Top model-zostań modelką

maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 listopada 2011 07:43
Mnie ona przeraża 😉


z cyklu dlaczego oglądam tap madl  😁
Fajnie Asię zrobili. Może jednak ma twarz do modelingu? Ja tam jej nie lubię, ale na modzie się nie znam 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 listopada 2011 10:27


z cyklu dlaczego oglądam tap madl  😁


też dlatego oglądam 😀
Ja jednak popatrzyłabym na Anię Bałon z zupełnie innego punktu widzenia.

Dziewczyna ma 19 lat - a emocjonalnie ląduje w przedziale wiekowym 13-14 lat. Nie wygląda żeby miała problemy rozwojowe - w związku z tym - to kim jest teraz w głównej mierze wykształtowało środowisko w którym dorastała. Najwyraźniej dziewczyna nie miała możliwości dojrzeć emocjonalnie.
W gruncie rzeczy nie śmiejemy się z 13-14 latków, dlatego, że reagują jak 13-14 latki.

A TV odwala swoją robotę. Głównie to jej wypowiedzi są pokazywane.
Bo 13-14 latek zachowujący się jak 13-14 latek śmieszny nie jest. A 19 letnia dziewczyna zachowująca się jak dziecko się ośmiesza. Ot, cały sekret.
Ot, cały sekret.


Przekazu nie zrozumiałaś ni w ząb 😉

Edit:
To była propozycja, aby inaczej spojrzeć na poczynania Ani Bałon. Sprawy emocjonalne nigdy nie są takie proste.
bez_konia, ja też zrozumiałam twój przekaz tak jak Dworcika, więc chyba coś nie wyszło...
a ja zrozumiałam sens, ale Ania ma problemy rozwojowe powinna zachowywać się jak 19 letnia dziewczyna bo ma 19 lat. Jakby miała 13 lat to by było ok, jej zachowanie było by zrozumiałe
Tak, o to chodzi. Powinna się zachowywać jak 19, a emocjonalnie ma 13 lat. Mnie ona nie śmieszy, ani jej zachowania. Raczej jest to smutne.
bez_konia, w takim razie wyjaśnij mi przekaz.
Dla mnie 19-latka zgłaszająca się do programu TV to osoba dorosła w sensie prawnym. I w tej sytuacji powinna się zachowywać jak na osobę doroslą przystało.
A jak jest dziecinna, pieści się ze sobą, odzywa się jak grubo młodsza nastolatka, to dla mnie jest jeszcze dzieciak i absolutnie nie jest to program dla niej. A że się przy tym jeszcze ośmiesza to już tylko wisienka na torcie.

Edit.
Doczytałam ostatni post, który pojawił się w trakcie pisania.
Jeśli ma 19 lat i mentalność 13-latki, to jest zwyczajnie niedorozwinięta. Nadal nie rozumiem co robi w programie.
Co robi w programie to widać, po co tam poszła tego to nie wiem. Ja tu o czym innym 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
06 listopada 2011 18:30
Znaczy... to co ma tv zrobić? Nie pokazywać jej? Jest popyt, jest i podaż. Nijakość się nie sprzedaje, a Anię ogląda masa ludzi.
Jak dla mnie to one powinny najpierw przechodzić jakieś testy na inteligencje, bo niektórych wypowiedzi się wręcz słuchać nie da...Szczególnie Ani Bałon, która zanim powie coś sensownego to wcześniej wypowie  milion słów wprowadzających. ;p
Buduje napięcie 😁
Działa "nerwogennie" 😀 Jak dla mnie Anja jako osoba tak promowana przez Polaków i uwielbiana, a do tego rodowita Polka wcale nie mówi tak ładnie po polsku,a  powinna. Jak dla mnie rozmowa jej i Ani kiedy ta zapomniała książki była na wyrównanym poziomie z obu stron. ^^
Nesca92 właśnie podczas tej rozmowy, gdy Anja powiedziała "Aniu proszę cię, wyjdź" mój brat powiedział, że to jedyne co powiedziała mądrego  😁 fakt, Anja mówi tak, jakby miała coś ze szczęką. Wszyscy tak "jadą" po Krupie, że mówi po "amerykańsku", ale jak na tyle lat ile tam spędziła, wydaje mi się, że po polsku mówi dobrze  😉 z resztą, już chyba była dyskusja na ten temat, więc nie piszę nic więcej  🙂
busch   Mad god's blessing.
07 listopada 2011 08:43
Krupa i Anja swoją drogą, ale może mi ktoś wyjaśnić, co przeszkadza Pirogowi w posługiwaniu się językiem polskim? Na przykład jego wprowadzenie "dzięki tej selekcji jedna z was odpadnie" - myślałam że dla użytkownika języka polskiego jest to dość oczywiste, że konstrukcji z "dzięki" nie używa się do negatywnych kontekstów. No chyba, że według niego rzeczywiście dobrze, że jedna z nich odpadnie bo nie będzie musiał się z nią użerać  😁

Obejrzałam sobie jeden odcinek i przypominam, jak bardzo dramatycznie niski jest poziom tego programu. Kontynuując temat Piróga, chyba zaczynam naprawdę doceniać Kingę Rusin jako prowadzącą, przynajmniej umiała wejść w jakieś emocjonalne interakcje z uczestnikami (a przynajmniej dobrze udawała, że tak jest) - w "Top Model" Piróg odpytuje uczestniczki jak w teleturnieju i zachowuje się moim zdaniem tak, jakby miał ogólną zwałę z tego wszystkiego, ale starał się jakoś trzymać fason.

