Kącik Rekreanta cz. IV (rok 2011)

Libella wyciągaj dla Libla na jutro jej najlepszy zestaw, bo ciotka Abre przyjeżdża  😅
wątek zamknięty
Quanta- mogłabyś odezwać się do mnie na pw?  :kwiatek: nie wiem czy dochodzą moje pw
wątek zamknięty
Libella a co u Księżniczki?
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
28 października 2011 14:20
Libella uogólniając to koń pochorował się już w sierpniu, ale wszystko było ok, powtórka z rozrywki nastąpiła we wrześniu znacznie konkretniejsza, koń miał parę dni głodówki, teraz jedzie na sianie,resztkach trawy i odrobinie owsa dla smaku, lonżuje go codziennie lub co drugi dzień-wgląda dużo lepiej niż na początku-więc można sobie wyobrazić jak wyglądał tuż po tym. Teraz czekam na kolejne kontrolne badania krwi i zobaczymy czy wyniki w dalszym ciągu się poprawiają itd a wtedy zostanie też podjęta decyzja co z karmieniem. Na razie usłyszałam, że taki stan rzeczy najwidoczniej służy jego zdrowiu, więc póki co muszę się cieszyć chudzinką 😉
wątek zamknięty
Anaa, od dwóch miesięcy jeżdżę sama ze sobą, z konsultacjami z kamerą video i busch 🙂 Nie wiem, jak to się stało, ale na Skwarego naprawdę przyjemnie popatrzyć, on całe życie był taki wysmażonym suchym Skwarkiem - a teraz zrobił się duży i okrąglutki 🙂 Chyba po prostu się ujeździł i praca mu służy - bardzo to dla mnie wszystko pozytywne.

Frania, to siodło tak ma 🙂 Powinnam zainwestować w oficerki lakierki 😉

Fantazja, ja jestem rekreacja, na zawody jakoś nadal mnie nie goni 🙂 Jak mi się skończą tematy do roboty (oj, nieprędko to mi grozi), to pomyślę pewnie o jakichś wyjazdach, ale treningowych, konsultacyjnych, a nie startowych. Najfajniejsze jest to, że się pracuje, a koń ciągle się zmienia, działa, rozwija i robi show na każdej jeździe i jest z tego fun - a takie tam zawody 😉
wątek zamknięty
Forta jeszcze nie jest pewnie, czy Hubertusa nie pójdę z buta... 🙄
Incognito bidul... Ale dobrze, że widać poprawę 🙂
Ashtray dziś wieczorem się okaże, jak u Księżniczki... Wczoraj miała spuchniętą nogę pod nadgarstkiem... Dziś podobno nie ma prawie opuchlizny, wieczorem będzie wet i zobaczymy. Także za mnie też proszę trzymać dziś kciuki...
Po za tym moja nowa praca okazała się bardziej czasochłonna niż sądziłam, w efekcie u konia jestem ostatnio 3 razy w tygodniu 😤 Jak nietrudno się więc domyślić, obie jesteśmy w słabej formie.

A co u was? Wsiadasz na arabka? I jak w nowej stajni się wam mieszka?
wątek zamknięty
Trzymamy z Siwym mocno kciuki i kopytka! A co u nas zaraz naskrobię PW ;-)
wątek zamknięty
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
28 października 2011 14:41
Libella i to znaczną 😉 nie wiesz jak mi było źle i przykro, że znów wszystko się poszło pie... i trzeba zaczynać od początku, ale uznałam, że najważniejsze żeby zdrowy był, zawody nie uciekną 😀
a jak tam Twoja bestia😉?
wątek zamknięty
Anaa, tak, ja już w Italii 🙂
quantanamera, jak Ty jesteś rekreacja, to ja jestem......? jakieś sto poziomów niżej  😉  😵

no więc wróciłam z rozmowy, tak sobie,
praca polega na robieniu wszystkiego, cały dzień i nie wiadomo o której skończysz  😎

mam w zanadrzu jeszcze 4 stajnie, w niedzielę się wybieram, z czego jedna jest ujeżdżeniowa  😀
wątek zamknięty
Aaa dziewczyny dzieki za kciuki, operacja niepotrzebna! Jest duza szansa ze wroci z powrotem praktycznie nowka sztuka, tylko niestety musi posiedziec tam troche, bo zabiegi dlugo trwaja. Ale sie ciesze bo najpierw sie okazalo ze dwie nogi moze miec chore, ale zbadano ze wszystkich stron i zdrowiutka! 
wątek zamknięty
kurka, nie udzielam się ale... :
quantanamera, ja prostestuje, Twoje zdjęcia przybijają mnie do podłogi a bush tylko gwoździki dobiła tym pięknym ciornym cudem! No po prostu 10000000% zazdrości ale jeszcze więcej podziwu! Jak Wy to robicie?! Eh, w życiu to trzeba mieć szczęście 😉
Powodzenia!

