Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

Może Szara myślała, że ten wątek jest od pokazywania zmiany w jeźdźcu?

Bo te zdjęcia bardziej by do tego pasowały, w koniu zmiany nie widać.
Naprawdę żadna z was nic nie widzi?
Nawet w ruchu?
Nie widzicie jak zaczął pracować na drągach ?
Podnosić nogi, starać się?
Mówicie, że galop nie przedstawia nic, tylko bryki.
Bo ten galop tak właśnie wyglądał.
Niekończąca się seria bryków.
Koń nie wiedział co zrobić z małym krzyżakiem, co widać na pierwszym zdjęciu ze skoków, a po 2 miesiącach śmigał już 80-85.
Nie był świadomy własnych kopyt.
Na tych drągach (pierwsze zdjęcie z czerwca) zaliczyliśmy glebę, bo się sierota potknęła.
A teraz? Uważny, dokładny.
Naprawdę nic się nie zmienił?
naprawdę nie robił KROKU galopu?
a drągi są o ile mi sie laickim okiem wydaje są różnej wysokości, wiec automatycznie inaczej podnosi nogi.

czy mogłabys wstawic zdjęcia
stęp-step w tej samej fazie
kłus-kłus w tej samej fazie
galop-galop w tej samej fazie

tak jak uzytkownicy rozumiejacy wielokrotne pisanie, ze tylko tak mozna ocenic konia? 😉

to wtedy zauwazymy ileż to mięsni na koniu magicznie urosło 😉

i swoją drogą, uwielbiam, wprost kocham jak ludzie z brakiem podstaw ujezdzeniowych, na badziewnym podłozu, z koniem który nie galopuje nawet jednej foule, ale co, skakac muszą. nic ze kon nie gotowy. a co, będę skakać 🙂
Isabelle ja z braku porównawczych zamieściłam to co miałam w miarę ukazujące rozbudowę konia, mozna to zrobić jak wie się co pokazać(jaką fazę ruchu), ale pokazywanie, jaki to mój koniś piękny bo ma wałeczek na szyjce i rowek na posladku jest bez sensu, gdyż zmianę w umięśnieniu wypracowuję sie długimi miesiącami, żmudną pracą i konsekwencją
wybacz Szara ale i ja prócz zmiany w charakterze jazd(spokojniej), zmiany w wyglądzie nie widzę...
m.indira ale u Ciebie, mimo różnych faz doskonale zmianę widać, i gratuluję. a nie rozumiem dopatrywania sie czegos na siłę.

mnie tez sie kon zmienil po 3-4 miesiacach, ale to w miarę oczywiste, jak wczesniej nie pracował, a teraz pracuje :/
A czy ja mówię, że  skakałam na nim jak nie galopował, tylko robił coś w deseń podskoków? O.o
Nawet nie potrafiłabym tego zrobić. A jeśli wy potraficie, to kłaniam się nisko.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 listopada 2011 18:56
Szara: zmiana jest - ale nie w wyglądzie a w poziomie wyszkolenia konia to na pewno.
Szara - to po prostu nie ten wątek. Jakbyś wstawiła te zdjęcia do wątku Puchnących z dumy to zebrałabyś pozytywne komentarze. Tu nie zbierzesz, bo one po prostu tu nie pasują!
branka dziękuję.
Nie można było tak od razu zamiast naskakiwać z pazurami i kłami?
Nie fikaj bo jeszcze nikt na Ciebie mocno nie wsiadł- a może 🙂
po co odrazu "wsiadać "  🙄 , nie można wytłumaczy po ludzku.. matko wyluzujcie
Ja też uważam, że zwykłe wytłumaczenie da więcej niż rzucanie się na wszystkich wkoło.
Gdybyście od razu powiedziały coś w stylu wypowiedzi branki to nie było by tej całej afery.
Nie ma afery- trzeba przed wstawieniem zdjęć zapoznać się z wątkiem, na co drugiej stronie jest to samo i te same komentarze.
Ja mam wplyw treningu na sylwetke i ruch konia. Umiesnienie sie wiele nie zmienilo, bo kon przygotowywany byl do licencjatu, wiec juz dluzej w pracy byl. Porownanie maj 2010 - maj 2011




