Nasza twórczość fotograficzna cz. II

dzięki dziewczyny za docenienie 🙂
ciagle szukam nowych koncepcji, nie chcę sie powtarzać, i powielać zdjęć innych
co wychodzi zostaje inne rzeczy tylko w szufladzie
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
01 listopada 2011 08:31
abre kieeedys widzialam sliczne portrety doswietlane blenda w lesie, cudenko, sama kiedys chcialam sprobowac 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
01 listopada 2011 18:06
jakaś dziewczyna wrzucała kiedyś zdjęcia siebie z koniem- musiały być albo robione nad wodą, albo z użyciem blendy, co bardziej prawdopodobne, bo obite światło był bardzo ciepłe, jak od złota. nie pamiętam nicku zeby dopytać...
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 listopada 2011 18:28
TO i cztery następne są robione z blendą. wynika z następnej notki.
Może mi ktoś poradzić odnośnie obróbki? Tak może być?
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
01 listopada 2011 21:15
dzisiaj od 4 rano latam z aparatem tam i z powrotem. efekt - prawie 3000 zdjęć.
ogólnie jestem bardzo zadowolona, ale pewnie jest wieeeele rzeczy do poprawy.

1.

2.

3.

4.

5.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 listopada 2011 21:21
olciiik, pierwsze  💘 widziałam już na fotoblogu xequus i jestem zachwycona  💘
w ogóle z tego co widziałam to bardzo udana sesja, gratuluję  :kwiatek:
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
02 listopada 2011 06:38
olciiik pierwsze  💘 ZARĄBISTE ! dziś rano też miałam taką pogodę ,a później mega mocne słońce przebijające przez tą mleczną mgłę.Ale do szkoły trza iść więc już nic nie robiłyśmy z mamą.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
02 listopada 2011 08:41
olciiik, uwielbiam Cię i Twój aparat, ale to chyba oczywiste 😉 ? (Patrz na avatar  👍 )
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 listopada 2011 08:58
JARA, żebym to ja była bliżej albo miała jak dojechać, to z wielką chęcią bym się zgłosiła... nie masz czegoś takiego na zDolnym Śląsku?



Jakie dokładnie okolice Cię interesują? Może coś się uda wymotać 🙂😉

JARA wysłałam maila (-:

Strasznie dziękuję! 🙂 Mam nadzieję, że wiesz, że tu chodzi o fotografowanie amstafów i pit bulli? 🙂😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 listopada 2011 14:39
[quote author=Facella link=topic=35683.msg1169617#msg1169617 date=1319820573]
JARA, żebym to ja była bliżej albo miała jak dojechać, to z wielką chęcią bym się zgłosiła... nie masz czegoś takiego na zDolnym Śląsku?



Jakie dokładnie okolice Cię interesują? Może coś się uda wymotać 🙂😉
[/quote]

Lubin, Legnica, Chojnów, Głogów, Polkowice, Kawice, Ścinawa, Prochowice i wszystko po drodze.
Olciiik - pierwsze mega, mega, maga!!! 😍 💘 💘

moje pstryki :
Stiepan   can i ask you for something?
02 listopada 2011 17:17
abre doświetlanie lampami chyba jednak trzeba sobie odpuścić... pierwszy problem to czasy synchro z aparatami - z np d300 to 1/250, z d5000 już tylko 1/125... to wymusza albo przymykanie obiektywów, albo filtry szare. Drugi problem to słaba moc przenośnych lamp - nawet jeśli chodzi jedynie o doświetlanie. Bez sensu świecić bez jakiegoś modyfikatora, a te znowu zabierają cenne światło. Poza tym jedna lampka da efekt spłaszczenia oświetlanego efektu - potrzebne minimum dwie.
Co do blend często ich używam i nigdy mi się jeszcze koń na sesji nie przestraszył (co innego jakbym wyskoczył z takim strasznym ekranem na zawodach). Jeśli nie znam konia (albo nie jestem pewien jak zareaguje), idę do niego dzień wcześniej żeby sobie taką blendę obwąchał - na prawdę nigdy nie było problemu. Żeby nie być gołosłownym:
dwie blendy
jedna blenda
jedna blenda
przykład złego użycia blendy

