"Złote rady koniarzy" oraz prosto z Photoblogów

A volta nie byłaby volta gdyby nie byłoby tutaj takiego tematu 🙂

Reaktywacja voltopirow ma się rozumieć 😀
wątek zamknięty
Jeju...zapomniałabym o.0
wątek zamknięty
Złota rada koniarza:

"Zawsze jadac do stajni miej w kieszeni stówke."

"Zawsze jadąc na wyprzedaz art. końskich miej ze sobą karte Mastercard.
Końskie rzeczy kosztują, ale satysfakcja z wyrwania innej kobiecie pary ochraniczy na przecenie minus 65 % - bezcenna."
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 listopada 2008 17:54
asds świetne hahaha
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
11 listopada 2008 18:45
no wiedzialam ze i ten temat sie reaktywuje 🙂😉
z grona
"byłam ostatnio u mojego konia jest ona rasy fryzyjskiej i ma sie dobrze a róchu ma sporo bo też chodzi w bryczce:P ale nadal sie szarpie próbowałam waszych porad a ostatnio ląże przegryzła i zwiałą na pole🙁🙁 co robić a to jest kobyła i tak sie zachowuje mnie tylko nie gryzie innych tak nawet jeżeli ją rozpieszczają i przebywają z nią więcej czasu,bo ja mieszkam koło wawy a konia mam w górach u takiego facia co prawda ja tak jagby go dzierżawie ale za nic nie płace bo on ma własną stajnie"

haha przegryzla lonze i uciekla xD
wątek zamknięty
opolanka   psychologiem przez przeszkody
11 listopada 2008 19:07
to co, była na niej wypasana jak krowa na łańcuchu...?
wątek zamknięty
Kurcze nie mogę dodawać linków🙁

Wejdźcie na YouTube i zobaczcie filmiki użytkownika ziziek
wątek zamknięty
kujka maj gad.....Co to kolejne złote dziecko z koniem ? P
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
11 listopada 2008 23:03
a teraz MISTRZOSTWO:

Przemiły wałach jeżdżony do tej pory przez jednego jeźdźca, super charakter. Chodził konkursy ujeżdżenia klasy P (ostatnio na 65%), obecnie przygotowywany do klasy N. Chętnie i lekko skacze.Raczej "damski" konik, delikatny w buzi.

delikatny w buzi <hahaha>
wątek zamknięty
'Delikatny w buzi...'

haha, to mnie rozwaliło xD
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
15 listopada 2008 11:14
http://www.photoblog.pl/jagienka369/26416310
ostro rabnieta dziewczyna o.o
nie wiem skad wytrzasnela taka wizje jezdziectwa, najsmieszniejsze ze komentujace kolezanki tylko wtoruja "tak, to sama prawda, tak wlasnie jest!"
jeszcze raz musze to napisac - ooostro rabnieta.
wątek zamknięty
Proti   małymi kroczkami...
15 listopada 2008 11:19
kujka mi się wydaje, że pisała to z ironią 😉
o czym można było się przekonać czytając pare komentarzy.
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
15 listopada 2008 11:23
Proti dla mnie to nie byla ironia tylko przedstawienie jezdziectwa-nie-takiego-jakie-ona-uprawia. czyli ten kto stosuje czarna wodze to pewnie tez koniowi wsadzi lancuch w pysk, kto jezdzi sportowo ten przywiazuje koniowi nogi do wedzidla - ja takie odnioslam wrazenie.
wątek zamknięty
Proti   małymi kroczkami...
15 listopada 2008 11:48
patrząc po jej zdjęciach też trochę bawi się w sport.
Być może masz racje.
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
15 listopada 2008 11:54
mi sie wydaje ze jakies dziwne frustracje tam wyladowala. moze dlatego wlasnie ze jej w sporcie nie wychodzi, albo ktos jej cos powiedzial... no nie wiem ale bez powodu i przyczyny takiego czegos dzieciaki nie wypisuja.
ale fakt faktem kon ze zdjec calkiem fajny.
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 listopada 2008 14:36
wątek zamknięty


Taaak więc takien małe sprostowanie... poprzednia notka to oczywiście jeździectwo w krzywym zwierciadle... ku przestrodze, żeby każdy zatsanowił się 1000 razy zanim zkarze zwierzaka na cierpienie za właśne nieumiejętności...


ciec
wątek zamknięty
http://kasya.bloog.pl/?ticaid=66f90

Smacznego.
Zwłaszca dla sznurkowców, chociaż nie tylko 😉
Żeby było "milej" laska chwali się w necie tym, że kobył est zaźrebiony. Okazuje się, że kobył i ogr mają wspólną matkę. Ogr to ogier zimnokriwsty o dumnym imieniu Maciek. Bez licencji, ale ma paszport. Grunt, że kasztan, nie? :|
Kobył, to Zuza.




