Koniki polskie

myszorek 😀
Ale ma śliczną odmianę 🙂 To czysty kn, czy jakaś mieszanka?
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
21 października 2011 18:56
moje w zimie czasem zdąży zamarznąć, bo nie obeschnie... :/. do tej pory zatwardziale twierdziłam, że kn derki nie potrzebuje, ale teraz już się zaopatrzyłam (oczywiście Brema pokazała mi gdzie ma mnie i moją derkę- w głębokim poważaniu...- bo za drugim ubraniem porwała ją w strzępy, obecnie się szyje...). co nie zmienia faktu, że młode i twarde dzielnie z mrozami sobie radziło. tylko że gdyby się pochorowało, to chyba by mi sumienie umarło z rozpaczy, że mogłam tego uniknąć, zmieniając odrobinę poglądy.

ja nie lubię "odmieńców". konik ma być konik 😉. i nie ważne, czy ładny czy nie. ładny odmieniec może być ładny, ale jak dla mnie już jakiś... niekonikowaty.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
21 października 2011 19:19
Trzymajcie kciuki, jutro jedziemy skoki LL 🙂 Po jutrze zdam realcję i pochwalę się zdjęciami 😀
W tym tygodniu stajenny pomimo moich i wł. stajni próśb wypuścił Jasnego na wybieg zarośnięty łopianem. Myślałam, że się rozpłaczę jak go dziś zobaczyłam. Tylu rzepów na koniu jeszcze nie widziałam. grzywka "upięta" w ogromny kok, całe boki, zad, brzuch, nogi w rzepach. Stoczyłam bitwę usiłując powyrywać paskudztwa z uszu, dosłownie z uszu. Ogon jak kij bejsbolowy.

LatentPony, trzymam kciuki i czekam na zdjęcia!
My jutro startujemy w hubertusowym pony games. Parkur ustawiony, koń wyćwiczony. Będą zdjęcia i mooooże filmik 🙂
Jasnowata, nie zazdroszczę ci  😵
Jasnowata, moje konie to wstyd gdziekolwiek i komukolwiek pokazać, bo całe grzywy i ogony są w rzepach. A przy koło 12 koniach ciężko to ogarnąć, więc już nawet nie próbujemy ;P.
Sisisa, w 2008 roku ścięłam Jasnemu grzywę i grzywkę na zero, bo miał tak zarzepowane, że nie mogłam nic zrobić. Także po tym traumatycznym przeżyciu jestem bardzo wyczulona na łopian. Zwłaszcza, że u nas tylko jeden wybieg jest tak zarośnięty, więc można go tam nie wypuszczać. Ale nie, niech koń idzie... Już wolałabym żeby został w stajni. No po prostu stajenny jest taki jaki jest i nic mu się nie przetłumaczy. Jakbym go dziś spotkała, to chyba wcisnęłabym mu szczotkę w ręce i niech czyści. Albo, bez szczotki, niech wyrywa. Wściekła byłam.
Jutro na boksie zawiśnie "uprzejma" kartka.
Jasnowata, no my też czasem całe grzywy na łyso obcinamy, bo konie wyglądają koszmarnie ;D. Chociaż bez grzywki wyglądają chyba jeszcze gorzej ;D.

Dobrze, że Horso ma wybieg w bezpiecznym miejscu, ale trawki tam nie ma w ogóle 🙁.
Jasnowata,  dla mnie czysty kn to też niby  nie jest ale w papierach ma tak wpisane.... 
ale z konika ma napewno charakterek  😁
ja mam rudą z odmianami i tez czysty konik (juz o takich byla mowa) - cuda sie zdarzają  😁
Myszowiec, patrząc na te zdjęcie nigdy nie powiedziałabym, że to czysty kn 🙂 Ale jeśli tak, to fajnie, lubię te "sportowe" typy  🙂

A dziś mieliśmy Hubertusa i była sobie dwójka dzieciaczków z mamą. Cała trójka zachwycała się Jasnym jaki to on piękny, jaki posłuszny, na pewno wygra itd. Na ognisku usłyszałam z drugiej ręki, jak mama tych chłopców mówiła, że oni to najbardziej ze wszystkich zwierząt lubią osiołki, dlatego Jasny tak im się spodobał.  😂


p.s. Oczywiście oni wiedzieli, że J, to koń, ale zabawnie brzmiała ta wypowiedź. ;D
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
23 października 2011 15:43
Jasnowata, ja to non stop jezdzę na osiołku, źrebaczku, albo ... co najlepsze: "ty, stary, patrz jaki mix! muła i osła!"
jestem wlasnei na rajdzie konnym....jechalam dzis na takim wielgasnym sp (ponad 170 w klebie) , wczoraj na kucu islandzkim gabarytow kp....bylo super...ani schylac sie nie trzeba pod galeziami, do zimie blisko (mielismy takie manewry -podchody z zadaniami, nie musialam z konia zsiadac zeby z ziemi podnosic rzeczy..., miekkie, male, sprytne.....
tak dostalam dzis galezia w oko ze mam zamglony obraz od kilku godzin....

co to ma wspolnego z kn?

