Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
11 grudnia 2008 17:37
Moona jestes wielka i uratowalas mi tylek  :kwiatek: 👍
pryzmat z tego co pamietam to takie cos co roszczepiało wiązke światła. i tak na przykład jeżeli padające światło było białe to w zależności od długości fali (czyli od koloru) swiatło  przechodziło przez pryzmat w różnym stopniu zakrzywione.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 grudnia 2008 17:56
[quote author=cieciorka&okwiat link=topic=136.msg10505#msg10505 date=1228251480]
teraz ja potrzebuje pomocy 🙂
dyponujecie moze nagraniem, np filmem, programem szkockim?
ciec
[/quote]

Może tu się coś znajdzie? http://www.bbc.co.uk/scotland/
Czy jest ktoś kto mógłby mi sprawdzić pracę domową z niemieckiego?Tak to jest jak z zerowymi umiejętnościami trafia się do zaawansowanej grupy:/
A może znajdzie się jakiś milośnik chemii?? Bo ja jestem w tej dziedzinie totalnym beztalenciem a mam takie 2 zadanka do zrobienia....  😵
1.Na zobojętnienie 20cm3 roztworu H2SO4 pobranego z kolby na 200cm3 zużyto 28,6 cm3 roztworu NaOH o stężeniu 0,1234 mol/dm3. Oblicz masę H2SO4 w kolbie. M(H2SO4)=98g/mol

2.Naważkę 0,2500g technicznego dwuwodnego kwasu szczawiowego rozpuszczono w wodzie i zmiareczkowano zużywając 19,6 cm3 0,200 molowego roztworu NaOH. Oblicz procentowa zawartość kwasu szczawiowego w badanej próbce. Podaj równanie zachodzącej reakcji. Masa molowa kwasu M=126g/mol
Potrzebuję, na jakieś 2 tygodnie temu, "Pochwały wesołości" Krasickiego. Można to znaleść w jakimś wydaniu z fraszkami np. Mógłby mi ktoś pomóc?
Ja nie mam do niczego takiego dostępu teraz, do bblio nie dam rady dziś wyskoczyć niestety, a jak zwykle budzę się z ręką w nocniku.
To długie nie jest - może mi ktoś przepisać? Albo podpowiedzieć gdzie tego szukać w necie tak, żeby źródło było pewne? Bo jak spiszę tekst, który nie jest tekstem Krasickiego, to mnie babeczka udupi...
Arka   Gniady buntownik :)
15 grudnia 2008 12:37
czy jest tu jakis dobry duszek, ktory bylby w stanie mi wyjasnic, jak rozwiazac tego typu zadanie?

dla jakich parametrów a, b reszta z dzielenia W(x) przez p(x) jest równa R(x), gdy:
W(x) = x^3-2x^2+ax+b
P(x) = x^2 + x - 2
R(x) = 9x-3
W(x) : P(x) = f(x) +R(x)
no i teraz dzielimy po prostu W(x) przez P(x)
(x^3-2x^2+ax+b ): (x^2 + x - 2) = (x-3 )+ (a+5)x+b-6
i teraz tak: x-3 to jest to co ja wcześniej nazwałem f(x) i to jest nam do niczego niepotrzebne, natomiast (a+5)x+b-6 to jest nasza reszta, czyli to jest to samo co R(x), czyli (a+5)x+b-6= R(x) = 9x-3
stąd (a+5)x=9x => a=4 i b-6=-3 => b=3
tylko tam trzeba te 2 wielomiany przez siebie podzielić... hm ale jeżeli chodzi tylko o wynik a=4 i b=3

Arka   Gniady buntownik :)
15 grudnia 2008 16:27
Dziękuję slicznie za odpowiedź!

Mam jeszcze cztery zadania i jak uda sie komus wyjasnic mi je, to bede spokojna o moja ocene na semestr z matematyki 😉

Zadanie 1
Wielomian W(x) przy dzieleniu przez (x-4) daje resztę 7, a przy dzieleniu przez (x-2) daje resztę 1. Wyznacz resztę z dzielenia tego wielomianu przez wielomian P(x) = (x-4)(x-2)

Zadanie 2

Wielomian w(x) przy dzieleniu przez (x+2) daje resztę 8, a przy dzieleniu przez (x+1) daje resztę -4. Wyznacz resztę z dzielenia tego wielomianu przez wielomian P(x) = x^2+3x+2

Zadanie 3

dla jakich parametrów a, b reszta z dzielenia W(x) przez p(x) jest równa R(x), gdy:
a)
w(x) = x^4+(a+b)x^3+2x^2+bx+6
p(x) x^2+4x+3
r(x) = x + 9

b)
w(x) = x^3 + ax^2 - bx + 4
p(x)=x^2-x-6
r(x)=6x+22

Zadanie 4

Dla jakich wartości parametrów a,b wielomian w(x) jest podzielny przez p(x), jeśli:
a)
w(x) = -x^4+(a+b)x^3+(2a-b)x^2-x+2
p(x)==x^2-x+2

b)
w(x)=2x^3-ax^2+bx+15
p(x) = x^2+2x-3


Mam za zadanie zrobic biznesplan dotyczacy hodowli koni achałtekinskich, oczywiscie mam juz ogolny zarys, ale tez pewne problemy...
Po pierwsze promocja...wiadomo strona www, ogloszenia w gazetach , pokazanie sie na jakis pokazach, ale co jeszcze?chodziloby mi glownie o uderzenie na rynek zagraniczny
a pisał ktoś kiedyś słowo wstępne? jako prof hab o filozofii w budownictwie? zaraz fioła dostanę od tego...

