Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

A dziękuje 🙂
Po Arnoldzie śl matka Kostarika śl po Dekameron śl, czyli ogólnie nic znanego 🙂
Kary w sumie rok i 11dni już ogierem nie jest :P ale ostatnio troszke zachowuje się jakby jądra cudownie się odrodziły  😉
asds   Life goes on...
11 grudnia 2008 21:19


A więc nie mam bladego pojęcia po kim on jest. Wiem za to 3 rzeczy:

- Koń na pewno był szykowany do zakładu treningowego ponieważ o dziwo! okazało się że jest on bardzo dobrze ujeżdzony i elegancko reaguje na wszystkie pomoce.
-Poprzedni właściciel trzymał go w piwnicy pod domem ( sic!) , a koń wychodził tylko na okazjonalne krycie kobył innych sąsiadów (sic!)

👿

A wiec papier przepadł , ale Bandos to czysty ślązak .Szlag mnie prawie trafił jak sie o tym dowiedziałam po tym jak Bandos został zabrany  od poprzedniego wlasciciela.

Koń nie wiedział jak owies jeśc , a słoma i siano to w ogóle nowośc były.Do tej pory się zastanawiam czym on go w tej piwnicy karmił...
asds   Life goes on...
11 grudnia 2008 21:42
No ja tez nie mogłam uwierzyc....Bandi jest naprawde duzy , a facet trzymal go w piwnicy pod domem. Koń jak przyjechal do stajni to najpierw glupi w boksie stał i nie wiedział co to siano, sloma , owies....Przynajmniej szybko przypomniał sobie co to wybieg . Teraz jest juz ok. Na szczęscie nie wyglada jakby jakieś urazy psychiczne po tym mial.


Korsarz facet miał konia nie powiem gdzie......Najwazniejsze ze z krycia była kasa na vódke....NAprawde na takich ludzi sie tylko scyzoryk w kieszeni otwiera.
mam tylko takie, staaaaare  😉

asds   Life goes on...
11 grudnia 2008 22:08
Ło ja kawał śródokręcia rudy ma  😁 👀
😍 😍 😍

Boszkie 😜 ......ja chce więcej zdjęć 😍 😍 😍 😍

U nas w Ośrodku INDEKS są dwie kare ślązaczki Kometa ( mama) i Konstealcja ( córka) boskie dziołszki  💘 zwłaszcza ta młodsza Konstealcja jest moim oczkiem ....To nawiększe szczęście jakie staneło na mojej drodze  😜

Poza tym jest jeszcze młody ślązak kary Anion więc nam obrodziło w trzy piekne kare ślązaczyny....
Averis   Czarny charakter
12 grudnia 2008 18:08
Mojemu Karemu zbójowi chciałam zrobić pięknego irokeza (bo niestety koledzy z padoku zafundowali mu grzywę wygryzioną i postrzępiona), a tu niespodzianka, bo...Grzywa wcale nie ma ochoty, by stać xD Czyli chyba czeka nas strzyżenie na 0 :P
asds niesamowita historia O.o Na całe szczęście konio ma Ciebie 🙂 upiekło się chłopakowi  :kwiatek:
karolinag4 kawał pięknego koniska  🍴
A tu kilka fotek mojego 'maleństwa' 😉



asds   Life goes on...
12 grudnia 2008 18:23
śliczne te kare pieknosci ślaskie!

Ja  własnie wpadłam na sekundke.

Uczeń do domu juz poszedł , ciasto i babaeczki na jutro do stajni się pieką , jeszcze tylko aparat podłaczyc do ładowarki zostaje 🙂
Averis   Czarny charakter
12 grudnia 2008 18:27
Korsarz Tego sama dokładnie jeszcze nie wiem, bo paszport widziałam tylko raz ^^' Matka jest śl a ojciec śl/xx, ale rodowodu ojca nie dojdę, bo nie miał licencji i Kare ma wpisane NN od strony swego ojczulka 😉 Jak tylko dorwę paszport to zaraz napiszę 🙂
asds   Life goes on...
12 grudnia 2008 19:04
Postep w kompletowaniu wyprawki dla Bandiego na dzień dzisiejszy:

- kantar ( moje łzy radosci)
- derka polarowa ( jest co suszyc po jeździe i co na noc zarzucic)
- owijki na jazde ( jak sa take  nogi , to nie ma mowy o ochraniaczach ze sklepu )


Zastanawiam sie nad jakims musli smakowitym w ramach  miłego dodatku do papu kilka razy w tygodniu 🙂..
asds   Life goes on...
14 grudnia 2008 14:25
Nie ma mnie dwa dni iślązaki na 2 strone forum zleciały?

