Stajnie na Śląsku

mam namiar na dziewczyne ktor pierze tylko rzeczy dla koni robi to rzetelnie i bardzo dokladnie jak cos to na priv rzuce namiar kto chce
No i chyba jednak po MOSiRze. Z tego, co wiem, zostaly wylacznie konie pensjonatowe. Dziwne, ze oplaca im sie utrzymywac stajnie z kilku pensjonatow? Moze cos sie tam jeszcze ruszy.
Póki co stajnią będzie zarządza Mosir.
A co wiecie o Jakubówce?
Strona zachęcająca.

Treningi sportowe od 35zł ale tylko do klasy P.
Ale w porównaniu z tym z czym ja się już spotkałam to normalnie w miarę tania klasa P to niczym stajnia państwowa czy coś. :P
Póki co stajnią będzie zarządza Mosir.

no tak, ale chyba szukają kogoś do dzierżawy, nie? i kto w końcu karmi i wypuszcza konie? wiem, że z tym był niemały zgryz :P
Natchniuza, nie wiem, czy im się opłaca, ale pewnie stan taki, jak jest teraz traktują jako przejściowy i czekają na nowego zarządcę i może po prostu nie chcą wyrzucać ludzi? lepiej, jak ktoś ze stajni korzysta i obiekt nie niszczeje w samotności 😉
Pewnie szukają, spotkanie z nimi będziemy mieli w przyszłym tygodniu. Końmi zajmuje się Aldona 🙂
wybiera się ktoś na Hubertusa do Sławkowa w ten łikend?
Skakanka podaj szczegóły, która stajnia organizuje i o której?? Ja ze Sławkowem jest związana emocjonalnie... czasem stacjonujemy u Wicia w PandeRosa 😉 Na ten weekend co prawda nie planowaliśmy tam dotrzeć a dopiero na następny, bo przedłużony jest a chcemy jakoś fajnie zakończyć sezon rajdowy 😉
Witam!
Tutaj jest info o tym Hubertusie.A wieczorem impreza w dworku na Krzykawie.
http://www.slawkow.pl/pl/1268/61189/Pogon_za_lisem_w_Slawkowie.html
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
06 listopada 2011 17:31
czy ktoś może mi polecić jakąś dobrą stajnię,  gdzie raz w tygodniu można umówić się nie na jazdę rekreacyjną ale na trening sportowy?
z jakimś fajnym trenerem,
jak najbliżej zawiercia  lub tarnowskich gór
z tych miejscowosci bym dojezdzala.
opowiedzcie od razu cos o trenerze, atmosferze i cenie 🙂
z gory dziekuje za pomoc

lub czy ktos zna dobrego trenera, ktory dojezdza na terenie slaska?
Znacie jakiś dobry pensjonat jak najbliżej Wodzisławia Śląskiego ?  🙂
Trzcinka, Chyba tylko Gosław 🙂
Ja mogę polecić z czystym sumieniem stajnię Orlando w Sączowie..jeżdżę tam od samego początku i naprawdę uważam,że chyba lepiej już być nie może🙂
Jeśli będziesz chciała więcej szczegółów to na pw
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
08 listopada 2011 10:35
Co do MOSIR-u - od stycznie będą stacionować w stajni w Rogowie u p. Kaczyny. Ale nie wiem na jakich to będzie warunkach 😉
Trzcinka, Gosław, w Kokoszycach u księdza i u Tygrysa(ja tam mam na chwilę obecną, jeszcze przez jakieś pół roku, potem wracam do księdza😉)