Mam jeszcze do Was takie dziwne pytanie...


Czy mam spróbować na Z. galopu na samym kantarze z linką, bez siodła?



Dopisek z dnia 19 października...



Nareszcie, nareszcie i jeszcze raz nareszcie! Mogę zajeżdżać nowego konia! Cieszę się strasznie, nawet nie wiecie jak. Dzisiaj poszłam do byłego właściciela Zuzy, by zobaczyć jakiego konia dano mi 'pod rękę'. Poprosiłam o ogłowie i lonżę, odziałam mojego 'ucznia' i udałam się na maneż. Dałam komendę i hops! Po ok. 10 kółek w stępie, zagoniłam mego 'ucznia' do kłusa i z tego co zobaczyłam to nie jest tak źle, dużo lepszy niż galop, o którym zaraz opowiem. Jest to tak leniwy konik, że trudno go było zmusić do galopu, jak już się udało to znowu zła noga, ale to najmniejszy problem! Ale, żeby kopać na każdą stronę to nie fajnie, rozumiem, że młody koń chce i musi się wyszaleć... Zobaczymy jak na następnym szkoleniu. Dzisiejsze oceniam na...hm, dobra niech będzie 3 (:



Na Zuzie też dziś jeździłam, ale Wam o tym nie opowiem ;>

wątek zamknięty
Voooltopiry wkraczają do akcji! Sasasa...
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
17 listopada 2008 21:26


I wiecie co zrobię? będę się dzielnie szkolić na naturalsa... założę szkółkę jeździecką. Będę wsadzać różnych sadystów na moje wyszkolone konie... i jeden fałszywy ruch a ja dam tajemny znak i będzie: bryk bryk bryk lewada galop bryk bryk bryk capriola ;P i tego typu figury. Aż pierdolnie 'jeździeć' na glebę w pięknym stylu ;D jak sobie nic nie połamie to doprawię szpadlem. Potem wsadze druk kolczasty w ryj i bede kazała skakać... pod groźbą bliskiego kontaktu z rozrzarzonym metalem. Skoczy to zarobi drągiem po nogach,... nie skoczy to przypieczemy... jak już się uśmiech poszerzy i szanowny 'sportowiec' będzie miał problemy z wstaniem z ziemii dostanie do picia wodę z solą... i na koniec powiesze do góry nogami przywiązując za język do kolan... i będzie sobie cierpiał w nienaturalnym zgięciu albo urwie se język... i będzie tak wisieć! jak już zdechnie to nie wiem co zrobie z ciałem... wywale na śmietnik po prostu, bo kto by takie ścierwo jeść chciał...



nadal uwazam ze z laska jest cos niehalo. nawet jesli specjalnie przesadza to nadal tak mysle.

z linka od Dworciki:



Jej matką jest Mirinda, gniada klacz, a raczej kobyłka rasy pkz. Ojciec to wybity, piękny ogier rasy sp. Maść i szlachetną główkę odziedziczyła po ojcu, a masę ciała po... matce. 🙂

wybity ogier

najlepsze jest to, ze dziewczyna ma 12 lat, jezdzi 4, a rok temu sama "ujezdzila" ta kobyle
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 listopada 2008 21:30
Kujka- wstawiłam do tego link. Masakra. Dziewczyna powinna iść do psychologia z taką agresją...
wątek zamknięty
kujka   new better life mode: on
17 listopada 2008 21:32
to tez jest niezle 😀


