Derki

ash   Sukces jest koloru blond....
08 listopada 2011 11:44
Kary w stajni stoi w polarze, na padok ortalion+polar. Zimówka czeka na mroźne dni.

Polar w stajni sprawdza nam się idealnie, mamy dość ciepłą stajnie, a w boksach luksusowo czysto. Dera sucha i czysta , a już ponad 1,5 miesiąca używana codziennie. Kolor błękitny 🤣
Ja dzisiaj swojego przebralam z ortalionu na polarze w 150g bo cholera, zimno jednak :/ Jak wyjezdzalam ze stajni to byly 3 stopnie. Zimno jak czort, kon do poznego popoludnia na padoku, byl chlodny troche jak go sciagalam z dworu. A jak go czyscilam i postal chwile bez dery to juz zimny zupelnie. Zal mi sie go zrobilo, wiec sie grzeje w cieplejszej.
Angeel, ja tak samo, wrzuciłam na 150 bo stajnia zimna i rano był nie za ciepły.
No aktualnie 2 stopnie-samochod mi pokazuje. Troche sie martwie czy moja niegolona w drelichu z otwartym oknem nie marznie. Niby siersc ma, ale krociutka.
moja stoi na dworze w 170, w nocy w 220
i dopiero teraz jak tak jest nareszcie przytyła i wyglada jak koń
a i pod tą 170 (albo 150 :???🙂 bywa chłodna w zimny dzień... a jak ją rozbieram to normalnie patrzy jakby wzrokiem zabić chciała i kuli dupsko jak zbity pies 😵
Mój też w 170. Niby ciepło, ale tak zdradliwie jak słońce zajdzie. No i od czwartku ma być niestety pogorszenie pogody...
Dzionka, pogorszenie to ile?
Jakos teraz mi sie nie chce w 220g niegolona wstawiac, moja Marysia sie zasmarzy. W sumie niech lepiej troche pomarzne, nie chce za bardzo wydelikacac. Jak ciachne to juz w cos cieplego ubiore. 
Dzisiaj 12 stopni, od jutro 3-5. Tak więc różnica dość spora. Ale niegolonego bym w 220 na pewno jeszcze nie wsadzała, mój niegolony by ledwo polar z ortalionem mógł dostać 🙂
Zastanawiam się czy nie zapakować siwej w 150g już. Niegolona, niekoniecznie zarośnięta. Całe dnie na padoku, stajnia raczej chłodna.
Nie będzie za dużo? Obecnie stoi w zwykłej przejściówce.
olek, mam podobne rozterki, tylko moja poldnia na padoku. Nie wiem czy jednak nie za duzo 150. Z koleji moja moze zarastac do woli, my mamy solarium, no i planuje golic i tak. A ty swoja nie golisz bez hali? Dobrze ze chociaz nad siwym nie musze sie zastanawiac, odpada mi na razie, bo niedzwiedz z niego i na padok chyba bedzie mial szlaban,tak ze w drelichu bedzie stal caly czas.
Dzionka, osz ty, to w nocy minus bedzie. To trzeba jakas 100g dokupic, albo na cebule poubierac.
Właśnie też zastawia mnie to, czy 150g jeszcze nie za dużo..
No właśnie cały czas waham się czy golić czy nie. Tej zimy jestem bez hali, nie wiadomo jak podłoże będzie zimą, czy w ogóle da się jeździć. Więc już się pogodziłam z faktem, że zimą będzie trening żaden, a zależy mi na tym, żeby jak najwięcej stała na dworze i to przemawia za tym, żeby nie golić.
Rozterki właściciela konia  🙄 Podejrzewam, że z dzieckiem nie miałabym takich problemów  😁
hahaa, z dzieckiem to
samo, w jaka kurteczke ubrac, rajstopki juz czy sie spoci i przeziebi hahah
Ja golilalam bez hali, z nogami normalnie, caly dzien na padoku. Ale jezdzilam sporo, zakladalam polarowke , a na nia siodlo i heja.
Moze wloz na razie polara pod przejsciowke i zobacz czy nie bedzie zimno jej?