- nastepne rajdy tylko na konikach!!!  🏇
niemiecka ekipa jechala w wiekszosci na takich kucach nieduzych/malych. tak kurcze nie ma presji ze jak kon to musi byc wielki. wola male bo praktyczniejsze, tylko  u nas taki kn "sie nieliczy" jako "prawdziwy" kon ;]
horse_art,  pisz kn, a nie kp ;D. Kp jest denerwujące.

Horso za to jest wiecznym hucułem, albo kucem ;D. Wszystkim mówię, że to KONIK POLSKI, NIE KUCYK ;P.
no tak, kiedys sie pisalo (przynajmniej w wersji"popularnej"😉 kp, pozniej sie nauczylam ze kn, dlatego czasem pisze kp bo ta tak logicznie od perwszych liter 😉))

a co do tego, ze nie kucyk...jak nie kucyk jak kucyk  🤣- ma wzrost kwalifikujacy do kucy, wiec kn jest kucem.
nie rozumiem wiec czemu uwazasz to za blad czy jakas potwarz? kuc to przeciez nie inna rasa tylko kwalifikacja: kuc do 148cm, powyzej koń (duzy kon), plus ewentualnie maly kon pomiedzy (do 156).
trzeba tylko uswiadamiac ze kn (zwyny u nas mysza  😉 ) to taka oryginalna rasa a nie (w skrajnych przypadkach) jakis osiolek czy inny mulek 😉)))
ja sama mowie ze mam kuce (jak podejrzewam, ze ktos nie wie jak wyglada konik polski) i nie mam z tym problemu moralno-etycznego  🙂 )))
Dla mnie kn to dużo więcej niż kucyk, ze względu na specyficzny charakter i budowę chociażby. Dużo trudniej jest takiego fajnie zajeździć itd.
Dla mnie kn to dużo więcej niż kucyk, ze względu na specyficzny charakter i budowę chociażby. Dużo trudniej jest takiego fajnie zajeździć itd.


o to tak - pod wzgledem emocjonalnym napewno!
ale "wzrostowo" to kuce jak i inne rasy/mieszanki tych "gabarytów" 🙂
Moim zdaniem Konik polski to konik polski, Koniec kropka  😎


dodam mojego futrzaka z sobotniej jazdy, bo cos ostatnio mało kto fotki dodaje 🙄
Mam zdjęcia z hubertusa 🙂 Autorstwa Azzawy i przypadkowych posiadaczy jej aparatu 😀

Tu całość: https://picasaweb.google.com/106052470099517996635/Hubertus2011PonyGames

A tu 10tka najciekawszych 😉
Start pony games

Jak się skacze w ujeżdżeniówce

Tunel

A tu urwałam sobie guzik :/

galopem do kładki

Kładka

Jak się skacze w ujeżdżeniówce part II

Woltka w galopie


moj szarak wczoraj złapał lisa  😉

na razie jedno zdjecie

gratulacje Galopada_ , my niestety lisa nie złapaliśmy, ale pare fotek mamy  😉
Kurczę, myszatym, to w każdym kolorze ładnie 🙂

Gratki Galopada 🙂
My też się nie ścigaliśmy, ale dlatego, że stanowimy niebezpieczeństwo dla innych jak i dla samego lisa 😉

Wiecie co? Jasny jest wspaniały. Zrobił dziś po całej ścianie łopatki w galopie. Dawno tego nie ćwiczyliśmy, a dziś ot tak na luzie udało się zrobić coś co nigdy nie wychodziło.
galopada_, dobrze widziałam, że lisem był Tomek? To niezła gonitwa być musiała ;D. Jak koledze na Myszu udało się złapać lisa?
tak Tomek  😉 moj kucyk ma turbo doładowanie wiec nie bylo problemu :p
galopada_, haha. No niezły kucyczek 🙂😉.

Tomek jest naszym guru w ładowaniu Horsa do przyczepy.
to jeszcze kilka mojego:







Mój grubasek hihi
Hegemonia   Grunt to konik polny :)
01 listopada 2011 17:25
łooo mamo, jaki kucor!

... ja w niedzielę przerobiłam 5 godzinną akcję kolka... powód? bezpośrednio i w skrócie- nocleg w nieswojej stajni po zabłądzeniu w lesie, siłą rzeczy- inne jedzenie no i na koniec nieplanowany przejazd bukmanką i stres z tym związany.
Hegemonia, na kolkę najlepsza lewatywa, to tego trochę oleju doustnie i przechodzi. U nas się sprawdza, ale tfu tfu nie chcę zapeszać ;D.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się