Horsemanship - tak właściwie to Natural Horsemanship, rodzaj jeździectwa naturalnego polegający na dobrowolnym posłuszeństwie konia. Horsemanship jest jedną z 'dziedzin' jazdy w stylu western. Do jeździectwa naturalnego nie używa się wędzideł. Najpopularniejszym sposobem kierowania konia w tym 'dziale' jest użycie haltera (kantaru sznurkowego) i linki. Jednak zaklinacze koni tacy jak Stacy Westfall, czy Pat Parelli trenują konie bez żadnych pomocy (szkolenie oczywiście z pomocami nienaturalnymi). Jedyną pomocą jest dosiad. Gdy szkolimy konia do horsemanship musimy się uzbroić w cierpliwość, bo jest to szkolenie trwające nawet kilka lat.

wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 listopada 2008 21:35
niezłe, niezłe. Naturalsi uczcie się!




Gdy szkolimy konia do horsemanship musimy się uzbroić w cierpliwość, bo jest to szkolenie trwające nawet kilka lat.



A klasycy to wsiadają na konia i po 5 minutach jadą kur albo skaczą 160...
wątek zamknięty
CeraŁ   dużo dużo zmian..
19 listopada 2008 18:02
co do tych filmów od Ziziek to nie jestem pewna ale to chyba stajnia niedaleko mnie ;O

Hmm.. taaa.. ja jeżdżę 6 lat a mam 18 i dopeiro teraz zaczynam pracowac ze swoimi pierwszymi młodymi końmi xd hehe. xd kurcze to ja sie nie nadaje bo powinnam juz odrazu po tym jak nauczylam sie wsiadac na konia i uczyc sie klusowac ;/.
wątek zamknięty
strzyga

ale to już trochę chore jest:
http://www.photoblog.pl/jagienka369/26554771/skoczus.html



o shit takiej agresji to ja dawno nie widzialam!! Mam nadzieje ze nie spotkam tej dziewczynki nigdy na swojej drodze, a tym bardziej ze nie trafie nigdy do jej osrodka naturalsa... bo jeszcze wyda magiczne zaklecie i kon zrobi lewade a potem galop

a tak swoja droga ciekawe co robia jej rodzice i czy wiedza jakie rzeczy córunia wypisuje w necie... heh... smutne
wątek zamknięty
Rodzice na 100% nie wiedzą, bo w sumie skąd.
A dziewuszka młoda, gniewna, doświadczająca poczucia jedynego słusznego jeździeckiego objawienia - z czasem z tego wyrośnie. A faktycznie nakręcona zdrowo. Szkoda, że nie pociągnęła wątku co dalej z połamanym przez jej potajemnie wyszkolonym konia zreformowanym jeździecko delikwentem.

BTW, trochę zmiana klimatu, ten test o koniach tu był?

http://test.4free.pl/test/429335/34162

Co to jest WKKW??
* Warto Kupić Konia Wielkopolskiego.
* Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego.

wątek zamknięty
Gillian   four letter word
20 listopada 2008 20:20
Havana napisał: strzyga

ale to już trochę chore jest:
http://www.photoblog.pl/jagienka369/26554771/skoczus.html



o shit takiej agresji to ja dawno nie widzialam!! Mam nadzieje ze nie spotkam tej dziewczynki nigdy na swojej drodze, a tym bardziej ze nie trafie nigdy do jej osrodka naturalsa... bo jeszcze wyda magiczne zaklecie i kon zrobi lewade a potem galop

a tak swoja droga ciekawe co robia jej rodzice i czy wiedza jakie rzeczy córunia wypisuje w necie... heh... smutne
[/quote]


smutne to jest to, że mało kto zrozumiał co miała na myśli...
wątek zamknięty
Gillian a co Twoim zdaniem autor mial na mysli?
wątek zamknięty
CeraŁ   dużo dużo zmian..
21 listopada 2008 10:01
Hym ja uważam to samo co Gilian 😀
To co napisała to był po prostu 'sakrazm' .
Widac to na pierwszy rzut oka. Szczególnie że jeździ na kantarze i na oklep. To wątpie że byłoby to takie agresywne dziecko 😀 Zresztą sama potem napisała czemu tak 😀
pozdrawiam!!! 😉
wątek zamknięty
No tak, wiadomo że dziewczyna pisze to wszystko w ten sposób żeby pokazać i wyśmiać "złe zachowania"
Ale chyba jednak "troszeczkę" przesadza ...
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.