Młode Konie

Cwane? ehhh to jej pół braciszek jest cwaniaczek. Jak mnie ostatnio o glebę walnął to do dzisiaj czuje że mam d..ę  👿 Wzięłam bacika pierwszy raz bo się chłopak obijał. Machnęłam parę razy i było ok. Coś tam słuchał co mam i tyle.
Miałam już kończyć, ale pogoda była fajna więc jeszcze troszkę pokłusowałam. No i młody chyba z tych nudów walnął wyskok i wyrzucił głowę do tyłu, a że on mały i krótki to dostałam w buzię, aż mnie odrzuciło. Musiałam złapać za wodzę, ale niestety on tak strasznie wrażliwy w pysku, że stanął świeczkę -no i gleba !
Teraz wiem, że takie małe g... musi zapitalać tym kłusem a nie dumać i kombinować.

A kobyłkom ostatnio skoczyłam beczki  😀 60cm sama mnie wciągnęła bez zawahania.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 października 2011 12:37
anetakajper ale zęby wszystkie ? 😀
Zęby tak, ale wara była jak u Tajsona  😂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 października 2011 12:46
😀 a to ona wyglądała na cwaną ... 😀
Wcale się nie zdziwię jak i ona mnie sponiewiera - one mają jakiś spóźniony zapłon  😂
subaru2009
Dziękuję  :kwiatek:
No to cieszę się, że się młody ogarnia  💃 Mam nadzieję, że jak chłopak wróci do zdrowia to zasypiesz nas fotami, jestem ciekawa jak wyrósł  🏇

ranczolodzierz
Bardzo dziekuję  :kwiatek: Geny chyba tak, podejrzewam że ma to po tatusiu  😁
Ostatnio byliśmy w pierwszym terenie z końmi. Dzieciaczek był bardzo grzeczny. Ani jednego spłoszenia, szedł grzecznie, spokojnie 🙂
A tu zdjęcia z ostatniego naszego spacerku w ręku + jedno z terenu.






margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
25 października 2011 16:59
pierwsza lonza z siodlem ( wczesniej mial na sobie siodlo i byl lonzowany z pasem ze strzemionami)



Tak się obawiałam Hubertusa, a Klusek okazał się aniołem...
slojma   I was born with a silver spoon!
25 października 2011 18:10
subaru2009- mam nadzieje ze nie będzie jakiś większych problemów 🙂
margaritka- fajnie dzieciak wyglada
cobrinha - super🙂
To ja jeszcze wrzucę Emi z rozciągania

i z dreptania
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
25 października 2011 18:38
merciful jaki on dzieciakowy fajnie z pyska 😉

margaritka fajnie się dzieciak prezentuje

Cobrinha ale on okrągły 😀 faajny klusek 🙂

armara jeszcze się przypomnimy :P
drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
25 października 2011 19:52
Troszkę fotek Pandy z dzisiaj  😀

Margarita : Cudny  😀
subaru2009, dziękuję w imieniu kulki 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
25 października 2011 20:09
dzieki laski!

slojma rozciagasz przed jazda?

a co z zabeczka przepadla, wpadla na chwile i znow przepadla...
slojma   I was born with a silver spoon!
25 października 2011 20:16
margaritka- nie po jezdzie jak mięśnie rozgrzane
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
25 października 2011 20:43
slojma ostatnio zwatpilam na zawodach jak kobieta rozciagala konia, ktory chwile przed z bosku wyszedl...
slojma   I was born with a silver spoon!
25 października 2011 21:31
margaritka- tez kiedyś widziałam jak ktoś nierozgrzanego konia naciagal, ja często rozciagam ale zawsze na koniec pracy.
margaritka ładnie pracuje przodem ten twój konik, gumy nieco pomagają, pewnie dlatego widać już to łukowate wygięcie, nieco podstawiony zad, chociaż ja dałabym mu jeszcze troszkę luzu, aby sam do tego dochodził, bo mam wrażenie, że zbyt mocno ugina się w potylicy, a nie nadąża w barkach. Oczywiście mogę się mylić, niech oceniają fachowcy. Dla mnie młody fajnie się prezentuje i bardzo stara  :kwiatek:

Cobrinha wielkie brawa  😀 zazdroszczę wam takiej zabawy, u nas nie organizują nigdzie w okolicy takich imprez. Napisz więcej o swoich wrażeniach.

