Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

A ktoś mi pomooże? xd  :kwiatek:
A może ma ktoś sprawdzony przepis na długie, gęste i błyszczące grzywy? Taki domowy, bez żadnych kupnych preparatów i wynalazków.  😉
ale, że jak?

masz długa grzywę i chcesz ją pielegnować/nabłyszczeć?

masz mizerną grzywę, rzadką i lichą i chcesz ją jakos ponaprawiać?
nie jest mizerna, ale chcę w jakiś sposób ją 'polepszyć', żeby była długa i gęsta.
dosłownie parę stron wcześniej o tym mówiłam
czy o tej porze roku można jeszcze uprać konia czy raczej nie bardzo? bo z tego co wywnioskowałam moja siwka ma suchą grzywę, a strasznie szkoda mi obcinać nawet milimetr. Najgorsze, że ma straszny łupież w miejscu gdzie wyrasta grzywa, a żeby uniknąć tarcia jedynym wyjściem jest kąpiel. Chyba, że znacie jakieś inne sposoby?
Przecież jak jej tylko szyję zamoczysz, to nie umrze zaraz. Po umyciu wytrzeć dobrze ręcznikiem i szyję opatulić derką polarową, osuszającą. Ja bym nie miała problemu.
Ja jestem leniwą fanką irokezów
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
06 listopada 2011 09:17
Indiannka masz rację,że tniesz na iroka i tnij dalej!
Twój koń wygląda bombowo 😜 Wygląda idealnie.
czy o tej porze roku można jeszcze uprać konia czy raczej nie bardzo? bo z tego co wywnioskowałam moja siwka ma suchą grzywę, a strasznie szkoda mi obcinać nawet milimetr. Najgorsze, że ma straszny łupież w miejscu gdzie wyrasta grzywa, a żeby uniknąć tarcia jedynym wyjściem jest kąpiel. Chyba, że znacie jakieś inne sposoby?

Kiedyś moje konie podłapały wszoły w środku zimy i chcąc nie chcąc musiałam je całe zmoczyć, przeżyły bez uszczerbku na zdrowiu, więc myślę, że zmoczenie grzywy nie zaszkodzi im
Mam problem . Nie wiem czy ciachać  irokeza czy zostawić tak jak jest??
Zdjęcie irokeza nie mam teraz na kompie lepszego.Teraz mamy  odrosty po irokezie plus wytarcie z lata co ładnie nie wygląda , ale na szczęście już rośnie tam włos. :kwiatek:
siwaaa Ja bym mu tego irokeza trochę zaokrągliła, szyja wtedy lepiej wygląda.

Ja tam jestem fanką irokezów! Mimo, iż moja ma szyję jak perszeron to wolę ją łysą  😍
Zdjęcie w irokezie jest z początku wiosny gdzieś, wtedy był jeszcze chudszy.
Niestety raz wyjdzie mi dobrze irokez a raz źle.
Nic chyba będę cieła.Wkurza mnie codzienne wyczesywanie z grzywy tony błota 😤
Mnie też, a jeszcze bardziej wkurza mnie grzywa plącząca się w rękach.
Jak irokez odrośnie i trzeba go przyciąć robię to przy samej skórze, mam wtedy pewność, że będzie w miarę równo i na dłuższy czas mam spokój
Kastorkowa   Szałas na hałas
24 listopada 2011 19:15
ma ktoś może filmik jak przerywać grzywe?
Kastorkowa- a o co Ci chodzi? o to jak przerwać kawałek grzywy ( tzn jak chwycić włos i go wyrwać) czy o to jak przerywać w całości ( skąd zacząć, na jaką długość)?
Kastorkowa   Szałas na hałas
25 listopada 2011 10:13
o całość . Wrzucał tu ktoś kiedyś taki filmik a ja nie mogę znaleźć.
Ja mam problem z szerokim irokezem. Dosłownie busz na szyi. Na zero mam ściąć... nożyczkami?  🤔 Obecnie Nugat lansuje sie tak:


Zainspirowana zdjęciem fiorda z taką grzywą, zachciałam mieć identyczne cudo. Wyszło średnio, chyba jutro wyrównam.
fakt, ciutek krzywo, powinno byc mniej przy łbie, ale tak to czaaaaaaaaaaaaad!!!

Indianko, potem nie poprawiasz wcale? bo ja mam problem, nie chce stać cały i niektóre włosy mi sie kładą, nie wygląda to zbyt elegancko... nawet króciutkie włosy sie zawijaja... a obcięta była na łyso zupełnie 🙁 jakies porady? bo ten irok ideeealny!
Daniella meeega fryzura, ja bym zostawiła wyższego jeżyka przy kłębie ale i tak bomba!
Daneilla- ale szachownica:P skracaj u góry, niech dół dojdzie i mniej więcej na tą długość co teraz ma górA zostaw
ChingisChan   Always a step ahead! :)
26 listopada 2011 22:22
Ja dzisiaj zrobiłam szyte koreczki, i powiem jedno, nigdy więcej gumek 😎. Tylko jeszcze muszę popracować nad nicią 🙂.
Dzięki.  🙂 Zazwyczaj obcinam raz na 2-3 tygodnie. Jutro trochę poprawie.
Isabelle wg.mnie jeszcze raz na łyso.. bo inaczej chyba się nie da. Albo nożyczkami skracać tak, aby ciągle stała... Ja ścinam od małego, w jedym miejscu się kładła, to ścinałam trochę krócej. Natomiast grzywka okropnie wolno rośnie. Już chyba rok ją nie podcinam, a ona nadal jest taka... nijaka  🍴
ChingisChan Fajnie Ci wyszły. ; ) ja nie mam głowy do koreczków. Ciekawy kolorek nitki  😀
Danielko, skróc troszkę, mocniej skróc przy głowie, zeby się zrobił taki łuczek. posrodku dłuzsza, przy kłebie i głowie krótsza, i będzie suuuper!!
Ja dzisiaj zrobiłam szyte koreczki, i powiem jedno, nigdy więcej gumek 😎.


jak pierwszy raz zrobiłam szyte to doszłam do tego samego wniosku  🙂  miałam tu dodać filmik ale jakoś nigdy nie mam czasu. Może w tym tygodniu mi się uda  😉
Ja nigdy szytych nie robiłam, powiecie co sprawiło, że "nigdy więcej gumek"?  🤔
według mnie przede wszystkim to, że dużo mniej się włosów wyrywa 😉

poza tym koreczki są bardziej hmm... pulchne? takie pełniejsze kulkowate a jak masz gumki, to w miejscu gdzie gumka się zaciska, koreczek ma "talię"  🤣

nie wiem czy te zdjęcia się dobrze wyświetlą ale szukałam długo i mam nadzieję że dobrze obrazują różnicę:

koreczki z gumkami:


koreczki szyte: 
LatentPony   Pretty Little Pony :)
28 listopada 2011 18:17
I my się pochwalimy 🙂





Nasza nowa fryzurka.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
28 listopada 2011 18:23
Ja nigdy szytych nie robiłam, powiecie co sprawiło, że "nigdy więcej gumek"?  🤔

Gumki są dość drogie w porównaniu do nici. Te koreczki są bardzo trwałe, możesz pojechać na 2 dni zawodów a nic się nie stanie 😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się