wątek zamknięty
MoniaaA, w życiu to poza szczęściem to trzeba ciężko pracować. I raczej tu bym upatrywała sukcesu obu dziewczyn...
wątek zamknięty
Jadę na plażę, jadę na plażę, jadę na plażę  🏇 🏇 🏇  jest mgła jak mleko, liczę na to, że Kudłaty nie zauważy morza i do niego przypadkiem wlezie  😁
wątek zamknięty
epk, racja, dlatego też zaznaczyłam, że podziwiam! Ale musisz przyznać, że żeby pracować (sensownie-tak jak to robią owe dziewczyny) trzeba mieć do tego warunki, a żeby mieć warunki, trzeba i szczęścia i możliwości (tak, tu też finansowe, na które masz rację, trzeba pracować). Tak czy inaczej, zazdroszczę 😁

wątek zamknięty
Hej piszę tutaj, bo pewnie jesteście (niestety) doświadczeni co do końskich kontuzji, kulawizn itd itp. Co byście podejrzewali: koń zaczął kuleć prawdopodobnie po szaleństwach na padoku, bo przez mnie jest używany bardzo oszczędnie- żadnych skoków ani innych wyczynowych rzeczy. Kulawizna dopiero po drugim kłusie na lewy przód przy jechaniu w prawo, w lewą stronę czysty choć trochę sztywny. Oczywiście wizyta weta- RTG - ok, nakostniak, którego ma odkąd pamiętam nie bierze w tym udziału, trzeszczki ok, ogólnie noga -brak opuchlizny, nie grzeje, wet wyginał i zmacał w niej wszystko co się dało- stwierdził, że prawdopodobnie gdzieś sobie ją wykręcił i zalecił ograniczenie ruchu i equipalazone. Po tygodniu, tzn, dzisiaj koń po drugim kłusie znowu znaczy ale o wiele mniej niż tydzień temu( ale czysty nie jest). Najbardziej kuleje na lonży przy mocnym wygięciu w prawo, na luźnej lonży prawie w ogóle- i tu pytanie co sądzicie, bo międzykostny jest raczej wykluczony, ponieważ na lonży bardziej obciążona jest noga wewnętrzna a on kuleje na zewnętrzną, tak jakby od łopatki choć sama pewna nie jestem, bo nie wiem jak wygląda typowa kulawizna od łopatki... Macie jakieś sugestie?? dzięki za każdą z osobna!!
wątek zamknięty
hahahaha quantanamera, i bush śniłyście mi się 🙂 byłam u Was w stajni i miałam zabrać/przewieźć jakiegoś konia, który wyglądał jak Krzysio efki  😁
wątek zamknięty
busch   Mad god's blessing.
29 października 2011 12:47
To wrzucam jeszcze ciornego 😀



wątek zamknięty
bush CUDO 😍 wstawiaj częściej Wasze zdjęcia! 😉
wątek zamknięty
salucha   Jutro,jest czyste nieskalane żadnym błędem:P
29 października 2011 17:39
bush cudne czarne ile ma latek??
baffinka rude piękne jak malowane 😍
Quanta jesteście niesamowici, nie ma co tu dużo mówić.. po prostu szczena mi opada 😜, do teraz nie mogę jej zebrać z podłogi, super 👍
wątek zamknięty
busch świetnie 😀 Też jestem za tym, żebyś wstawiała więcej waszych zdjęć 🙂
wątek zamknięty
busch, grzeczniutki chyba czarny co? aż się uspokaja człowiek patrząc na zdjęcia 🙂

quantanamera, przepięknie wyglądacie 🙂 każdy rok pracy przynosi wam nowe i lepsze efekty, nie poznałabym w nim Skwara z kupna 🙂
wątek zamknięty
quanta, busch nie mogę powiedzieć nic oryginalnego żeby nie skłamać, z przyjemnością się Was ogląda (z ogromną🙂

A ja mam kilka zdjęć🙂 Fundik jest bardzo dzielny, powolutku się ogarniamy, uczymy skręcać i hamować, nawet drągi nam nie straszne:




Pozdrawiam Kącik znowu pełna optymizmy i plaaanów🙂
wątek zamknięty
salucha   Jutro,jest czyste nieskalane żadnym błędem:P
29 października 2011 21:44
Tak nieśmiało dodam zdjęcia z dzisiaj, nic zachwycającego, ale grunt to do przodu!
wątek zamknięty
hubertusowo i jak zwykle magicznie w obiektywie Abre  :kwiatek:

wątek zamknięty
Salucha dziękuje w imieniu Rudej  :kwiatek:
Forta wiadomo- jak Abre to musi być magicznie  😀 Jak się udał hubertus? I jak zdrówko Agra?
wątek zamknięty
Forta super zdjęcia 🙂 Normalnie prawie jakbym tam była 😀
wątek zamknięty
Magdzior, super wyglądacie 🙂 u Ciebie violet o wiele fajniej wygląda niż u mnie🙂
Forta, świetne fotki🙂


A u nas mały zastój.. ze skokami przerwa, powrót na drążki i do pracy nad podstawami. Kobyła ma humory  🤔wirek:
No i standardowo brak fotografa 😉
wątek zamknięty
Mój koń na L4. Poobijało się dziecko w boksie i kuleje na tył. Mamy zalecone wcierki i 2 tygodnie spacerów. Na zdjęciach wyszedł odprysk w stawie pęcinowym, ale to dawna sprawa i mamy nadzieję, że nie ma związku z kulawizną. Trzymajcie kciuki, żeby przycyzną było te kilka kopnięć w boks za dużo :kwiatek:
wątek zamknięty
Dawno mnie nie było.  🤣
Takie Jesienne Kłusiki.

Bianola




Arion
wątek zamknięty
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
30 października 2011 16:45
montezuma super fotki!
forta widze, ze nie tylko ja na pozyczonym koniu i bez strzemienia😉
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.