A ta wypowiedź?
Też zmiana w pracy, ruchu, podnoszeniu nóg a nie w umięśnieniu konia.
Tu nikt sie nie czepiał.

nie cytuj zdjec!  🤬
Szara, to, że ty nie widzisz zmiany to nie znaczy, że zmiany nie ma. Polecam przestać patrzeć wyłącznie na szyję.
Szara, faktycznie, przeciez, te dwa zdjęcia to dokładnie to samo co zdjęcia konia na róznych wysokosciach kawaletek podnoszacego inaczej nogi bo wyższa kawaletka...

A czy ja mówię, że  skakałam na nim jak nie galopował, tylko robił coś w deseń podskoków? O.o

tak. proszę uprzejmie: (nie będę cytować zdjęć)

Tutaj macie porównanie skoków:
I tu jest czerwiec - sierpień


Tak wyglądał czerwcowy galop:

pod tą wiadomością zdjęcia dzikich podskoków, po czym, po pytaniu czy tak wygladał galop i nie masz normalnych widzimy wypowiedz:
Mówicie, że galop nie przedstawia nic, tylko bryki.
Bo ten galop tak właśnie wyglądał.
Niekończąca się seria bryków.


czyli galop wygladał jak niekoncząca sie seria bryków, a w czerwcu skakałas.

wiec czy nie napisalas czasem, ze w czerwcu skakałas na koniu, który normalnie galopowac nie potrafi?

kozi róg moja droga.

Nawet nie potrafiłabym tego zrobić. A jeśli wy potraficie, to kłaniam się nisko.
no to jak to, moja droga, masz zdjęcia skoków z czerwca, a ponizej mówisz, że w czerwcu galop to byla niekoncząca sie seria bryków i nie masz nawet normalnych zdjęc  bo kon tylko i wylacznie brykał.

wiec  👍

Edit: chyba ze czegos nie dopatrzyłam, bo taka opcja jest zawsze, moze wiec wyjasnij co chcialas nam ukazac ?



Nie będę wam nic tłumaczyć, bo wam się po prostu NIE DA nic wytłumaczyć.
Nic tylko ciągły atak.
Że się wtrącę...

Szara - kobieto, no nie kompromituj się. U Anki nie dość że rok różnicy, koń w TRENINGU ujeżdżeniowym, i ewidentnie ten wpływ treningu rzuca się w oczy, a koń się i tak "przy okazji" dość wyraźnie nabudował!
A u Ciebie zamiast mieć pretensje to bardziej na miejscu byłoby udanie się do wątku Puchnących z Dumy i już.
A ja jeszcze dodam, że w życiu nie zestawiłabym/przyrównała zdjęć ze zmian w swoim koniu do zmian koni, z którymi pracuje Anka.
No nie ta liga kurczę 😉

Swoją drogą Gosic słusznie zauważyła, że na zdjęciach Anki jest ewidentny wpływ TRENINGU, a nie ot, jazdy.

Szara, wyluzuj - zmiany na pewno zaszły. Konik się ujeżdża, jest milszy, jest Wam coraz fajniej. Ale to nie trening. I nie ma co się burzyć. W tym wątku dla wielu osób nie ma miejsca (w tym dla mnie 😉), ale to nie oznacza, że to się kiedyś nie zmieni.
Pozwolę sobie nie zgodzić się z szanownymi koleżankami. Fakt, najmocniej ten wątek skupia się na widocznych zmianach w muskulaturze konia. Ale to nie tutaj przypadkiem quanta wstawiła zdjęcia... busch?
Zdjęcia szarej nie odpowiadają "wzorcowi" wątku, ale dobrze ilustrują zmiany w motoryce (!) konia. Widoczne zmiany w ruchu, w koordynacji - to nie są zmiany wyglądu?
Szara - koń się rozwija w dobrym kierunku (i nawet to widać), masz z czego się cieszyć.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 grudnia 2011 16:57
Grudzień 2009

