewnie też w tym ma.

Mój to totalny osiołek. Jest uległy w momencie, gdy jakiś koń okaże dominacje, nie walczy. Jeśli konie nie próbują swoich sił to kasztan jest postrachem, dzielnie odgania inne od siana.  Dlatego najlepiej dogaduje się ze źrebakami, młodziakami (głównie płci żeńskiej). Uwielbia je gonić i podgryzać- widać, że ma z tego ogromną frajdę. Szczególnie wielkie wow dla niego to maluchy 2-3 miesięczne. Potrafi stać na korytarzu przy boksie i patrzeć na takiego stworka z podziwem.
Zastanawia mnie też czy wszystkie wielkokonie są takie osiołkowane, misiowate, bardziej dziecinne niż reszta koni bardziej wzorcowych dla swojej rasy. Spotkałam łącznie ze swoim Rudym 3 takie duże rumaki i każdy z nich  taki był.
Pozdrowionka 🙂
ekuss   Töltem przez życie
16 grudnia 2011 18:43
Z Raheną-ja mam 170 cm,a ona była parę cm wyższa ode mnie:


Chciałabym mieć konia min 175...na razie mogę pomarzyć ...moooże za kilka lat jak się wyniosę z tej wyspy xd
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
16 grudnia 2011 20:12
Lily - mój to różnie, na wybiegu generalnie się nie wtrąca, chyba, że ktoś podskoczy to już nie odpuści, żarcia nie odda, ani miejsca w kolejce jak schodzą z wybiegu do stajni 😉 pod siodłem raz na jakiś czas próbuje czy może a nóż uda mu się mnie zdominować - nie udaje się i jest spokój. W boksie i przy czyszczeniu jak dla mnie osioł, ale byli tacy, których "próbował" jak chcieli wejść i witał ich zadem (nie kopał, tylko ściemniał, ze może kopnąć 😉 ). Także jest spokojny, ale charakterny 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się