Dojrzewa w mojej głowie pomysł końskiego pleneru fotograficznego (w okolicach wiosny) połączonego z warsztatami. Myślałem o tym, żeby kilka bardziej doświadczonych osób (powiedzmy dwie, trzy) poprowadziły takie warsztaty, przekazały swoją wiedzę innym, a na koniec konkurs fotograficzny (zdjęcie wybrane z tych zrobionych podczas plenerów, prawdopodobnie uda mi się pozyskać jakichś sponsorów i patronat). Nie ma w tym żadnego zamysłu zarobkowego - wszyscy płacą po równo za zakwaterowanie i pulę do nagród, oczywiście "instruktorzy" są zwolnieni z wszelkich opłat. Na wieczór jakieś ognisko, piwko (dla niepełnoletnich soczek), gitara, może wystawa prac. Tak w imię propagowania końskiej fotografii i zacieśniania więzów. Kto by się na coś takiego pisał? Żeby myśleć o tym poważnie muszę wiedzieć, czy taki pomysł ma w ogóle szanse "przejść".
Stiepan, ja się piszę. Dla mnie warunek to późna wiosna - złota jesień. Jak już wykorzystać światło to maksymalnie 🙂 Warto by załatwić sponsora sprzętowego - wypożyczenie porządnego komputera z dobrym monitorem i programami: Photoshop, PS Elements, Lightroom, jakimiś darmowymi itp. W godzinach południowych i tak nie ma jak fotografować, można zrobić wstępne szkolenie z obróbki 🙂

Jakie masz duże blendy? Chodzisz z pomocnikiem czy statywy nosisz?
Lampę chciałam na statyw, światło odbite lub softbox, doświetlenie cieni. Mam d700 więc krótkie czasy nie są dużym problemem.
Stiepan   can i ask you for something?
02 listopada 2011 17:55
abre skoro się piszesz to niestety tylko w roli jednego z instruktorów  🏇 Termin, miejsce i wszystko inne jest do ustalenia - najlepiej w formie ankiety. Trzeba tylko sprawdzić zainteresowanie. Komputer i monitor też da się załatwić (w ostateczności przytargam swoje eizo albo hpka). O szkoleniu z obróbki też myślałem. Wieczorem można zrobić sesje studyjne (ludzkie) z udziałem chętnych modelek 🙂 Dysponuję lampami studyjnymi i modyfikatorami także z tym nie ma problemu, a każdy ośrodek ma coś na styl sali konferencyjnej gdzie można taką sesję przeprowadzić.

Mam dwie blendy 120x95 i jedną duuuużą (200xcośtam). Zawsze chodzę z pomocnikami - na statywach blendy się chyboczą, przewracają... i wtedy faktycznie koń może się przestraszyć. To samo z lampami i modyfikatorami - powiew wiatru i sprzęt leci, nawet jeśli pod stojak jest coś podwieszone. D700 ma takie samo synchro z lampami jak d300 - więc do 1/250 + tryb FP do 1/320 (ale tylko z lampami systemowymi, chociaż metz chyba też ma tryb FP).
Stiepan, może być i jako instruktor.
Lampę chcę do lasu, w gęstwinę. Tam mam czasy rzędu 1/15 -1/200. Styknie.
Blendy oglądałam. Myślałam o tej http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=2559 + jakiejś mniejszej np. http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=2551
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 listopada 2011 19:16
Stiepan, ja się piszę jako kursantka o ile mnie będzie stać i wybierzecie się na zDolny Śląsk xD

edit: literkę zjadłam q-;
Ja of course też się pisze. 😎
Ja jako laik byłabym chętna  na takie warsztaty-plener 😀
jesli nie macie nic przeciw sigmom to moznaby sprobowac zaprosic ich - dla nich reklama, a moze by wypozyczyli swoje obiektywy do testow. na plenerze szkolnym cos takiego mialam i prawie wszyscy skozystali z mozliwosci pracy zinnymi ogniskowymi niz maja na codzien 🙂
ja  też byłabym chętna na takie warsztaty 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
03 listopada 2011 15:43
To i ja się dorzucę jesiennie 🙂

Sandra i jej Malinka o poranku.
1.

2.

3.

Sesja z pomysłu MsCarmen, na zdjęciach Precelek i jej Bohuniasty.
4.

