strzyżenie / golenie koni

a co myślicie o tej ?
http://allegro.pl/maszynka-do-strzyzenia-psow-zwierzat-35w-zestaw-i1874474987.html
chce ogolić jednego konia trace clip więc nie będę szaleć z niewiadomo jaką maszynką. poradzi sobie?
Szukam kogoś kto zajmuje się naprawą maszynek. Idealnie gdyby była o osoba mogąca podjechać do stajni (Sulejówek) i zobaczyć jak to wygląda na żywo. Stało mi się z maszynką coś bardzo dziwnego. Kompletnie nie chce załapać mi włosia i nic nie tnie, a jak zdarzy jej się załapać to goli idealnie. Nie mam pojęcia co mogło się stać. Dodam, że mam 2 identyczne maszynki i 3 ostrza i na każdym dzieje się to samo. Potrzebuję pilnej pomocy, bo mam konia w paski 😵
Macie pomysł co by tu wygolić na zadzie całkowicie karemu bez odmian wałachowi o imieniu Demon ? 😁
jett   success is the best revenge
26 października 2011 18:32
D z koroną? Diabełka z widłami?  😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
26 października 2011 18:35
albo same widły  🙂
Może ktoś miał podobną sytuację z maszynką do mojej? W jednym serwisie byłam i powiedzieli, że wszystko ok. Nic nie wymyślili🙁 Sprawa mega pilna...
ponawiam :
a co myślicie o tej ?
http://allegro.pl/maszynka-do-strzyzenia-psow-zwierzat-35w-zestaw-i1874474987.html
chce ogolić jednego konia trace clip więc nie będę szaleć z niewiadomo jaką maszynką. poradzi sobie?
Jak padła moja maszynka to chciałam dogolić konia maszynką ludzką- nie ma szans. Jakby było z psią to nie wiem...
D+A a jaka to maszynka? Z systemem wymiennych ostrzy clip on? Jesli tak to sprawdź czy dokręcony jest mechanizm do zakladania ostrzy. Z innych opcji to jak wlos wlezie pomiedzy przestrzen tnącą, to ostrze nie tnie tylko zaczyna ciągnąć wlos, wtedy wystarczy wyczyścić. Mozna tez podokręcać ostrza.
Tez tak mialam, w jednym przypadku nie dokrecilam, a drugim razem sie okazalo ze trzeba naostrzyc juz - moze tak byc, wtedy oni pod jednym kontem tylko gola dobrze. Albo jeszcze moglas zle skrecic maszynke po czyszczeniu wlosia w srodku. 
🏇 🏇 🏇czyli? da sobie radę z ogoleniem połowy konia? 🏇 🏇 🏇
dziewczyny z trójmiasta i okolic gdzie można naostrzyć ostrza w naszym regionie
aszka super Pan jest w Oliwie, ostatnio jak dałam do niego ostrza to napisał mi dluuugi list z różnymi fajnymi uwagami, bardzo dokładny i profesjoanlny  także polecam 😉 musiałabym tylko znaleźć do niego numer, bo na jakimś świstku zapisałam i nie wiem gdzie teraz to mam. 
Dziewczyny mam taką maszynkę:
http://www.wszystkodlazwierzat.pl/moser-avalon.html

Pokazywałam ją koledze- stwierdził, że nie ma prawa nie ciąć, ale sam się przekonał, że jest jednak tak jak mówię.

Mam 2 identyczne maszynki i 3 ostrza- 2 świeżo po ostrzeniu, jedno nowe. Aż niemożliwe, żeby dwie na raz się zepsuły. W zeszłym roku goliły idealnie. Teraz jak załapią to tną dobrze, ale raz jest to 1 cm, raz 10cm, a raz 50. Próbowałam czyścić, oliwić, próbować pod różnym kątem, w różnych miejscach i czasami bierze a jak się zatnie to nijak nie chce załapać:/
orientujecie się może czy w okolicach Warszawy można wypożyczyć golarkę? (ponoć kiedyś można było wypożyczyć) albo może znacie kogoś kto byłby skłonny za kaucją i opłatą wypożyczyć? albo może któraś z Was byłaby skłonna pożyczyć? help!
Pierwszy raz będę golić konia, całego bez nóg i głowy i mam pytanie do wprawionych w boju. Czy starczy mi taki komplet derek: z wypełnieniem  150g i 300g oraz polarowa derka, żeby założyć pod te derki przy zmianach temperatur? Koń jest padokowany około 4-5 godzin dziennie.
ale polarowka tylko jedna zupelnie, czy jeszcze jedna masz? Bo bedziesz potrzebowala na zmiane jeszcze jedna. I po 150 jak zrobi sie cieplo to mozesz potrzebowac albo drelichu, albo bawelnianej, albo ew. Polar z pasami -ale to nie najlepsza derka do boksu.
Polarowe mam dwie🙂 Czyli jeszcze jakąś bawełnianą skombinuje 😉 Dziękuję za odpowiedź :kwiatek:
Czy Heiniger Delta3 daje sobie radę z nogami? Pytam jako kompletny laik fryzjerski.
A dlaczego ma nie dawać? Daje Daje, wzorki też się da robić 😉
daje rady, to ogolnie bardzo fajna maszynka.
Bardzo bardzo proszę o pomoc  :kwiatek:
potrzebuję namiarów na sklep w którym dostanę
od ręki ostrza do maszynki do golenia heingera o np. takie:

Nie otwieraja mi sie zdjecia bo na telefonie czytam, ale jakies ostrza heinigera byli kiedys w pasikoniku na grenadierow, zazdwon najlepiej. 😉
nie mają! w animavecie też czekają na dostawę, pewnie poczekam na te z animavetu ale bardzo mi się spieszy i jakby ktoś wiedział gdzie można dostać heinigery w Warszawie od reki to byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek:  :kwiatek:
o masz, beznadzeja ;( Kupowalismy maszynke w sklepie stajnia na zajaczka, tak ze jes szansa ze tam moze beda? 😉 ja bym pewnie obdzwonila te najwieksze sklepy, mustang, stani, karine. 
dzięki za info ale nigdzie nie ma 🙁
Czy golilibyście konia nie mając hali? Jest jakiś sens? Czekałam z derkowanie i goleniem aż zbudują halę i koń mi się okropnie ofutrzał, do tego stopnia, że po treningu wygląda jakby go ktoś wodą całego oblał i schnie sto lat. To jest kwestia dość wysokiej temperatury i jak będzie zimniej to będzie lepiej znosił treningi czy lepiej ogolić?
Gol, zostaw owlosione nerki i mozesz smigac, tylko derka w stajni na padok na poczatek i koniec jazdy. 3 rok tak smigam, w tym rok bez hali calą zimę. Teraz tez mam juz ogoloną a na dworze smigam.
wawrek, proszę, koń i nogi Deltą 3 😉


Daje, trzeba po prostu troszkę wprawy- mi np ciężkawo to idzie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się