rodzę w bólach ogromniastych
edytowałam, podałam zły link
Mam za zadanie zrobic biznesplan dotyczacy hodowli koni achałtekinskich, oczywiscie mam juz ogolny zarys, ale tez pewne problemy...
Po pierwsze promocja...wiadomo strona www, ogloszenia w gazetach , pokazanie sie na jakis pokazach, ale co jeszcze?chodziloby mi glownie o uderzenie na rynek zagraniczny


różne foldery/katalogi wysyłane do potencjalnych przyszłych klientów i tu mogą być zarówno bezpośrednio wysyłane do tych którzy zainteresowani są z reguły twoimi końmi, jak i np możliwość zamówienia takiego folderu/katalogu poprzez deklarację możliwą do wypełnienia na stronie internetowej twojej hodowli...
współpraca np. ze zwiazkami hodowców tych koni w innych krajach, innymi hodowlami -np.  ty zapewniasz im u nas rozgłos, biorąc np na punkt ogiera z zagranicy, oni od ciebie kupują źrebaki, jedna i druga strona przy okazji daje rozgłos, coraz wiecej osób zaczyna wiedzieć że taka hodowla istnieje
co do ogłoszeń to np. nie tylko w gazetach, ale również w innych portalach zwiazanych z końmi, na internetowych sklepach (ty udostępniasz kawałek miejsca na reklame na swojej stronie, oni na swojej, każdy robi sobie reklame)

organizowanie takich wystaw u siebie, pokazów połączonych z jakimiś zawodami regionalnymi(to przyciąga szerszą publikę) itd...

to tak co mi przychodzi na dzien dobry😉 jak bede miała chwile to pomyśle co tam jeszcze by mogło być

jakby co to słuze pomoca jak tylko czas mi na to pozwoli😉
Mam taki temat na pracę z wosu:
„Demokracja to ustrój najgorszy, ale jak dotąd nikt nie wymyślił lepszego”. Oceń ustrój demokratyczny przedstawiając wady i zalety tego ustroju. Posłuż się przykładem współczesnych państw demokratycznych.

Macie jakieś pomysły o czym pisac, jakie zagadnienia poruszyc i jakie państaw mogą posłużyc za pozytywny i negatywny przykład?
😉
afhata jestes wielka 👍 dzieki wielki
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 grudnia 2008 22:27
ssandraa, temat rzeka.
Wpisz w google np. "demokracja - tyrania większości", "deficyt demokratyczny", możesz poruszyć problem praw mniejszości itd.

Przykłady państw - hm, Polska po wyborach parlamentarnych z 25.09.2005 i co się później działo, dojście do władzy populistów.
Austria i Francja - i ich skłonności do frakcji ultra-nacjonalnych.
Rosja - pseudo demokracja.
itd itd
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 grudnia 2008 22:34
Lotnaa- ale ja bym w to Rosji nie wrzucała już, bo to jest parodia demokracji, więc tak chyba nie bardzo pasuje do tematu...

Ja bym się raczej skupiła na sposobach podejmowania decyzji, właśnie na tym, co pisała Lotnaa, że nie zawsze decyzja większości jest decyzją właściwa i nie zawsze jest dobra dla wszystkich, z drugiej strony wiadomo, co dzieje się gdy decyzje podejmuje jedna osoba lub grupa osób. W demokracji wybieramy naszych przedstawicieli, którzy powinni reprezentować nasze interesy, jak jest, sami widzimy. Myślę, że powinnaś iść raczej w tę stronę...
Dlaczego w prawie polskim kobieta nie podlega karze w przypadku usunięcia ciąży?

Pomoże ktoś?  🙇
Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 stycznia 2009 17:05
A nie podlega?  😲
Takie mam zapisane zadanie domowe  🙄
a nie w jakim przypadku?
bo tutaj byloby: w przypadku gwaltu, choroby plodu lub zagrozenia zycia/zdrowia matki
Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 stycznia 2009 17:39
Pamiętam taki przypadek - kobieta w ciąży dowiedziała się, że jeśli będzie tą ciąże kontynuowała, straci zupełnie wzrok. Oczywiście w naszym wspaniałym kraju nikt się na aborcje nie zgodził. Została "szczęśliwą" niewidomą mamą. Dopiero w Sztrasburgu przyznano jej rację, ale oczywiście.... wzroku już nie odzyskała.


Uwielbiam, kiedy władza tak dobrze chroni nasze sumienia  :emot4:
Kobieta nie podlega karze ponieważ jest uznawana w świetle prawa polskiego za niepoczytalną w chwili podjęcia decyzji. Odpowiedź od kuzynki, dr. praw. Czemu za niepoczytalną, tego prawo nie podaje. Głupie, co?  🤔wirek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 stycznia 2009 18:37
Z jednej strony uwłacza to godności kobiety, ale z drugiej strony ją chroni. Niezły kruczek.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 stycznia 2009 18:45
Lotnaa,  to była sprawa Alicji Tysiąc i będąc dokładnym nie straciła wzroku, a uległ on pogorszeniu.
Więcej o tym w googlach, bądź tu:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,4000701.html
Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 stycznia 2009 18:58
Aj to przepraszam, myślałam, że oślepła zupełnie.
W prawe sa rozne rzeczy zawarte ktore moga zadziwic w kodeksie np. menstruacja 😁
Bardzo dziękuję! 🙂
:kwiatek:
[[a]]http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/4743_wp%C5%82yw_prze%C5%82om%C3%B3w_biologicznych.html[[a]]
1. To nie jest tak jak myślisz, kotku.
2. Jem dużo warzyw i owoców, ponieważ jest to zdrowe.
3. Uczę się niemieckiego od 3 lat.

Mógłby ktoś przetłumaczyć na j. niemiecki?
Baardzo proszę!  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się