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 listopada 2011 07:25
Ja swojego golonego już zapakowałam w Tattiniaka, który 5 zim temu był 330, teraz podejrzewam, że bliżej 100 ma 😉
Używał ktoś z Wad kleju do tkanin, do naprawy derek?
Mam duży problem ze znalezieniem krawcowej która zszyje derkę i zastanawiam się czy taki klej zda egzamin?
rany dziewczyny, wasze niegolone już w takich grubych derkach stoją? Agr dalej tylko w ortalionie i wydaje mi się, że mu ciepło. Po goleniu planuję go wsadzić tylko w polar z ortalionem.
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2011 09:27
Forta a Agr ofutrzył się??? Bo Pamir to prawie łysy jest 😲Wczoraj jak byłam w stajni to stał w polarze i było ok, ale na padok dostał już polar+ oratlion.
Agr tez nieofutrzony, w lekkiej derce stoi od września i prawie nie zarósł.
Forta, ale Agr na padok nie wychodzi i ma ciepla stajnie. 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2011 10:16
Mój chodzi na padok na 6-7h i też łysy 😲
no fakt, na padok bym go tak nie wysłała, ale zaczęłam się zastanawiać, czy to ja  nie trzymam go w za cienkiej  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2011 10:24
Ja już nie wiem sama jak mam go derkować 😵
No i faktycznie dzisiaj dużo zimniej! Normalnie aż mroźno z rana było. Ja bym się nie zastanawiała i przebierała golone konie z polarów-ortalionów w wypełnienie 100-150. O te padokowane rzecz jasna mi chodzi 🙂

Forta, Agr to nie ma gdzie zmarznąć nawet, nie panikuj 🙂 Ogolisz to przebierzesz 🙂
Rany, dziewczyny... Czytam, że Wy już ubieracie konie w derki z wypełnieniem, a mój ciągle chodzi na padoku cały dzień do 18.00. bez niczego... Nie będę go golić, futro ma już dłuższe, ale nadal dość krótkie... Planowałam zakładać mu ripstopa bez wypełnienia na wiatr i deszcz. Zależy mi na tym, żeby go nie wydelikacać, ale oczywiście także na tym, żeby go nie przeziębić. Czy w takim razie powinnam mu już zakładać derkę? Dodam, że ostatnimi dniami potrafi dosłownie 2 razy zakasłać na jeździe...
Brzoza, ale skoro nie golisz i nie masz zamiaru go pilnować żeby nie zarastał, to po co derkować? U mnie w stajni większość koni chodzi na golasa, bo są niegolone i mają sobie spokojnie zarastać w swoim tempie. Ja bym mu niczego nie zakładała, szczególnie że to młodziak jeszcze. Ten ripstop na deszcz+wiatr wydaje się dobrą opcją, ale jak dla mnie to wtedy stajenni powinni i tak pochować konie do stajni.
Forta, zostaje tylko macac. Choc mysle ze daje rady. Endurka ma angielskie boksy.
ash, a w czym teraz stoi?

Brzoza, a co bylo w zeszla zime nie wiesz, moze jest juz wydelikacony? 😉 Ogolnie zgadzam sie z Dzionka, bo wiekszosc koni tak funkjonuje. Czosnek albo echinaceje mu zaaplikuj. 
Dzionka uff, to mnie uspokoiłaś  :kwiatek: A czy w takim razie kupno 200g ripstopa miało sens?  👀 Planowałam go zakładać na -15/-20 stopni. I kiedy stosować ripstopa bez wypełnienia? Zależy mi, żeby koń maksymalnie dużo czasu spędzał na padoku.
ash   Sukces jest koloru blond....
09 listopada 2011 10:44
Arimona stajnia dość ciepła, więc stoi w samym polarze. Na padok wychodził tylko w samym ortalionie, ale nie wiem czy nie dać mu już polar+ortalion. Zaczyna się już robić zimno 👿
Na padoku jest od 7.30 do 14.
Czosnek (i nie tylko) oczywiście dostaje 🙂 Na 99% nie był derkowany, ale właśnie się upewniam. Dzięki dziewczyny  😅
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
09 listopada 2011 11:03
Dziewczyny macać macać i  jeszcze raz macać - sprawdzając czy koń nie marznie. Nie da się przyłożyć jednej miary do wszystkich koni- bo najzwyczajniej każdy z nich jest- inaczej padokowany, stoi w innym miejscu (różnica mikroklimatów w obrębie Wawy też jest spora), i innej stajni (angielskie, klasyczne chłodne, klasyczne ciepłe). Wiele zależy też od cech osobniczych samego konia- mój starszak marznie bardzo, za to koń koleżanki stojący w tej samej stajni zarósł nieco mniej i śmiga nadal bez dery.

Mój stoi teraz w polarze, a na to ortalion z polarem- myślę że jak go w ten weekend ogolę to pójdzie w 200g plus plandeka
ash, z rana jest juz naprawde zimno, tak ze jak nie z wypelnieniem, to minimum ripstop z polarem juz mozna zalozyc.
Brzoza, to obserwuj jak on na padoku, czy nie chudnie itp, bo to troche dziwne ze nie zarosl jeszcze, azckolwiek wcale nie znaczy ze marznie. Jak dalej bedzie pokaslywal to jakis syrop mocniejszy. Jak zarosnie, to 200g to dopiero w minus 25-30 cie sie przyda.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się