Grudzień 2011
[img]http://re-volta.pl/galeria/img/54985[/img]
Koniczka, z całym szacunkiem dla twojej pracy i opieki, ale moim subiektywnym zdaniem, bardziej podoba mi się koń w lekkiej kondycji sportowej z pierwszego zdjęcia 🙂 Choć fakt, na drugim ładnie nabrał mięśni, zwłaszcza szyji 🙂
Cariotka   płomienna pasja
04 grudnia 2011 17:11
A mi się bardzo podoba szyja na drugim zdjęciu i tu wielki plus🙂 Również na zadzie widać wielką poprawę. Tylko wg mnie ma troszkę za duży ten brzuszek 😁
mi zdecydowanie bardziej podoba się obrazek na drugim zdjęciu. Nie wiem oczywiście na ile to kwestia ujęcia-na obydwu zdjęciach stoi inaczej, ale moim zdaniem poprawiły się plecy 
przy czym, ciut przytył ale dla mnie wygląda b. dobrze 🙂
m.indira   508... kucyków
04 grudnia 2011 17:21
Koniczka, przy całym szacunku do Twojej pracy oraz osoby, pozwolę się spytać tak całkiem hmmm laicko dlaczego mam wrażenie że koń na drugiej fotce ma postawe podsiebną a na pierwszej nie miał, to jest tylko zdjęcie ale na nim zmieniło się nawet ukatowanie pęciny i stawu skokowego, przodem też jakby bardziej brał pod siebie , dlaczego ?
mięśniowo, hmm może pierwszemu brak "ogierzego' grzebienia(może to wynik dłużej przyciętej nienastroszonej grzywy) ale i ten drugi jakby sobie przytył, bardziej mi się podoba pierwszy koń, lepiej stoi, ładniej ma zarysowane mięsnie na żebrach, podbrzusze, łopatka, patria łokciowa, może tylko gorszy jest w grzbiecie ale chyba tez to wina innego wycięcia sierści...
kurcze no nie podoba mi się to jak ten drugi stoi, ale to już skrzywienie zawodowe
ogólnie jeśli miałabym ocenić wpływ treningu to wiedząc ile pracy w konia wkładasz, mam dziwne odczucie że jej nie widac w takim stopniu jakbyś tego sobie życzyła ...
no ale ja się nie znam 😉
Mi też bardziej przypadł do gustu na pierwszym zdjęciu - ale drugie pokazuje wyraźnie lepszy zad i fajną szyjkę. Ale ( 🚫 ) na pierwszym ma fajniejszą grzywę moim zdaniem  😁 a na drugim brzuszek 🙂
Widać że Pańcia dba  😁

etid: pozwolę sobie poddać nasze starania ocenie  :kwiatek:
tutaj MAJ 2011 - zdjęcie robiła noen

LIPIEC 2011

WRZESIEŃ 2011


Wcześniejsze nasze porównania już się tu pojawiły, ale już nie wstawiam, bo wtedy typowo starałam się i treningiem i porządnym jedzeniem zrobić z dinozaura konia  😁
Mi też Grom podoba się bardziej na pierwszym. Jedynie co podoba mi się minimalnie bardziej na drugim to linia grzbietu, ale to też nie wiem, czy nie jest efektem tego, że zupełnie inaczej stoi.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 grudnia 2011 19:33
Ciekawe macie obserwacje.
Wiesz, Ty go widzisz na codzień i w ruchu, to i pewnie masz lepsze obserwacje 🙂 Może wstaw jakiś filmik w podstawowych chodach sprzed dwóch lat i teraz? 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 grudnia 2011 20:11
Mówisz, masz 😉
listopad 2009

listopad 2011
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się