EDIT:
camea, końmi zajmuje się Magda, już jakieś 10 lat 😉
O stajni w Kokoszycach wiem sporo, jeździłam tam o 2000r., potem od 2004 byłam w sekcji jeździeckiej. Od 2008 miałam tam swojego konia aż do czerwca 2011. Ale wracam tam latem 2012 😉 Obecnie często ich odwiedzam 😀
tyskakonik, To pensjonat w Koko będzie dalej? 😀 Jaaaaaa, a ja już myślałam, że i pensjonatu nie będzie!
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
08 listopada 2011 15:22
A Gosław i ta "u Tygrysa" to gdzie?
Obydwie stajnie leżą jakieś... hmmm..... z 7-10 km od centrum Wodzisławia Śl w stronę Pszowa. 🙂
tyskakonik Chyba zaszlo nieporozumienie. Jest tu mowa o Mosirze w Zabrzu 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
12 listopada 2011 18:52
Tak Sankaritarina, dalej będzie 🙂
camea, a to przepraszam bardzo!!... 🙂
Czy ktoś zna tą --> http://www.lasowisko.pl/ stajnię?
Chciałabym się skontaktować a numer na stronie nie odpowiada.
Z góry dziękuję :kwiatek:
Polecam bardzo to miejsce: http://www.stajniaimielin.strefa.pl/ .
Instruktorka ma świetne podejście i doświadczenie, dzięki czemu można się wiele nauczyć.
A, konie są po prostu niezwykłe.
Jestem mile zaskoczona, że istnieje takie miejsce, bo odwiedziłam już kilka stajni na śląsku i w żadnej nie nauczyłam się tyle co tu, w tak krótkim czasie.
trzynastka   In love with the ordinary
02 grudnia 2011 00:19
I cóż tam z Mosirem? 🙂
Coś nowego wiadomo?
Czy ktoś z Was może polecić jakiegoś dobrego trenera, instruktora, zawodnika, który prowadzi treningi ujeżdżeniowe i miałby możliwość oraz chęć dojeżdżać do stajni w Jaworznie, aby takowe treningi prowadzić jednej parze?  😉
karesowa   Rude jest piękne!
02 grudnia 2011 08:28
Chciałabym poznać opinię na temat stajni "Omega" w Rudzie Śląskiej. Koleżanka planuje tam przeprowadzkę z nowo zakupionym koniem, ale nie ma żadnych wiadomości poza tymi które uzyskała od właścicielki stajni. Jak w praktyce (teorie znamy) wygląda karmienie, sprzątanie, wypuszczanie koni, jak z atmosferą (to młoda dziewczyna więc to też nie bez znaczenia) Chciałam także zapytać jak z dostępnością do hali bo wiemy że jest tam prowadzona rekreacja.  Będę wdzięczna za wszelkie informację na temat tego miejsca.
,
wie ktoś cokolwiek o powstaniu tego "czegoś" w Czeladzi?  nie pamiętam dokładnej nazwy, ale chodzi o jakieś śląskie centrum jeździectwa, gdzie niby byłaby możliwość uprawiania wszystkich dyscyplin jeździeckich, miał być tor wyścigowy itd. miało to powstać na terenach dawnej kopalni. już dawno o tym słyszałam, ruszyło coś w tej sprawie?
Wiecie że Józefka kupiona?
Zajazd będzie odnowiony, jest nowy właściciel, będą nowi instruktorzy i nowe konie. 😉
mtl   I M Equestrian
04 grudnia 2011 20:56
wie ktoś cokolwiek o powstaniu tego "czegoś" w Czeladzi?  nie pamiętam dokładnej nazwy, ale chodzi o jakieś śląskie centrum jeździectwa, gdzie niby byłaby możliwość uprawiania wszystkich dyscyplin jeździeckich, miał być tor wyścigowy itd. miało to powstać na terenach dawnej kopalni. już dawno o tym słyszałam, ruszyło coś w tej sprawie?


brzmi ciekawie , czekam na więcej info!
Livia   ...z innego świata
05 grudnia 2011 07:40
mtl, kiedyś był nawet wątek o tym tu, na forum - jak znajdę to wkleję 🙂 ale potem jakoś cały pomysł ucichł, mam nadzieję, ze inwestycja nie umarła.

Leach, fajnie, że Józefka kupiona - to było bardzo fajne miejsce 🙂

edit: link do tematu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,38147.0.html 🙂
Livia : W latach swej świetności tak. 😉 ja towarzyszyłam jej do końca, póki nie zabrano koni. Pod koniec to naprawde-bida i nędza.

Ale teraz właściciel jest ok mam nadzieje że wróci na prawde fajna stajnia. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się