Fatalny poziom fotografii. Pamiętam jak w amerykańskiej wersji zdjęcia były naprawdę dziełami sztuki, a ich analiza przez jury naprawdę stała na wysokim poziomie. Tutaj proponują dziewczynom nie wiadomo dlaczego sesję z nagim modelem, wokół którego wyginają się jak głupie, co daje mierny efekt artystyczny. A jury? Wymuszone kłótnie między sędziami są tak sztuczne, że aż zęby bolą. Na przykład Tyszka (Tyszko?), który najpierw stwierdza, że na zdjęciu widzi dwa koczkodany (nie mam pojęcia, jaki wydźwięk miała mieć ta metafora, poza tym że ogólnie 'koczkodan' to śmieszne słowo  😁 ), a potem zdjęcie zostaje wytypowane na najlepsze z sesji  😀 . Moim zdaniem na tym zdjęciu zdecydowanie za dużo się działo bezsensownych rzeczy bez przekazu.

Ogólnie wyszedł z tego bardziej program rozrywkowy w stylu "Rozmów w tłoku" Majewskiego, zamiast porządnego programu o modelingu, jak to było z pierwowzorem.
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
07 listopada 2011 15:02
świetna była nagroda dla Doroty😉
Anka jak w każdym odcinku pokazała swoją głupotę😀
Co do Ani - pisalam ze powinna chyba byc ubezwlasnowolniona...czesciowo calkowicie-niewazne, ale niech kto to zrobi 😀iabeł: co do jej zachowania....nie wiem nawet czy nie jestescie zbyt laskaww z ta13-tka.  😁 tego typu tlumaczenia  chodzily w podstawowce...a 13 to juz gimnazjum i wcale nie takie ofiary zyciowe
busch, generalnie zgadzam się z Twoją opinią, ale wiadomo przecież, że tego programu nie robią dla wrażeń artystycznych, tylko dla oglądalności. Większość, jeśli nie wszystkich oglądających nie obchodzą mniej lub bardziej nieudane zdjęcia i stylizacje, tylko chcą sobie popatrzeć jak kilka dziewczyn robi z siebie idiotki do spółki z krytykującymi jurorami. Bardzo dobrze to zresztą widać po tym temacie, wszyscy tylko narzekają jaka to głupia ta i tamta, a zdjecia i moda, kogo to obchodzi? Przecież nie od tego jest ten program. 😎
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 listopada 2011 16:28
Alveaner - obejrzyj sobie ANTM, to zobaczysz jak łap szpadl wyglądać powinien. Myślę, że 17 edycji tego programu dowodzi, że ktoś go jednak chciał oglądać.
Nie oglądam tego, ale wczoraj weszłam na ten wątek i głównie dzięki Waszym uwagom na temat Ani poszukałam w necie odcinków i obejrzałam trochę.
Czy nie uważacie, że Ania może być postacią wyreżyserowaną?
marysia550- przez moment tak myślałam, ale jak tak oglądam ciągle "akcje" z jej udziałem, to zwątpiłam  😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 listopada 2011 16:43
Można spytać opolanki czy na co dzień też taka jest.
Strzyga, ANTM którąś edycję oglądałam (chyba 15, z tą taką strasznie chudą, wysoką i kościstą laską, która sama w sobie to dość brzydka była, ale na zdjęciach prześwietnie wychodziła). W mojej poprzedniej wypowiedzi odnosiłam się do edycji polskiej, która jest, jaka jest. I moim zdaniem porównywanie jej do amerykańskiej no... niebo i ziemia.
Z tym, że mnie sam program jako taki nie ciekawi zbytnio, dla zdjęć i sesji głównie oglądałam, bo prawdę mówiąc dylematy uczestniczek mnie tak średnio interesują. 😉

Wiadomo, USA, kraj duży, branża też jest dużo bardziej rozwinięta, więc łatwiej można zyskać dość duże grono odbiorców. No bo, powiedzmy sobie szczerze, ale ile mamy w Polsce modelek/fotografów/wizażystów/stylistów i osób ogólnie rzecz biorąc zainteresowanych modelingiem? Z pewnością za mało, żeby to sprzedać tej grupie odbiorców. No i mam wrażenie, że w ANTM jeden odcinek ma budżet taki, jak nasza całą seria.  😁
Gdzie oglądacie ANTM? Bo na youtube już się nie da  🤔
podłączam się do pytania, chetnie ta 15 edycję z brzydką chudą, bo jestem ciekawa😀
Ann naprawdę zjawiskowo wychodziła na zdjęciach... I widać było postęp, walczyła ze swoimi słabymi stronami, uczyła się np. lepiej chodzić na wybiegu, na początku szło jej fatalnie  😎
Mi się bardzo podobała seria z Rainą Hein, wpiszcie sobie w google  😜
Gdzie oglądacie ANTM? Bo na youtube już się nie da  🤔


Na youtubie?!  😂 Tylko surfthechannel.com lub free-tv-online.me. Oprocz ANTM jest tez duuuuuzo innych shows 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się