merciful super zdjęcia, zwłaszcza to na piachu, nie każdy koń chętnie kładzie się, będąc na lince  w terenie. Myślę, że to oznaka pełnego zrelaksowania i zadowolenia. Gratuluję! Moje buły bardzo często korzystają z piaskowych kąpieli, potem nie daję rady z czyszczeniem ich i dopieraniem czapraków  🙁 to syzyfowa praca. Ale ostatecznie wolę piach, niż plamy od obornika, tym się raczej nie brudzą. Powodzenia na dalszych spacerach  😉
equusmoth   Gudi &Greeys &Fokus
26 października 2011 11:51
Hej dziewczyny 🙂 💘
Mam taki tyci tyci problem, i nie wiem, czy to jest dobrze.
Mój konik ma 2,5 roku, Już zaczęła się praca na lonży, oczywiście prowadzenie i takie inne zabawy mamy za sobą.
Ale wygląda, jak... no 1,5 roczne dziecko koń.... Szczuplutka, ma małe nóżki, klata, ja mój mały palec, Łebek źrebięcy, typowo źreebięcy...
A wzrost to może nie całe 140cm...
Jakieś witaminy, suplementy zalecacie?
Koń do mnie trafił jako dzika ogierka, która nawet dotknąć się nie dała, bo gryzła.
Teraz jest już w miarę🙂
Co robić z takim koniem, macie jakieś ciekawe pomysły na zabawy/ćwiczenia?
Z góóry dziękuję :kwiatek:
equusmoth
Daj mu pół roku, rok. podrośnie, rozrośnie się wszerz, wydorosleje 😉
ranczolodzierz, impreza się udała... tylko pogoda mogła być lepsza bo do południa była straszna mgła.
Na wstępie strzemienny, potem był "szukany", następnie konie miały chwilkę odpoczynku a ja w międzyczasie jeszcze chwilkę gnęłbiłam młodego na ujeżdżalni, potem był teren, gonitwa (na którą Klusek wcale już nie miał ochoty bo miał już trochę dość a po drugie było ślisko co u niego powoduje od razu niechęć do większego ruchu hehe) a na koniec zawody-zabawy na ujeżdżalni. Na koniec standardowo runda honorowa przy podkładzie muzyki z Reksia hehe
W międzyczasie aż do wieczora jedzonko z grila 🙂

equusmoth, z Twojego opisu wynika młodziak słabo rozwinięty - głównie z tego powodu dałaby mu jeszcze spokój i poczekała aż bardziej się rozbuduje i nie będzie miał źrebięcej postury - potrzebuje na to więcej czasu a nie pracy.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
26 października 2011 12:25
equusmoth i na razie odpuść typowe lonżowanie 😉 rób teraz spacery w ręce ew. zabawy typu 7 gier. I tak jak mówi armara dzieciak jeszcze zdąży wydorośleć. Jeszcze zdążysz się zdziwić 😉
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
26 października 2011 12:40
ranczolodzierz  on nie jest na gumach tylko na trojkatach😉, ktore sa moim zdaniem odpowiednio dlugie (mam wrazenie ze wygodniej mu w wyzszym ustawieniu). nathan sie jeszcze ogarnia sa momenty ( szczegolnie przez przejsciami w gore), ze tak mu sie przod robi lekki a zad podstawiony, ze az milo patrzec🙂 stara sie bardzo co mnie bardzo cieszy. dzieki za opinie :kwiatek:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
26 października 2011 17:37
margaritka, fajnie Młody pracuje  🙂 . Mój powoli też zaczyna ogarniać trójkąty  😀
equusmoth   Gudi &Greeys &Fokus
27 października 2011 14:09
Dzięki! :kwiatek:
Tylko , to nie jest mój taki prywatny koń. A ma doskonały rodowód i szef chce, by była koniem sportowym, i wszystko szybko....
Ale spróbuję mu wytłumaczyć, i spacerki po lesie i po padoku.
No to trzeba jeszcze szefowi wytłumaczyć, że jeśli ma być sportowiec a nie młodociany emeryt to trzeba czasu i cierpliwości 😉
equusmoth   Gudi &Greeys &Fokus
27 października 2011 15:28
A oto Moje małe coś 🙂
dostałam własnie kilka zdjec z sierpniowych zawodow na rudzielcach  😁 😜

Większa ktora tak sypie ze  miło skakac  😜





i mała z debiutu



A oto i mój młodzian po Cruzeiro L z matki po Castiglione dobijamy już 4 lat 🙂



I tutaj z pierwszych poważniejszych przeszkód 😉


Dziecię zapowiada się na prawdę ciekawie, ogromny z niego smok się zrobił 🤣
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
27 października 2011 18:28
Karmelek1700 ile ma w kłębie ? fajnie skubany wygląda
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się