suknie, sukienki do jazdy konnej, do sesji zdjęciowych - gdzie kupić?

odkopuję:P

bo jestem po sesji w zwyklej letniej sukience,  udawalo mi się ją w miarę ulożyć, ale efekt dostanę jak zobacze zdjęcia, wiec bede szyc :P

materialów mam dużo, ale poszukam innych, bo chcialabym coś z czerwienią, czernią, moze pomarańczem.

co sądzicie o szyciu z duuuuzeeego koła, wielowarstwowo z fastrygami i tasmą marszczącą w talii? tylko pytanie mam takie, czy lepiej zrobic tylko tren z tylu, do tego kola, czy lepiej samo kolo bez trenu, i ułożyć ładnie z przodu w taką lejącą się? bo rozciecie z przodu do mnie nie przemawia jakos😉
Według mnie to koło rozcięte z przodu ale nie do końca,cały przodek powinien być zszyty i dopiero poniżej krocza rozcięte,nie będzie się brzydko rozdziawiać.ja miałam rozciętą całkiem i w trakcie spięłam sobie agrafka i było idealnie,zakrywało przedni łęk i dopiero od tego miejsca się rozchodziło

Livia   ...z innego świata
17 października 2011 18:53
Wypróbowałam dziś jedną z moich kiecek na koniu 🙂 Całkiem nieźle się układała, aczkolwiek będę musiała niedługo sobie zrobić taką już całkiem na konia.



A tak ta sukienka wygląda normalnie:

juliadna   siwek czarnogrzywek <3
22 października 2011 09:53
A to moja suknia 🙂 kurczę  trochę za krótka wyszła niestety 🙁 i widać stopy





ja mam takie dwie :

a kupić można często takie sukienki np. ślubne, w poznaniu na św.marcinia nad resturacją sphinx 🙂
Livia, przepięknie! szalenstwo normalnie!  😍

Juliadna, super, ale faktycznie przykrótka, ja bym pomyslala nad doszyciem jeden albo nawet dwóch warstw pod spód. np w innych odcieniach czerwieni. albo w postaci tylko falban róznej dlugosci, albo jako oddzielne warstwy, najlepiej na tasmie do firan. wtedy jesli material bylby sztywniejszy, mialabys halkę:P

Myszowiec, druga zdecydowanie mi się bardziej podoba🙂
Livia   ...z innego świata
22 października 2011 10:52
bemyself, dziękuję bardzo 🙂
Moja suknia robiona na szybko przed rajdem

Ja wymyśliłam sobie taki podkrój z przodu, przez co spódnica dobrze się układa.





Super suknie 🙂
a to moje granatowa znaleziona w lumpie ręcznie doszyta biała falbanka...biało-czarny zestaw to dół tren plus marynarka
zaspa89 druga robi wrażenie, takiej dokładnie szukam, a jak widać trzeba po prostu pokombinować😉
Livia   ...z innego świata
06 listopada 2011 12:22
zaspa89, ta druga sukienka jest boska 🙂

Czy takie pseudo-płaszczyki też się nadają do tego tematu? 🙂

Na koniu:


Przód:


🙂
z lumpexu 🙂 dziewczyny poprawiły góre,były za bardzo bufiaste rekawy
deborah   koń by się uśmiał...
06 listopada 2011 17:44
mam dwie takie:




obie szyte własnoręcznie. Biała z koła, chabrowa 3/4 koła co mści się bo nie okrywała ładnie całego konia..
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 listopada 2011 19:33
deborah, obie są śliczne! jak to z przodu wygląda, są krótsze czy trzeba je zawijać na przednim łęku?
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
07 listopada 2011 16:06
W żadnym przypadku, kiedy już jedzie się w sukni, butów nie powinno być widać. Bryczesów tym mniej.
deborah   koń by się uśmiał...
07 listopada 2011 16:52
Facella, są tej samej długości na całym obwodzie. materiał jest cienki więc nie fałdował się mocno z przodu..
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
13 listopada 2011 08:59
deborah śliczne sukieneczki! 🙂  Na jaką długość masz spódnicę ?

Moja Kiecka 🙂 A dokładnie spódnica i dobieram sobie gorseciki 🙂 Raz taki jak dół, raz czarny. Dziś założyłam np czarny 🙂


Nigna   Warto mieć marzenia...
13 listopada 2011 11:26
Jezu jak te sukienki wyglądają na ziemi; d ? Ja kupiłam weselną sukienkę która jest do samej ziemi do tego jest "bufiasta" byłam pewna że zakryje całego konia a to niestety był jej max  ;D :


Więc te wasze kiecki strasznie muszą sie za wami ciągnąc : D 
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 listopada 2011 13:03
Nigna, nie miałam czegoś takiego na sobie, ale wydaje mi się, że nie są dłuższe jak do ziemi i baaardzo szerokie.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
13 listopada 2011 13:39
Właśnie rzecz w szerokości i nie można na tym oszczędzać, bo podwijają się suknie za wąskie. Żeby dobrze się rozłożyła, musi być z pełnego klosza.
żałuję, że moją suknię ślubną dałam przerobić (nie była biała - tylko złoto-zielona) bo wymiatałabym 🙄 🙄 🙄
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
13 listopada 2011 18:21
moja kreacja na hubertusa:
uciekałam w gonitwie dla dzieci w kłusie stąd kita na ramieniu 😉


Brzask - woooow  😍 😍
Ircia   Olsztyn Różnowo
13 listopada 2011 18:48
Brzask cudo!  😜
😉 to moje;p
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postow- do posta mieszcza sie cztery zalaczniki, wszystkie zdjecia mogly sie znalezc w jednym poscie. plus za duze zdjecie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 listopada 2011 21:13
ostatnio fota jest za duża i to niestety trzeba w jednym poście...
zaś przedostatnia sukienka mi się podoba bardzo.
nasze suknie wyglądały tak
no to jeszcze raz mam nadzieje ze teraz bd db😉
Niedawno razem z Jessy dorwałyśmy takie cacko (-:
Za całe... 25zł 😁



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się