Pomoc naukowa (zadania, tłumaczenia itp.)

madmaddie moc pracy, w sensie dużo pracy ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 listopada 2011 12:55
tak, tłumaczę zdanie i zastanawiam się czy mogę to zastąpić: a lot of work?
Potrzebuję pomocy z logiki. Normalnie mamy wykład a potem na ćwiczenia musimy doczytać resztę i zrobić zadania. Teraz przez wolne dni wypadł nam wykład, ale na ćwiczenia i tak musimy się przygotować i kilku zadań nie mogę ogarnąć. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu. Mogą być nawet wskazówki, bo ja po prostu nie wiem jak to ruszyć.

1. Stwórz matrycę dla funktora " tylko wtedy, gdy .... , to " jako funktora prawdziwościowego. Zanalizuj przykład : "Tylko wtedy, gdy są gdzieś chmury, to pada deszcz".

2. To samo tylko dla funktora "ani.... , ani...." i zdania "Ani nie jest tak, że Jan śpi, ani tak, że Jan pracuje".

3. Odczytaj za pomocą odpowiednich spójników międzyzdaniowych wyrażenia:

(p/q) ≡ (~ p v ~q);

/ - dysjunkcja
≡-równoważność
~ - negacja
v - alternatywa nierozłączna

4. Spróbuj zastąpić koniunkcję jakich dwóch zdań wyrażeniem równoważnym, posługując się jedynie znakiem dysjunkcji. (Wskazówka: koniunkcja jest równoważna negacji dysjunkcji, a negację jakiegoś zdania p można zapisać jako p/p).

5. Zmień na równoważne wyrażenia o postaci implikacji formalnej zdania:
"Każdy obywatel jest obowiązany znań prawo karne"
"Żaden sędzia nie wyrokuje w sprawach własnej rodziny"
"Wszystkie wyroki zasądzające w sprawach alimentacyjnych są doręczane powodowi z urzędu".

Bardzo proszę o pomoc czy jakieś wskazówki. Cokolwiek  🙇 🙇
Mógłby ktoś pomóc z fizyką? W środę jest sprawdzian, a nie byłam na 2 lekcjach i nie ogarniam ;D/
Mam takie zadanie:

Na dwóch siłach wisi ciężar P. Oblicz siłę naprężenia każdej z nich w 3 przypadkach: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11f75899d4e5dc65.html (nie jestem mistrzem Painta).
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
06 listopada 2011 16:30
tak, tłumaczę zdanie i zastanawiam się czy mogę to zastąpić: a lot of work?

Si, a lot of work będzie jak najbardziej prawidłowo 🙂
Mógłby ktoś mi sprawdzić wypracowanie, jak już je napiszę?  :kwiatek:


Jeśli to z  polskiego to ja mogę(:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 listopada 2011 17:41
[quote author=madmaddie link=topic=136.msg1178140#msg1178140 date=1320584125]
tak, tłumaczę zdanie i zastanawiam się czy mogę to zastąpić: a lot of work?

Si, a lot of work będzie jak najbardziej prawidłowo 🙂
[/quote]
dziękuję  :kwiatek:
1500 ml substancji  96%
1000 ml substancji  21%
600 ml wody 0%

Jakie stężenie procentowe będzie?

p.s
Poprawiłam,żeby nie gorszyć młodzieży
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 listopada 2011 13:54
ok. 53%  👍

jakas naleweczka??  😁
może mi ktoś wyjaśnić pojecie potencjał rozwojowy? potrzebuje to na egzamin
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=136.msg1179357#msg1179357 date=1320674054]
ok. 53%  👍

jakas naleweczka??  😁
[/quote]
Tak! Podwójne. Mnie też tyle procent wyszło. I na kartce i w karafce.
:kwiatek:
jest tu może jakiś biolog? potrzebuje pomocy przy zadaniach z genetyki (daltonizm, hemofilia, rude włosy, niebieskie oczy) bo mnie zaraz coś trafi...  😵
LOVELY ja mogę, tylko że za jakieś 40 minut około.
Mam jutro kartkówkę z chemii, głównie z entalipi, ale nie rozumiem kilku części zadań, czy umiał by mi ktoś to wytłumaczyć?
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
08 listopada 2011 20:50
Mógłby mi ktoś pomóc streścić króciutki tekst z włoskiego?
yga   srają muszki, będzie wiosna.
09 listopada 2011 14:10
Dziewczyny, szukam obfitych materiałów odnośnie pasteryzacji i  homogenizacji przetw.mlecznych. Na necie jest tego mało.. Musze napisać referaty po 2 strony na każdy temat...
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
11 listopada 2011 12:54
już nieaktualne 😉
yga
http://chomikuj.pl/czarna_terrorystka
wejdź w folder med wet, IV rok, higiena mleka. Może tam coś znajdziesz przydatnego 🙂

madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 listopada 2011 11:20
czy jest ktoś, kto łopatologicznie byłby w stanie wytłumaczyć mi passe compose?  😡
Madmaddie-zapraszam na pw 😉
Mam prośbę.

