termobuty

Koleżanka ze stajni jeździ w tych
http://www.allegro.pl/item499067236_elt_termobuty_elegance_idealne_na_chlodne_dni.html
i bardzo je sobie chwali, podobno są aż za ciepłe i bardzo wygodne
Ja osobiście jeżdżę w trakingach Timberlanda i też nie narzekam  😁
Tutaj są tańsze http://www.konik.com.pl/sklep,1321,,,02,,pl-pln,8735,14353-24-0.html te oficerki.
A nie tak dwano była promocja i ja moje kupiłam za 160 🙂
xxagaxx i jak ci się sprawują ? Też jesteś zadowolona? Ja sama nie wiem co myśleć o dolnej części tych butów. Część która zakrywa stopę pokryta jest skórą i to jest plus bo skóra nie ciągnie tak jak guma ale czy przy takich warunkach jakie mamy teraz (czyli mokrych) czy nie przemoknie.
No ja sobie chwalę... Tylko szczerze po jakimś mega błocie nie spaceruję zbyt dużo. Ostatnio jak był śnieg wybrałam się z moim psem na 30 min spacer u buty nie przemokły.

Mi się w nich podoba że można w nich jeżdzić i CZUJE się konia... W moich poprzednich termobutach noga latała mi w każdą stronę (w bucie) i na żaden ambitny trening sie nienadawały.
Jako ze nogi mi ostatnio zamarzły zdecydowałam się na zakup czegoś cieplejszego. Waham się między termooficerkami Elt Elegance i Polo z siodlarni. Tyle ze mam dość obszerną łydkę i boję się że nie dopnę cholewek. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć jak rozmiarowo wypadają i jaka jest szerokość cholewek dla rozmiarów 37 i 38 ?
to ja rzucę tańszą wersją. Jeśli zamarza Ci noga na treningu- a chwilowo kryzys finansowy i na upatrzone butki brak- istnieje bardzo ciekawa alternatywa dla termobutów- wypróbowana przeze mnie-już 3 sezon będzie 🙄. w Horsepolu można za zlotych 20 nabyc cudowne wkładki do strzemion- wyglądają jak zwykłe koszyczki, ale uszyte są z gąbki i od środka wyściełane milusim futerkiem- dzięki czemu nawet w najgorsze mrozy można komfortowo szurac w zwyklych oficerkach 😎 Naprawde bardzo polecam 😁



Ps. chciałam wstawic fotkę ale niestety widzę że nie widzę ich na stronie 🙄Wstawię więc własne:

Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
10 grudnia 2008 17:43
ja mam te http://www.siodlarnia.com/index.php?page=produkt_info&produkt_id=85
a tak wyglądają że tak powiem na żywca

a tak na nogach (mam nadzieje że coś widać)

ciepłe i wygodne ale ślizgją się w zwykłych strzemionach  🙄
Moon   #kulistyzajebisty
10 grudnia 2008 19:16
Ładnie wyglądają na nodze. 🙂
Freska, ślizgają się? Tzn, jak? Jaką mają podeszwę?
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
10 grudnia 2008 20:06
ślizgają się no tak jak by to powiedzieć... no strzemie ucieka spod stopy w zwykłych strzemionach, w szpringerach (nie wiem jak to się pisze) normalnie... rozumie to ktoś? 👀
Moon   #kulistyzajebisty
11 grudnia 2008 09:03
No... nie bardzo :P
Sprengery różnią się przecież mocowaniem stopki, a stopka jest gumowa - w zwykłych strzemionach też.
Może chodzi o zawartość gumy w gumie? 😎
Ale zonk!!! termooficerek ELT już nigdzie nie ma przynajmniej w rozmiarach 38 i 39 🙁
ślizgają się no tak jak by to powiedzieć... no strzemie ucieka spod stopy w zwykłych strzemionach, w szpringerach (nie wiem jak to się pisze) normalnie... rozumie to ktoś? 👀

Też mam termooficery Loesdau i mi strzemie nie ucieka spod stopy, fajnie da się oprzeć nogę  😉
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
11 grudnia 2008 13:06
To niewiem, może wina lezy po mojej stronie a nie butów 😡 taaa "kiepskiej baletnicy to i rombek u spudnicy przeszkadza"  😁 ale ogólnie jestem z nich zadowolona 😜
ale ogólnie jestem z nich zadowolona 😜