Niewybaczalne moi Państwo 😉

Ja i Bandi z wczoraj i dziś 🙂



Foteczka z regulacji nowego ogłowia 🙂 Uważam ze jak dla niego ogłowie wyglada ok 🙂





I z terenu 🙂



A na koniec portrecik 🙂




I jak sie Bandi podoba ? 🙂

Manta   Tyłkoklep leśny =)
14 grudnia 2008 14:30
asds - o fuck... przecież ten koń, to dosłownie ideał! powaliłaś mnie nim na kolana!
asds   Life goes on...
14 grudnia 2008 14:48
A dziekujemy ..... :kwiatek: 😁

JEzstesmy w trakcie zwalania sadełka nabytego u poprzedniego wlasciciela
Averis   Czarny charakter
14 grudnia 2008 16:07
asds Bezbłędny ten Twój rumak  😍 Cudnie malowany, oh i ah i w ogóle xD Aż chce się schrupać!
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
14 grudnia 2008 16:11
asds-pieeekny 💘, moglabym takiego miec 😍
asds   Life goes on...
14 grudnia 2008 16:25
Zajęty i nie oddam , jajeczek tez :P.

Mozliwe ze uda się odzyskac jego papiery i pochodzenie. Wiemy na pewno ze jest on prywatnej hodowli spod Krakowa 🙂.Wiek około 7-8 lat...Na razie kombinuje teraz za biotyną na kopytka 🙂
asds koń przecudny 😀 zazdroszczę  😀iabeł: będzie więcej zdjęć?  🤣
asds   Life goes on...
14 grudnia 2008 18:56
Ok..TO wrzucam wam jeszcze kilka fotek z tego weekendu..Niesttey monotemtayczne , poniewaz  mało wolnej chwili było zeby fotki robic.

Kolejne foteczki ( może juz w nowym kantarze ludowym w sobote będą 🙂 )

Zapomniałas skośnik odpiąc kobieto!



"A ku ku! "


I nasze próby  przed wizyta  Pani z OZHK co do poprawnego ustawienia na płycie w celu opisu



IloveMosiek   Mościsław & Co
14 grudnia 2008 19:14
pozwólcie, że się trochę 'moimi' kobyłami podzielę xD



asds   Life goes on...
14 grudnia 2008 19:17
widze ze masz siwy team  🙂
Puk puk- my zapisujemy się do kącika miśków garbonosych🙂 🤣.

Przedstawiam Dużego Pana-  Targot śl.po Awans śl i Terina śl.  hodowli p. Kowary z Miłkowa.
Tagi ma 6 lat, 173 cm w kłębie ( nic standartowego nie pasuje na konia, krucza karość, dwie białe skarpety ( obie lewe tj tył i przód  :cool🙂 i gwiazdka w kształcie ducha.
Jesteśmy rekreantami, uwielbiamy błoto i rządzić wszystkimi.

Muszę poćwiczyć z wstawianiem zdjęć.
IloveMosiek   Mościsław & Co
14 grudnia 2008 20:17
siwy team brudasów😉 jedna gorsza od drugiej, ale wiadomo, sioistrzyczki mają podobne upodobania xD
asds - Twój jest cuuudowny  😜 ten to dopiero ma szyje  🤔 🤣
asds   Life goes on...
15 grudnia 2008 14:30
a ja sie pochwalę ze dzis  przyszedł pocztą nowy kantar dla Bandiego i muszę powiedzie zę już się nie moge dozekac jak mu go założe !!!


KAntarzysko wymarzone na ślązaka! Takie mocne , porządne i eleganckie 🙂  😁

IloveMosike tak z ciekawosci jak w sytuacjach awaryjnych wybielasz żółte plamy z sierści?
u mnie w stajni są dwie ślązaczki Ircha i Rusytka


Ircha



Rusytka



asds   Life goes on...
15 grudnia 2008 18:56
aszka  ładnie dziewczyny , a Ircha slicznosci ...bardzo fajne zdjecie w galopie 🙂
IloveMosiek   Mościsław & Co
15 grudnia 2008 19:02
asds

węglem, cytryną, chusteczkami dla bobasów albo szamponem wybielającym. zwykle jeden raz nie wystarczy xD
Dawno nas tu nie było ;P młode śląskie ma już 17 mies więc wstawiam aktualne zdjęcia 🙂
[img]http://[/img]
[img]http://[/img]
[img]http://[/img]
hm.. chyba zdjęcia mi się nie wyświetlają :/
😉



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się