Jeśli ktoś ma jakąś prezentację multimedialną robioną kiedyś i mogłby się ją podzielić, to proszę o kontakt ze mną na PW.
Temat jest dowolny, potrzebna jest mi na jutro do szkoły.
Z góry dziękuję  :kwiatek:
Czy mamy tu geografa? 👀

Zadanie brzmi:
Oblicz szerokość geograficzną obserwatora widzącego górowanie Słońca po północnej stronie nieba pod kątem 80° 22.06

Wiem, że w tym dniu promienie słońca padają pod kątem 90° na zw. Raka i obesrwator będzie na południowej szerokości, ale nie mogę dojśc do tego jaki to będzie wzór...

Proszę pomóżcie 😁
kurcze, nie jestem na 100% pewna, ale to powinien być wzór: (90st - szer.geo) - 23st27' = wys. górowania
a nie ma też opcji, że może być na równiku (ten obserwator)? na taką ewentualność był chyba jeszcze inny wzór. bo z tego co podałam, to mi za dużo wychodzi 🤣
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
20 listopada 2011 18:42
Czy mogę prosić o pomoc z włoskiego? Robię opis osoby i potrzebuję wiedzieć, jak po włosku będzie "luzak" . Z góry dziękuję  🙇
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 listopada 2011 17:52
czy jest ktoś, kto mógłby mi sprawdzić rozprawkę z angielskiego?  :kwiatek:
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
21 listopada 2011 22:31
Mam ogromną prośbę do osób ogarniających Photoshopa. Otóż mam za zadanie zrobić projekt na zaliczenie i wygląda on następująco:

Zaliczenie
polega na samodzielnym przygotowaniu prezentacji graficznej w programie Adobe Photoshop.
Formuła projektu, jego forma i stylistyka, jest pozostawiona inwencji studentów, niemniej również podlega ocenie.
Przykładowe formy: plakat, ulotka, menu, zdjęcie rodzinne, fotomontaż.

Minimalne wymogi techniczne projektów:
 CMYK, 300dpi
 10 warstw. Warstwy przygotowane przy użyciu wszystkich dostępnych metod i narzędzi wybierania i wycinania
 2 warstwy tekstowe, w tym jedna wektorowa, druga rasteryzowana
 zastosowanie opcji mieszania warstw (blending options) – np. cień, obrys, przenikanie kolorów
 wykorzystanie filtrów – na całych warstwach, oraz na ich fragmentach (użycie różnych sposobów zaznaczania)
 wykorzystanie narzędzi retuszowania (stempel, rozjaśnianie, ściemnianie, zmiana konturów)
 opcje korekcji barwnej (wyrównywanie poziomów, kontrast, wybarwienie, mieszanie i wymiana kolorów)

Czy jest tu ktoś, kto mógłby mi w tym pomóc? Photoshopa mam niby zainstalowanego, ale niestety nie umiem się nim posługiwać 😉 W zamian oferuję pomoc, lub tłumaczenia tekstów z rosyjskiego i angielskiego.
Czy jest tu ktos, kto studiuje filologie romanska?
Potrzebuje materialow dotyczacych "Partage du midi" Paula Claudela i "Les Salons" Diderota, jestem w czarnej otchlani, pomozcie 🙇 🙇 🙇
to jeszcze raz ja
czy ktos mowi biegle po francusku i moze mi sprawdzic prace na uczelnie?
help, sprawa dosc pilna 🙇 :kwiatek:
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
07 grudnia 2011 16:27
Jest tu jakiś pomocny chemik-koniarz?

zad. W procesie reformingu cząsteczki n-heksanu ulegają przemianie na cząsteczki benzenu. Ułóż równanie rekcji. Help  🙇

P.S to chodzi o uwodornienie heksanu do benzenu ?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 grudnia 2011 21:28


tu masz z heptanu do toluolu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się