strzyżenie / golenie koni

Misia a kupowalas z tej strony sewing.com.pl? Bo nie wiem czy ja jestem ułomna, czy coś tam jest zepsute, bo mój koszyk ciągle pusty mimo klikania wybranego produktu.
Zamawialam i wszystko bylo ok  😉
Jestes zalogowana/zarejestrowana?
Jestem zalogowana. Teraz to już w ogóle strona przestała ze mną współpracować. No nic, moze do jutra się naprawi.
Ja mam dylemat. Chcę ogolić konia, którego mam wydzierżawionego od ośrodka uniwersyteckiego, w którym jeżdżę. Trener (nie wiem, co ma do gadania, ale widać chyba ma... :/) nie bardzo godzi się na golenie koni. Mój koń strasznie zarósł, jakby stał na mrozie -50, po treningach niemalże spływa z niego wszystko (najbardziej chyba szyja) i schnie straaaasznie długo. Dodatkowo, niedługo zaczynamy sezon halowy i na zawodach wyglądałby po prostu estetyczniej. Na ogolenie całego konia trener na bank się nie zgodzi. Myślę, jak można by go ogolić, żeby trener ewentualnie dał się na to namówić, ale żeby też spełniało to swoje zadanie i żeby z konia się nie lało. Macie jakieś pomysły? 👀 :kwiatek:
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 listopada 2011 19:46
Mils, może low trece clip, albo medium trece clip?
Ja mam Rudke w tym roku ogoloną tak <1st foto> , a w zeszłym roku było tak <2nd foto>  😉
natt92 baardzo elagancko, równo, schludnie i ładnie. Podoba mi się  😉
Ja tradycyjnie ciachnełam po całości. A na zadku w tym roku mamy o takie coś.... 😉

JOAKULdziekuje, mam utalentowaną kolezanke 😉
kujka   new better life mode: on
13 listopada 2011 21:08
mils, a jakie argumenty trener wytacza przeciwko goleniu?
Norquina   Life is too important to be taken seriously
13 listopada 2011 21:41
Misia możesz jeszcze raz wysłać linka lub nazwę maszynki, którą masz? Niestety link mi nie działa, może być na PW.
a może macie jakąś sprawdzoną firmę, gdzie można naprawić maszynkę?  w zeszłym roku dostałam LVERYMAN ARENA czy jakoś tak i niestety coś z nią nie tak. w zeszłym sezonie ogolone 4 konie, a w tym pół 😤  mój koń stoi od kilku dni ogolony z jednej tylko strony wrrr
mils - ktory trener ? 😀  (moze byc pw)
Norquina   Life is too important to be taken seriously
15 listopada 2011 17:01
Mo B. nie wiem czy już Ci się udało zamówić,mi wczoraj nie,ale mailowo się skontaktowałam. Mają awarie systemu, usiłują jak najszybciej to naprawić, póki co mailowo możesz podać zamówienie, wyślą tego samego dnia rzeczy. Żeby nie było za dużego  🚫 czekam na maszynke od nich, jutro powinna dojść i w niedziele moje debiutanckie golenie (pod okiem doświadczonego i wyższego 😉 kolegi), mam nadzieje że maszynka się sprawdzi. 😀
Dziś przyszła do mnie maszynka Thrive, w weekend golenie  🏇 Już kiedyś jej używałam i tylko przy niej mój koń dawał się normanie ogolić. Jest cicha, lekka i super goli. Jedyny minus to jest wąska. http://www.modnakaja.pl/narzedzia_fryzjerskie/maszynka_do_wlosow_thrive_808_2_z_2_ostrzami
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
16 listopada 2011 16:03
hej pytam juz tak konkretniej mam na oku 2-3 maszynki i chciała bym znac waszą opinie o nich Prosze o rade gdyż chcem jedna z nich kupić .

http://www.hodowlany.pl/i540_Maszynka_do_strzyzenia_koni_Lister_LACME__1400_3TD_equiclip_elektryczna.html

http://www.dlakonia.pl/sklep/page/product/product/2489 

obie maszynki sa bardzo podobne ,ich zaletą jest napewno wymiana ostrzy które sa dość tanie i części które są też raczej dostepne

myśle jeszcze nad tańszą opcją i zdecydowanie lżejszą
http://www.galloper.pl/pl/p/Golarka-Grene-Moser-Adelar/1499

Golarka ma być głównie dla mnie do strzyzenia kucki i nie wiem moze kilku innych koni by się ciut zwróciła .,chcem by była jak najlżejsza i miała wygodny uchwyt do trzymania oraz była wytrzymała i w razie awari miała nie drogie części
Zawiozłam ostrza na Książęcą i problem rozwiązany, maszynka tnie jak nowa 💃 Okazało się, że do takich noży powinno się używać specjalną maszynę do ostrzenia, więc na podstawie własnego doświadczenia odradzam eksperymentowanie z ostrzeniem byle gdzie:/ W "byle gdzie" zapłaciłam 20zł i nie mogłam ogolić konia, potem zaniosłam ostrze na Książęcą, zapłaciłam 36zł i maszynka tnie idealnie!
Orientujecie się może czy ktoś goli konie na Śląsku (Katowice/Mysłowice)?
kujka "bo się koń może przeziębić!". Rozumiem, że jest takie ryzyko jeśli się odpowiednio o konia po treningu nie zadba itd., ale mimo wszystko, to chyba lepsze rozwiązanie niż koń, który schnie i schie, i wyschnąć nie może.
Mam konia golonego na zimę chyba 4 sezon. Nie mamy hali. Przed goleniem ciągle się przeziębiał, zasmarkany chodził. Teraz problem zniknął. Koń szybko schnie, ubrany w derkę idzie na padok. Katar miał raz w zeszłym roku.
Bandos miło słyszeć. 🙂 Koleżanki w stajni też golą i derkują, była trenerka też goliła i koniom nigdy nic nie było.
możecie polecić mi jakąś dobrą, tanią golarkę, taką "psią" lub podobną, którą spokojnie ogolę konia? mam szansę dostać na święta 🙂😉
JSBach, ja zakupiłam ostatnio OSTER Golden A5, daje radę 🙂 Kupowałam w Germapolu + ostrze tnące na 2,8mm.
emptyline   Big Milk Straciatella
17 listopada 2011 20:07
natt, tak offtopując, dodawałaś zdjęcie w lemonie do szmato? 🙂 Śliczne jest.
Czy jest w Szczecinie miejsce, gdzie mogę oddać ostrza od golarki do ostrzenia?
Bandos:
mówisz o tej?
http://germapol.istore.pl/pl,product,4755836,promocja,oster,golden,a5,45,w,profesjonalna,maszynka,jednobiegowa,dwa,ostrza,oster,gratis.html
czy te ostrza, które są gratis, są ok? czy raczej za małe/ albo coś takiego?
:kwiatek:
JSBach, nie mogłam oprzeć się różowej... Niestety jedno ostrze jest bardzo wąskie do psich łapek. Drugie zostawia zęby. Ja kupiłam dodatkowe nr chyba 8 1/2 - tnie na 2,8mm.
zetknął się może ktoś z tą golarką i może powiedziećkilka słów? http://www.sewing.com.pl/index.php/pl/konto/details/40/19/maszynki/strzyżenie-koni/andis-agrc
Mam pytanie... Jak najlepiej ogolić młodego konia który będzie pierwszy raz golony ? 🤔



Bandos do tej maszynki można kupić ostrze andis t84 - poszerzane do golenia koni 😉


wogóe widzę, że polecany przeze mnie oster a5 robi karierę w goleniu koni :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się