Ja też jestem bardzo zadowolona, cieplutkie są, fajnie się czyści.
Freska Odstają ci też tak mocno zaraz pod kolanem, po zewnętrznej stronie?  🙄
Zamówione Polo z siodlarnia.com 🙂 mam nadzieję, że teraz nie zmarznę  😀
Ja też mam Loesdau'y. Mi strzemię się nie ślizga za to łydka trochę tak, ale to może kwestia przywyczajenia. Ogólnie cieplutkie i jestem z nich bardzo zadowolona:] Co do odstawania, mi niestety odstają dość sporo  🙄
Również mam termooficerki Loesdau, ale szczerze mówiąc to nie są jakieś super ciepłe, szczególnie w stopach, ale może jestem jakimś mega zmarzluchem:/ A jeśli chodzi o jazdę to bardzo fajnie się sprawują, noga mi się wcale nie ślizga, wszystko jest na swoim miejscu🙂
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
11 grudnia 2008 18:31
może trochę odstają ale mi to nie przeszkadza, w końcu mają być wygodne i ciepłe a ładne to na końcu 😉 Tak myślałam z tym ślizganiem, że to po prostu moje głupie przyzwyczajenie do Springerów(?)  :ke🤔wirek:
Manta   Tyłkoklep leśny =)
11 grudnia 2008 20:04
a ja dziś kupiłam, tfu - dostałam =) =) termobuciki (czy tam termooficerki) happy valley =) wybierałam między nimi i eurostarami, i szczerze - mi euro stary nie przypadły do gustu ;-) jutro pierwsza jazda w nowym nabytku =)
A moje Dubliny cały czas czekaja na zimę.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
12 grudnia 2008 20:39
ja moge spokojnie polecic Aigle. mam juz je bodajze 3 sezon i dalej wygladaja jak nowe  😀 teraz jeździ w nich koleżanka (mi w uk po prostu nie sa potrzebne) i tez jest z nich bardzo zadowolona.
tyle, ze to sa typowe termobuty, do termooficerek pod wzgledem wygladu duuuzo im brakuje.
Manta   Tyłkoklep leśny =)
12 grudnia 2008 20:46
Moje happy valleye, pierwszy raz na nodze, więc narazie śmiesznie =) w dodatku tu obślinione jak widać =) i Basiowy pysk załapał się na fotkę


Argento ja właśnie sprawiłam sobie Dubliny 😉 Co prawda nie było jeszcze siarczystych mrozów, ale mi nawet przy paru stopniach w plusie marzną stopy - póki co buciki sprawują się super.

Ale dla mnie mają 2 wady. Pierwsza: za krótkie, druga: jak się "szurnie" jednym o drugi to wydają okropny dźwięk 😀
Manta i jak się sprawowały na pierwszej jeździe?
Manta Wyglądają bardzo fajnie🙂 A mogę wiedziec gdzie można kupic takie buciki no i o ile nie jest to tajemnicą ta jaka jest ich cena?
Manta   Tyłkoklep leśny =)
12 grudnia 2008 21:01
w horse trade za 299 (na stronie jest cena 309 w sklepie policzyli 299, więc nie wiem jak to jest), na szczęście, nie ja wydałam, a to prezent urodzinowo-gwiazdkowy od chłopaka =) w wakacje kupił mi kask, teraz buty... kochany jest =)

Przyznam, że wcześniej jeździłam w sztybletach i za niskich, staaaarych czapsach ;-) więc "przesiadając" się na takie buty to dla mnie był kosmos =) najpierw było mi ciężko na konia wsiąść  😜bo dziwnie, że całą łydkę zabudowaną mam (sięgają mi idealnie, dokładnie pod kolano) i jeszcze super noga się w strzemieniu trzyma, a mi koń przy wsiadaniu nie stoi a rusza, więc jak zrezygnowałam w danym momencie z wsiadania ciężko mi było wyjąć nogę ;P mega pokracznie musiałam wyglądać. Ale jak już usiadłam, to niebo... czuć konia wspaniale =) nie wiem jeszcze jak będą się sprawować w mrozy, ale dziś w sumie nie było super ciepło, ale w stopy było mi konkretnie cieplutko =) tyle, że ja nie należe do zmarzluchów.

Na dzień dzisiejszy polecam bardzo. Jeśli zmienie zdanie lub moja miłość do nich się pogłębi (o ile możliwa jest większa ;P ) to dam znać =)
manta- fajenee  😎
ja przymierzałam euro-starowe ale dla mnie to była masakra - na mojej nodze, bo normalnie to pewnie ładnie wyglądaja.
Ja w przyszłym tygodniu bede miała te o których pisała argento  😀
Manta   Tyłkoklep leśny =)
12 grudnia 2008 21:07
powiem Ci, że mi euro-stary podobały się na fotce, na żywo już mniej a po przymierzeniu to już w ogóle były mi obojętne =)

a te happy valley, mimo, że prostrze (a może i dzięki temu) na zdjęciu mi się spodobały, ale bez jakiegoś "hura" za to jak na nogi je założyłam, to sięzakochałam i wiedziałam, że musze mieć właśnie TE buty.

(chłopak też się ucieszył, bo euro-stary pare dyszek droższe ;-) )
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
26 grudnia 2008 18:00
Dzisiaj zamówiłam termooficerki Loesdau więc za parę tygodni będę mogła napisać jak się sprawują  😅
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
26 grudnia 2008 20:50
Moje Spirale GRENE spisują się, jak na razie, bardzo dobrze. Sa ciepłe, przetrwały niejedno topienie się w błocie po kostki na pastwisku. Nic nie przemaka, a wysokościowo są lekko poniżej kolan. I, co ważne, noga nie klinuje się w strzemieniu, czego nie można powiedzieć o termobutach Jacksona. Ostatnio koleżanka miała problem, jak koń się z nią położył. Na szczęście udało jej się wyplątać nogę zanim kopytny przekręcił się na drugi bok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się