Ogier Castilio po Cassini I

ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
31 października 2011 13:50
Jak w tytule 🙂 Ogier Castilio po Cassini I od Guiletta po Kilian

Szukam głównie informacji o potomstwie: od budowy i zdrowia po charakter i jak to to się w sporcie sprawdza itp. itd.
Mile widziane foty 🙂


Info o samym ogierze również mile widziane 🙂
Na początku roku mocno ogłaszano nim stanówkę, jednak niestety ogier ten nie sprawdził się w hodowli. Większość potomsta (oczywiście nie wszystkie!) krótko mówiąc do niczego. Bodajże w tym roku stracił licencję na krycie.  🙄
Pursat   Абсолют чистой крови
31 października 2011 14:10
Sporo koni po nim urodziło się w Żelichowie. Na stronce są zdjęcia.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
31 października 2011 14:14
okyyy.... brzmi mało optymistycznie  🤔
...  ale czekam na dalsze info 🙂
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
31 października 2011 14:15
te sztuki ktore widzialam raczej calkiem skoczne, ale grzbiety slabiutkie. tez radze sie w Zelichowie popytac
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
31 października 2011 14:28
info ze strony Żelichowa znam, ale dziękuję 🙂
no i to jest w zasadzie jedyne źrodło jakie znalazłam, poza szczątkowymi informacjami porozrzucanymi w necie 🙁

.... więc czekam cierpliwie na wieści jakie by nie były 😉

Ja mam po Castilio konia, ruch bardziej niz poprawny w trzech chodach, skoczny tez bardzo, charakter idealny dla sportowca, do przodu ale bez zbednego nakrecania sie. Jedyne co to za duzy wyszedl, matka mlp, a jednak jest wyzszy od ojca, w zwiazku z tym mogl by miec lepsze nogi.
Castillo, utracił w bieżącym roku prawo do krycia, ze względu na niedostateczną ilość pkt kategoryzacyjnych.
Znam konia po tym ogierze, w bdb. typie, duży, ramowy koń, duża szyja i zad, bardzo skoczny- wysokie oceny na MPMK. Jednocześnie jest super w obsłudze, jezdny i z tzw. 'dobrą głową'. Także nie jest tak źle z tym potomstwem ;-)
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
02 listopada 2011 09:51
dzięki dzięki za odpowiedzi 🙂

Arimona ile lat ma Twój futrzak i jak się z nim współpracuje? Zastanawiam się czy Castilio przekazywał też charakter bo wygląd raczej tak 🙂

Mam po nim młodzika, pracę dopiero zaczynamy i trochę licze na to, że charakterek ma jednak po tatusiu (słyszłam, że opanowany i chętny do współpracy) a nie po mamusi 😉

Ps. Może ktoś jeszcze ma futrzaka po Castilio? I foty foty foty poproszę 🙂 bom ciekawa różnic ewentualnych.
Armara,
Castillo czy Castilio?

Siwy charakterek ma swietny, do jazdy jest bardzo latwy. I to na bank po tatusiu, bo znalam siwego pelna siostre - ta poszla cala w matke i niestety za bardzo opanowana nie byla. Forumowa olek ma Castilio kobylke, i to raczej mily kon, i tez z tego co wiem dobrze skaczacy. Mojego masz w galerii, jak chcesz filmiki, to uderzaj na pw.  a tak ogolnie zapraszam do KR, bardzo chetnie sobie poczytam jak wam idzie 😉
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
02 listopada 2011 10:16
Wszystko co widziałam po Castilio to raczej ładne , duże konie. Poprawne. W miarę skoczne ale szału nie robia niestety. Średnie zdrowotnie. Raczej dobre głowy - tylko jednego walnietego spotkałam.
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
02 listopada 2011 10:42
dobre pytanie Arimona 😉 bo Castillo to zupełnie inny koń ( CASTILLO hol. 2000 Carolus I Elise VI Zuenftiger xx ) swoją drogą też siwy 😉

Wracając do tematu 🙂 cieszy mnie bardzo, że charakterki dobre 🙂
Siwy póki co jest jak" pluszowy miś" ale z doświadczenia wiem, że to w pracy nic nie gwarantuje 😉
Szczegóły na PW

