Kącik Ujeżdżenia

Dla zainteresowanych - potwierdziłam że finałowy konkurs w rundzie VIII w Zbrosławicach 27.11 (Finał Ligi Ujeżdżenia Polski Południowej juniorzy) to N9, tyle że bez muzyki 🙂 miał być N5 (kur) i dlatego został błąd w propozycjach.
12.11 Aromer- http://aromer.pl/imprezy2011/11_12/prop1211.pdf

Wybiera się ktoś?  🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 listopada 2011 14:29
no, wybiera się  😉 miejmy nadzieję że na tyle duzo się wybiera że się odbędą.
Też mam taką nadzieję  😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 listopada 2011 17:02
Ja planowałam jechać, ale że znowu robią czworoboki treningowe to zrezygnowałam.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 listopada 2011 17:34
Jak to "treningowe" - przecież to ZR są
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 listopada 2011 17:38
Jak zwał tak zwał. Jak dla mnie to są czworoboki treningowe, tylko pod nazwą ZR się chowają. "Zawody" to moim zdaniem trochę za duże słowo na to, bo zawody zakłądają jakąkolwiek rywalizację, a nie że każdy jedzie sobie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 listopada 2011 17:53
Oprócz tego że samemu się wybiera program(y) jakie się chce jechać (duży plus jak dla mnie)  to przecież są to najnormalniejsze w świecie ZR - normalnie oceniają cię, normalnie dostajesz arkusze, normalnie masz wyniki i normalnie jak ktoś wyżej chce iśc i zbiera te oczka czy coś to się najnormalniej w świecie jak na każdych innych się liczą przejazdy i ich %.

A jak ktoś chce jechać po prostu treningowo (bez przynależności klubowej, badań etc itp itd) to tez najnormalniej w świecie się może podczepić, jak na każdych innych ZR - i jeszcze sobie program wybrać.

Więc zupełnie nie rozumiem co w takim układzie może nie pasować zawodnikowi.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 listopada 2011 17:58
Dla mnie zawody to rywalizacja, czyli, że pod koniec jest klasyfikacja, ktoś jest pierwszy, ktoś jest drugi itd. A tu każdy jedzie sobie co chce, klasyfikacji żadnej brak. O ile nie potrzebuje się wyników do klasy sportowej, to rónie dobrze można sobie sędziego zaprosić do własnej stajni i poprosić o ocenę. Jak dla mnie takie cudo jak czworoboki otwarte może się przydać głównie jak się chce przejechać jakiś konkretny program na zawodach i mieć go ocenionym, albo jak się zbiera oczka do klasy sportowej.

Edit: jak się okazuje słownik języka polskiego się zgadza z moim poglądem na to co jest zawodami, a co nie: http://sjp.pwn.pl/szukaj/zawody
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 listopada 2011 19:04
aa, o to ci chodzi...no chyba że tak

poprawka: przecież się współzawodniczy - jest to jak najbardziej współzawiodnictwo sportowe - i są wyniki i miejsca i flo:

http://aromer.pl/imprezy2011/02_05/wyniki050211.pdf
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 listopada 2011 21:30
No tak, flo jest najważniejsze 🤣 Widzę porobioną klasyfikację w 3 wypadkach, a nie we wszystkich konkursach. W innych wypadkach takich "zawodów" w ogóle nie robili klasyfikacji.
czy ktoś mógłby podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie popręgów ujeżdżeniowych i obcierania się...
kobyła co jakiś czas obciera się w okolicy łokcia (oczywiście na kłodzie), ale na tyle mocno, że w tym roku praktycznie większość czasu chodziła na oklep...
próbowałyśmy już chyba wszystkiego... skórzany, bawełniany, neoprenowy, neoprenowy z żelem, proste, profilowane, tunele z naturalnej skóry (hand made), z naturalnej wełny nowozelandzkiego czegoś, no a teraz mattes... i nic.... ciągle jedno i to samo miejsce....
oglądał ją weterynarz, ale nic nie wymyślił.... w miejscu obtarcia robi się taka mała "gulka", która schodzi po paru dniach
tak więc... POMOCY!!  😵 🙇

mam nadzieję, że kącik ujeżdżenia będzie dobrym wątkiem.... ale liczę, że to tutaj zagląda najwięcej użytkowników wyżej wymienionych popręgów 😉
pozdrawiam
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 listopada 2011 10:02
No tak, flo jest najważniejsze 🤣 Widzę porobioną klasyfikację w 3 wypadkach, a nie we wszystkich konkursach. W innych wypadkach takich "zawodów" w ogóle nie robili klasyfikacji.


no a jak, flo najważniesze oraz "współzawodnictwo sportowe" albo "nagrody finansowe"  (których zresztą i tak nie ma w ujeż.)