5.


I jesienne Verden 🙂
6.

7.

8.
Stiepan   can i ask you for something?
03 listopada 2011 15:59
abre ja staram się mieć blendy bez żadnych nakładanych warstw - w praktyce i tak najczęściej używa się powierzchni białej i srebrnej. A z magicznymi ekranami 5w1 jest różnie - trzeba się bawić z tymi warstwami, zamki potrafią się zaciąć itd (w końcu w większości to produkcje chińskie). Według mnie im prościej tym lepiej, zwykłą blendę łatwiej się też wygina i łapie w celu uzyskania efektu zwierciadła i zebrania większej ilości światła.
Jeśli lampa w las, czy inne ciemniejsze miejsca to ok - w końcu to i tak światło błyskowe "zamraża" fotografowany obiekt, więc czasy nie mają praktycznie znaczenia (piszę dla tych, którzy nie bawią się w strobbing, pewien jestem że Ty to wiesz).

Co do plenero-warsztatów to cieszę się widząc zainteresowanie - jeśli jeszcze kilka osób wyrazi chęć uczestnictwa to założę na forum osobny temat (co by nie zajmować miejsca tutaj), gdzie będziemy przedyskutowywać wspólnie pomysły co do samej formy, zawartości, daty i przede wszystkim miejsca. Liczę na ok. 20 osób + instruktorzy + goście specjalni. 3 dni powinny wystarczyć. Tak sobie myślę, że koszt powinien oscylować koło 400zł (w co wchodziłby koszt zakwaterowania i składki na upominki, może dyplomy), zależnie oczywiście od tego gdzie będziemy, jakie warunki uda nam się wynegocjować i jakich uda się pozyskać patronatów/sponsorów.

nine piąte bardzo fajne (kolory!), myślę że w pionie wyglądałoby jeszcze lepiej, wykorzystując drzewo po prawej jako ramkę zdjęcia. W Verden takie krzywe płoty mają czy Tobie się ręka omsknęła? 🙂
trzynastka   In love with the ordinary
03 listopada 2011 16:01
Stiepan - Padok był pod górkę, a ujeżdżalnia wkopana w ziemie na równo. Więc prostowałam do konia i drzew, a nie do płotu 🙂
Stiepan   can i ask you for something?
03 listopada 2011 16:11
Ósme na pewno nie jest prostowane do drzew, ani konia. Tylko takie spostrzeżenie.

O jednym zapomniałem - magda myślę, że nikt nie ma nic przeciwko sigmom, wręcz przeciwnie! Są tylko dwa "ale". Czy sigmie się opłaca wypożyczać sprzęt dla 20 osób? (z drugiej strony relacja z tego pleneru ukazałaby się w jednym z pism branżowych, więc kto wie - jeśli można wspomnieć w artykule o sponsorach...). Druga sprawa jest taka, że ktoś musi podpisać te wszystkie kwitki od sigmy, więc także odpowiadać za sprzęt. Musiałbym się porządnie zastanowić, czy chcę odpowiadać za to, że upadnie komuś obiektyw, czy też sprzęt zostanie skradziony (żyjemy przecież w Polsce) - profitu z przedsięwzięcia i tak nie będę miał.
Stiepan, dzięki,w przypadku blendy nie kupię póki nie wypróbuję. Nie zamierzam sobie utrudniać życia 😉
Nine to pierwsze z Precelkiem rewelacja!
Stiepan ja też chętnie bym się na takie warsztaty wybrała! Wygląda na to, że zebrałoby się trochę chętnych 🙂
ja również bym się wybrała, jeśli oczywiście termin i odległość by mi pasowały 😁
Jessy   Koń klasy Grand Prrrrrrrrrrr.
03 listopada 2011 19:28
Stiepan tez chetnie wzielabym udzial, fajny pomysl 🙂 swoja droga ciagle rozplywam sie nad tym pierwszym zdjeciem ktore dales 😍
Stiepan, Ja też chcę na warsztaty!!

olciiik, Dwa pierwsze zdjęcia przepiękne. Mgła paraliżuje lotniska, ale jak widac, warto z nią wytrzymac ;-)

nine, Piękne kolory na ostatnim  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się