Czekam na jeszcze...  😀

Ps. Na fotce konio wydaje się bardzo delikatny 😉 niestety nie mam nigdy fotografa żadnego pod reką  🙁
    w rzeczywistości jest raczej mocnej budowy i już ma skubany koło 165 cm
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
02 listopada 2011 12:30
upss.. powtórzyłam się...  😡
Przepraszam za zamieszanie, oczywiście chodizło o og. Castillo.  😡
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
04 listopada 2011 07:11
Armara nie Ty pierwsza je pomyliłaś 😉
To zresztą jeden z powodów założenia wątku bo w necie tych pomyłek jest sporo z tego co pamiętam 🤔

anderwil ty też piszesz coś o utracie licencji..  a masz pewność, że chodzi o Castilio a nie o Castillo?

Ktoś ma może info gdzie On w ogóle teraz stoi?


anderwil ty też piszesz coś o utracie licencji..  a masz pewność, że chodzi o Castilio a nie o Castillo?




Przepraszam za błąd  :kwiatek:
Faktycznie chodzi o Castillo, hol, 47 G Ol  🙄
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
04 listopada 2011 07:35
no dobra..  to troche mi się rozjaśniło 🙂

wygląda na to, że całkiem fajne koniska po nim są, zwłaszcza charakterki  😀

nie wiem jak reszta potomstwa, ale ten na focie nie powala jakością linii grzbietu i zadem...
Pursat   Абсолют чистой крови
04 listopada 2011 12:47
ceffyl, od jakiej matki jest twój siwy? 😉
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
04 listopada 2011 12:47
Endurka on jeszcze 3 lat nie ma 😉
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
04 listopada 2011 12:57
Pursat Bolonia po Good Luck
ceffyl -zaraz dostaniesz  🤬 od moda za nieedytowanie postów 😉.
ceffyl odbierz proszę pw 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
04 listopada 2011 14:58
Pursat Bolonia po Good Luck

Przyjemny papier. 🙂
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
04 listopada 2011 22:08
figaro2046 jak Ci się manager za plecami kręci to i wpadki się zdarzają ;P

pursat no przyjemny przyjemny całkiem 😉

a żeby nie offtopować na własnym wątku.. 😉
apeluję do olek: jeśli tu zajrzysz please napisz coś na temat swojej kobyłki bo mi skapnęło, że po Castilio właśnie 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
05 listopada 2011 10:30
ceffyl, wyszukaj sobie posty olek, wstawiała gdzieś zdjęcia kobyły. Jest przepiękna, taka laleczka. 😜
Dzięki dziewczyny za zapowiedź  :kwiatek:  Bardzo mi miło, że siwa tak pozytywnie wpisała się Wam w pamięć  😉
Zajrzałam, zajrzałam i już piszę  😉

Mam 5-cio latkę po Castilio, z matki po Vulcano.
Tak jak dziewczyny pisały, wszystko po Castilio ma bardzo poukładane w głowie, jest raczej łatwe do jazdy, poprawnie zbudowane i skacze. Do tego wszystkie Castilio to zdecydowanie przysłowiowe misiaki 😉 Oczywiście to nie jest reguła, ale znaczna większość koni po Castilio się tym charakteryzuje. Zależy także od matki rzecz jasna, kryjąc kobyłę z za stodoły nie oczekujmy Bóg wie jakich cudów.
Moja dokładnie wpisuję się w charakterystykę potomstwa opisaną wyżej, z tym że jest trochę bardziej nadpobudliwa ze względu na linię matki. Poza tym nie mam żadnych problemów. Bardzo poprawnie zbudowana, jezdna, poukładana w głowie.

Miałam do czynienia z potomstwem Castilio, głównie żelichowskim.
Sprawdź sobie konie: Banderas, Baskir, Hilton, Alhambra, Antonio, Ballada - wszystkie do znalezienia na ich stronie.

Jako wisienkę na torcie wrzucam moją  😁

Ale ma piękną głowę 🙂
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
05 listopada 2011 15:28
pursat mam neta z doskoku i jedyne co znalazłam to akurat tą fotkę, którą olek wstawiła tu 😉

olek dzięki, dzięki 😀 masz jakieś foty ślicznotki "w całości"? 😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się