Tak naprawdę to w sumie aż takiego dużego wyboru i tak nie ma bo są to  do końca roku jedyne zawody regionalne - a szczególnie jeśli o was chodzi to już w ogóle macie ograniczone manewru ze wzgl. na możliwość startów jedynie jesienią i zimą i dlatego też trochę jakby niezrozumiałe twoje podejście jest. No ale to wasza sprawa.
mewa, a może wystarczy siodło dopasować?
mewa, a może wystarczy siodło dopasować?


tzn? bo nie do końca wiem jak to rozumieć 🙂
Jeżeli koń uporczywie obciera się tuż przy łokciu to może znaczyć, że siodło lezy za bardzo z przodu i dlatego popręg "wciska" się koniowi pod łokieć. Dlatego nalezy dopasować siodło, tak żeby znalazło się na właściwym miejscu. O to chodziło:-)
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 listopada 2011 19:29
Elu mi po prostu szkoda pieniędzy na taką imprezę, start kontrolny zrobiłąm sobie poza konkursem u nas w domu, mimo średniej formy tego dnia wynik był dla mnie satysfakcjonujący. A jedynie w razie jakbym chciała startu kontrolnego (albo zbierała wyniki do klasy) to bym się na taką imprezę jak te "zawody" wybrała. Moim celem zresztą na ten sezon halowy jest pojechanie HPWiM.
Jeżeli koń uporczywie obciera się tuż przy łokciu to może znaczyć, że siodło lezy za bardzo z przodu i dlatego popręg "wciska" się koniowi pod łokieć. Dlatego nalezy dopasować siodło, tak żeby znalazło się na właściwym miejscu. O to chodziło:-)


No np. tak jak pisze Magda. Popręg nawet mocno dociągnięty będzie pociagnięty za siodłem, które przykładowo leci do przodu i jaki by on nie był będzie obcierał.
ja tylko wytłumaczę bo chyba nie do końca się zrozumiałyśmy - koń nie obciera się pod pachą, tylko na wysokości łokcia w odległości 1 dłoni
a teraz uciekam do odpowiedniego wątku z moim ciężkim przypadkiem 🙂
ja jeszcze nigdy nie byłam na ujeżdżeniowych w aromerze, chciałam przyjechać teraz, ale o co chodzi z tymi konkursami? Że każdy jedzie sobie swoją rundę i obojętnie jaki program w tej rundzie?  dobrze rozumiem? bo jak tak, to nie podoba mi się to
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 listopada 2011 15:42
kleopatra66: zama sobie wybiersz konkurs jaki ci pasuje.

Czyli jak podają że są takie konkursy:

1. Konkurs na brązową odznakę – L10R czworobok 20x40
2. Konkursy z grupy Kucy czworobok 20x40
3. Konkursy z grupy Kucy czworobok 20x60
4. Konkurs na srebrną odznakę
5. Konkursy z grupy L
6. Konkursy z grupy P
7. Konkursy z grupy N
8. Konkursy z grupy C
9. Konkursy z grupy CC
10. Konkursy z grupy CS

to bierzesz sobie wybierasz jaki chcesz: np. L-cośtam i L-cośtam albo L-cośtam i P-cośtam itd. - albo jeden konkurs jakiś z jakiejś grupy
no właśnie tak myślałam 😀  ale w/g mnie to niefajne
Mam mały dylemat. Chciałabym zakupić frak ujeżdżeniowy i nie mam pojęcia co wybrać. Możecie coś polecić? Może ktoś z Was ma namiary na krawcową, która już szyła frak i wie z czym to się je?
W sklepach trochę tego jest, ale albo cena ok 300-400zł ( podejrzewam że niezbyt wygodny) albo 1600-2000. Zwykle z sklepach nie ma możliwości przymierzyć, więc raczej wchodzi w grę kupno kota w worku  🤔
HELP!!!  :kwiatek:
Rudzia   Dwie Złośnice:)
11 listopada 2011 17:43
Ktos wybiera sie jutro do Aro i jest chetny na zdjęcia?

Pytam orientacyjnie bo bede ale w zaleznosci ile bedzie chetnych to albo zostane dluzej albo nie😉

Jakby co piszcie na pw 🙂
ogloszenie
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
<Rudzia> byłaś może jak był mały czworobok? Masz może zdjęcia rudej Hrabiny?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 listopada 2011 18:55
Z tego co wiem ro Rudzi niestety nie było (zdrówka życzę 🙂😉.

Ale może ktoś inny cykał zdjęcia i się z nami podzieli?
ja coś pstrykałam.może coś dodam ,poźniej . 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 listopada 2011 21:49
no i proszę, już wyniki z dzisiaj dali i nawet wszystko podzielili wg konkretnych konkursów http://www.aromer.pl/imprezy2011/11_12/wyniki.pdf
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się